Zavrieť

Porady

Bezp. certif. VŠZP

Prosím, ako mám postupovať pri inštalovaní bezpeč. certif. VŠZP zo zálohy pri zmene počítača.
Starý počítač sa mi pokazil a potrebujem do nového dostať bezp. certifikát pre elektronické služby VŠZP.
Pekne ďakujem.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    martinapb je offline (nepripojený) martinapb

    martinapb
    Vypršal mi certifikát všzp na elektronickú komunikáciu a neviem ho obnoviť. Chcela by som sa spýtať, či sa to dá obnoviť už aj keď je expirovaný alebo treba zas žiadať o nový? Lebo ja som postupovala podľa tých návodov, čo sú na stránke Disig a certifikát som aj tak neobnovila. Viete mi prosím poradiť?

    nikulik je offline (nepripojený) nikulik

    nikulik
    Akurat teraz som dva dni stravila pri tomto probleme ktorý pišeš. Musíš mať zo starého počítača zálohované niekde na usb certifikát. A potom postupujes podla linku vyššie od Aljok.

    nikulik je offline (nepripojený) nikulik

    nikulik
    Teraz nechapem. V starom PC? Ide o to ze si musis dat do noveho PC ten certifikat, prekopirovat z USB kluca napr. a potom ked otvoris ten certifikat, privíta ta sprievodca certifikátmi, ktorý ked cely prejdes, hodi ti to PC medzi tvoje certifikáty. Potom uz len nainštalujes aby to fungovalo medzi PC a všzp a bude to. Musiš presnejšie napisať co nevies, lebo toto je široky pojem.Ja som sa s tym bavila 2 dni a nakoniec som prisla na to ze to mam nainstalovane, ale certifikat sa uz raz od začiatku menil a ja som mala len stary nainštalovany, takze som musela ist do stareho PC zobrat novy certifikat a bolo to. Ináč aj na infolinke všz ti poradia.

    culinka je offline (nepripojený) culinka

    culinka
    Certifikát mám už v novom počítači, mám ho uložený na ploche. A teraz čo mám urobiť? Prosím,presný postup.
    Ďakujem.

    KEJKA je offline (nepripojený) KEJKA

    audítor, účtovník, odborný poradca ...viac KEJKA
    pomohlo, aj ja som sa konečne po 2 mesiacoch posunula ďalej, aj VsZP mám na novom PC a nemusím chodiť na starý.
    Vďaka

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.