Zavrieť

Porady

vrátenie peňazí z Číny-kam sa mám obrátiť

Dobrý deň, objednávala som si tovar z Číny v sume 127eur. Tovar mi však nesadol a preto som ho poslala späť. Celý proces nákupu aj vrátenia tovar prebiehal v poriadku, komunikovala som s predajcom cez mail, a povedal mi že ak sa mu tovar vráti pošli mi peniaze späť na účet. No ale nestalo sa tak, písala som mu už niekoľko krát že kedy mi tie peniaze pošle, lebo mailom mi potvrdl že tovar sa mu už vrátil. Ale na moje maily potom prestal reagovať a ani peniaze mi neposlal.
Preto by som chcela poradiť čo mám robiť, na koho alebo kam sa môžem obrátiť ak sa mi takéto niečo stalo?
Ďakujem za všetky rady.
Jana
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    apea99 je offline (nepripojený) apea99

    apea99
    Cez aku stranku ste objednavali a akym systemom ste platili? Priplatbe cez paypal rsp. pri nakupe cezz rozne velke systemy ako ebay sa da oslovit spravca, ktory vzniknutu situaciu riesi. Opakovane a velakrat som musela ziadat vratenie platby a doteraz som vzdy bola uspesna.

    janka169 je offline (nepripojený) janka169

    janka169
    Platila som klasicky bankovým prevodom,VISA kartou, vyplnila som objednávku,ďalší krok bola platba,vyplnila som údaje na karte a oni mi to strhli s účtu
    A nekupovala som z ebay,ale z ich vlastnej internetovej stránky.
    arizona ale ved to bolo myslene zo zartu :-D

    mercdok je offline (nepripojený) mercdok

    mercdok
    Aj ked si KoxXxo robi srandu, chce tym povedat, ze ti uz nic nepomoze. Obrat sa na svoju banku, ale je iba mala sanca, ze sa ti podari dostat peniaze spat. V buducnosnosti treba platit cez paypal, hlavne pri nakupoch z Ciny.

    profesional je offline (nepripojený) profesional

    Ak chcem robit veci lepsie, musim ich robit uplne inak. Ten kto ma pozna vie, ze ja a konvencne myslenie nejdeme prilis dohromady. ...viac profesional
    V prvom rade treba rozlisovat lebo splietas pojmy.
    Bud si platila prevodom, alebo kartou. Kartou sa nerobi bezny prevod.
    Ak islo o platbu kartou, tak je dolezite ci slo o kreditnu, alebo debetnu kartu.
    Pri debetnej karte mozes sice podat reklamaciu transakcie, ale v zasade sanca na uspech nie je velka.
    Ak slo o kreditnu kartu, tak tam vsetko riziko znasa obchodnik a proste banka na neho uplatni chargeback.
    Takze dolezite je ujasnit si pojmy a podla toho postupovat.
    Andy Kralik Čiži otázka znie: Máš kreditnú kartu (super - reklamuj) alebo debetnú kartu (peniaze už neuvitíš ak ti ich dobrovoľne nepošle späť)

    Katrina13 je offline (nepripojený) Katrina13

    Katrina13
    janka169 Pozri príspevok
    Dobrý deň, objednávala som si tovar z Číny v sume 127eur. Tovar mi však nesadol a preto som ho poslala späť. Celý proces nákupu aj vrátenia tovar prebiehal v poriadku, komunikovala som s predajcom cez mail, a povedal mi že ak sa mu tovar vráti pošli mi peniaze späť na účet. No ale nestalo sa tak, písala som mu už niekoľko krát že kedy mi tie peniaze pošle, lebo mailom mi potvrdl že tovar sa mu už vrátil. Ale na moje maily potom prestal reagovať a ani peniaze mi neposlal.
    Preto by som chcela poradiť čo mám robiť, na koho alebo kam sa môžem obrátiť ak sa mi takéto niečo stalo?
    Ďakujem za všetky rady.
    Jana
    Ahoj Janka, bohužiaľ si myslím, že ti už nepomôže nikto a nič, nie je to moc potešujúce ale z vlastnej skúsenosti ti môžem napísať že vymáhanie pohľadávky z číny som riešila pol roka cez rôzne slovenské aj čínske úrady a úplne bezvýsledne. Všetci ti budú akurát priať veľa šťastia pri tvojom snažení, takže si myslím, že môžeš byť celkom rada že si neprišla o viac.

    vrátenie peňazí z Číny-kam sa mám obrátiť

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.