Zavrieť

Porady

Je toto šikana zo strany učitela?

Lua,C++,PHP,JavaScript programátor ...viac
Dobrý deň,
chcel by som vedieť či je toto šikanovanie zo strany učiteľa alebo nie.
Príklad:
Do triedy chodí 20 žiakov, majú hodinu matematiky a učia sa obsah geometrických tvarov.
Každý žiak ide k tabuli a učitelka mu zadá úlohu,aby vypočítal obsah štvorca so stranou "a" napr. 5cm.
Samozrejme, už šlo 19 žiakov a na rade je ten 20. Ten je trochu šikovnejší ako tí ostatní.
Príde k tabuli a učitelka mu zadá úlohu vypočítať obsah napr. sedemuholníka. Samozrejme, nevie lebo sa to nenaučil ,tak ešte k tomu dostane poznámku alebo 5.
Je toto šikana, keď všetci dostanú zadanú takú istú úlohu(obsah štvorca) a on jediný dostane inú (obsah sedemuholníka) a ešte k tomu dostane 5/poznámku?

Neviem či som to dal do vhodnej kategórie, lebo žiadna vhodná tu nebola
Naposledy upravil SeparateSK : 12.04.12 at 13:26
Usporiadat
SeparateSK SeparateSK

SeparateSK je offline (nepripojený) SeparateSK

Lua,C++,PHP,JavaScript programátor ...viac
Skúsim dať pani učiteľke ešte šancu a keď sa to zopakuje tak už zakročím.
0 0
srska srska

srska je offline (nepripojený) srska

SeparateSK Pozri príspevok
Skúsim dať pani učiteľke ešte šancu a keď sa to zopakuje tak už zakročím.
treba sa s p. učiteľkou seriózne porozprávať a ak je to tak ako píšeš, treba ju usmerniť aby sa situácia ďalej nevyhrocovala
0 0
kukučka kukučka

kukučka je offline (nepripojený) kukučka

mňa by zaujímal aj názor spolužiakov
0 0
SeparateSK SeparateSK

SeparateSK je offline (nepripojený) SeparateSK

Lua,C++,PHP,JavaScript programátor ...viac
Ten je asi taký istý ako môj,lebo som dostal poznámku a takmer 5 a pritom som ich ešte učil, ako sa to má počítať.
0 0
srska srska

srska je offline (nepripojený) srska

kukučka Pozri príspevok
mňa by zaujímal aj názor spolužiakov
môže byť rôzny - podľa sympatií k "vinníkovi" - bifľoši nikdy neboli obľúbení
0 0
SeparateSK SeparateSK

SeparateSK je offline (nepripojený) SeparateSK

Lua,C++,PHP,JavaScript programátor ...viac
K tomu nie som bifľoš. A zrejme som obľúbený keď si ma vybrali ako predsedu tiedy .
0 0
srska srska

srska je offline (nepripojený) srska

SeparateSK Pozri príspevok
K tomu nie som bifľoš. A zrejme som obľúbený keď si ma vybrali ako predsedu tiedy .
preberáme problém, ktorý si nastolil - treba vziať aj to do úvahy
0 0
ivuliatko ivuliatko

ivuliatko je offline (nepripojený) ivuliatko

medúza medzi čučoriedkami (Július Satinský: "ČUČORIEDKY = dievčatá od 15 do 25 rokov, MEDÚZY od 30 do 80 a po osemdesiatke sú STARÉ PRAŽENICE, ktoré majú obrovský zmysel pre humor a o svete si myslia svoje"). ...viac
Určite by si nemal obchádzať p. učiteľku (to by situáciu asi zhoršilo), ak rozhovor s ňou nepomôže, ešte vždy máš ďalšie možnosti.
Tvoje informácie o situácii môžu byť skreslené. Ktoré dieťa sa rodičovi prizná "opravil som chybu učiteľke a dobre som ju pred všetkými zhodil"?
Alebo napr. keby som vyvolávala k tabuli 19 žiakov a ten dvadsiaty by celú hodinu vyrušoval, komentoval...
Edit:
Prepáč, kým som písala, objavili sa odpovede, z ktorých vidím, že nie si rodič, ale "priamy účastník bojov".
Akú poznámku si dostal?
Naposledy upravil ivuliatko : 12.04.12 at 13:14
0 0
srska srska

srska je offline (nepripojený) srska

ivuliatko Pozri príspevok
Určite by si nemal obchádzať p. učiteľku (to by situáciu asi zhoršilo), ak rozhovor s ňou nepomôže, ešte vždy máš ďalšie možnosti.
Tvoje informácie o situácii môžu byť skreslené. Ktoré dieťa sa rodičovi prizná "opravil som chybu učiteľke a dobre som ju pred všetkými zhodil"?
Alebo napr. keby som vyvolávala k tabuli 19 žiakov a ten dvadsiaty by celú hodinu vyrušoval, komentoval...
Ozaj, a ten sedemuholník mali vedieť počítať alebo mu p. učiteľka dala vypočítať to, čo sa ešte neučili?
myslím, že pedagóg je jemne ješitný a potrebuje dokázať žiakovi, že nie je až taký dobrý ako si myslí
0 0
SeparateSK SeparateSK

SeparateSK je offline (nepripojený) SeparateSK

Lua,C++,PHP,JavaScript programátor ...viac
Ten sedemuholník bola vec ,ktorú len spomenula ako sa to počíta - ako zaujímavosť, ale nekázala sa to učiť.
Ale to bol iba príklad.
0 0
srska srska

srska je offline (nepripojený) srska

my sme mali na vš pedagóga, ktorý sa každého študenta opýtal kde chodil na strednú školu. ak odpoveď študenta bola, že na elektrotechnickú na zochovej v ba, tak im vš pedagóg povedal, že sú na vš omylom bola to šikana?
0 0
Kvaka Kvaka

Kvaka je offline (nepripojený) Kvaka

srska Pozri príspevok
myslím, že pedagóg je jemne ješitný a potrebuje dokázať žiakovi, že nie je až taký dobrý ako si myslí
Ale zadávateľ má v profile, že je programátor, a ak zároveň študuje a má problém s učiteľkou, tak nech si s ňou pohovorí sám.
0 0
ivuliatko ivuliatko

ivuliatko je offline (nepripojený) ivuliatko

medúza medzi čučoriedkami (Július Satinský: "ČUČORIEDKY = dievčatá od 15 do 25 rokov, MEDÚZY od 30 do 80 a po osemdesiatke sú STARÉ PRAŽENICE, ktoré majú obrovský zmysel pre humor a o svete si myslia svoje"). ...viac
Myslím, že takáto "jednorazovka" sa ešte nedá považovať za šikanu.
0 0
Dáša_ Dáša_

Dáša_ je offline (nepripojený) Dáša_

srska Pozri príspevok
my sme mali na vš pedagóga, ktorý sa každého študenta opýtal kde chodil na strednú školu. ak odpoveď študenta bola, že na elektrotechnickú na zochovej v ba, tak im vš pedagóg povedal, že sú na vš omylom bola to šikana?
tipujem - doc. Mayer, Teória elektromagnetického poľa
0 0
srska srska

srska je offline (nepripojený) srska

Dáša_ Pozri príspevok
tipujem - doc. Mayer, Teória elektromagnetického poľa
bombáááááááááááááá a baby nemali nárok urobiť skúšku na 1. termín
0 0
buchač buchač

buchač je offline (nepripojený) buchač

Nedávaj otázky, na ktoré nechceš počuť odpoveď... ...viac
srska Pozri príspevok
my sme mali na vš pedagóga, ktorý sa každého študenta opýtal kde chodil na strednú školu. ak odpoveď študenta bola, že na elektrotechnickú na zochovej v ba, tak im vš pedagóg povedal, že sú na vš omylom bola to šikana?


...hm .....

Stredná škola , prvý ročník - prvá hodina ruštiny ...každý sa predstavoval " pedagógovi "...

Prišlo aj na mňa ....

Dialóg :
" Volám sa ....X.Y. "
" nemáš náhodou brata v 3. F. "
"...áno..."

....he a bol som v prdely....doslovne tri roky !!!!!!... ten jeden ( druhý ročník - debo lapil infarkt ) bol o inom ...
Hneď na v prvom ročníku mi na polročné vysvečko zadrel piaťorku a na konci reparát ....
...ďalej radšej nepokračujem , neuverili by ste mi ....
0 0
buchač buchač

buchač je offline (nepripojený) buchač

Nedávaj otázky, na ktoré nechceš počuť odpoveď... ...viac
Kvaka 1 Hour Ago #6253

Prečo myslíš, že nie?
..a ja viem ???...
..šak dobre skúsim...

I.R. - 5 - respektíve po reparáte 4 ....
... doučovanie cez prázdniny u jeho kolegyne na inej škole , tiež ruska to bola...1 hodina / 150 Kčs..
II.R. - 2 - 2 ( iná profka bola .......debo , ako som spomenul , chytil infarkt ...)
III.R. - 5 - 4
IV.R. - 4 - maturitná písomka 5 , ústna ???...hm , po vytiahnutí otázky som si sadol k stolíku . Boli ( mali by byť ) tam dvaja ...kolegyňu poslal niekde preč . Po pár slovách zdvihol sa aj debo a ja do prázdneho okna som odpovedal a on ma sledoval z tých pár metrov ,no nepočul ( nemohol) ani slovo...keď videl , že mlčím , vrátil sa a spýtal , či už je koniec odpovede . Na moju kladnú odpoveď ma zabil slovami ..." tak mi to povedz ešte raz "....

Podotýkam ,že písomku - tému som písal ako jediný na dennom a večernom štúdiu ...
Dilino našiel na 4 stranách A4 cca 16 chýb ...neviem , či hodnotil pravopis alebo tému ...no pri takomto množstve písaného a následných chybách ani to by neobstálo ...

Dodnes si pamätám otázky :

1. Literatúra : Nikolaj Vasilievič Gogoľ , životopis a následne rozbor diela Taras Buľba
2. Odborná : Oceľ a jej výroba - Стали и производство

...o mŕtvych len dobre ( vraví sa ) ....no keby som ho stretol , nestačil by sa asi utierať ...alebo by mi možno ani za ten fľusanec do ksichtu nebol hoden ...
0 0
misoft misoft

misoft je offline (nepripojený) misoft

No buchy: a ten môj "mudrc", čo na mne celé dva roky sedel (najlepšia známka bola 3 - inač len 4-5), toho som si ako na truc vyvolil (predmet) na maturitu - (písomka za 4 - po "reklamácii a následnej kontrole" direktorom bola 2) kým ostatní vypadli od ústnych po 10 minútach, mňa tam moril 50 minút (stále "doplňujúce" otázky), až kým ho predseda komisie (dekan z VŠ) nezabrzdil a mňa láskavo neprepustil (konštatoval, že by to malo byť za 1 - "mudrc" však že nevyhovujem, teda 5 - nakoniec 3).

No a o pár rokov dostal hodinového padáka - bral pred maturitami úplatky a načapali ho pri čine.
1 0
martina0203 martina0203

martina0203 je offline (nepripojený) martina0203

pekne, taký nemajú čo učiť......to je sila, aby učiteľ bral úplatky.................
0 0
buchač buchač

buchač je offline (nepripojený) buchač

Nedávaj otázky, na ktoré nechceš počuť odpoveď... ...viac
martina0203 Pozri príspevok
pekne, taký nemajú čo učiť......to je sila, aby učiteľ bral úplatky.................
...dnes sa tomu vraví ...doučovanie , alebo príprava na skúšky ...respektíve príprava na prímačky ...

...jedného vysokoškolského pedagóga poznám......keď je určité obdobie , všeliaké ŠPZ z blízkeho a aj vzdialenejšieho okolia " zablúdia " pred náš barák....maník je vtedy vyťažený jedna radosť ...

...nezávidím......skôr ľutujem , že ja takúto možnosť nemám ...
2 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať