Zavrieť

Porady

SLOVENSKO KAM KRÁČAŠ?

Remeselník,stavbár.
K založeniu tejto témy ma vedie ekonomická negramotnosť slovače,vymývanie mozgov masovokomunikačnými prostriedkami, kde je národu neschopnému akejkoľvek svojej myšlienky , podsúvaná polopravda a lož.Chcem vás všetkých vyzvať neverte všetkému tomu čo počujete v TV a čítate v Novom Čase atd .Vždy sa pýtajte prečo je to tak ,prečo je to a to napísané tak ,ako je.Neverím ,že by Fico, alebo Dzurinda získali vo voľbách stovky tisíc preferenčných hlasov ,ak by všetci vedeli čo sú to za ..... ,kde mohlo byť Slovensko ,nebyť korupcie a zahmlievaniu skutočného stavu masovokomunikačnými prostriedkami ,ktoré vlastnia finančné skupiny Penta a J&T.
Ak máte pocit ,že vás masmédiá klamú pozrite si nezávislé internetové spravodajstvo.To čo sa udialo na Slovensku pred ,počas volieb a ešte sa len udeje bude výsmechom do tváre práve tých nachudobnejších ,ktorý si v dobrej vôli zvolili toho čo ich má ochrániť pred zlom.
Nechcem vás búriť proti niekomu .Chcem, aby sme sa vzdelávali lebo vzdelanú rozhľadenú osobu tak ľahko neoklamú.
Nemajte mi za zlé ,že to sem stále pchám.Ďakujem.
http://www.youtube.com/watch?feature...=bJY-IyJ4SAc#!


Téma je uzavretá.
pavol54 pavol54

pavol54 je offline (nepripojený) pavol54

Názor je myšlienkový pochod s pribúdajúcimi informáciami meníme tento pojem si v tvojom myslení zamieňaš za axióm ak vieš vôbec čo to je
Axióm je tvrdenie, výrok dostatočne podložený faktami ktorého pravdivosť už ďalej neskúmame Jarko pre teba názorný príklad 2 + 2 = 4 tento výrok je axióm lebo jeho pravdivosť už neskúmame lebo dostatok faktov a dôkazov potvrdzuje že je to pravda.
0 0
bjuty smis bjuty smis

bjuty smis je offline (nepripojený) bjuty smis

duves
bjuty smis
mna ako cca 5.-taka policajti chytili na jawa 05....zobrali mi sviečku, pinčel som musel tlačiť na policajnú stanicu, tam nechali 2 hodiny sedieť a poslali ma domov -asi dalšie 3 km tlačiť motorku s tým, že mám zápis a vodičák v živote nedostanem...samozrejme len strašili ale ja som bol vtedy štastný, že ma poriadne neprefackali ako ostatných kamarátov, čo tak chytili.....asi ma lutovali, že som mal len dedkov "1-hrb" a nie simsona, ako ostatný frajeri....)

čiže to je v úvodzovkách normálne, skoro každý normálny chalan-ked mal takú možnost - to vyskúšal....

len tá forma, akou si to v tom príspevku podal....
Oni mali so sebou kluč na vykrutenie sviečky?
no teda upresním :

odtrhli mi " fajku " .....
0 0
duves duves

duves je offline (nepripojený) duves

Niekto
tiež si myslim, že bola fajka
0 0
Indeed Indeed

Indeed je offline (nepripojený) Indeed

Posúvam članok,ktorý obsahuje vystižný pohľad na svet v ktorom žijeme...

http://xman.idnes.cz/zdenek-pohlreic..._xman-styl_fro
1 0
korela korela

korela je offline (nepripojený) korela

Indeed
Posúvam članok,ktorý obsahuje vystižný pohľad na svet v ktorom žijeme...

http://xman.idnes.cz/zdenek-pohlreic..._xman-styl_fro
Doba je plytká a my jsme její pokusní králíci, říká Zdeněk Pohlreich

Ten titulok k rozhovoru je pomerne výstižný najmä pre jeho osobu. Môže byť kvalitným kuchárom, určite nie jediným v jeho toritóriu zasa, koľkí sú od neho určite lepší.
Vďaka jeho vystupovaniu som nebola schopná sledovať relácie s ním. Tiež sa iba podpisuje pod plytkosť doby. A dosť podstatne.
Ja si vôbec nemyslím, že doba je plytká.
V niečom má pravdu, v niečom nie.
Najviac mu uznám názor:

"Vyrojily se u nás celé zástupy hodnotitelů restaurací. Jsou podle vás kompetentní?
Pokud se bavíme o odbornících, je jich zoufale málo, ale škoda to není, zákazníci nejsou pitomí. Připletla se sem jen hromada lidí, kteří to neumějí, chtějí tak jen vydělatpeníze. Je tu bezpočet blogů,hodnocenív novinách, ale ti autoři podle mě nemají žádné právo se k tomu vyjadřovat. Nejde totiž srovnávat jídlo v restauraci a vaření doma, to jsou dva odlišné produkty.
Zmínil jste foodblogy, co třeba pan Cuketka?
Co já vím, je to medik a ten by neměl psát o jídle a živit se tím. Nemá na to přece vzdělání. Ale ten vadí ještě tak nejmíň, je to alespoň srdcař. Problém je v tom, že i do solidních novin píšou blogeři za pár šestáků, neměl by to skutečně dělat někdo fundovanější? Co je to vůbec za lidi? Stáli někdy v kuchyni? Vaše podnikání tak může někdo snadno poškodit, aniž tomu rozumí. Zoufale tu chybí erudovaní lidé.
Jak to funguje v cizině?
I tam mají foodblogeři tu nejhorší pověst. Přišli odnikud a dělají ze sebe experty."
0 0
jar88 jar88

jar88 je offline (nepripojený) jar88

pavol54
Názor je myšlienkový pochod s pribúdajúcimi informáciami meníme tento pojem si v tvojom myslení zamieňaš za axióm ak vieš vôbec čo to je
Axióm je tvrdenie, výrok dostatočne podložený faktami ktorého pravdivosť už ďalej neskúmame Jarko pre teba názorný príklad 2 + 2 = 4 tento výrok je axióm lebo jeho pravdivosť už neskúmame lebo dostatok faktov a dôkazov potvrdzuje že je to pravda.
Neviem prečo sem pletieš axiómy? Nepomýlila ťa náhodou fráza, že niečo je axióma "výrokovej" logiky? Tu sa totiž jedná o pravdivosti matematického výroku, nie o akomkoľvek výroku z bežného života.
V matematike naozaj platí, že 2 + 2 = 4, ale v reálnom živote to tak nieje, aj keď poväčšine sú to štyri, niekto si tie štyri môže považovať za tri a iný za osem. No a niekto to ani neráta, lebo mu na tom nezáleží.
-----------------------------------------------------------------
Ako príklad ti dám cenu na trhu.
Vo všeobecnosti na trhu platí, že lepšia cena rozhoduje. Ale to nieje axióma, pravdivý výrok, lebo nie vždy, všade a u každého rozhodne lepšia cena.
Tiež tvoje tvrdenie, že lepšie je kupovať tebou dodávanú kvalitu, dokonca vypestovanú na Slovensku, nieje axióma. Je to len tvoje subjektívne presvedčenie, tvoj názor. Ty si ho podložíš svojimi faktami, teda faktami, ktoré poznáš a naviac ich aj príjmeš ako dôležité a rozhodujúce. Sú totiž aj také fakty, ktoré ti nepasujú, alebo ich nepoznáš a tie logicky dávaš na opačnú stranu pomyselných váh, či dokonca nezvažuješ vôbec. Ja na rozdiel od teba zvažujem všetky mne známe pro a proti. Nezvažujem len tie o ktorých neviem.
------------------------------------------------
Život naozaj nieje matematika.
0 0
jar88 jar88

jar88 je offline (nepripojený) jar88

pavol54
jar88
buchač
jar88
KoxXxo
Táto diskusia je nesmierne plodná.
A čo si tým chcel akože povedať?
Musím ti na to napísať, že mne osobne, táto debata pripadá plodná, len mi v nej vadia príspevky a ľudia tvojho typu. To znamená ľudí, ktorí nevedia niečo jednoznačne napísať a v bežnom živote povedať inak, ako v náznakoch. Jednoducho s presvedčením, že to tá druhá strana musí chápať, lebo v súvislosti to ani inak chápať nemôžu.
Toto je vlastne prejav akejsi malovernej zakomplexovanosti a tak sa tu prejavuje väčšina debatnikov.
Prečo jednoducho a jednoznačne nenapíšeš, že sa ti dabata nepáči, alebo páči.
Táto debata sa mi páči .
Len poniektorí diskutujúci ( ich myšlienky ) sa mi nepáčia .
Nepáči sa mi to bohorovné presvedčenie o svojej pravde .
Ale to neznamená , že aj keď beriem názory jednotlivca , že s ním aj súhlasím ...lenže ak to ja dodržujem , tak to isté vyžadujem aj od protistrany.
Takže spomínať zakomplexovanosť u tej väčšiny debatníkov je priam urážka od zakomplexovanej menšiny ...
A čo ťa vedie k presvedčeniu, že ak ty berieš názor iných, že aj oni majú brať tvoj?
Veď je to postavené na hlavu. Keď mám raz svoj názor, keď mám svoju pravdu, nikto mi ju nemôže vyvrátiť, lebo ju mám podloženú faktami a nie dojmami.
"Mám svoju pravdu" jeden fúzkatý dili ju nazval Mein Kampf až dovtedy kým neskoro zistil že ju nemá
No ale tu si pri mne riadne narazil. Asi si už zabudol, že ja tvrdím, že nič také ako národ nieje, že je to len vymyslené pomenovanie skupiny ľudí, ktorá nikdy a nikde neexistvovala. Ty sa viac prikláňaš k Hytlerovským názorom, ako si dokážeš čo len uvedomiť. Nie tak ešte pripustiť. Ty zbožňuješ totalitnícke praktiky a dokonca po nich voláš. Ja nie. Ja som za osobnú slobodu, čo tebe akosi nevonia.
0 0
jar88 jar88

jar88 je offline (nepripojený) jar88

korela
Indeed
Posúvam članok,ktorý obsahuje vystižný pohľad na svet v ktorom žijeme...

http://xman.idnes.cz/zdenek-pohlreic..._xman-styl_fro
Doba je plytká a my jsme její pokusní králíci, říká Zdeněk Pohlreich

Ten titulok k rozhovoru je pomerne výstižný najmä pre jeho osobu. Môže byť kvalitným kuchárom, určite nie jediným v jeho toritóriu zasa, koľkí sú od neho určite lepší.
Vďaka jeho vystupovaniu som nebola schopná sledovať relácie s ním. Tiež sa iba podpisuje pod plytkosť doby. A dosť podstatne.
Ja si vôbec nemyslím, že doba je plytká.
V niečom má pravdu, v niečom nie.
Najviac mu uznám názor:

"Vyrojily se u nás celé zástupy hodnotitelů restaurací. Jsou podle vás kompetentní?
Pokud se bavíme o odbornících, je jich zoufale málo, ale škoda to není, zákazníci nejsou pitomí. Připletla se sem jen hromada lidí, kteří to neumějí, chtějí tak jen vydělatpeníze. Je tu bezpočet blogů,hodnocenív novinách, ale ti autoři podle mě nemají žádné právo se k tomu vyjadřovat. Nejde totiž srovnávat jídlo v restauraci a vaření doma, to jsou dva odlišné produkty.
Zmínil jste foodblogy, co třeba pan Cuketka?
Co já vím, je to medik a ten by neměl psát o jídle a živit se tím. Nemá na to přece vzdělání. Ale ten vadí ještě tak nejmíň, je to alespoň srdcař. Problém je v tom, že i do solidních novin píšou blogeři za pár šestáků, neměl by to skutečně dělat někdo fundovanější? Co je to vůbec za lidi? Stáli někdy v kuchyni? Vaše podnikání tak může někdo snadno poškodit, aniž tomu rozumí. Zoufale tu chybí erudovaní lidé.
Jak to funguje v cizině?
I tam mají foodblogeři tu nejhorší pověst. Přišli odnikud a dělají ze sebe experty."
Zaujímavé korela, že si z celého vypichla to najmenej dôležité a dokonca v prvom rade ťa znechutilo jeho vystupovanie. Hnusí sa ti jeho úprimný prejav a pritom si asi ani neuvedomuješ, že tie prešľapy, ktoré on komentuje, sa inak ako " co to má být vole" alebo "ty krávo" sa ani nedá komentovať.
-----------------------------------------------------
Mňa pri ňom zaujali iné ním spomínané veci. Napríklad to, že každý by chcel žiť lepšie a pritom sa o to nesnaží zaslúžiť sám. O tom, že každý má ísť na vlastnú paru. Povedal toho podstatne viac, ale nie tebe. Povedal to iným. Ale to ťa trápiť nemusí, veď teba to aj tak nezaujíma. Máš iné priority ako on.
0 0
julysak julysak

julysak je offline (nepripojený) julysak

Rozhodol som sa sem písať minimálne :

1, Kecaním tu ( v téme a na Porade) smerovanie Slovenska neovplyvním

2, Ani nemám ambície ovplyvňovať smerovanie Slovenska = je mi to ukradnuté

3, Radšej budem naďalej smerovať sám seba

4, Nebudem mrhať svojím časom na diskusiu s tými, čo majú KONETYONÉ

(keď ja poviem, že 2+2 je predsa 4 , , tak mi odpovie : Ale Slnko je predsa žlté )
2 1
jar88 jar88

jar88 je offline (nepripojený) jar88

julysak
Rozhodol som sa sem písať minimálne :

1, Kecaním tu ( v téme a na Porade) smerovanie Slovenska neovplyvním

2, Ani nemám ambície ovplyvňovať smerovanie Slovenska = je mi to ukradnuté

3, Radšej budem naďalej smerovať sám seba

4, Nebudem mrhať svojím časom na diskusiu s tými, čo majú KONETYONÉ

(keď ja poviem, že 2+2 je predsa 4 , , tak mi odpovie : Ale Slnko je predsa žlté )
Veľmi dobre si sa rozhodol. No a to "minimálne", by som považoval v tvojom prípade za kľúčové. To ostatné sú len prázdne keci, presne ako Nandrolon.
0 0
marjankaj marjankaj

marjankaj je offline (nepripojený) marjankaj

I am a man
julysak
Rozhodol som sa sem písať minimálne :

1, Kecaním tu ( v téme a na Porade) smerovanie Slovenska neovplyvním

2, Ani nemám ambície ovplyvňovať smerovanie Slovenska = je mi to ukradnuté

3, Radšej budem naďalej smerovať sám seba

4, Nebudem mrhať svojím časom na diskusiu s tými, čo majú KONETYONÉ

(keď ja poviem, že 2+2 je predsa 4 , , tak mi odpovie : Ale Slnko je predsa žlté )
1. Kecať môžeš aj v parlamente a tiež nič neovplyvníš.
4. A 2+2 môže byť aj 10 alebo jedenásť. Zase si nebuď tak istý, že iba 4 .
1 0
avalik avalik

avalik je offline (nepripojený) avalik

ale vy neviete, ze spravna odpoved je 42 ?
0 0
sito sito

sito je offline (nepripojený) sito

Ako? Akože, že v našom parlamente? Všetko možné, je! 4 + 2 = 6, ale bez znamienka 42, ozaj je to v parlamente 42, či 6? Už kde jaká svina, si pokladá, že Slovensko je jeho rodná, hruda, hlina. Ako si môže pripadať roduverný Slovák? Ako špina, že, či, či nie? Ako psota, čo už nelieta? Lietali aj iní, dočkali sme sa len čistej, špiny. Každý stranu zakladajme a dobre sa tu majme, nejde o to, či evri ti, niekto platí, ti. Všetko to smeruje do ... Pane Bože, pomôž nám! Slovákom, nie strane ...
0 0
julysak julysak

julysak je offline (nepripojený) julysak

jar88
julysak
Rozhodol som sa sem písať minimálne :

1, Kecaním tu ( v téme a na Porade) smerovanie Slovenska neovplyvním

2, Ani nemám ambície ovplyvňovať smerovanie Slovenska = je mi to ukradnuté

3, Radšej budem naďalej smerovať sám seba

4, Nebudem mrhať svojím časom na diskusiu s tými, čo majú KONETYONÉ

(keď ja poviem, že 2+2 je predsa 4 , , tak mi odpovie : Ale Slnko je predsa žlté )
Veľmi dobre si sa rozhodol. No a to "minimálne", by som považoval v tvojom prípade za kľúčové. To ostatné sú len prázdne keci, presne ako Nandrolon.
Mulo
pozri si svoje

Píšem skoro najstručnejšie na Slovensku
0 0
pavol54 pavol54

pavol54 je offline (nepripojený) pavol54

jar88
pavol54
jar88
buchač
jar88
KoxXxo
Táto diskusia je nesmierne plodná.
A čo si tým chcel akože povedať?
Musím ti na to napísať, že mne osobne, táto debata pripadá plodná, len mi v nej vadia príspevky a ľudia tvojho typu. To znamená ľudí, ktorí nevedia niečo jednoznačne napísať a v bežnom živote povedať inak, ako v náznakoch. Jednoducho s presvedčením, že to tá druhá strana musí chápať, lebo v súvislosti to ani inak chápať nemôžu.
Toto je vlastne prejav akejsi malovernej zakomplexovanosti a tak sa tu prejavuje väčšina debatnikov.
Prečo jednoducho a jednoznačne nenapíšeš, že sa ti dabata nepáči, alebo páči.
Táto debata sa mi páči .
Len poniektorí diskutujúci ( ich myšlienky ) sa mi nepáčia .
Nepáči sa mi to bohorovné presvedčenie o svojej pravde .
Ale to neznamená , že aj keď beriem názory jednotlivca , že s ním aj súhlasím ...lenže ak to ja dodržujem , tak to isté vyžadujem aj od protistrany.
Takže spomínať zakomplexovanosť u tej väčšiny debatníkov je priam urážka od zakomplexovanej menšiny ...
A čo ťa vedie k presvedčeniu, že ak ty berieš názor iných, že aj oni majú brať tvoj?
Veď je to postavené na hlavu. Keď mám raz svoj názor, keď mám svoju pravdu, nikto mi ju nemôže vyvrátiť, lebo ju mám podloženú faktami a nie dojmami.
"Mám svoju pravdu" jeden fúzkatý dili ju nazval Mein Kampf až dovtedy kým neskoro zistil že ju nemá
No ale tu si pri mne riadne narazil. Asi si už zabudol, že ja tvrdím, že nič také ako národ nieje, že je to len vymyslené pomenovanie skupiny ľudí, ktorá nikdy a nikde neexistvovala. Ty sa viac prikláňaš k Hytlerovským názorom, ako si dokážeš čo len uvedomiť. Nie tak ešte pripustiť. Ty zbožňuješ totalitnícke praktiky a dokonca po nich voláš. Ja nie. Ja som za osobnú slobodu, čo tebe akosi nevonia.
diktátor je vždy najslobodnejší človek čo ty vieš k čomu sa ja prikláňam, akurát môžeš presvedčivo vedieť čo je za kruhovým svalom mäkké
0 0
korela korela

korela je offline (nepripojený) korela

Tu je ale atmosféra.
Teraz sem vopchať svoju hlavu, je rovno žiadosť, aby po nej dostal.
0 0
marjankaj marjankaj

marjankaj je offline (nepripojený) marjankaj

I am a man
korela
Tu je ale atmosféra.
Teraz sem vopchať svoju hlavu, je rovno žiadosť, aby po nej dostal.
Čo bojíš, krátky voda, neutopíš.

Alebo ako to tu už písali:
Psi štekajú a karavána ide ďalej.
0 0
sito sito

sito je offline (nepripojený) sito

0 0
korela korela

korela je offline (nepripojený) korela

marjankaj
julysak
Rozhodol som sa sem písať minimálne :

1, Kecaním tu ( v téme a na Porade) smerovanie Slovenska neovplyvním

2, Ani nemám ambície ovplyvňovať smerovanie Slovenska = je mi to ukradnuté

3, Radšej budem naďalej smerovať sám seba

4, Nebudem mrhať svojím časom na diskusiu s tými, čo majú KONETYONÉ

(keď ja poviem, že 2+2 je predsa 4 , , tak mi odpovie : Ale Slnko je predsa žlté )
1. Kecať môžeš aj v parlamente a tiež nič neovplyvníš.
4. A 2+2 môže byť aj 10 alebo jedenásť. Zase si nebuď tak istý, že iba 4 .
Julysak aj marjankaj - zdá sa, že máte pravdu obaja. Occamova britva ...

Tomuto územiu, na ktorom spoločne žijeme, by prospelo, keby všetci do jedného absolvovali Neuro start a pod. techniky. To by sa táto krajina určite posunula ďalej a rýchlejšie. Tápame na jednom mieste, dnes rovnako ako technológia tlačenia kyslej kapusty po stáročia.
jar88 - Človek by mal ísť na "vlastnú paru"? Kto pozná svoju podstatu? Kto vlastne je? Ak by ju našiel a spoznal sám seba, po čase by sa sám nespoznal.
Ľudia sú zablokovaní, zablokovane žijú, milujú, pracujú, vychovávajú svojich potomkov, vzory života sa navliekajú po generácie ako koráliky jeden za druhým s matematickou pravidelnosťou.
Keď som sa tu snažila pred niekoľkými rokmi uviesť svoju tému (priznám sa, mohla som ju aj lepšie), nebola som pochopená. Dnes mi je už jasné, prečo sa rýchlo pochovala.
O.i. aj hlboké nepochopenie myšlienky. Strach. Vtedy ju pochopil zo všetkých diskutujúcich iba Indeed.
Nechápem, prečo obyvatelia Slovenska, pre istotu nepíšem Slováci, stále žijú imaginárne pod mrakom ťažoby prenášanej z generácie na generáciu, s nemožnými a nepravdivými slovenskými porekadlami. a inými báchorkami. Treba na ne zabudnúť čo najskôr, zasunúť do stratena. Veď je to aj v našej hymne ...nech sa oni stratia, Slováci ožijú.
Iba tu na Porade koľko som ich čítala, to sú všetko iba myšlienky, nezmysly, o ktoré sa ľudia opierajú, sami sebe podlamujú nohy, tieto choré myšlienky nám usmerňujú život po stáročia a gniavia ľudí za výdatnej pomoci určitých skupín i dnes ako balvan.
Slovákom ešte stále zdá sa vyhovuje, čím horšie, tým lepšie. Ani žiť by sme bez toho pomyslenia nemohli.
Darmo tu bude jar88 tvrdiť, že národy neexistujú. Keby ich aj človek nazval zoskupením ľudí, podstata zostáva aj s ich jedinečnou historickou pamäťou, kolískou, kultúrou, spoločným jazykom, tradíciami, osobitou mentalitou, osobnosti národa sú pečaťou v ich mysliach.

Či sem bude niekto prispievať, alebo na sebe pracovať, i tak vždy ovplyvní ľudí min. zo svojho okolia. Všetci sme zosieťovaní, nedá sa ujsť do vákua. Zatiaľ.


0 0
marjankaj marjankaj

marjankaj je offline (nepripojený) marjankaj

I am a man
Korela.
A ako ich ovplyvní?
Vzťah Slovenska a EU je asi ako keď išiel mravec so slonom po moste. Mravec hovorí: "Ale dupoceme".
A v USA ani poriadne nevedia kde leží Slovensko. Asi preto že pod nami sa nenachádza ich ropa.
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať