Zavrieť

Porady

Kubánska torta

KEJKA KEJKA

KEJKA je offline (nepripojený) KEJKA

audítor, účtovník, odborný poradca ...viac
Prosím, viete mi niekto prilepiť recept - surne na Kubánsku tortu?
Dakujem veľmi pekne.
Usporiadat
ondrejvla ondrejvla

ondrejvla je offline (nepripojený) ondrejvla

Podstatné, že zatiaľ to viem... Ale zajtra už možno bude inak. ...viac
Poleva na torte a na rezoch vám nebude praskať, ak koláč pre krájaním aspoň 10 minút vyberiete z chladničky, pripravte si dva nože, papierové utierky a pustite si plyn. Júúúúj, ale aj ho aj zapáliť!! Nôž rozohriať nad plynom, nie vo vode dobre
na horúco, začnete krájať a poleva sa vám krásne bude oddeľovať bez praskania. Nôž utrieť utierkou aj pred krájaním aj po krájaní, a kým vám druhý nôž nejaký pomocník ( obyčajne manžel) nahreje, ten prvý už môže nahrievať znovu. Ja takto krájam všetky čokoládové polevy, aj na punčovom a nič nepraská, sú krásne úhľadné ako priamo z výroby.
Dúfam, že sa vám vydarí.
0 0
KEJKA KEJKA

KEJKA je offline (nepripojený) KEJKA

audítor, účtovník, odborný poradca ...viac
Dakujem, drobnosti netreba podceňovať.
a skúsim vyhľadať a urobiť aj tú píseckú.... pred chvíľou som sa o nej dozvedela.
0 0
kukučka kukučka

kukučka je offline (nepripojený) kukučka

Vlasti skôr zjeme ako pokrájam A čo my jednohubky bez manželov? :p
0 0
pyton pyton

pyton je offline (nepripojený) pyton

Peknú polevu sa nepodarilo urobiť ani Floydovi, tak čo. Tortu tiež nemal úhľadnú. /Vo Viedni pripravoval Sachertortu./ Hlavne, že je dobrá :p
0 0
tonkat tonkat

tonkat je offline (nepripojený) tonkat

Lida
Dakujem, drobnosti netreba podceňovať.
a skúsim vyhľadať a urobiť aj tú píseckú.... pred chvíľou som sa o nej dozvedela.
Ja ju tiež hľadám a nedarí sa. V akej téme sa pečie písecká? Mne pod tým názvom nenašlo nič. Alebo ste ju už zjedli?
0 0
KEJKA KEJKA

KEJKA je offline (nepripojený) KEJKA

audítor, účtovník, odborný poradca ...viac
Nie, ten recept má Vlasta, ale na Porade nie je. Škoda.
Ked dooslavuje, tak hádam nám posunie aj ten recept.
0 0
lenkak lenkak

lenkak je offline (nepripojený) lenkak

Lenka
Vlasta, prosím Ťa napíš nám recept na tú "Píseckú"
aj ja chcem vedieť ako chutí, (manžel sa už olizuje) ďakujem.
0 0
maturantka maturantka

maturantka je offline (nepripojený) maturantka

nie som dokonalá
Recept na kubánsku tortu som dostala kedysi bez tej čokoládovej polevy. Ja na parížsky krém ozdobne nastriekam kopčeky bielej šľahačky. Tiež to dobre vyzerá i chutí. Vyskúšam aj to polievanie čokoládou, ale mám obavy, aby sa mi parížsky krém nezačal roztekať. Netreba tam dať stužovač. Ozaj to drží?
0 0
KEJKA KEJKA

KEJKA je offline (nepripojený) KEJKA

audítor, účtovník, odborný poradca ...viac
maturantka
Recept na kubánsku tortu som dostala kedysi bez tej čokoládovej polevy. Ja na parížsky krém ozdobne nastriekam kopčeky bielej šľahačky. Tiež to dobre vyzerá i chutí. Vyskúšam aj to polievanie čokoládou, ale mám obavy, aby sa mi parížsky krém nezačal roztekať. Netreba tam dať stužovač. Ozaj to drží?
drží, drží... a ako perfektne. Čokoládu treba liať až vychladnutú, ale ešte tekutú.
0 0
martak martak

martak je offline (nepripojený) martak

Kubánský dort
Korpus:
6 vajec
300 g cukru
120 g polohrubé mouky
30 g kakaa

Na ozdobení:
700 g banánů
300 g šlehačky
100 g kakaové polevy
džem



Příprava:
Vejce vyšleháme spolu s cukrem, přidáme mouku a kakao. Těsto vlijeme do vymazané formy a pečeme v dobře vyhřáté troubě. Upečený korpus podélně rozkrojíme na dva stejné pláty. Poté pracujeme jen s jedním plátem, který na rozkrojené straně potřeme ovocným džemem a na celou plochu dortu rovnoměrně rozložíme oloupané banány, které pokryjeme vrstvou pevně ušlehané pařížské šlehačky. Takto připravený dort na horní a boční straně potáhneme ředěnou kakaovou polevou. Po ztuhnutí rozkrojíme na 12 porcí. Dort je určen pro rychlou spotřebu.
0 0
martak martak

martak je offline (nepripojený) martak

ALEBO:

Kubansky dort
4 vejce
16 dkg cukr krupice
15 dkg polohrubá mouka
špetka soli
2 polévkové lžíce vody
1/4 prášku do pečiva
2 vanilkové cukry
2 šlehačky (a 230 ml)
4 banány
2 zarovnané polévkové lžíce kakaa
100 g balení čokolády na vaření
1/4 ztuženého tuku (cca 60 g)
Vejce, jeden vanilkový cukr, cukr krupici a vodu necháme mixerkem našlehat do pěny. V misce smícháme polohrubou mouku, prášek do pečiva a jednu polévkovou lžíci kakaa a postupně pomalu vmícháme do našlehané pěny. Vzniklou hmotu nalijeme do předem vymazané a vysypané dortové formy a pečeme při 170°C. Hotový korpus necháme vychladnout a dvakrát prokrojíme.
Mezitím připravíme polevu. Ve vodní lázni rozehřejeme celou čokoládu na vaření společně se ztuženým tukem, necháme vychladnout tak, aby zůstala polotekutá, ale nebyla horká.
Na náplň našleháme 2 šlehačky s jedním vanilkovým cukrem, do tuhé šlehačky zašleháme polévkovou lžíci kakaa a 6 polévkových lžic téměř vychladlé polevy (s teplotou skutečně opatrně, jinak se šlehačka rozteče nebo srazí :-)
Banány oloupeme a podélně rozkrojíme na dvě placaté půlky. Polovinou náplně potřeme spodní díl korpusu a do náplně vtlačíme 4 půlky banánů. Přiklopíme prostředním dílem a stejně pokračujeme na druhém patře. Hotový dort necháme zchladnout a pak poléváme zbylou čokoládovou polevou
0 0
martak martak

martak je offline (nepripojený) martak

Ja vacsinou kupim hotovy kakaovy korpus a len ho podla "kuba" receptu naplnim.
0 0
Tweety Tweety

Tweety je offline (nepripojený) Tweety

Lida
drží, drží... a ako perfektne. Čokoládu treba liať až vychladnutú, ale ešte tekutú.
Lidka, prosím, napíš mi, či bola tá kakaová poleva dobrá, ešte som ju neskúšala. Dík
0 0
KEJKA KEJKA

KEJKA je offline (nepripojený) KEJKA

audítor, účtovník, odborný poradca ...viac
Tweety
Lidka, prosím, napíš mi, či bola tá kakaová poleva dobrá, ešte som ju neskúšala. Dík
bolo tu toľko dobrých rád, ako na to s tou čokoládovou polevou, že som napokon robila tú. Krájala som ju horúcim nožom nahriatym nad plameňom, je to praktickejšie.
A bola výborná.
K tej kakaovej sa určite dostanem, potom napíšem.
Ved ide Veľká noc.
0 0
Tweety Tweety

Tweety je offline (nepripojený) Tweety

Lida
bolo tu toľko dobrých rád, ako na to s tou čokoládovou polevou, že som napokon robila tú. Krájala som ju horúcim nožom nahriatym nad plameňom, je to praktickejšie.
A bola výborná.
K tej kakaovej sa určite dostanem, potom napíšem.
Ved ide Veľká noc.
To je pravda, to si ešte zašantíme s tým pečením.
0 0
brezňanka brezňanka

brezňanka je offline (nepripojený) brezňanka

Lidka, čokoládu robím na plech zákuskov 7 dkg čokolády, 7 dkg stuženého tuku a prilejem po rozpustení kvapku oleja. Je lesklejšia a dokonca sa aj menej láme.
Pri krájaní si ešte pomáham vriacou vodou do ktorej namáčam nôž. Neviem či to pomôže, ja mám s tým celkom dobré skúšenosti.
0 0
Marína Marína

Marína je offline (nepripojený) Marína

Časť citátu:
Chobot Pozri príspevok
Jasné, možno je to nezvyčajné, že Ti poradí chlap, ale toto je u nás najobľúbenejšia torta a robím ju dosť často. Recept mám v hlave.

Na začiatok trochu histórie, prečo sa volá Kubánska torta? Je to preto. lebo raz (ešte za čias komunizmu) bol v Prahe na návšteve Fidel Castro. Na slávnostnej recepcii sa ako dezert podávala práve táto torta a vtedy ju nazvali na počeť veľkého vodcu Kubánska torta.

........................

Dobrú chuť.
Tibor, konečne som upiekla Kubánsku tortu podľa Tvojho receptu. Je vynikajúca. Ďakujem za recept.
0 0
KEJKA KEJKA

KEJKA je offline (nepripojený) KEJKA

audítor, účtovník, odborný poradca ...viac
Marína Pozri príspevok
Časť citátu:

Tibor, konečne som upiekla Kubánsku tortu podľa Tvojho receptu. Je vynikajúca. Ďakujem za recept.
u nás bola hitom po celý rok 2006, bola vždy perfektná, ale už dlhšie som nepiekla.... takže to na budúci týždeň napravím.
0 0
Elena Navrátilová Elena Navrátilová

Elena Navrátilová je offline (nepripojený) Elena Navrátilová

Náhodou, nerobil niekto plnku z trvanlivej práškovej šľahačky?
0 0
alla66 alla66

alla66 je offline (nepripojený) alla66

Profesionáli postavili Titanic - amatéri Archu! ...viac
Prosím o radu, čítam tieto príspevky už tretí krát....Robí sa jedna torta z 8 vajec, alebo sa pečie naraz vo dvoch formách na tortu? Chobot, akú máš veľkosť ? Ja mám 26 cm...nie je malá?

Chobot Pozri príspevok
Jasné, možno je to nezvyčajné, že Ti poradí chlap, ale toto je u nás najobľúbenejšia torta a robím ju dosť často. Recept mám v hlave.

Na začiatok trochu histórie, prečo sa volá Kubánska torta? Je to preto. lebo raz (ešte za čias komunizmu) bol v Prahe na návšteve Fidel Castro. Na slávnostnej recepcii sa ako dezert podávala práve táto torta a vtedy ju nazvali na počeť veľkého vodcu Kubánska torta.

Takže:
Korpus (na jednu tortovú formu=2 torty):????
8 vajec
4 lyžice prášk. cukru
4 lyžice kryšt. cukru
5 lyžíc polohrubej múky
3 lyžice kakaového prášku
kávová lyžička prášku do pečiva

Plnka (parížsky krém):
1 l šľahačky (môže byť aj 1,25 l, torta bude vyššia)
100 g kakaového prášku
50-100 g kryšt. cukru (niekto rád sladšie, niekto menej)

Iné:
cca. 8 banánov
200 g čokolády na varenie
200 g Cery
lekvár (najlepšíe marhuľový)

Deň vopred uvaríme šľahačku s kakaom a cukrom. Udržujeme na bode varu cca 2 minúty, kým sa všetky hrudky kakaa nerozpustia (dobré je vopred zmiešať kakao s cukrom, potom menej hrudkavie). Po vychladnutí na izbovú teplotu dáme ešte do chladničky poriadne schladiť cez noc.

Aj korpus môžeme upiecť vopred. Oddelíme bielka a žĺtka. Bielka vymiešame s kryšt. cukrom do hustej peny, žĺtka s práškovým cukrom. V osobitnej miske zmiešame kakao s múkou a práškom do pečiva. Všetko nakoniec zľahka zmiešame dohromady rukou a vylejeme do formy. Rúru vopred vyhrejeme na teplotu 170 st. a naprv pečieme pri tejto teplote cca 15 minút, kým sa cesto nenafúkne, potom znížime teplotu na cca 130 st. Takto pečieme ešte aspoň 50 minút. Či je cesto upečené sa dá skontrolovať drevenou špajlou - pichneme do cesta a ak na špajli nezostane mokré cesto, tak korpus je upečený.

Po vychladnutí korpus vyklopíme, rozkrojíme na polovicu (spravíme 2 korpusy). Potrieme lekvárom a ukladáme na vrch banány rozkrojené po dĺžke (banány dávam na celý povrch, aby som ich tam nemusel hľadať ako v obchodnej torte). Parížsky krém vyšľaháme na pevnú penu (pozor na prešľahanie - zhrudkavela by a bolo by po paráde). Túto penu rozotrieme po oboch tortách a zahladíme na povrchu a po bokoch.

V osobitnej miske rozpustíme a dôkladne premiešame vo vodnom kúpeli čokoládu a Ceru, necháme vychladnúť tak, aby ešte bola čokoláda ešte tekutá, ale nie horúca. Touto čokoládou potom polejeme toru a dáme do chladničky na pár hodín stuhnúť.

Dobrú chuť.
monspa Pozri príspevok
Ja osobne si myslím, že to by mala byť jedna torta. Možno Chobot nedopísal, že potom tie dva korpusy spojil. Čo sa týka polevy, keď chceš, aby sa pri krájaní nelámala, priprav si do vyššej nádoby horúcu vodu a do tej vody namoč nôž. Trochu utri a krájaj, ale najlepšie je namáčať ho pred každým krájaním.
Podľa mňa robiť tortu z 8 vajec je veľa....nevykypí z formy?

Chobot Pozri príspevok
Skutočne z toho robím vždy naraz dve torty. Korpus je na spodku, na nich sú banány na tom parížsky krém a na vrchu čokoláda. Hore už nie je korpus, potm to už nie je originál Kuba torta (pozri niekde v cukrárni, tiež je korpus len dole).
Máš dve formy? Pečieš ich naraz?
Trik v polievaní je ten, že krém na torte treba pekne vyhladiť (chvíľu to trvá a je s tým babračka). Čokoládu po uvarení treba nechať vychladnúť tak, aby ešte bola tekutá a tak to oblievať postupne dokola. Ak by si oblievala horúcou čokoládou, tak by sa ti to zlievalo s tým parížsky krémom a boli by tam mazance.

To krájanie jedine s nožom v horúcej vode (ja ju zohrievam vo varnej kanvici). Nožom potom nie krájať, ale iba ho položiť na čokoládu a nechať ju teplom roztopiť a potom prekrojiť spodok (vnútro). Na čokoládu nesmieš pritlačiť, lebo popraská.

Ale každý si to môže prispôsobiť podľa svojej fantázie, teda dať korpus aj na vrch alebo poliať inou polevou. Keď sa mi nechcelo polievať čokoládou, tak som to len celé posypal Grankom a bolo to potom aj tak také čokoládové.
Marína Pozri príspevok
Časť citátu:

Tibor, konečne som upiekla Kubánsku tortu podľa Tvojho receptu. Je vynikajúca. Ďakujem za recept.
Marína, ako si robila tortu?
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať