Zavrieť

Porady

novy zakon o cestnej doprave platny od 1.3.2012

Dobry chcem sa informovat ohladom nepravidelnej osobnej dopravy.Plati novy zakon je teraz je už len bud autobusova doprava alebo taxi služba.Akou zivnostou je mozne nahradit nepravidelnu osobnu prepravu ked ze preprava nie je pravidelna a neoplati sa vybavovat taxi sluzbu. alebo ako definovat tuto sluzbu.
Usporiadat
Silkov Silkov

Silkov je offline (nepripojený) Silkov

Ostáva nám posledný pracovný deň 31.12.2012. Podnikateľ FO podnika v medzinárodnej doprave, ale má aj inú podnik. činnosť. Kdesi sme sa dočítali, že sa mal do OR zapísať spätne od 1.3.2012. Ak zápis môže vykonať od 1.1.2013 tak pri dvoch rozličných činností nebude lepšie byť s.r.o??? Ďakujem
0 0
Economic Economic

Economic je offline (nepripojený) Economic

majiteľka spoločnosti a ekonómka spoločnosti ...viac
Silkov Pozri príspevok
Ostáva nám posledný pracovný deň 31.12.2012. Podnikateľ FO podnika v medzinárodnej doprave, ale má aj inú podnik. činnosť. Kdesi sme sa dočítali, že sa mal do OR zapísať spätne od 1.3.2012. Ak zápis môže vykonať od 1.1.2013 tak pri dvoch rozličných činností nebude lepšie byť s.r.o??? Ďakujem
To si musí on vyhodnotiť so svojou účtovníčkou, či to bude vhodnejšia forma alebo nie. jedno je isté, ako FO zodpovedá celý svojim majetkom.
Ja osobne zastávam názor, určite vhodnejšia forma je SRO.
0 0
Silkov Silkov

Silkov je offline (nepripojený) Silkov

Musí sa do OR zapísať od 1.3.2012 spätne?
0 0
Economic Economic

Economic je offline (nepripojený) Economic

majiteľka spoločnosti a ekonómka spoločnosti ...viac
Silkov Pozri príspevok
Musí sa do OR zapísať od 1.3.2012 spätne?
To nie je ani technicky ani reálne možné spätne sa dať zapísať, len k aktuálnemu kalendárnemu dátumu.
Pri elektronickom podaní návrhu sa dá ušetriť na súdnom poplatku.
0 0
Silkov Silkov

Silkov je offline (nepripojený) Silkov

Ak by si zakladal sro tak potrebuje zakladateľskú listinu+ poplatok + 5000 vklad - zapísať do OR. Potom do 30 dní zapísať na DÚ. Ak by ostal FO a podľa nového zákona o cestnej doprave, ktorý je platný od 1.3.2012 čo potrebuje dokladovať? aké poplatky?Čo stihne urobiť a čo ako prvé má urobiť ešte v pracovný deň 31.12.2012?!
Naposledy upravil Silkov : 30.12.12 at 07:10
1 0
Economic Economic

Economic je offline (nepripojený) Economic

majiteľka spoločnosti a ekonómka spoločnosti ...viac
Silkov Pozri príspevok
Ak by si zakladal sro tak potrebuje zakladateľskú listinu+ poplatok + 5000 vklad - zapísať do OR. Potom do 30 dní zapísať na DÚ. Ak by ostal FO a podľa nového zákona o cestnej doprave, ktorý je platný od 1.3.2012 čo potrebuje dokladovať? aké poplatky?Čo stihne urobiť a čo ako prvé má urobiť ešte v pracovný deň 31.12.2012?!
Na zápis FO do OR potrebuje doložiť : Osvedčenie o živnostenskom oprávnení, (veľa ľudí má ešte platné koncesné listiny) Po prípade iné povolenie na vykonávanie svojej činnosti či už na dopravu alebo iné predmety. K miestu podnikania potrebuje nájomnú zmluvu alebo súhlas vlastníka + LV . Samotný SP je 165,75 Eur. Ak sa rozhodne využiť služby niekoho kto toto podanie robí a má ZEP, môže ho to vyjsť lacnejšie.
K založeniu sro fyzicky 5 000.- Eur nepotrebuje, no bude potrebovať Súhlas správcu dane do OR doložiť podľa planej novely. Tiež platí, že pri elektronickom podaní návrhu do OR môže krásne ušetriť.
0 0
Silkov Silkov

Silkov je offline (nepripojený) Silkov

Kde sa získa zaručený elektronický podpis? Získa ZEP na počkanie?
0 0
Economic Economic

Economic je offline (nepripojený) Economic

majiteľka spoločnosti a ekonómka spoločnosti ...viac
Na jedno použitie do OR sa ti nevyplatí kupovať ZEP. Náklady sú vyššie.

Hľadaj v googli : registračná autorita najbližšie k miestu tvojho bydliska alebo podnikania

a čítaj : informácie na portáli verejnej správy

k podávaniu do OR potrebuješ QSign

potrebuješ registráciu na ÚV v zmysle pokynov uvedených na stránke verejnej správy.

Bez tohto všetkého nič nepodáš do OR.
0 0
Melnick Melnick

Melnick je offline (nepripojený) Melnick

človek čo opustil Poradu.
Tak teraz som ostala . Veď ja som totálne ignorovala tento zákon s tým, že môjho klienta sa to netýka . Teraz keď čítam vaše príspevky mám vlasy dupkom a pretože som v strese mi asi veľa vecí nedochádza.
Pozerám na koncesnú listinu môjho klienta , znie na vykonávanie vnútroštátnej nákladnej cestnej dopravy. Vozí však hotové výrobky do krajín EU .
A teraz vďaka za každú radu.
0 0
Economic Economic

Economic je offline (nepripojený) Economic

majiteľka spoločnosti a ekonómka spoločnosti ...viac
Melnick Pozri príspevok
Tak teraz som ostala . Veď ja som totálne ignorovala tento zákon s tým, že môjho klienta sa to netýka . Teraz keď čítam vaše príspevky mám vlasy dupkom a pretože som v strese mi asi veľa vecí nedochádza.
Pozerám na koncesnú listinu môjho klienta , znie na vykonávanie vnútroštátnej nákladnej cestnej dopravy. Vozí však hotové výrobky do krajín EU .
A teraz vďaka za každú radu.
Ak je klient, ktorý chce túto prepravu robiť aj naďalej, daj ho zapísať do OR. Prílohy a poplatky ako som vyššie uviedla. Nič nie je stratené, v zákone sa stratili lehoty... Ale ak niekto chce požiadať o predĺženie povolenia, údajne ho nedostane, kým nie je zapísaný v OR.
Dá sa zapísať a bude všetko O.K.
Elektronické podanie je opäť lacnejšie ako klasické v papieri...
2 0
Economic Economic

Economic je offline (nepripojený) Economic

majiteľka spoločnosti a ekonómka spoločnosti ...viac
Ešte doplním po mojich skúsenostiach, ak mali zmenu v trvalom bydlisku, mieste podnikania, alebo v nejakom údaji zapísanom v živnostenskom registri alebo inom registri, dokladá sa aj úradný záznam o tejto zmene. Aby to čo je v návrhu rozumel sudca a bolo to zdokladované, prečo sa dáva zapísať práve taký a onaký údaj (ktorý je iný ako v pôvodnom Osvedčení alebo povolení) Mala som decembri pár takýchto zápisov už, ktoré prešli bez problémov.
1 0
Silkov Silkov

Silkov je offline (nepripojený) Silkov

Základná otázka- Ak podnikateľ ostane podnikať ako FO v kamiónovej medzinárodnej doprave (Autodopravu vykonáva od 12/1998 a v roku 2012 si urobil skúšky: Odbornej spôsobilosti vodičov cestnej nákladnej dopravy). Nestačí len sa prepnúť na PÚ od 1.1.2013? Musí byť zapísaný v OR?
Naposledy upravil Silkov : 30.12.12 at 09:01
0 0
Economic Economic

Economic je offline (nepripojený) Economic

majiteľka spoločnosti a ekonómka spoločnosti ...viac
Silkov Pozri príspevok
Základná otázka- Ak podnikateľ ostane podnikať ako FO v kamiónovej medzinárodnej doprave (Autodopravu vykonáva od 12/1998 a v roku 2012 si urobil skúšky: Odbornej spôsobilosti vodičov cestnej nákladnej dopravy). Nestačí len sa prepnúť na PÚ od 1.1.2013? Musí byť zapísaný v OR?
Zákon hovorí o zápise podnikateľa vykonávajúce nákladnú cestnú prepravu do obchodného registra.
Osobám zapísaným do OR sa ukladá povinnosť viesť PÚ.
0 0
Silkov Silkov

Silkov je offline (nepripojený) Silkov

Podnikateľ sa rozhodol, že ostane FO vykonávajúcou nákladnú cestnú prepravu! Podnikateľ má chce splnomocniť na vybavovanie v ORSR. Nemá niekto vzor splnomocnenia pre vybavovanie v OR? Aké doklady potrebujem?
0 0
Economic Economic

Economic je offline (nepripojený) Economic

majiteľka spoločnosti a ekonómka spoločnosti ...viac
Plná moc je jednoduchý dokument. Musí tam byť uvedené, kto presne splnomocňuje koho presne a na aké konkrétne úkony ho splnomocňuje. To zvládneš spracovať. O dokladoch som už písala, prečítaj si moje posledné príspevky.
0 0
zalobaba zalobaba

zalobaba je offline (nepripojený) zalobaba

baba
Silkov Pozri príspevok
Základná otázka- Ak podnikateľ ostane podnikať ako FO v kamiónovej medzinárodnej doprave (Autodopravu vykonáva od 12/1998 a v roku 2012 si urobil skúšky: Odbornej spôsobilosti vodičov cestnej nákladnej dopravy). Nestačí len sa prepnúť na PÚ od 1.1.2013? Musí byť zapísaný v OR?
MUSÍ
0 1
zalobaba zalobaba

zalobaba je offline (nepripojený) zalobaba

baba
Melnick Pozri príspevok
Tak teraz som ostala . Veď ja som totálne ignorovala tento zákon s tým, že môjho klienta sa to netýka . Teraz keď čítam vaše príspevky mám vlasy dupkom a pretože som v strese mi asi veľa vecí nedochádza.
Pozerám na koncesnú listinu môjho klienta , znie na vykonávanie vnútroštátnej nákladnej cestnej dopravy. Vozí však hotové výrobky do krajín EU .
A teraz vďaka za každú radu.
Vybaviť si povolenie na Medzinárodnú nákladnú cestnú dopravu, potrebný je zodpovedný zástupca s príslušným osvedčením a hromada ďalších dokladov. Pokiaľ nevieme presný stav konkrétnej veci, je zbytočnú to tu rozoberať, tých potrebných dokladov je skutočne veľa....
0 1
Economic Economic

Economic je offline (nepripojený) Economic

majiteľka spoločnosti a ekonómka spoločnosti ...viac
zalobaba Pozri príspevok
Vybaviť si povolenie na Medzinárodnú nákladnú cestnú dopravu, potrebný je zodpovedný zástupca s príslušným osvedčením a hromada ďalších dokladov. Pokiaľ nevieme presný stav konkrétnej veci, je zbytočnú to tu rozoberať, tých potrebných dokladov je skutočne veľa....
Ten človek má povolenie už vybavené, len ešte nie je zapísaný do OR. On už dlhšie prepravu realizuje.
0 0
Silkov Silkov

Silkov je offline (nepripojený) Silkov

Stretla som dnes známu, ktorá mi tvrdila, že majú povolenie na nákl. prepravu do konca roka 2013. t.z., že zápis do OR vykonajú v priebehu roka 2013 = PÚ budú viesť od 1.1.2014. Je to správny postup?
0 0
Zita5 Zita5

Zita5 je offline (nepripojený) Zita5

Nech robíme čokoľvek, má nám záležať na tom, čo robíme, nie na tom, či nás niekto vidí. Cicero ...viac
Silkov Pozri príspevok
Stretla som dnes známu, ktorá mi tvrdila, že majú povolenie na nákl. prepravu do konca roka 2013. t.z., že zápis do OR vykonajú v priebehu roka 2013 = PÚ budú viesť od 1.1.2014. Je to správny postup?
Tu je zákon prečítajte si http://www.porada.sk/t191895-p2-novy...ml#post2049943
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať