Zavrieť

Porady

Modré z neba

Ahojte!
Rozmyslala som, ci to nedat do kaviarne, napokon som sa rozhodla hodit to do kultury, lebo to, co nam media ponukaju svojim sposobom kulturou je alebo by malo byt.
Uplne ma dnes rozhodila jedna vec - urcite kazdy poznate Modre z neba a ich stranku na facebooku. Citala som tam dnes viacero prispevkov ohladom rodiny, ktora byva nedaleko nas - zo zameny manzeliek. Vacsina z nich bolo vymazanych, pritom neobsahovala ziadne vulgarizmy, len poukazovali na to, ze idu pomahat niekomu, kto si ich pomoc nebude vazit a aby si dali pozor. Aj moj prispevok zmazali - bol bez vulgarizmov. Navyse mi zabolkovali pristup - nieco pisat na nastenku a komentovat. Tak som sa kvalitne nas... nasrdila a zalozila som skupinu Modre z neba bez cenzury ako zadostucinenie, kde si ludia mozu pisat svoje osobne pohlady bez cenzury, bez mazania... hlavne ide o to, aby tam pisali ludia, ktori poznaju skutocnu situaciu tych, ktorym Modre z neba pomaha. Z hlbky duse verim, ze sa tam najdu aj taki, ktori si pomoc skutocne zasluzia, doteraz som im fandila a vyvysovala do neba ako pomahaju, teraz som rozcarovana a zacinam mat pocit, ze je to len dalsia falosna charita, ze ide len o sledovanost a o pretrcanie sa sponzorov, ktore mi doteraz vobec nevadilo, ved napokon pomahaju, to je hlavne... Ale zda sa - figu borovu...
Usporiadat
Téma je uzavretá.
erzet erzet

erzet je offline (nepripojený) erzet

Dôchodca
Chokma, nemôžem to na FB nájsť
0 0
Menej reklamy? Zaregistrujte sa! - Žiadne vyskakovacie reklamy!
trisestri trisestri

trisestri je offline (nepripojený) trisestri

takych nazorov na vybranych ucastnikov Modreho z neba som cital viac,tak neviem co si mam o tom mysliet-nieco konkretnejsie?
http://www.zdravie.sk/sz/510/t105836...ba-podvod.html
2 0
Chokma Chokma

Chokma je offline (nepripojený) Chokma

erzet Pozri príspevok
Chokma, nemôžem to na FB nájsť
Tu je Modre z neba bez cenzury - https://www.facebook.com/#!/groups/204368239664030/
To sa ti zobrazi po prihlaseni, dala so to ako skupinu, nie ako stranku, aby ma este niekto neobvinil, ze sa hram na admina Modreho z neba...

A oficialna stranka Modre z neba - http://www.facebook.com/groups/204368239664030/#!/pages/Modr%C3%A9-z-neba/158855757482553
0 0
Chokma Chokma

Chokma je offline (nepripojený) Chokma

Akoze niekto si povie, ze somarina, ale totalne ma to dnes vzalo a uz prestavam verit v dobro... A to si myslim, ze ta moja viera v dobro nestoji na takychto platkoch. Ale to, co v poslednej dobe vidim, zazivam, to nema obdoby...
1 0
alabut alabut

alabut je offline (nepripojený) alabut

Uz davno som stratil vieru v charity vsetkeho druhu. Aspon duchovne ta podporujem. :-)
0 0
niella niella

niella je offline (nepripojený) niella

Modré z neba nepozerám, raz, dvakrát mi stačilo, je to väčšinou o komercii a o vybičovaní emócií, aby bolo na čo sa pozerať.... kto chce pomáhať, nevnucuje sa a nevytrubuje to do sveta.... A nielen tento program, ale ani Markízu už dáááávno nemusím....
0 0
Darina1234 Darina1234

Darina1234 je offline (nepripojený) Darina1234

Ja si nepamatam, zeby nieko za komacov nemal elekriku.
0 0
Chokma Chokma

Chokma je offline (nepripojený) Chokma

Darina1234 Pozri príspevok
Ja si nepamatam, zeby nieko za komacov nemal elekriku.
Prepac, nejdem porovnavat sucasne politicke zriadenie a to minule, pretoze vobec o to nejde. Ale ak niekomu napises, aby si daval pozor, pretoze jeho pomoc vobec pomocou byt nemusi - pretoze napr. s tou elektrikou - zavedies mu opat elektriku, zaplatis mu ju na rok a o rok ho zas vypnu, pretoze sa na to vyprdne, tak to stoji na povazenie... ze to pomoc nie je. A oni ta este aj vymazu, ze co si dovolujes davat im namety na preverenie situacie a este ti aj bloknu pristup... Vilo by mohol ist potom pokojne na Lunik a stavat byty niekomu, kto mu ich o rok vrati zdevastovane. Nevravim, ze vsetky pripady z Modreho z neba su taketo, ale toto je prvy, ktory poznam a teda viem viac ako divaci, ktorym to pekne nadnesie Markiza, preto ma to prekvapilo na plnej ciare.
0 0
Llívia Llívia

Llívia je offline (nepripojený) Llívia

Chokma, nechápem, čo ti na tom vadí. Neplatíš, nerieš. Snáď nechceš niekomu určovať, na čo má použiť vlastné peniaze. Poznáš niekoho, kto je v horšej situácii ako ten, kto bol vybraný do Modrého z neba? Čo ti bráni pomôcť mu?
3 0
KoxXxo KoxXxo

KoxXxo je offline (nepripojený) KoxXxo

Myslíš, že si to ten 12-ročný chlapec včera nezaslúžil?
0 0
Chokma Chokma

Chokma je offline (nepripojený) Chokma

Llívia Pozri príspevok
Chokma, nechápem, čo ti na tom vadí. Neplatíš, nerieš. Snáď nechceš niekomu určovať, na čo má použiť vlastné peniaze. Poznáš niekoho, kto je v horšej situácii ako ten, kto bol vybraný do Modrého z neba? Čo ti bráni pomôcť mu?
Nechcem nikomu urcovat na co pouzije peniaze a vobec mi dokonca nevadi ak niekomu zavedu tu elektriku, ale vadi mi, ze divakov balamutia a ze mne a aj mnohym inym (nebola som sama, komu zmazali prispevky a blokli pristup) brania hovorit pravdu. A k tej otazke - ako vies, ze nepomaham? - pomaham, lebo osobne poznam a viem, ze niekto to skutocne potrebuje... bohuzial, ten, co sa prepiera na verejnosti, to velakrat nie je. A to ma mrzi. Takze tak.
0 0
Chokma Chokma

Chokma je offline (nepripojený) Chokma

KoxXxo Pozri príspevok
Myslíš, že si to ten 12-ročný chlapec včera nezaslúžil?
Myslim si, ze si to nezasluzi jedna rodina, ktora este len bude v telke. Poznam ich osobne. A viem, ze pomoc, ktoru im Modre z neba da, pomocou nebude. A ze si tento svoj nazor poviem na zaklade svojej osobnej skusenosti, tejto kvazicharite vadi... a verim, ze budem oznacena ako ta, ktora im zavidi a nedopraje. Lenze takto ich vidi kopec ludi v ich osade. Ak detom nepomozu inym sposobom, rodicia z nich spravia svoju kopiu, ktora nie je velmi chvalyhodna.
0 0
Chokma Chokma

Chokma je offline (nepripojený) Chokma

Este tolkoto - ta skupina Modre z neba bez cenzury - nebola zalozena na osieranie Modreho z neba, ale preto, aby tam mohli pisat ludia, ktori osobne poznaju situaciu dotycnych - obdarovanych. A budem velmi rada, ak niekto z vas pozna, ale skutocne osobne niektore pripady z tej relacie a nie len tak ako nam ich nadnesu v telke, ze napise, ze to tak skutocne je alebo nie je. ;-)
0 0
Chokma Chokma

Chokma je offline (nepripojený) Chokma

Livia, ak ty budes chciet napr. niekoho obdarovat, lebo v telke zbadas ich biedu a ja budem vediet, lebo ich jednoducho poznam osobne, ze ta ich bieda nie je skutocna alebo tvoj dar zahodia alebo ho predaju a kupia si alkac, tak povazujem za svoju povinnost ta s tym oboznamit a ak aj napriek tomu svoj dar das, je to uz tvoja vec. Lenze to je prave to, ze mi bolo odoprete pravo vec objasnit... nie preto, ze by som na niekoho utocila, ale ze niekomu to nehra do karat. A tuto temu som zaviedla prave na objasnovanie takychto veci, lebo mi to jednoducho lezi na srdci. Pretoze ludia by mali vediet, komu pomahaju a ci je ich dar pomocou.
0 0
Chokma Chokma

Chokma je offline (nepripojený) Chokma

KoxXxo Pozri príspevok
Myslíš, že si to ten 12-ročný chlapec včera nezaslúžil?
Po skusenosti s rodinou, ktora este len bude v telke, odpoviem takto: Neviem. Nepoznam osobne. Ty ano?
0 0
pavol54 pavol54

pavol54 je teraz online pavol54

1.šokovala ma správa že 30% z toho čo sa vyzbiera cez rôzne dobročinné nadácie ide na ich prevádzkovú réžiu. - nikdy žiadna pouličná kasička
2. raz pred obchoďákom ma otravoval v zime nejaký bezdomovec že už dávno nič nejedol dal som mu zo svojho nákupu rohlík nepoďakoval, zle na mňa pozrel otočil sa pi...l doslova, a keď is myslel že ho nevidím hodil rohlík do koša - nikdy nikomu nič
asi som cynik ale každý zdravý môže byť ako človek a živiť sa prácou, a chorí tiež dostanú na prežitie, poznám invalida ktorý robil asi rok a má vyšší dôchodok (a nezmyselne všetkým plytvá) ako moja mama čo celý život musela a chcela robiť, tak že spravidla nezomrú od hladu
0 0
veronikasad veronikasad

veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

pavol54 Pozri príspevok
1.šokovala ma správa že 30% z toho čo sa vyzbiera cez rôzne dobročinné nadácie ide na ich prevádzkovú réžiu. - nikdy žiadna pouličná kasička
2. raz pred obchoďákom ma otravoval v zime nejaký bezdomovec že už dávno nič nejedol dal som mu zo svojho nákupu rohlík nepoďakoval, zle na mňa pozrel otočil sa pi...l doslova, a keď is myslel že ho nevidím hodil rohlík do koša - nikdy nikomu nič
asi som cynik ale každý zdravý môže byť ako človek a živiť sa prácou, a chorí tiež dostanú na prežitie, poznám invalida ktorý robil asi rok a má vyšší dôchodok (a nezmyselne všetkým plytvá) ako moja mama čo celý život musela a chcela robiť, tak že spravidla nezomrú od hladu
Pavol, to si ešte nezažil správanie bezdomovcov, ktorých vozia na kožné oddelenie našej nemocnice. Po tom, čo som tam videla v januári min.roku, tiež im neprispievam.
0 0
Chokma Chokma

Chokma je offline (nepripojený) Chokma

Este chcem povedat, ze ma ani tak neprekvapuje a ani nezazlievam, ked mi niekto neveri, resp. mi vycita, co tu pisem. Ak by som nemala tu svoju osobnu skusenost, tak by som velmi pravdepodobne reagovala rovnako, lebo som bola velkou fanusickou Vila a Modreho z neba. A chapem, ze moje svedectvo je pre ostatnych tu, ktori ma nepoznaju realne, platne velmi malo, lebo tiez by som to tak brala ako ze niekto hovori to, druhy tamto a comu verit? Jasne, ze Markize, ktora to krasne vymaluje. Bohuzial, to si presne myslim, ze len vymaluje. Normalne som sa pristihla, ze som nedoverciva aj voci tym rodinam, kde boli vazne chore osoby a pod. ze ci niektore z nich nie su kamuflaze ako ked zacinali s Postou pre teba, ze tam brali hercov... Ja vazne neviem, aka je pravda. Viem len o tej rodine, ktoru poznam. Preto by ma velmi zaujimali osobne svedectva inych, ktori tie rodiny poznaju. A skutocne by ma velmi potesilo, keby aspon par bolo skutocne takych, kde by islo o realnu pomoc.

Livia, aj ked sa nepozname, skus sa vzit do mojej situacie... keby si ty bola na mojom mieste... Ja som sa uz do tvojej vzila a chapem tvoju reakciu.
0 0
Xanti Xanti

Xanti je offline (nepripojený) Xanti

Mne sa na Modrom z neba nepáči to,
že robia charitu za cudzie peniaze.

Boli sme oslovený ako firma, aby sme pre nich niečo robili.
Urobili sme, oni sa tým popíšili v TV aký ľudomili,
a nám faktúru zoškrtali tak, že nebolo ani na výplaty a odvody pre
zamestnancov čo tam robili, kde to na réžiu firmy. Predpokladám, že takto sa správajú ku každej fy. Keby aspoň uviedli, na projekte sa spolupodieľala fy tá a tá. Tak nepoviem pol slova, ale nechcieť zaplatiť ani len reálne náklady .... a radšej sa nerozčulujem.
7 0
misstka misstka

misstka je offline (nepripojený) misstka

mňa tiež veľmi sklamalo, ked som sa na FB dočítala, že idú pomôcť tej rodine. bolo to odvôvodnené tým, že prišlo najviac listov, ale je zaujímavé, že hned po odvysielaní relácie už písali, že im chcú pomôcť, takže tomu by som neverila. podľa mňa im ide len a len o sledovanosť.
ok, nie sú to moje peniaze, ale je mi to ľúto kvôli tomu, že je kopa rodín, ktoré majú tiež také problémy a často ani za ne nemôžu, nie ako tu ten chlap, čo robiť nechce.
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať