Zavrieť

Porady

Vydaná faktúra ktorá nebude uhradená

Ahojte poraďáci,

naozaj, neviem čo robiť s týmto:

V jan 2011 sme vystavili faktúru - cca 1000 EUR pre zahraničného odberateľa (bez DPH, lebo obaja máme IČ DPH). Tovar sme mu poslali, on faktúru neuhradil. Avšak ozval sa znova v sept, že chce ďalší tovar (cca 500 EUR) a že zaplatí aj tu predchádzajúci faktúru (1000 EUR). Takže pýtal, aby sme mu tú cenu za nový tovar navýšili o faktúrovanú sumu z jan, ktorú neuhradil. Teda sme mu vydali novú faktúru na cenu 1500 eur. Avšak kupoval to už pod inou firmou, lebo tú z januára nechal vraj skrachovať. Oba sumy (sept + jan) následne uhradil pod novou firmou.

Teda ja mám teraz v účtovníctve nasledovné:
Jan - jeho prva firma AB - 1000 eur 321AB/604AB
Sept - jeho druha firma CD - 1500 eur 321CD/604CD
Sept - uhrada druhou firmou - 1500 eur 221/321CD

Mám vo výnosoch dva krát sumu 1000 eur. Môžem ju odtiaľ nejako dostať? Napr. opravnou položkou alebo nejakým zrušením?

Prosím poraďte, naozaj, neviem čo s tým robiť. Vďaka.
Usporiadat
Samantha Samantha

Samantha je offline (nepripojený) Samantha

Mila tictac, nesnazim sa nikoho urazit a uz vobec nie som nevdacna.. ja som len reagovala na prispevok Ludmily a to na ten ktory tu napisala ako prvy a potom ho nasledne upravila - vymazala jednu neprijemnu poznamku na moju osobu... to, co si si precitala od ludmily ty, je uz upraveny prispevok bez tej poznamky... a naozaj ma ta poznamka velmi zamrzela, pretoze som v oblasti uctovnictva zaciatocnik a tak ako kazdy iny clovek na zaciatku, robim chyby. ale to robime vsetci, no ja nie som clovek, ktory robi neprijemne zavery a hadze taketo poznamky zaciatocnikovi... a prave preto som tu na porade, aby som poprosila o radu a ako moje podakovanie, poradila v oblasti, v ktorej "som doma". A ak chcem niekomu poradit, tak aspon bez takychto neprijemnych poznamok... na porade som uz 6 rokov, no registrovala som sa tu este ked som studovala na vyske a nie pracovala ako uctovnicka. Myslim si, ze som sa mojou odpovedou Ludmili nedotkla, len som ju upozornila, aby si lepsie vsimla, preco tu niekto riesi takuto "zalezitost" a ze si za to nezasluzi byt hned zhodeny.

A co sa tyka tohto zakaznika, mas pravdu - u novych zakaznikov sa takto nepostupuje.. avsak ja som nikde nepisala ze slo o noveho zakaznika. spolupracovali sme s nim uz dlhsiu dobu pred tym.

A nerozumiem tvojej otazke o dokladovani vyvozu... tovar z jan aj zo sept sme normalne vyviezli - mame doklady o preprave. V SV aj DPH je to uvedene tak ako to ma byt... a kedze cena je vecou dohody medzi odb a dod, za tovar v sept sme dohodli ovela vyssiu cenu aby sa nou uhradila aj vystavena fa z jan.
0 0

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať