Zavrieť

Porady

Prenájom návesu z Dánska

Prosím Vás poraďte mi čo s prenájom návesu fakturovaným z Dánska pod IĆ DK slovenskému platiteľovi. Treba to niekde uvádzat v DPH priznaní ?
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Milan Benka je offline (nepripojený) Milan Benka

    obyvateľ SR Milan Benka
    Podľa môjho názoru je miestom dodania služby DK (§15/8f), a teda nám nevzniká povinnosť samozdanenia v SK. Teda dánsky partner predpokladám faktúroval nájom s DPH (platnou v DK)

    hasprova je offline (nepripojený) hasprova

    hasprova
    nie fakturoval to bez DPH ale bolo to este za 4.Q2005 od roku 2006 podla novely by sa danova povinnost nemala uz prenasat na najomcu s doplnenim vagonov, navesov ... a uz si nepametam co tam dalej je

    ALBO je offline (nepripojený) ALBO

    ALBO
    hasprova
    nie fakturoval to bez DPH ale bolo to este za 4.Q2005 od roku 2006 podla novely by sa danova povinnost nemala uz prenasat na najomcu s doplnenim vagonov, navesov ... a uz si nepametam co tam dalej je
    POdľa mňa ak máte dátum vystavenia na fa rok 2006 , tak vy nedodaňujete za prenájom návesu nič. Miesto dodania je § 15 ods. 1 a to je dánsko. To, že on má vzákone to, čo mi sme mali minulý rok, t.j. že daňová povinnosť sa prenáša, nás nemusí trápiť. To je len nesúlad v zákonoch v rámci EU. Tak ako to bolo aj pri lízingu aut.

    Prenájom návesu z Dánska

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.