Zavrieť

Porady

poistovna Genertel

Mate niekto skusenosti z poistovnou Genertel? Chcem si tam poistit auto (PZP) len neviem ze ked sa nieco stane ci nerobia nejake zbytocne problemy a ci riadne platia, dakujem
thalia57 Ja mám veľmi zlu skúsenosť. Ponúkali mi mini havarijné poistenie vozidla. Operátorka Genertelu tvrdila aké je to výhodné a lacné i keď som jej rozumel každé druhé slovo. Lebo hovorila lámanou madar-slovenčinou. Nakoniec keď som potreboval od nich preplatiť škodovú udalosť ktorú som spôsobil ja, tak sa na mňa vykašlali. Nedali mi ani cent.
marianag su otrasni,neprepacaju skodovu udalost
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa bodov
    3 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    preboha generali nená nič spoločné s internetovou - on line poisťovňou Genertel. - teda okrem podobného názvu
    LilianaKosice Genertel je súčasťou medzinárodnej skupiny Generali Group (patrí sem aj poisťovňa Generali Slovensko), ktorá bola založená v roku 1831 v talianskom Terste...zo stranky Genertel..
    u vas co prispevok, to hlupost preboha
    preboha generali má svoje IČO, svojho prezidenta, svoje poistné podmienky. Genertel má iné IČO, iného prezidenta, iné poistné podmienky iné produkty. Je síce pravda, že majú spoločnú matku (Generali), ale to je tak asi všetko.
      zbaliť

    bubkoch je offline (nepripojený) bubkoch

    bubkoch
    palobb1 Pozri príspevok
    Mate niekto skusenosti z poistovnou Genertel? Chcem si tam poistit auto (PZP) len neviem ze ked sa nieco stane ci nerobia nejake zbytocne problemy a ci riadne platia, dakujem
    co riesis ? vsak tebe moze byt uplne jedno, ako riesia poistne udalosti ... ty s tym nemas nic spolocne
    valo111 Genertel sa chova k poistinym udalostiam uplne na hov.o ....A takyto jako je bubkoch nepocuvaj lebo mat dobre poistene auto v dobrej poistovni je zaklad najlepsia Alianz nechcem robit reklamu ale rozbil som dve auta v zime a nebol ziadny problem do tyzdn
    Nepasujem sa za najväčšieho odborníka na poistenie. Fungujem v neživotnom poistení "iba" 5 rokov, ale viem že poisťovňa Generali má jedno z najhorších plnení, čo som sa stretol. Môjmu klientovi vedeli odškriepiť cca 700 € aj keď policajná správa hovorila, že vinník bol 100% niekto iný, oni sa hádali že môj klient zavinil 50% škody. policajnú správu odškriepili, a že po zaslaní kópie policajné správy, priznali "plnú" výšku škody. Bola síce niečo okolo 3000 €, ale zaslali len niečo cez 1400 €. celé trvanie poistného plnenia trvalo takmer 2 mesiace. Preto by som chcel varovať každého kto si chce uzatvoriť HOCIJAKÉ poistenie v spoločnosti Generali/genertel, nech uváži svoje konanie a siahne radšej po poisťovni Kooperativa, Komunálna poisť., Allianz.
    preboha obdivujem ľudí, sa na jednej strane nepokladajú za najväčšieho odborníka na poistenie, ale obratom ruky dokážu z jednej skúsenosti robiť celoplošné závery. Ak si v obchode raz kúpite skysnuté mlieko, tak to tiež bude ten najhorší obchod na Slovensku?

    novaks je offline (nepripojený) novaks

    novaks
    maktighar Pozri príspevok
    Nepasujem sa za najväčšieho odborníka na poistenie. Fungujem v neživotnom poistení "iba" 5 rokov, ale viem že poisťovňa Generali má jedno z najhorších plnení, čo som sa stretol. Môjmu klientovi vedeli odškriepiť cca 700 € aj keď policajná správa hovorila, že vinník bol 100% niekto iný, oni sa hádali že môj klient zavinil 50% škody. policajnú správu odškriepili, a že po zaslaní kópie policajné správy, priznali "plnú" výšku škody. Bola síce niečo okolo 3000 €, ale zaslali len niečo cez 1400 €. celé trvanie poistného plnenia trvalo takmer 2 mesiace. Preto by som chcel varovať každého kto si chce uzatvoriť HOCIJAKÉ poistenie v spoločnosti Generali/genertel, nech uváži svoje konanie a siahne radšej po poisťovni Kooperativa, Komunálna poisť., Allianz.
    Jeden sebecky pohlad na vec:
    Zpohladu toho, kto si dava poistit auto (PZP), su najlacnejsi.
    To, ake problemy maju ti, ktorym som skodu sposobil, ma trapit nemusi - je vecou poskodeneho aby si skodu vymahal.
    Z toho mi logicky plynie, ze nech mam poistenie akokolvek lukrativne a nabura do mna clovek s Genertelu, problemy budem mat ja a nie on. Alebo myslite ze zalezi aj na mojhom PZP?
    Takze preco nezobrat to najlacnejsie na trhu? (a ked budeme vsetci Genertel, co potom?)
    Naposledy upravil novaks : 13.11.12 at 16:01
    5 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    LilianaKosice poisteneho z PZP by rozhodne malo zaujmat, ako si poistovatel vo vseobecnosti plni svoj zavazok uhradit za svojho poisteneho skodu nim sposobenu! pretoze ak si poistovatel svoju povinnost nesplni voci poskodenemu bezo zvysku (za predpokladu, ze tu nie su objektivne dovody pre odmietnutie ci znizenie poistneho plnenia), moze si poskodeny uplatnit nahradu skody podla obcianskeho zakonnika proti vinnikovi nehody...takze ANO, treba sa zaujmat o to, aku ma poistovna povest a ako plni svoje zavazky z PZP
    preboha táto myšlienka je v zásade správna, ale ide o to - ak môžete žalovať solventnú poisťovňu, alebo málo solventného vinníka nehody, koho si vyberiete? Osobne nepoznám nikoho, kto by žaloval vinníka nehody. Administratívne časovo aj finančne je takáto žaloba vinníka alebo poisťovne rovnako náročná, takže Liliana z Košíc má teoreticky pravdu, ale prakticky sa takéto situácie riešia žalobou poisťovnr a vinníka ako vedľajšieho účastníka sporu. Ak to poškodený na súde vyhrá, môže si vybrať, od koho chce doplatok plnenia - od poisťovne, alebo od vinníka. Takže čo sa mňa týka, bude mi absolútne jedno, či "moja" poisťovňa za mňa nahradí škodu plne podľa zákona, alebo nie..... právnici tomu hovoria tuším "princíp solidárnosti"????, Existencia princípu solidárnosti sa dá overiť napr. na webe, a nie sú to teda moje predstavy na rozdiel od niektorých iných komentátorov................
    bubkoch "môže si vybrať, od koho chce doplatok plnenia - od poisťovne, alebo od vinníka. "

    pobavilo ...
    prosim ta prestan vypisovat nezmysly ...
    poskodeny má zalovat poistovnu a nie vinnika NIE preto ze vinnik je menej solventny, ale preto ze vinnik je poisteny, a preto nema ziadnu povinnost cokolverk platit a poskodeny nema pravo po nom cokolvek chciet
    preboha nuž čo dodať počuli ste slovo Pánovo......
    LilianaKosice § 420 ods. 1 OZ: Každý zodpovedá za škodu, ktorú spôsobil porušením právnej povinnosti.
    na základe tohto ustanovenia si poškodený môže uplatniť nárok na náhradu škody proti vinníkovi nehody - jedná sa o tzv. všeobecnú zodpovednosť..
      zbaliť
    Príspevok zbalený
    spam

    palerka je offline (nepripojený) palerka

    palerka
    musím aj ja konštatovať so žialom, že som mala veeľké problémy ako s komunikáciou(madarská spoločnosť!!!) tak aj s vymáhaním poistného plnenia....Nejaký dobrák do mňa v noci na parkovisku napáral svoj starý črep,ktorému sa nič nestalo, no mne spôsobil škodu 3800€ na aute. Po mesiaci som sa nevedela ani len s dotyčnou p.Medovou nakontaktovať,poslali mi na mail tlačivo k vyplneniu, ktoré mi bolo na dve veci,,,chcela som pre značkový servis od nich aby mi vystavili krycí list, volala som tam denne 4x a na druhej strane vám s madarským prízvukom povie osôbka: dovolali ste sa do col centra, my toto neriešime,vybaví vás pani Medová,ktorá tu nie je, odišla domov, ale bude vás do 24hod kontaktovať,kedže je piatok,víkendy nerobia,môžem čakať do pondelka, a to nevravím,že som už s nimi prevolala minimálne jedne nové rifle :-) to mi nezaplatí nik,,,chcela som kontakt na vedúceho, nemajú,oni s ním tiež komunikujú mailom a stále dokola mlela to isté ako nacvičená opica v cirkuse,,hrozná komunikácia, som mesiac bez auta ktoré čaká opravené na mňa, a ja čakám na hlúpy krycí list,,,som podnikateľka a mám kopec vecí nevybavených kôli nim, že mi brzdia výdaj auta zo servisu,,,iste,možno sú lacní, ale problémy má vždy poškodený!!!!!!
    3 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    preboha Vaše problémy nevznikli primárne prístupom poisťovne, ale preto, že jednoducho nefungovali podľa Vašich predstáv. Poisťovne ( všetky prosím pekne) postupujú v súlade s predpisom ( občiansky zákonník), ktorý hovorí, že škodu musíte preukázať , a uplatniť. Skutočnosť, že Vám niekto rozbil auto neznamená, že poisťovňa sa o všetko postará, zorganizuje opravu, poskytne náhradné auto ( samozrejme so šoférom!) a prípadne zaplatí opravu ešte tri dni pred jej ukončením. Ak takýto komfort požadujete, tak potom si treba zaplatiť havarijnú poistku.
    LilianaKosice pan preboha! dvihli ste mi tlak natolko, ze som sa tu az musela zaregistrovat, len aby som mohla reagovat!
    zjavne si mylite pojmy a dojmy! a ta vysmesnost vasho zmatocneho prispevku..na zaplakanie..
    vsetko, co ste vo svojom prispevku popisali plati pre KASKO! pre PZP plati specialny predpis 381/2001 a vsetky tie "vymozenosti" co popisujete je poistovna povinna poskodenemu preplatit (opravu, prenajom nahradneho vozidla)..
    zastupujem klientov proti poistovniam uz roky a mam pocit, ze prace mi nikdy neubudne...
    preboha nič proti 381/2001 - ja som len poukázal, že plnenie poisťovne sa riadi OZ a základným ustanovením o náhrade škody - tuším v par. 499, kde sa používajú pojmy ako potreba svoj nárok preukázať a uplatníť......takže nič nefunguje "automaticky", pretože poisťovňa je komerčný subjekt, ktorý má primárny cieľ generovať zisk. Poškodený je až na 2. mieste ( prípadne ešte ďalej). Ak zastupujete klientov proti poisťovni rád poskytnem svoje now how......
      zbaliť

    palerka je offline (nepripojený) palerka

    palerka
    musím aj ja konštatovať so žialom, že som mala veeľké problémy ako s komunikáciou(madarská spoločnosť!!!) tak aj s vymáhaním poistného plnenia....Nejaký dobrák do mňa v noci na parkovisku napáral svoj starý črep,ktorému sa nič nestalo, no mne spôsobil škodu 3800€ na aute. Po mesiaci som sa nevedela ani len s dotyčnou p.Medovou nakontaktovať,poslali mi na mail tlačivo k vyplneniu, ktoré mi bolo na dve veci,,,chcela som pre značkový servis od nich aby mi vystavili krycí list, volala som tam denne 4x a na druhej strane vám s madarským prízvukom povie osôbka: dovolali ste sa do col centra, my toto neriešime,vybaví vás pani Medová,ktorá tu nie je, odišla domov, ale bude vás do 24hod kontaktovať,kedže je piatok,víkendy nerobia,môžem čakať do pondelka, a to nevravím,že som už s nimi prevolala minimálne jedne nové rifle :-) to mi nezaplatí nik,,,chcela som kontakt na vedúceho, nemajú,oni s ním tiež komunikujú mailom a stále dokola mlela to isté ako nacvičená opica v cirkuse,,hrozná komunikácia, som mesiac bez auta ktoré čaká opravené na mňa, a ja čakám na hlúpy krycí list,,,som podnikateľka a mám kopec vecí nevybavených kôli nim, že mi brzdia výdaj auta zo servisu,,,iste,možno sú lacní, ale problémy má vždy poškodený!!!!!!

    preboha je offline (nepripojený) preboha

    preboha
    genertel nie je generali - to na úvod, u PZP Vás ako poisteného nemusí zaujímať čo plnia pretože to určuje príslušný zákon, a ten platí pre všetky poisťovne rovnako. Pre Vás ako poisteného sú zaujímavé iba doplnkové produkty, ktoré sú "prilepené" k PZP napr. pripoistenie čelného skla na Vašom aute, atp.
    4 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    LilianaKosice opat sa neda suhlasit preboha...poisteneho by rozhodne malo zaujmat, ako si poistovatel vo vseobecnosti plni svoj zavazok uhradit za svojho poisteneho skodu nim sposobenu! pretoze ak si poistovatel svoju povinnost nesplni voci poskodenemu bezo zvysku (za predpokladu, ze tu nie su objektivne dovody pre odmietnutie ci znizenie poistneho plnenia), moze si poskodeny uplatnit nahradu skody podla obcianskeho zakonnika proti vinnikovi nehody...takze ANO, treba sa zaujmat o to, aku ma poistovna povest a ako plni svoje zavazky z PZP
    ps: vase konstatovanie, ze poistovne plnia co urcuje prislusny zakon, je len utopia
    preboha skúste si môj komentár prečítať ešte raz, a pomaly. Ja netvrdím, že poisťovne plnia podľa zákona, ale iba to, že rozsah plnenia je stanovený príslušným zákonom.
    LilianaKosice komentár ešte raz prečítaný a dovolím si tvrdiť, že aj na prvý krát bol pochopený
    píšete,že "Vás ako poisteného nemusí zaujímať čo plnia pretože to určuje príslušný zákon, a ten platí pre všetky poisťovne rovnako." - áno, zákon im určuje čo majú uhradiť, ale v záujme zisku si poisťovňa vymyslí kopec nezmyslov, pre ktoré "s poľutovaním" oznámia, že plniť nemôžu alebo krátia poistné plnenie, kde sa len dá..ja sa s Vami nechcem doťahovať, len zo skúseností chcem vystríhať každého, aby dobre zvážil, či poisťovňa plní svoje záväzky tak voči poistenému (KASKO) ako aj voči poškodenému (PZP)...najdlhší spor poškodeného s PZP trval od roku 2007 do mája 2014 - vyhral preplatenie vlastných náklady na opravu jeho MV, ktoré v 2007 musel zaplatiť zo svojich peňazí...po týchto skúsenostiach začínajú stúpať tendencie žalovať priamo prevádzkovateľov MV (teda poisteného z PZP) a to bude iný cirkus, keď ľudia, čo si platia PZP budú ťahaní po súdoch vinou poisťovne...
    preboha som rád, že sme sa pochoipili. rozdiel medzi mojim a Vašim pohľadom na vec je ten, že ja vychádzam z oficiálneho stavu daného právnym poriadkom, a Váš pohľad je pohľadom prednostne klientským. Nechajme na návštevníkoch porady, ktorý si osvoja OK?
      zbaliť

    vova61 je offline (nepripojený) vova61

    vova61
    Vyhnite sa na hony. Pri poistnej udalosti neplatia, resp platia minimum, nekomunikuju, hovoria po madarsky, nerozumeju slovensky, kazdy operator da inu odpoved. Treba mat pevne nervy. Genertel z mojej skusenosti neodporucam...Nikdy viac...

    thalia57 je offline (nepripojený) thalia57

    thalia57
    Asi viem lepšie ako ty kde mám auto poistené. Áno ide O Genertel .Zaplatil som minihavarijné poistenie a keď som potreboval ja ich, tak sa na mňa vy kašľa li.
    ja tam mam PZP ale nic ine by som tam poistit nedaval

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.