Zavrieť

Porady

Doba na vybavenie noveho OP po zmene priezviska po rozvode

Zdravim vas, chcem sa opytat, kolko casu mam na vybavenie noveho obcianskeho preukazu po zmene priezviska po rozvode??
Ubehli 2 mesiace od rozvodu a ja stale nemam rozsudok a nemozem za nim dalej cakat. Odchadzam do zahranicia a planujem sa vratit az v lete, preto som splnomocnila jednu z pribuznych na vybavenie "papierovaciek" na matrike, kedze tam je to treba nahlasit do 3 mesiacov od vydania rozsudku. Prave tuto informaciu som nasla vo vsetkych forach, zaujima ma aky je dalsi postup, ked sa to na matrike vybavi, dokedy si musim dat urobit novy obciansky? Dakujem!
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času
    Dakujem velmi pekne...
    Takze, ak som to spravne pochopila, mam 30 dni na vybavenie noveho obcianskeho preukazu a kedze na nahlasenie zmeny priezviska na matrike mam 90 dni, tych 30 dni zacina plynut odo dna, kedy mi matrika vyda potvrdenie o oznameni, ze nebudem nadalej pouzivat priezvisko po byvalom manzelovi ?

    GabiZ je offline (nepripojený) GabiZ

    GabiZ
    Áno, až keď budete mať potvrdenie o zmene priezviska, vtedy začne plynúť lehota.

    Doba na vybavenie noveho OP po zmene priezviska po rozvode

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.