Zavrieť

Porady

mesačný prehľad a ročné zúčtovanie dane

Dobrý deň,
mohli by ste mi prosím poradiť, či zamestnanec, ktorý bol u nás zamestnaný v r. 2011 (pracovný pomer mu skončil v máji 2011) má byť uvedený v prehľade za február, keď som mu vo februári urobila ročné zúčtovanie dane. Lebo systém mi ho do výkazu nedal. Ale keď si pozriem riadky v systéme tak tohto zamestnanca tam mám, tak teda neviem. Vlastne ak by tam mal byť, tak by vo výkaze mal len zaškrtnuté v 7.riadku, že mu bolo vykonané ročné zúčtovanie.Daňový bonus ani zamestnaneckú prémiu nemá iba sa mu vrátila daň.
Ďakujem
Usporiadat
lusinda2 lusinda2

lusinda2 je offline (nepripojený) lusinda2

ano tak vyzerá..
Iba mi nie sú jasné tie preddavky
3769,14-504,86=3264,28-2966=298,28/100*19=56,67
Nemali by byť zrazené preddavky 56,67?
10 mesiacov mal zdaniteľný príjem
0 0
helping helping

helping je offline (nepripojený) helping

Dobrý den , vedel by mi niekto dať rýchlu
odpove? ak som požidala o odklad odanie danového priznania do 30,6,, aj ročné hlásenie treba do 30,6,? lebo viem že originálne treba do 31,5,.... alebo som mala požiadať o odklad podania ročného hlásenia zvlásť?
0 0
helping helping

helping je offline (nepripojený) helping

preklep origi treba do 31,3,...
0 0
veronikasad veronikasad

veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

helping Pozri príspevok
Dobrý den , vedel by mi niekto dať rýchlu
odpove? ak som požidala o odklad odanie danového priznania do 30,6,, aj ročné hlásenie treba do 30,6,? lebo viem že originálne treba do 31,5,.... alebo som mala požiadať o odklad podania ročného hlásenia zvlásť?
Ako súvisí ročné hlásenie s DP ?
Tam nie je možné oznámiť predlženie lehoty. Za nedodržanie termínu je pokuta ...
0 0
mata82 mata82

mata82 je offline (nepripojený) mata82

Ahojte, vie mi niekto pomôcť kde mám chybu v mesačnom prehľade za 2/2012?
r.0 1100,31 (3x366,77)
r.1 7,92 (3x2,64)
r.2 -217,50 (preplatky z RZ vyplatené v mzdách za 2/2012)
r.3 0
r.4 -209,58
r.5 0
r.6 0
r.7 -209,58 (tu mi v edaniach svieti r. načerveno ako kritická chyba)
r.8 0

A 41,02
B 0
C 41,02
D 46,15
E 0
F 46,15
0 0
mata82 mata82

mata82 je offline (nepripojený) mata82

Práve som si preštudovala poučenie:
O vrátený rozdiel (preplatok) z ročného zúčtovania sa zníži odvod preddavkov na daň najneskôr do konca kalendárneho roka, v ktorom sa ročné zúčtovanie vykonalo, avšak len do výšky sumy uvedenej v riadku 1, upravenej (zvýšenej) o*nedoplatky z*ročného zúčtovania (riadok 2), resp. o*kladný rozdiel súm v*riadku 3.
Ak nie je možné znížiť odvod preddavkov na daň o preplatok z ročného zúčtovania, ktorý bol zamestnancovi vyplatený, zamestnávateľ požiada o jeho vrátenie miestne príslušného správcu dane (daňový úrad) podľa § 40 ods. 8 zákona. Správcom dane vrátený preplatok na dani z vykonaného ročného zúčtovania sa v prehľade neuvádza.

Takže na r.2 by malo byť -7,92 (aspoň myslím ) a na zvyšok by som mala napísať nejakú žiadosť? je na to nejaký vzor?
0 0
Paula Paula

Paula je offline (nepripojený) Paula

s r.2 uvažuješ správne (- 7,92)...v III. a IV. časti sa píše o požiadaní v 3. mesiaci kal. štvrťroka.
0 0
mata82 mata82

mata82 je offline (nepripojený) mata82

Paula Pozri príspevok
s r.2 uvažuješ správne (- 7,92)...v III. a IV. časti sa píše o požiadaní v 3. mesiaci kal. štvrťroka.
ale tam sa žiada len o daňové bonusy a zamestnanecké prémie a ja mám aj preplatky na daniach
0 0
mata82 mata82

mata82 je offline (nepripojený) mata82

nemala by som na r.3 uviesť ten rozdiel -209,58 ?
0 0
Paula Paula

Paula je offline (nepripojený) Paula

Ak sa Ti nepodarí do konca kal. roka preplatok z RZD rozpustiť v r. 2, požiadaš listom o preplatenie zvyšku.
0 0
mata82 mata82

mata82 je offline (nepripojený) mata82

Paula Pozri príspevok
Ak sa Ti nepodarí do konca kal. roka preplatok z RZD rozpustiť v r. 2, požiadaš listom o preplatenie zvyšku.
ďakujem za odpoveď.
A musím čakať do konca roka?
0 0
Ala100 Ala100

Ala100 je offline (nepripojený) Ala100

Dobry den,
chcem sa spytat, za februar mi vysiel nulovy prehlad. Obe zamestnankyne su na materskej, jedna sla od februara. Niekde tu som citala, ze nemusim podavat nulovy prehlad. Len sa chcem ujistit, ze je to tak..dakujem Ala
0 0
Tweety Tweety

Tweety je offline (nepripojený) Tweety

Ala100 Pozri príspevok
Dobry den,
chcem sa spytat, za februar mi vysiel nulovy prehlad. Obe zamestnankyne su na materskej, jedna sla od februara. Niekde tu som citala, ze nemusim podavat nulovy prehlad. Len sa chcem ujistit, ze je to tak..dakujem Ala
ÁNo, nie je potrebné podávať.
§39
12) Prehľad a hlásenie podľa odseku 9 nie je povinný podať len ten zamestnávateľ, ktorý je platiteľom dane122) alebo zahraničným platiteľom dane podľa § 48, ktorý v príslušnom období nevyplácal príjmy zo závislej činnosti.
1 0
sybila3 sybila3

sybila3 je offline (nepripojený) sybila3

ak mi vyšiel v RZD preplatok dane a zp, vyplácam v marcovej výplate a uvádzam do koloniek vo výplate preplatok/nedoplatok tam dávam preplatok dane a zp má samost. kolonku. a potom sa to bude uvádzať v hlásení za r. 2012?
0 0
drobeceva drobeceva

drobeceva je offline (nepripojený) drobeceva

sybila3 Pozri príspevok
ak mi vyšiel v RZD preplatok dane a zp, vyplácam v marcovej výplate a uvádzam do koloniek vo výplate preplatok/nedoplatok tam dávam preplatok dane a zp má samost. kolonku. a potom sa to bude uvádzať v hlásení za r. 2012?
objaví sa to v mesačnom prehľade...a potom samozrejme aj v ročnom
0 0
sybila3 sybila3

sybila3 je offline (nepripojený) sybila3

ešte sa spýtam v ročnom hlásení za r. 2011 som uviedla preddavková daň 47,91, odvedené 41,74 nedoplatok bol 6,17. teraz v RZD vlastne zrazenú daň 47,91 vrátim zamestnancovi ale vyžiadam vrátiť od DU len 41,74 čo bolo odvedené+ ZP, niekde uvádzam aj ten nedoplatok, čo vlastne ani nebude ak vyšlo daň vrátiť? ďakujem
0 0
sgm sgm

sgm je offline (nepripojený) sgm

Máme zamestnanca, ktorému sa narodilo dieťa ešte v 04/2010, pričom si neuplatnil daňový bonus za toto obdobie ani on, ani jeho manželka.. Niekto mu poradil, že si môže spätne daňový bonus uplatniť, ale viem, že iba za predchádzajúci kalendárny rok (2011) a nie som si istá, či aj za rok 2010.. Viete mi niekto poradiť? Ďakujem..
0 0
Paula Paula

Paula je offline (nepripojený) Paula

Našla som toto:

§40

(2) Zamestnancovi, ktorému zamestnávateľ, ktorý je platiteľom dane, 122) priznal alebo vyplatil za zdaňovacie obdobie daňový bonus v nižšej sume, ako bol povinný podľa tohto zákona, vráti zamestnávateľ zamestnancovi sumu rozdielu daňového bonusu, ak neuplynuli tri roky od konca zdaňovacieho obdobia, v ktorom tento rozdiel vznikol, ak za toto zdaňovacie obdobie nebola zamestnancovi suma rozdielu daňového bonusu vyplatená na základe vykonaného ročného zúčtovania (§ 38) alebo podaného daňového priznania (§ 33 ods. 6). Ak zamestnávateľ, ktorý je platiteľom dane, 122) zamestnancovi v bežnom zdaňovacom období priznal alebo vyplatil daňový bonus v nižšej sume, ako bol povinný podľa tohto zákona, vráti tomuto zamestnancovi sumu rozdielu daňového bonusu v nasledujúcom kalendárnom mesiaci, najneskôr do 31. marca nasledujúceho roka, ak mu do tohto termínu nebolo vykonané ročné zúčtovanie alebo ak nepodal daňové priznanie. O vrátenú sumu rozdielu daňového bonusu zníži zamestnávateľ, ktorý je platiteľom dane, 122) ďalší nasledujúci odvod preddavkov na daň správcovi dane alebo uplatní postup podľa § 35 ods. 7.

http://www.porada.sk/t6023-zakon-o-d...2012-a.html#40

Ale netuším, či sa dá aj za rok 2010, ak nebol zamestnávateľovi v tom roku daný doklad a nebolo žiadané doplatenie v ročnom zúčtovaní za rok 2010.
2 0
Mila123 Mila123

Mila123 je offline (nepripojený) Mila123

ZC nech si podá DDP za rok 2010 s RZD za rok 2010, nedostane žiadnu sankciu z DÚ......
3 0
sgm sgm

sgm je offline (nepripojený) sgm

Ďakujem za odpovede, mala som tušenie, že to cez zamestnávateľa nepôjde cez RZD a s DÚ by som sa nechcela "ťahať" za prsty, keď sa to dá jednoduchšie.. a bez sankcií
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať