Zavrieť

Porady

SLOVENSKO KAM KRÁČAŠ?

Remeselník,stavbár.
K založeniu tejto témy ma vedie ekonomická negramotnosť slovače,vymývanie mozgov masovokomunikačnými prostriedkami, kde je národu neschopnému akejkoľvek svojej myšlienky , podsúvaná polopravda a lož.Chcem vás všetkých vyzvať neverte všetkému tomu čo počujete v TV a čítate v Novom Čase atd .Vždy sa pýtajte prečo je to tak ,prečo je to a to napísané tak ,ako je.Neverím ,že by Fico, alebo Dzurinda získali vo voľbách stovky tisíc preferenčných hlasov ,ak by všetci vedeli čo sú to za ..... ,kde mohlo byť Slovensko ,nebyť korupcie a zahmlievaniu skutočného stavu masovokomunikačnými prostriedkami ,ktoré vlastnia finančné skupiny Penta a J&T.
Ak máte pocit ,že vás masmédiá klamú pozrite si nezávislé internetové spravodajstvo.To čo sa udialo na Slovensku pred ,počas volieb a ešte sa len udeje bude výsmechom do tváre práve tých nachudobnejších ,ktorý si v dobrej vôli zvolili toho čo ich má ochrániť pred zlom.
Nechcem vás búriť proti niekomu .Chcem, aby sme sa vzdelávali lebo vzdelanú rozhľadenú osobu tak ľahko neoklamú.
Nemajte mi za zlé ,že to sem stále pchám.Ďakujem.
http://www.youtube.com/watch?feature...=bJY-IyJ4SAc#!


Téma je uzavretá.
jar88 jar88

jar88 je offline (nepripojený) jar88

Je predsa logické, ak normálny podnikateľ vytvára podnikateľský zámer, že si najskôr spočíta náklady. No a jasné, že do tých nákladov zahrnie aj mzdy a ak má kladný výsledok, to znamená že aj nejaký ten zisk, skúsi to.
No a tiež je logické, že aj ak sa mu darí, nebude si predsa zbytočne zvyšovať žiadne náklady. To znamená, že ani mzdové. Bol by za hlupáka.
0 0
Indeed Indeed

Indeed je offline (nepripojený) Indeed

Lenže ja nemyslím nejakého pasáka,čo niekde posunul 5 ľudí a aby niečo zarobil,tak ich musí okrádať,

mam na mysli nadnárodné koncerny a veľké a.s.

plošné zvýšenie miezd o 7-10 % by ich určite nepoložilo na lopatky...
0 0
duves duves

duves je offline (nepripojený) duves

Niekto
Indeed
Lenže ja nemyslím nejakého pasáka,čo niekde posunul 5 ľudí a aby niečo zarobil,tak ich musí okrádať,

mam na mysli nadnárodné koncerny a veľké a.s.

plošné zvýšenie miezd o 7-10 % by ich určite nepoložilo na lopatky...
Na východ slovenska prišla firma a ponukala mzdy 700-800€. Coskoro mali navštevu z manažmentu už existujucich firiem a vzápätí znížili nástupné mzdy na 400€. Čiže ta nová spoločnost mala zakalkulovane mzdy 800€ v nakladoch v projekte.
1 0
duves duves

duves je offline (nepripojený) duves

Niekto
jar88
No kam asi má miznúť?
Ale máš tam aj toto:
Šedá ekonomika je tedy obranou týraného hostitele před čím dál více nenažranými parazity. Dnes v ČR tvoří hodnoty jako téměř 30 % HDP. To jsou desetitisíce lidí, miliardy korun. Je chyba na straně lidí podnikajících bez papírů či na straně státu, který nastavil tak nesmyslná pravidla, že lidé raději riskují kriminál za delikt roven dnes v trestní sazbě téměř vraždě, tedy daňový únik? Nepodnikali by ti lidé raději v klidu a v klidu platili přiměřené daně, bez dalších skrytých odvodů, poplatků či dalšího státního výpalného?
----------------------------
To už ti nevonia, alebo sa mýlim?
------------------------------------------------
Nuž ale čo sa vám nepáči na fakte, že ak rastie produktivita, zákonite rastie zisk. Mzda nieje až tak naviazaná na produktivitu, ako by ste si mnohí priali. Ono totiž vždy bude platiť to, že trh vždy a najspravodlivejšie určuje cenu všetkého. Dokonca aj cenu práce.
Vypovedna hodnota toho članku je hlavne o tom, že cely proces k niečomu eskaluje. Ty budeš na ktorej strane barikády? Lebo až to začne, nebude vela času prebehovať sem a tam.
0 0
jar88 jar88

jar88 je offline (nepripojený) jar88

duves
jar88
No kam asi má miznúť?
Ale máš tam aj toto:
Šedá ekonomika je tedy obranou týraného hostitele před čím dál více nenažranými parazity. Dnes v ČR tvoří hodnoty jako téměř 30 % HDP. To jsou desetitisíce lidí, miliardy korun. Je chyba na straně lidí podnikajících bez papírů či na straně státu, který nastavil tak nesmyslná pravidla, že lidé raději riskují kriminál za delikt roven dnes v trestní sazbě téměř vraždě, tedy daňový únik? Nepodnikali by ti lidé raději v klidu a v klidu platili přiměřené daně, bez dalších skrytých odvodů, poplatků či dalšího státního výpalného?
----------------------------
To už ti nevonia, alebo sa mýlim?
------------------------------------------------
Nuž ale čo sa vám nepáči na fakte, že ak rastie produktivita, zákonite rastie zisk. Mzda nieje až tak naviazaná na produktivitu, ako by ste si mnohí priali. Ono totiž vždy bude platiť to, že trh vždy a najspravodlivejšie určuje cenu všetkého. Dokonca aj cenu práce.
Vypovedna hodnota toho članku je hlavne o tom, že cely proces k niečomu eskaluje. Ty budeš na ktorej strane barikády? Lebo až to začne, nebude vela času prebehovať sem a tam.
A to o akej že barikáde točíš? A k čomu že eskaluje? A ešte mi prosím ťa objasni o akom to procese uvažujeme.
0 0
duves duves

duves je offline (nepripojený) duves

Niekto
jar88
Je predsa logické, ak normálny podnikateľ vytvára podnikateľský zámer, že si najskôr spočíta náklady. No a jasné, že do tých nákladov zahrnie aj mzdy a ak má kladný výsledok, to znamená že aj nejaký ten zisk, skúsi to.
No a tiež je logické, že aj ak sa mu darí, nebude si predsa zbytočne zvyšovať žiadne náklady. To znamená, že ani mzdové. Bol by za hlupáka.
Ešte som chcel. Ty sa tu rad predvádzaš názormi, ktore prezentuješ ako jedine logické a spravne. Vlastne také jardovské triezve tliachanie od pása.
A vypichol si si z članku len to, čo tebe oči kole. Teda aby podnikatelia neplatili nič. Tak neplatme! Nech nemame cesty, chodniky, parky, nech nejazdia sanitky, nech žijeme ako pred 200 rokmi. Vlastne, budeme existovať tak dajako každy za seba. Toto ty stale prezentuješ. Ty si mysliš, v tej tvojej hlupej naivite, že ak by podnikatel mal nižšie naklady, že sa rozdelí so zamestnancom na ušetrených nákladoch? Velke makové!
0 0
jar88 jar88

jar88 je offline (nepripojený) jar88

Indeed
Lenže ja nemyslím nejakého pasáka,čo niekde posunul 5 ľudí a aby niečo zarobil,tak ich musí okrádať,

mam na mysli nadnárodné koncerny a veľké a.s.

plošné zvýšenie miezd o 7-10 % by ich určite nepoložilo na lopatky...
A ako si nadobudol to presvedčenie? To len tak z vešteckej gule?
-------------------------------------
Napríklad také Tesco. Znižujú stavy ľudí a prestavujú predajne. Prečo to asi robia, že by len tak z rozmaru? Asi nie. Skôr by som to priradil k záujmu o zabezpečenie si produktivity.
0 0
jar88 jar88

jar88 je offline (nepripojený) jar88

duves
jar88
Je predsa logické, ak normálny podnikateľ vytvára podnikateľský zámer, že si najskôr spočíta náklady. No a jasné, že do tých nákladov zahrnie aj mzdy a ak má kladný výsledok, to znamená že aj nejaký ten zisk, skúsi to.
No a tiež je logické, že aj ak sa mu darí, nebude si predsa zbytočne zvyšovať žiadne náklady. To znamená, že ani mzdové. Bol by za hlupáka.
Ešte som chcel. Ty sa tu rad predvádzaš názormi, ktore prezentuješ ako jedine logické a spravne. Vlastne také jardovské triezve tliachanie od pása.
A vypichol si si z članku len to, čo tebe oči kole. Teda aby podnikatelia neplatili nič. Tak neplatme! Nech nemame cesty, chodniky, parky, nech nejazdia sanitky, nech žijeme ako pred 200 rokmi. Vlastne, budeme existovať tak dajako každy za seba. Toto ty stale prezentuješ. Ty si mysliš, v tej tvojej hlupej naivite, že ak by podnikatel mal nižšie naklady, že sa rozdelí so zamestnancom na ušetrených nákladoch? Velke makové!
Ak by si bol podnikateľ a mal nejaký ten zisk (jasné že po uhradení všetkých nákladov) , ty by si ho rozdelil zamestnancom?
Ak áno, vysvetli mi prečo.
0 0
duves duves

duves je offline (nepripojený) duves

Niekto
jar88
Ak by si bol podnikateľ a mal nejaký ten zisk (jasné že po uhradení všetkých nákladov) , ty by si ho rozdelil zamestnancom?
Ak áno, vysvetli mi prečo.
Vysvetlím, až ty vysvetlíš čo su primerané dane

cituješ članok
jar88
Nepodnikali by ti lidé raději v klidu a v klidu platili přiměřené daně, bez dalších skrytých odvodů, poplatků či dalšího státního výpalného?.
Vzápätí si tu môžeme vymeniž nazory aj o tom, čo je primerany zisk a primeraná mzda a či ma právo podnikatel uchmatnuť si 90% pridanej hodnoty z procesu.
0 0
bjuty smis bjuty smis

bjuty smis je offline (nepripojený) bjuty smis

Indeed
Lenže ja nemyslím nejakého pasáka,čo niekde posunul 5 ľudí a aby niečo zarobil,tak ich musí okrádať,

mam na mysli nadnárodné koncerny a veľké a.s.

plošné zvýšenie miezd o 7-10 % by ich určite nepoložilo na lopatky...
mám lepší návrh..

dávaj mesačne 7 - 10 % svojho čistého zárobku t( plus odvody) tým zamestnacom ty...
alebo niekomu v okolí, kto to určite potrebuje viac ako ty....
určite ťa to nepoloží.....
Naposledy upravil bjuty smis : 12.06.13 at 09:08
0 0
jar88 jar88

jar88 je offline (nepripojený) jar88

duves
jar88
Ak by si bol podnikateľ a mal nejaký ten zisk (jasné že po uhradení všetkých nákladov) , ty by si ho rozdelil zamestnancom?
Ak áno, vysvetli mi prečo.
Vysvetlím, až ty vysvetlíš čo su primerané dane

cituješ članok
jar88
Nepodnikali by ti lidé raději v klidu a v klidu platili přiměřené daně, bez dalších skrytých odvodů, poplatků či dalšího státního výpalného?.
Vzápätí si tu môžeme vymeniž nazory aj o tom, čo je primerany zisk a primeraná mzda a či ma právo podnikatel uchmatnuť si 90% pridanej hodnoty z procesu.
Keď len toľko, tak bez problému a aj na jeden príspevok.
Primeraná daň je akákoľvek vysoká percentuálna časť zo zisku. Je naozaj jedno, či sa jedná o 10% , alebo 80% , ale zo zisku.
No a primeraná mzda je podľa môjho názoru taká suma peňazí, ktorá zabezpečí pracovníka aj s jeho rodinou vrátane manželky, aby sa on mohol pokojne venovať práci pre svojho vykorisťovateľa. No a záleží na vykorisťovateľovi, či má také schopnosti, aby vedel takú mzdu zabezpečiť. No a ak to ten zamestnávateľ nedokáže, nemá čo mať zamestnanca a zároveň nemá ani svoje miesto na trhu. Je to jednoduché nie?
----------------------------------------------
Nuž prečo by si nemohol šikovný podnikateľ nechať aj 99,9 % zo svojho zisku. No a ak je zisk napríklad 90 % k 10 % nákladov a v tých nákladoch je mzda len 1%, tak kľudne si môže nechať tých 90 % a použiť ich na čokoľvek. Trebárs aj na rozšírenie a v takomto prípade aj na znásobenie svojej produkcie a teda aj svojich ziskov. No ale to by sa ti zas akosi nepáčilo, lebo jeho zamestnanci by mali stále rovnako, ale on by mal desať krát toľko, ako predtým.
----------------------------------------------------
No a niečo také sa práve teraz deje. Nechápem prečo sa takej príležitosti nechytia iní, napríklad aj takí zamestnanci ako ty.
Ty si predsa jeden z tých, čo má v predstavách akúsi barikádu. Neviem akú, ale asi sa jedná o barikádu medzi zamestnancom a zamestnávateľom.
0 0
bjuty smis bjuty smis

bjuty smis je offline (nepripojený) bjuty smis

duves
jar88
Ak by si bol podnikateľ a mal nejaký ten zisk (jasné že po uhradení všetkých nákladov) , ty by si ho rozdelil zamestnancom?
Ak áno, vysvetli mi prečo.
Vysvetlím, až ty vysvetlíš čo su primerané dane

cituješ članok
jar88
Nepodnikali by ti lidé raději v klidu a v klidu platili přiměřené daně, bez dalších skrytých odvodů, poplatků či dalšího státního výpalného?.
Vzápätí si tu môžeme vymeniž nazory aj o tom, čo je primerany zisk a primeraná mzda a či ma právo podnikatel uchmatnuť si 90% pridanej hodnoty z procesu.
duves a nezabudol si na nič ?
podnikatelia majú iba zisky ?
a čo strata ? alebo ako vy hovoríte -primeraná strata?
vieš kolko podnikatelov skrachovalo , prišlo o všetko ?
ožobračili aj vlastné rodiny a zadlžili ?

bolo tu spomenuté tesco, takže :

Spoločnosť zároveň potvrdila, že končí svoje stratové podnikanie v USA. Tesco nalialo do svojej americkej dcéry Fresh & Easy, ktorá má v krajine 199 obchodov a zamestnáva 5 tis. ľudí, od roku 2007 viac ako 1 mld. GBP, doposiaľ však nevykázala zisk. ..


strata vyše miliardy libier...

všetci socani náramne radi prerozdelujú ( samozrejme nie zo svojho)

takže bolo by spravodlivé prerozdeliť aj túto stratu vyše miliardy libier medzi zamestnancov ??

alebo riziko má niesť iba podnikatel, zamestnanci majú iba nárok na od socanov prerozdelené zisky ?

ako to teda je ?
1 0
jar88 jar88

jar88 je offline (nepripojený) jar88

duves, keby som ja tak nenávidel zamestnávateľov, nerobil by som pre nich. Ty sa ako ten pes, čo pokúše ruku čo mu dáva nažrať. Vieš čo sa má s takým psom správne urobiť? Treba ho utratiť, inej cesty niet.
0 0
bjuty smis bjuty smis

bjuty smis je offline (nepripojený) bjuty smis

jar88
duves
jar88
Ak by si bol podnikateľ a mal nejaký ten zisk (jasné že po uhradení všetkých nákladov) , ty by si ho rozdelil zamestnancom?
Ak áno, vysvetli mi prečo.
Vysvetlím, až ty vysvetlíš čo su primerané dane

cituješ članok
jar88
Nepodnikali by ti lidé raději v klidu a v klidu platili přiměřené daně, bez dalších skrytých odvodů, poplatků či dalšího státního výpalného?.
Vzápätí si tu môžeme vymeniž nazory aj o tom, čo je primerany zisk a primeraná mzda a či ma právo podnikatel uchmatnuť si 90% pridanej hodnoty z procesu.
Keď len toľko, tak bez problému a aj na jeden príspevok.
Primeraná daň je akákoľvek vysoká percentuálna časť zo zisku. Je naozaj jedno, či sa jedná o 10% , alebo 80% , ale zo zisku.
No a primeraná mzda je podľa môjho názoru taká suma peňazí, ktorá zabezpečí pracovníka aj s jeho rodinou vrátane manželky, aby sa on mohol pokojne venovať práci pre svojho vykorisťovateľa. No a záleží na vykorisťovateľovi, či má také schopnosti, aby vedel takú mzdu zabezpečiť. No a ak to ten zamestnávateľ nedokáže, nemá čo mať zamestnanca a zároveň nemá ani svoje miesto na trhu. Je to jednoduché nie?
----------------------------------------------
Nuž prečo by si nemohol šikovný podnikateľ nechať aj 99,9 % zo svojho zisku. No a ak je zisk napríklad 90 % k 10 % nákladov a v tých nákladoch je mzda len 1%, tak kľudne si môže nechať tých 90 % a použiť ich na čokoľvek. Trebárs aj na rozšírenie a v takomto prípade aj na znásobenie svojej produkcie a teda aj svojich ziskov. No ale to by sa ti zas akosi nepáčilo, lebo jeho zamestnanci by mali stále rovnako, ale on by mal desať krát toľko, ako predtým.
----------------------------------------------------
No a niečo také sa práve teraz deje. Nechápem prečo sa takej príležitosti nechytia iní, napríklad aj takí zamestnanci ako ty.
Ty si predsa jeden z tých, čo má v predstavách akúsi barikádu. Neviem akú, ale asi sa jedná o barikádu medzi zamestnancom a zamestnávateľom.
samozrejme, že primeraná daň NEMOZE byť akokolvek vysoká....
samozrejme, že NIE je jedno, či je to 10, alebo 80%.....

odporúčam pozrieť, čo je to lafferova krivka....
0 0
jar88 jar88

jar88 je offline (nepripojený) jar88

duves, aká asi môže byť príčina toho neúspechu Teska v USA? Podmienky na trhu majú rovnaké, ako ostatní, zamestnancov tiež, aj zákazníkov. Čo nemajú rovnaké, ako ich konkurencia?
0 0
Indeed Indeed

Indeed je offline (nepripojený) Indeed

príčinou neuspechu teska v USA ,je ich politika predavat zakazníkom ODPAD

prečo v Nemecku nie je TESCO ??
1 0
duves duves

duves je offline (nepripojený) duves

Niekto
bjuty smis
všetci socani náramne radi prerozdelujú ( samozrejme nie zo svojho)

takže bolo by spravodlivé prerozdeliť aj túto stratu vyše miliardy libier medzi zamestnancov ??

alebo riziko má niesť iba podnikatel, zamestnanci majú iba nárok na od socanov prerozdelené zisky ?

ako to teda je ?
Ano, nech aj zamestnanci. Ak sa preukáže, že sa podielali na strategii rozvoja firmy.
ale ono je to inak junačik.
Všetky tieto tunelky zapričinil manažment,. Možno ten, čo podostavali zlate padaky 100, 200, 300 tisic USD..atd (sumu si napíš aku chceš). Či je to inak junáčik?

Apropo, to prerozdelovanie. Nie je to tak davno, ked začali mať americk banky straty, za nedobytne pohladavky. Pôvod nebudeme rozoberat. Aj tak je v skutočnosti povodom tych strat chamtivosť (vraj viac úverov = viac zisku).
Len jedno mi nejde do hlavy, kde sa v USA vzala socanska nalada, ked tie banky zachraňoval štat cez zadlženie daňových poplatníkov?
0 0
jar88 jar88

jar88 je offline (nepripojený) jar88

bjuty smis
jar88
duves
jar88
Ak by si bol podnikateľ a mal nejaký ten zisk (jasné že po uhradení všetkých nákladov) , ty by si ho rozdelil zamestnancom?
Ak áno, vysvetli mi prečo.
Vysvetlím, až ty vysvetlíš čo su primerané dane

cituješ članok
jar88
Nepodnikali by ti lidé raději v klidu a v klidu platili přiměřené daně, bez dalších skrytých odvodů, poplatků či dalšího státního výpalného?.
Vzápätí si tu môžeme vymeniž nazory aj o tom, čo je primerany zisk a primeraná mzda a či ma právo podnikatel uchmatnuť si 90% pridanej hodnoty z procesu.
Keď len toľko, tak bez problému a aj na jeden príspevok.
Primeraná daň je akákoľvek vysoká percentuálna časť zo zisku. Je naozaj jedno, či sa jedná o 10% , alebo 80% , ale zo zisku.
No a primeraná mzda je podľa môjho názoru taká suma peňazí, ktorá zabezpečí pracovníka aj s jeho rodinou vrátane manželky, aby sa on mohol pokojne venovať práci pre svojho vykorisťovateľa. No a záleží na vykorisťovateľovi, či má také schopnosti, aby vedel takú mzdu zabezpečiť. No a ak to ten zamestnávateľ nedokáže, nemá čo mať zamestnanca a zároveň nemá ani svoje miesto na trhu. Je to jednoduché nie?
----------------------------------------------
Nuž prečo by si nemohol šikovný podnikateľ nechať aj 99,9 % zo svojho zisku. No a ak je zisk napríklad 90 % k 10 % nákladov a v tých nákladoch je mzda len 1%, tak kľudne si môže nechať tých 90 % a použiť ich na čokoľvek. Trebárs aj na rozšírenie a v takomto prípade aj na znásobenie svojej produkcie a teda aj svojich ziskov. No ale to by sa ti zas akosi nepáčilo, lebo jeho zamestnanci by mali stále rovnako, ale on by mal desať krát toľko, ako predtým.
----------------------------------------------------
No a niečo také sa práve teraz deje. Nechápem prečo sa takej príležitosti nechytia iní, napríklad aj takí zamestnanci ako ty.
Ty si predsa jeden z tých, čo má v predstavách akúsi barikádu. Neviem akú, ale asi sa jedná o barikádu medzi zamestnancom a zamestnávateľom.
samozrejme, že primeraná daň NEMOZE byť akokolvek vysoká....
samozrejme, že NIE je jedno, či je to 10, alebo 80%.....

odporúčam pozrieť, čo je to lafferova krivka....
Veď mi to objasni prečo, lebo som písal o dani zo zisku. LEN ZO ZISKU. Žiadna iná. Žiadna spotrebná, žiadna DPH, žiadna daň zo mzdy.
-------------------------------------------------------------------
Len taká daň zo zisku, ktorú dokáže štát minúť na určené základné funkcie štátu.
Preto som písal, že aj 80 %, lebo takú sumu by nikdy nedokázali minúť. Nemali by totiž na čo bezhlavo míňať.
0 0
duves duves

duves je offline (nepripojený) duves

Niekto
jar88
duves, aká asi môže byť príčina toho neúspechu Teska v USA? Podmienky na trhu majú rovnaké, ako ostatní, zamestnancov tiež, aj zákazníkov. Čo nemajú rovnaké, ako ich konkurencia?
Neviem, nechodím tam nakupovať. Nepoznam prostredie, ani ceny.
Aly ty máš univerzálne odpovede, tak vyploď niečo zo svojich múdrostí.
0 0
Nandrolon Nandrolon

Nandrolon je offline (nepripojený) Nandrolon

ja by som sa kuaaaaaaa veľmi nasmial, ak by sa jedného krásneho, slnečného dňa zrušila možnosť odpočtu DPH komplet, tedal tovar, služby rovnako pre všetkých obyvateľov...
Potom by sme videli, ten nárek, že prečo, začo...
Ďalšia vec, keďže už musím čítať aj ten CITOVANÝ balast od jar88 /ináč rád by som videl, koľko mu trvá také dielo napísať, zrejme nepíše súťažným rýchlopisom/.
Pokiaľ ja viem, tak skoro všetky veľké fabriky a podniky na SK skončili svoju činnosť na základe zlých rozhodnutí /čítaj tunelovanie ako sviňa/ svojich TOP manažérov a to sa deje aj teraz v X podnikoch, ktoré ešte len zaniknú...
1 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať