Zavrieť

Porady

Potvrdenie o dočas.pracovnej neschopnosti

Potrebovala by som poradiť, lebo asi to môj dr. dovrzal

Bola som 4 roky zamestnaná, k 12.3.2012 som podala okamžité skončenie PP, čiže k 12.3. som ukončila PP. 13.3. mi začala PN. Chcela som od dr. PN z povinného poistenia v ochrannej lehote. On mi to však vystavil zle, a dal mi tam DNP (DNP si platím od 1/2012 z maxima)...tak som mu povedala, že to nie je dobre, tak mi vystavil DUPLIKAT v ochrannej lehote a prepisal mi to na zamestnanca v OL. Teraz sa pýtam, čo mám poslať do SP, keďže on mi nechal aj tú zlú PN...Tú im mám poslať celú, alebo čo s tým? A nemôžem ja čerpať PN z oboch poistení? Z DNP však nemám ešte 270 dní, ani 26 týždňov. Ďakujem.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    brčko je offline (nepripojený) brčko

    brčko
    poisonkatka Pozri príspevok
    Potrebovala by som poradiť, lebo asi to môj dr. dovrzal

    Bola som 4 roky zamestnaná (predpokladám a čo je podstatné!!!!, nemala si poslené 2roky dlhodobo prerušené NP, napr. z dôvodu čerpania rodič.dovolenky, či neplateného volna??!!! to by bola odpoved iná), k 12.3.2012 som podala okamžité skončenie PP, čiže k 12.3. som ukončila PP. 13.3. mi začala PN. Chcela som od dr. PN z povinného poistenia v ochrannej lehote. On mi to však vystavil zle, a dal mi tam DNP (DNP si platím od 1/2012 z maxima)...tak som mu povedala, že to nie je dobre, tak mi vystavil DUPLIKAT v ochrannej lehote a prepisal mi to na zamestnanca v OL. Teraz sa pýtam, čo mám poslať do SP, keďže on mi nechal aj tú zlú PN...Tú im mám poslať celú, alebo čo s tým? A nemôžem ja čerpať PN z oboch poistení? Z DNP však nemám ešte 270 dní, ani 26 týždňov. Ďakujem.
    ak skončil 4roky trvajúci pp 12.3.2012 a pn ti vznikla 13.3.2012 a si dnp od 1/2012, tak ti vznikne nárok na nemocneské z oboch poistní.
    Ku dnom dnp sa prirátajú dni ukončeného povinného nem.poistenia zamestnanca, tj. 270dní splníš a nárok v znikne z minima.
    Z povinného np zamestnanca v ochrannej lehote ti nárok vznikne (tam sa ani neskúma splnenie 270dní a ak dnp vzniklo pred ukončením povinného np zamestnanca tak ochr. lehota plynie aj napriek trvaniu dnp) a nemocenské sa bude rátať z vz v roku 2011.

    Lekár ti predpokladám nevystavil duplikát ale druhú pn s rovnakým dátumom vzniku pn. A ako ti vypísal ochrannú lehotu? On tam niečo napísal? (lebo to v tlačive nie je, aspon čo viem) Podaj si obe na soc.poistovnu. Na oboch vyznač, že si nárok uplatnuješ z oboch nem.poistení. A prefot si pn, aby si mala aj pre zdrav.poistovnu doklad, aj ked tam budeš potrebovať predpokladám doklad o poberaní nemocenského, napr. rozhodnutie zo sp + ukončenie pn asi (to ti ale povedia najlepšie v tvojej ZP, lebo nemajú rovnaké požiadavky).

    Počas poberania nemocneského z dnp neplatíš poistné na dnp.

    ešte tolko, že predokladám, že v posledných 2rokoch trvania pp si nemala dlhodobo prerušené nem.poistenie napr. z dôvodu čerpania rodič.dovolenky alebo neplateného volna. To by bola odpoved iná.
    Naposledy upravil brčko : 13.03.12 at 09:32

    poisonkatka je offline (nepripojený) poisonkatka

    poisonkatka
    dakujem, on mi na tu druhu PN napisal, ze Duplikat...ja neviem, on to asi nejak nepochopil a kym som ho stihla zastavit, tak to tam napisal...tak ok, podam obe do SP a prihodim im tam radsej nejaky listok, ze chcem z oboch poisteni PN ...bola som len 4 mesiace PN od 11/2011 do 02/2012

    brčko je offline (nepripojený) brčko

    brčko
    poisonkatka Pozri príspevok
    dakujem, on mi na tu druhu PN napisal, ze Duplikat...ja neviem, on to asi nejak nepochopil a kym som ho stihla zastavit, tak to tam napisal...tak ok, podam obe do SP a prihodim im tam radsej nejaky listok, ze chcem z oboch poisteni PN ...bola som len 4 mesiace PN od 11/2011 do 02/2012
    ale pre istotu mu zavolaj, či on tú pôvodnú pn nezrušil, lebo aj on to posiela do soc.poistovne, tj. aby aj pôvodné tlačivo poslal. Nemám skúsenosť s "duplikátmi", len viem, že ak napr. si na pn zo zamestnania a dajmetomu po mesiaci si zistila, že si mala nárok aj z dnp, len si si nevyžiadala 2x pn, tak nie je problém s vystavením pn aj pre dnp u lekára. Ale vypíše rovnaký dátum vzniku pn, ako pri pn zo zamestnania. V takom prípade sa to nepovažuje za spätné vystavenie pn, lebo už jedna pn existuje ( spätne sa dá vystaviť pn tuším 3dní späť, až na nejaké výnimky).

    poisonkatka je offline (nepripojený) poisonkatka

    poisonkatka
    to by malo byt ok, lebo sestricka to zalozila medzi ostatne PN, tak to urcite posle...a mne nechala vsetky zvysne papiere...no je to motak, stary dedko, taketo nieco hadam ani nerobil, ze 2 PN vystavovat napisala som do poistovne papier pekne, aj tel. cislo som tam dala..prinajhorsom dostanem PN len z ochrannej lehoty....

    Xanti je offline (nepripojený) Xanti

    Xanti
    Poison
    pozri si na tie tvoje PN, mala by si mať 2 PN z dvoma rôznymi číslami. Ak spravil duplikát tak je možné, že tie PN majú rovnaké číslo , a vyplácaná Ti bude PN len z jedného poistenia.

    Som na PN a moje PN majú rôzne čísla.

    poisonkatka je offline (nepripojený) poisonkatka

    poisonkatka
    Xanti Pozri príspevok
    Poison
    pozri si na tie tvoje PN, mala by si mať 2 PN z dvoma rôznymi číslami. Ak spravil duplikát tak je možné, že tie PN majú rovnaké číslo , a vyplácaná Ti bude PN len z jedného poistenia.

    Som na PN a moje PN majú rôzne čísla.
    maju rozdielne cisla, jedna ma na konci 57 a druha 58...on je motak ten doktor...ale myslim, ze to v SP pochopia tak, ako maju

    Potvrdenie o dočas.pracovnej neschopnosti

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.