Zavrieť

Porady

potrebujem nejakú licenciu na predaj vlastného softvéru?

Dobrý deň chcel by som sa opýtať ne jednu vec.
Tak trocha programujem a mám niekoľko vlastných programov už hotových ale neviem či potrebujem mať tieto programy nejako zaregistrované alebo niečo podobné ak ich chcem predávať
Ďakujem za odpoveď
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    sroservis je offline (nepripojený) sroservis

    sroservis
    Nie, ak ste autor, licenciu, t.j casovy a uzemny rozsah a sposob nakladania s Vasim dielom stanovujete vy. Pravnu upravu licencnej zmluvy (ktorou budete prevadzat prava k programu) si pozrite v autorskom zakone (618/2003 - uplne znenie najdete na jaspi). Treba si najma zvazit exkluzivitu a pravo nadobudatela udelovat sublicencie, moznosti zasahov do zdrojoveho kodu. Pekny den.

    mattto je offline (nepripojený) mattto

    mattto
    keďže máš software pripravený na používanie, určite by som na tvojom mieste investoval do právnych služieb, kde by ti jednak vysvetlili záležitosti a hlavne by ti pripravili všetky dokumenty. Bola by škoda urobiť chybu a prísť o roky práce/veľké peniaze.

    nebudem robiť reklamu, ale sú advokátske kancelárie zamerané na právo duševného vlastníctva

    potrebujem nejakú licenciu na predaj vlastného softvéru?

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.