Zavrieť

Porady

Iný zdaniteľný príjem

Vlani platilo, že iný príjem, ktorý bol do výšky 1/2 odpočitateľ. položky cca 40tis. nemusel sa zdaňovať. Platí to aj v r. 2005? Ďakujem.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    evina je offline (nepripojený) evina

    evina
    Jana G.
    Vlani platilo, že iný príjem, ktorý bol do výšky 1/2 odpočitateľ. položky cca 40tis. nemusel sa zdaňovať. Platí to aj v r. 2005? Ďakujem.
    Platí to, ale nielen pre "iný príjem" , ale pre všetky zdaniteľné príjmy ako také, t.j. ak nepresiahnu 50% nezdaniteľnej časti pre daný rok, nezdaňujú sa , nepodáva sa DP.
    §32 zákona o dani z príjmu 595/2003 v znení zákona 534/2005
    Naposledy upravil evina : 09.02.06 at 07:06
    človiečik Vladimír Ozimý
    Hm a tu je rozpor lebo podla zakona su trebars predmetom dane ale podla paragrafu 32 je napisane ze ak nepresiahne 1/2 nezdanitelnej casti zakladu dane netreba podat danove priznanie...Pozor ale vsetky prijmy to jest ak ste zamestnany a popri tom si privyrobite tak prijmy dohromady nie zvlast no a takisto to neplati ak vykazujete danovu stratu

    evina je offline (nepripojený) evina

    evina
    Vladimír Ozimý
    Hm a tu je rozpor lebo podla zakona su trebars predmetom dane ale podla paragrafu 32 je napisane ze ak nepresiahne 1/2 nezdanitelnej casti zakladu dane netreba podat danove priznanie...Pozor ale vsetky prijmy to jest ak ste zamestnany a popri tom si privyrobite tak prijmy dohromady nie zvlast no a takisto to neplati ak vykazujete danovu stratu
    Priznám sa, že teraz nerozumiem , aký rozpor máš na mysli?
    človiečik Vladimír Ozimý
    cisto teoreticky hej ja dosiahnem prijem z prenajmu 40000 Sk pocas roka ziaden iny prijem nedosiahnem to znamena ze mi nevznika povinnost podat danove priznanie podla paragrafu 32 ale na druhe strane prijem je predmetom dane pretoze prenajom je oslobodeny len do vysky 5 nasobku zivotneho minima to jest pre rok 2005 22900 sk...to znamena ak nepodam danove priznanie neporusil som zakon pretoze je to jasne napisane v paragrafe 32(na zaklade toho stat neviem urcit moje prijmy) ale na druhej strane som nezdanil prijmy ktore su predmetom dane.

    evina je offline (nepripojený) evina

    evina
    Vladimír Ozimý
    cisto teoreticky hej ja dosiahnem prijem z prenajmu 40000 Sk pocas roka ziaden iny prijem nedosiahnem to znamena ze mi nevznika povinnost podat danove priznanie podla paragrafu 32 ale na druhe strane prijem je predmetom dane pretoze prenajom je oslobodeny len do vysky 5 nasobku zivotneho minima to jest pre rok 2005 22900 sk...to znamena ak nepodam danove priznanie neporusil som zakon pretoze je to jasne napisane v paragrafe 32(na zaklade toho stat neviem urcit moje prijmy) ale na druhej strane som nezdanil prijmy ktore su predmetom dane.
    Ty si z toho nájmu dosiahol "zdaniteľné príjmy" vo výške 17 100. Rozdiel medzi 40 tis. a 22 900.
    Myslím, že si sa zbytočne trocha zamotal Tá polovica nezdaniteľnej časti dane sa týka všetkých príjmov , ktoré podliehajú dani, teda ak sú však nižšie ako tých 50% sa nezdaňujú /nie sú oslobodené od dane z príjmu/...

    tonkat je offline (nepripojený) tonkat

    tonkat
    evina
    Platí to, ale nielen pre "iný príjem" , ale pre všetky zdaniteľné príjmy ako také, t.j. ak nepresiahnu 50% nezdaniteľnej časti pre daný rok, nezdaňujú sa , nepodáva sa DP.
    §32 zákona o dani z príjmu 595/2003 v znení zákona 534/2005
    Ak má zamestnanec príjem zo závislej činnosti počas celého roka - vysoký - a okrem toho má príkaznú zmluvu, ktorá je posúdená ako príležitostná činnosť - § 8a vo výške 5 000 Sk. Týchto 5 tis. je oslobodených podľa § 9h a neuvádza sa v DP? Ďakujem.

    dudroš je offline (nepripojený) dudroš

    dudroš
    Ahojte poradáci.Neviem,či otázka patrí práve sem,ale neviete mi poradiť:
    Človek usporiadal kultúrne podujatie(má to aj v ŽL),príjmy od sponzorov mal na základe "Zmluvy o prenájme reklamnej plochy".Kam mám zaradiť tieto príjmy?

    Iný zdaniteľný príjem

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.