Zavrieť

Porady

Ako a koho požiadať o vyňatie účtu z PSS z exekúcie

neviete mi poradiť, ako postupovať v tejto veci? Mám exekúciu, postupne ju splácam, aj keď exekútor žiadal mesačne 100 €, splácam len po 50 €, nakoľko som na rodičovskej dovolenke a môj príjem je 220 € mesačne. V roku 2006 sme spolu s mamou vzali pôžičku v PSS, túto pôžičku riadne splácame. Spláca sa tam na dva účty, jeden je úrokový a druhý takzvane sporiaci, ale slúži len na splácanie pôžičky, peniaze ktoré sa tam dostanú, mi vlastne nesporíme, ale splácame dlh. Exekútor zablokoval aj tento účet, vyžiadal si odtiaľ aj peniaze. PSS nás vyzvala, že ak exekútor neodblokuje ten účet, tak oni zrušia úver, a budú to chcieť vyplatiť naraz. Nakoľko na úvere je spoludlžník moja matka, ktorá aj niektoré splátky poslielal do PSS, vznikli by problémy aj je. Viem, že existuje možnosť, ako požiadať o vyňatie veci z exekúcie. Len neviem, ako a koho o to požiadať.
Katy a R skorej to bolo treba riešiť s PSSkou ..
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    draik je offline (nepripojený) draik

    draik
    Musíte sa dohodnúť s exekútorom. Splátky Vám môže povoliť len vtedy, keď s tým bude súhlasiť veriteľ.

    hubatá je offline (nepripojený) hubatá

    hubatá
    Jedine súdnou cestou sa dá požiadať o vyňatie veci z exekúcie. Na poverení pre exekútora je uvedený dozorujúci súd na ktorý sa treba s každou zmenou na exekučnom titule obrátiť. EX je číslo pod ktorým komunikuje s Vami exekútor, Er je číslo dozorujúceho súdu kde máte uložený Váš exekučný spis. Vzory o požiadanie vyňatie veci z exekúcie nájdete na www.najpravo.sk.

    hubatá je offline (nepripojený) hubatá

    hubatá
    Platí, ale ak si sociálne slabšia, treba to uviesť v žiadosti o odpustenie súdnych poplatkov

    svetlik je offline (nepripojený) svetlik

    svetlik
    V zasade sa ucet neda vynat z exekucie, ale len pohladavka evidovana s danym uctom voci subjektu, ktory ucet vedie (t.j. tvoja pohladavka voci PSS z titulu sporenia/.

    Na to, aby exekutor upustil od vykonavania exekucie prikazanim pohladavky z uctu v banke bude potrebny suhlas opravneneho.

    Exekucia sa vedie na zaklade coho - snad nie rozhodcovsky rozsudok.
    Naposledy upravil svetlik : 19.03.12 at 19:10

    majka79 je offline (nepripojený) majka79

    majka79
    exekúcia je a základe platobného rozkazu vydaného súdom. Rozhodcovský rozsudok je čo? Ja sa v tom nejak nevyznám, ale na upovedomení o začatí exekúcie mám nápísané na základe platobného rozkazu.

    Ako a koho požiadať o vyňatie účtu z PSS z exekúcie

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.