Zavrieť

Porady

Návrh na vyhlásenie konkurzu - aké lehoty?

bývalý zamestnávateľ mi nevyplatil mzdu za viac mesiacov ( + viacerým zamestnancom ), poslala som mu výzvu na vyplatenie dlžnej mzdy najneskôr do 7.3.2012 ... nakoľko sa do uvedeného termínu ani neozval, peniaze nevyplatil ... idem podať návrh veriteľa na vyhlásenie konkurzu ... k akému dátumu môžem podať tento návrh? Môžem aj zajtra, alebo tam treba ešte dodržať nejakú zákonnú lehotu? Dosť mi to súri ... chcem si dať následne žiadosť o výplatu z garančného fondu, Ďakujem!
Naposledy upravil Dav : 06.03.12 at 21:51
Usporiadat
Téma je uzavretá.
Dáša_ Dáša_

Dáša_ je offline (nepripojený) Dáša_

Môžeš aj zajtra, ale uvedomuješ si, že sú tam poplatky? A dosť vysoké?
0 0
alusa783 alusa783

alusa783 je offline (nepripojený) alusa783

dlžník ma povinnosť podať návrh na konkurz ked je v predlžení neni daky orgán kde by to mohli týto zamestnanci nahlásit že si nesplnil svoju povinnosť? možno by sa to trochu rozhýbalo.... a držím palce aby ste dostali svoju výplatu lebo dnes je to ťažké..
0 0
Zita5 Zita5

Zita5 je offline (nepripojený) Zita5

Nech robíme čokoľvek, má nám záležať na tom, čo robíme, nie na tom, či nás niekto vidí. Cicero ...viac
Dávaj si pozor, aby si si viac nepoškodila ako treba.
0 0
janaGT janaGT

janaGT je offline (nepripojený) janaGT

Dáša_ Pozri príspevok
Môžeš aj zajtra, ale uvedomuješ si, že sú tam poplatky? A dosť vysoké?
áno, viem, dlží mi cez 7 litrov ... eur
0 0
janaGT janaGT

janaGT je offline (nepripojený) janaGT

Zita5 Pozri príspevok
Dávaj si pozor, aby si si viac nepoškodila ako treba.
Zitka, prečo myslíš? je tam nejaké riziko, či čo?
0 0
Zita5 Zita5

Zita5 je offline (nepripojený) Zita5

Nech robíme čokoľvek, má nám záležať na tom, čo robíme, nie na tom, či nás niekto vidí. Cicero ...viac
janaGT Pozri príspevok
Zitka, prečo myslíš? je tam nejaké riziko, či čo?
Mám v konkurze bývalého klienta a ak by sa aj niečo podarilo speňažiť pohltí to veriteľ, ktorý je na 1.mieste, ostatným sa nič neujde .A to môže byť aj u Teba, vynaložíš finančné prostriedky a zistíš,že si nezískala nič. Skús to inak, podaj trestné oznámenie.

A potom, že by bol bývalý zamestnávateľ na tom až ak zle ?Treba si to veľmi zvážiť.
0 0
Zita5 Zita5

Zita5 je offline (nepripojený) Zita5

Nech robíme čokoľvek, má nám záležať na tom, čo robíme, nie na tom, či nás niekto vidí. Cicero ...viac
Dnes konkurz a exekúcia je na jednej úrovni . Ja som dala exekúciu na môjho dlžníka .Exekúcia trvala niekoľko rokov, dlžník zomrel.Nemám nič , len výdavky.
0 0
Dáša_ Dáša_

Dáša_ je offline (nepripojený) Dáša_

V prípade mzdy je to trochu inak, ak sa nemýlim, tak tam je podmienka, aby to mohlo byť vyplatené z garančného fondu to, aby bol vyhlásený konkurz.

Vieš aj o iných veriteľoch? Najlepšie daňový úrad, sociálna poisťovňa?
Tieto úrady majú na to fondy, aby mohli prihlasovať svojich dlžníkov do konkurzov. A tým aj zaplatia poplatky.

Samozrejme, druhá vec je tá, či nemal podnikateľ sám na seba vyhlásiť konkurz. Od nového roka je to pre podnikateľov trochu zložitejšie, môžu sa dostať do väčších problémov, keď to neurobia ako bolo doteraz.
0 0
alusa783 alusa783

alusa783 je offline (nepripojený) alusa783

Zitka kto je na 1. mieste komu sa uhradza pokial sa správcovi podarí niečo spenaziť? ja myslím že zamestnanci su prvý prípadne štát, zdravotné poisťenie
0 0
Dáša_ Dáša_

Dáša_ je offline (nepripojený) Dáša_

alusa783 Pozri príspevok
Zitka kto je na 1. mieste komu sa uhradza pokial sa správcovi podarí niečo spenaziť? ja myslím že zamestnanci su prvý prípadne štát, zdravotné poisťenie
ten, kto má zabezpečenú pohľadávku
0 0
janaGT janaGT

janaGT je offline (nepripojený) janaGT

bývalý kolega robil niečo podobné na inú firmu, takže držím sa jeho postupu, on získal peniažky z garančného fondu v priebehu 3 mesiacov od návrhu na vyhlásenie konkurzu ... a poplatok nezaplatil, sociálke stačila kópia návrhu s pečiatkou doručenia ... sp až neskôr skúma, či konkurz vlastne prebehol alebo nie ... a potom peniaze vymáhajú od zamestnávateľa, nie zamestnanca ... snáď to výjde ... zamestnávateľ o mojom riešení vie, boli sme len 2 zamestnanci ... firma nefunguje už niekoľko mesiacov
0 0
Dáša_ Dáša_

Dáša_ je offline (nepripojený) Dáša_

len malý detail, od 1. januára je nový zákon o konkurze
0 0
Zita5 Zita5

Zita5 je offline (nepripojený) Zita5

Nech robíme čokoľvek, má nám záležať na tom, čo robíme, nie na tom, či nás niekto vidí. Cicero ...viac
janaGT Pozri príspevok
bývalý kolega robil niečo podobné na inú firmu, takže držím sa jeho postupu, on získal peniažky z garančného fondu v priebehu 3 mesiacov od návrhu na vyhlásenie konkurzu ... a poplatok nezaplatil, sociálke stačila kópia návrhu s pečiatkou doručenia ... sp až neskôr skúma, či konkurz vlastne prebehol alebo nie ... a potom peniaze vymáhajú od zamestnávateľa, nie zamestnanca ... snáď to výjde ... zamestnávateľ o mojom riešení vie, boli sme len 2 zamestnanci ... firma nefunguje už niekoľko mesiacov
Tak to je iné ...čo uvádzaš .Ale nemám konkrétne s týmto skúsenosť čo sa týka zamestnanca ,len som v prvom momente zareagovala, že nebude to tak jednoduché .
0 0
ewita888 ewita888

ewita888 je offline (nepripojený) ewita888

áno, súhlasím, na firmu nemusí byť vyhlásený konkurz, pre SP stačí, že je podaný návrh.. a za tie peniaze to stojí, ale GF aj tak nevyplatí všetku tvoju pohladávku, myslím, že je tam nejaká max. výška
0 0
Zita5 Zita5

Zita5 je offline (nepripojený) Zita5

Nech robíme čokoľvek, má nám záležať na tom, čo robíme, nie na tom, či nás niekto vidí. Cicero ...viac
Dáša_ Pozri príspevok
len malý detail, od 1. januára je nový zákon o konkurze
Dáška sú tam dôležité zmeny ?
0 0
janaGT janaGT

janaGT je offline (nepripojený) janaGT

Dáša_ Pozri príspevok
V prípade mzdy je to trochu inak, ak sa nemýlim, tak tam je podmienka, aby to mohlo byť vyplatené z garančného fondu to, aby bol vyhlásený konkurz.

Vieš aj o iných veriteľoch? Najlepšie daňový úrad, sociálna poisťovňa?
Tieto úrady majú na to fondy, aby mohli prihlasovať svojich dlžníkov do konkurzov. A tým aj zaplatia poplatky.

Samozrejme, druhá vec je tá, či nemal podnikateľ sám na seba vyhlásiť konkurz. Od nového roka je to pre podnikateľov trochu zložitejšie, môžu sa dostať do väčších problémov, keď to neurobia ako bolo doteraz.
dlží sociálke, daňovému, všzp ... boli sme len dvaja zamestnanci, ja a majiteľ
0 0
ewita888 ewita888

ewita888 je offline (nepripojený) ewita888

SP nevydáva návrhy na konkurz.. mala som podobný problém, teda aj mám.. keď som sa spýtala na SP, prečo oni nedajú naňho návrh na konkurz, bolo mi povedané, s patričným úškrnom, že oni nikdy nedávajú..
0 0
janaGT janaGT

janaGT je offline (nepripojený) janaGT

ewita888 Pozri príspevok
SP nevydáva návrhy na konkurz.. mala som podobný problém, teda aj mám.. keď som sa spýtala na SP, prečo oni nedajú naňho návrh na konkurz, bolo mi povedané, s patričným úškrnom, že oni nikdy nedávajú..
to je sila ...
0 0
ewita888 ewita888

ewita888 je offline (nepripojený) ewita888

veru je to sila, oni si svoje peniažky nemíňajú, čakajú, že to spraví niekto iný za nich.. ale ty máš smolu v tomto, lebo keď je viac zamestnancov, poskladajú sa na poplatok na návrh.. ale tebe sa to tuším ani neoplatí..
0 0
janaGT janaGT

janaGT je offline (nepripojený) janaGT

ewita888 Pozri príspevok
veru je to sila, oni si svoje peniažky nemíňajú, čakajú, že to spraví niekto iný za nich.. ale ty máš smolu v tomto, lebo keď je viac zamestnancov, poskladajú sa na poplatok na návrh.. ale tebe sa to tuším ani neoplatí..
keď nezaplatím poplatok, konkurz zamietnu, ale pečiatku o podaní na návrh mám a to pre sociálku stačí ... tak snáď nebude problém, tomu známemu to takto prešlo a bolo to nedávno, asi 2 mesiace dozadu
1 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať