Zavrieť

Porady

Súvaha v MRP - nesedí r.054 a 115

Ahojte,
vypisala som na eDane VykazZaS a suvahu, vsetko sedi. VykazZaS sa zhodoval aj svykazom z MRP, ale suvaha nie. v suvahe z MRP mi sarapatia danove ucty. Skusala som vsetky mozne nastavenia a neviem, co s tym.
Na 343 mam analytiku:
DPH vystup 343001 pasívny
DPH vstup 343002 aktivny
DPH vysporiadanie s DU 343005 pasivny
343 pasivny
341,342 su pasivne

Zostatky na účtoch:
341 - preplatok na dani 1360,06
342 - preplatok 185,80
343 - nadmerný odpočet 549,02
v suvahe - r. 053: 2095
r.115: 0

Je to takto správne? Povedala by som, ze ano, ale suvaha z mrp ma na r54 a115 uplne ine cisla a nasledne aj vlasnte imanie a HV. Neviete mi prosím niekto poradit, ako spravne nadefinovat suvahu pri uvedenej analytike?
Mám poslednú verziu programu a nastavila som inštalačnú štruktúru, kde je pre r.54 zadefinované +Z34 a pre 115 +K34. Vyšlo mi:
r.53 : 1545 (rozdiel oproti "mojej" sume je 1360 , čo je ten preplatok na dani z prijmu)
r.115: 7151 ( toto číslo mi vyskocilo ako zostatok na 343, ked som skusala rozne verzie, zrusila analytiku a dala cely učet pasívny)
Rovnako mi to vysleo,aj ked som dala vsetky tri učty cele pasívne, tak ako je prednastavene v programe.
Dakujem
Naposledy upravil rosario : 01.04.12 at 08:33
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    a_je_to je offline (nepripojený) a_je_to

    a_je_to
    rosario Pozri príspevok
    Jaj, pardon, to je moj preklep, malo by napisane 53. Asi budem mat zlu kombinaciu nastaveni medzi mojou osnovou a suvahou. A mám tie účty pre dph správne? Cize vstup aktivny, vystup pasivny, vyučtovanie pasivny?
    Pre spracovanie počas roka áno, ale pred zostavením súvahy to treba prispôsobiť povahe zostatku celého súčtu salda daňových účtov. Ako si uviedla - v Tvojom prípade ide o výsledný aktívny zostatok, teda každý účet smerovať do riadku 53. Po vytlačení súvahy to môžeš vrátiť späť.

    a_je_to je offline (nepripojený) a_je_to

    a_je_to
    Pre túto účtovnú závierku zadefinuj všetky tri dane do riadku 53. Je chyba, ak Ti ide daň do riadku 54, lebo daňové pohľadávky 2011 patria do riadku 53, nie 54, či nemáš starú šablónu. Pri daňových účtoch musí ísť celkové saldo dane do jedného riadku, buď len do 53, alebo len do 115.

    rosario je offline (nepripojený) rosario

    Lívia rosario
    Jaj, pardon, 54 je moj preklep, malo tam byt 53. Je to zadefinovane pre riadok 53 a aj vyplna riadok 53

    rosario je offline (nepripojený) rosario

    Lívia rosario
    Jaj, pardon, to je moj preklep, malo by napisane 53. Asi budem mat zlu kombinaciu nastaveni medzi mojou osnovou a suvahou. A mám tie účty pre dph správne? Cize vstup aktivny, vystup pasivny, vyučtovanie pasivny?

    rosario je offline (nepripojený) rosario

    Lívia rosario
    Ďakujem. Už mi to vyšlo. Problém bol s 343. V počiatočných stavoch bol DPH vstup aktivny a vystup pasivny s kladnými číslami. Nastavila som v osnove celú 343 pasívnu, sumu dph na vstupe v počiatočných stavoch s mínusom a v editácii súvahy vymazala príkaz +K34 pre riadok 115.

    ilona je offline (nepripojený) ilona

    ilona
    Prosím Vás dá sa v MRP vpísať do súvahy a výsledovky predchádzajúce obdobie a vytlačiť pre DU ?

    adinka55 je offline (nepripojený) adinka55

    adinka55
    Najskor si urob klasicky vypocet suvahy, zvacsi si to na celu obrazovku a uvidis tam aj stlpec Minule obdobie, donho dopis cisla a vytlac. Inak to minule obdobie tam taha z pociatocnych stavov, ktore su v Denniku - Funkcie - Pociatocne stavy.

    Súvaha v MRP - nesedí r.054 a 115

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.