Zavrieť

Porady

Výplata z Nemecka

Prosím vás vie mi niekto poradiť?Manžel začal pracovať v Nemecku,boli sme dohodnutý,že výplata bude chodiť na náš svk účet-zamestnávateľovi zadal údaje,ale len číslo účtu,kód banky a swift-nás ani nenapadlo spýtať sa aké údaje bude treba zadať.Keď že sú už tri týždne od výplatneho termínu tak som sa kontakto vala s našou bankou prečo ešte nie je nič pripísané na náš účet.Banka ale povedala,že sme nezadali IBAN,bez ktorého nič nepríde,že oni to dajú do poriadku,len potrebujú doklad o tom,že to bolo odoslané.
Na druhej strane zamestnávateľ v Nemecku tvrdí,že niekedy to tak dlho trvať môže,a že to príde na účet aj bez Ibanu-len nechápem nakoľko vo firme pracujú viacerí slováci,ktorí zasielajú peniaze na Slovensko,nežiadali od manžela všetky potrebné údaje.Teraz nevieme či máme čakať že to dá do poriadku zamestnávateľ alebo naozaj treba vypýtať to potvrdenie o odoslaní a dať to do poriadku cez našu Slovenskú banku.Ďakujem za všetky rady
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    arizona je offline (nepripojený) arizona

    arizona
    Tiez mi chodievali pravidelne platby z DE. Raz sa stalo, ze neprisli. Nemci tvrdili ze poslali,nemala som dovod im neverit. V mojej banke ale stale neboli. Penazi nebolo skoro 2 tyzdne.
    Nastastie sa nasla jedna pracovnicka banky,ktora bola ochotna zistit, co sa stalo.
    Peniaze sa nasli, vraj stali kdesi na centrale banky v Bratislave.

    Cislo uctu bolo v poriadku,ale vraj nejaky kod nebol dobre napisany, tak to neposlali dalej. Nechapem ! Nekontaktovali ani prijemcu,ani peniaze neposlali spat odosielatelovi... keby to nevyriesila ta ochotna pani z banky, snad tam tie peniaze drzia doteraz

    220870 je offline (nepripojený) 220870

    Remeselník,stavbár. 220870
    Známi robil v Rakúsku(na slovenskú živnosť) dostal platbu na druhý deň po odoslaní od tamojšej firm pracoval priamo u Rakušana.Ešte sám Rakušan ho na druhý deň upozornil a pýtal sa na to či platba prebehla,lebo vraj občas čosi zaškrípe a nefunguje.3 týždne sú viac ako podozrivé.

    miroslava23 je offline (nepripojený) miroslava23

    miroslava23
    220870 Pozri príspevok
    Známi robil v Rakúsku(na slovenskú živnosť) dostal platbu na druhý deň po odoslaní od tamojšej firm pracoval priamo u Rakušana.Ešte sám Rakušan ho na druhý deň upozornil a pýtal sa na to či platba prebehla,lebo vraj občas čosi zaškrípe a nefunguje.3 týždne sú viac ako podozrivé.
    no veď toto,oni sa na nič nepýtali a tvrdia že odoslali,ale ako veľká firma ,ktorá zamestnáva niekoľko stoviek ľudí a medzi nimi veľa-veľa slovákov-môže odoslať peniaze len tak bez potrebných informácii-veď keď im tam niečo chýbalo,mali manžela kontaktovať-myslím ten IBAN

    lujza.j je offline (nepripojený) lujza.j

    lujza.j
    katka278 Pozri príspevok
    do troch dni musi prejst prevod
    môj chlap ked mi posielal z De peniaze v stredu poobede, v piatok doobeda som ich mala na účte...

    Indeed je offline (nepripojený) Indeed

    Vylúčený člen Indeed
    arizona Pozri príspevok
    Tiez mi chodievali pravidelne platby z DE. Raz sa stalo, ze neprisli. Nemci tvrdili ze poslali,nemala som dovod im neverit. V mojej banke ale stale neboli. Penazi nebolo skoro 2 tyzdne.
    Nastastie sa nasla jedna pracovnicka banky,ktora bola ochotna zistit, co sa stalo.
    Peniaze sa nasli, vraj stali kdesi na centrale banky v Bratislave.

    Cislo uctu bolo v poriadku,ale vraj nejaky kod nebol dobre napisany, tak to neposlali dalej. Nechapem ! Nekontaktovali ani prijemcu,ani peniaze neposlali spat odosielatelovi... keby to nevyriesila ta ochotna pani z banky, snad tam tie peniaze drzia doteraz
    Pretože zamestnanci nerobia NAD RAMEC svojich povinnosti !

    A zavolať na informácie ohĺadom tel.čísla danej osoby , je vysoko nad ramec ich prac.povinnosti.

    Ja som mal tiež ten problém, že v medzinarodnom bankovom styku neprešla platba,len preto,že ku menu majiteľa účtu som nenapisal aj jeho adresu .
    A dva týždne takto prešlo , až kým som neurgoval na pobočke kde som zadaval platbu.
    odpoved bola : nemali sme sa ako s Vami skontaktovať.

    Inak takým sposobom vznikla aj jedna veľká banková kauza pod názvom www.falosnavubbanka.sk

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.