Zavrieť

Porady

Je to práca na čierno?

Ahojte, prosím vás, ja by som sa chcela opýtať, čo si myslíte, ak ma kamarát zavolal pomôcť mu v práci, kde on pracuje na živnosť, napr. umyť schody, s ktorými mu ja pomôžem, a on mi za to dá nejaké peniaze, je to práca na čierno? pýtala som sa na UPSVAR, ohľadom práce u kamaráta, tak mi povedali, že má ma nahlásiť na sociálku, a za rok môžem u neho zarobiť max 320 eur, ale ja sa pýtam preto, lebo mi to príde tak, že ak by som tak isto pomohla v rodine, že napr. by som pomohla príbuznému, ktorý pracuje ako upratovač niečo pomôcť upratať, alebo ak by som napr. niekomu pomohla vyplniť daň. priznanie a on mi dá za to nejaké peniaze, a pritom je príbuzný, tak to nie je oficiálne, ale chcela by som vedieť váš názor. Ďakujem vám všetkým za všetky odpovede.
Usporiadat
Mila123 Mila123

Mila123 je offline (nepripojený) Mila123

Rusalka 24 Pozri príspevok
pisete ze rod.prislusnik moze vypomahat podnikatelovi-rodine ale musi mat soc.poistenie. ked nema inu pracu a je momentalne dobrovolne nezamestnany a plati si iba zdravotne poistenie tak je to asi praca nacierno vsak? a ked si zacne platit dobrovolne soc.poistenie uz je to ok?
áno je to ok...stačí , že je dôchodkovo poistený......
0 0

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať