Zavrieť

Porady

Odpustenie penálov - VšZP

Chcem Vás tu poprosiť o radu. Existuje na Všeobecnej zdravotnej inštitút "odpustenia penálov" za oneskorenie platenie povinného poistného? Aké podmienky treba splniť? Máte s tým niekto konkrétne skúsenosti?

Ďakujem

Monika
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Richard je offline (nepripojený) Richard

    admin Richard
    presunul som tému do mzdového účtovníctva...
    prosím nedávať otázky do aktualít....

    bepo je offline (nepripojený) bepo

    bepo
    Ja mám skúsenosť že keď v 1995 sme omylom poslali o 1000 Sk menej a účtovníčka to nezistila,pred pol rokom sa ozvali aj s penále 4300 Sk.Skúšali sme všetko možné,miesto súdu rozhoduje sama poistovňa a miesto exekučného príkazu slúži rozhodnutie zdravotnej poistovne takže asi za 3 mesiace bolo po všetkom aj so stiahnutím z účtu.Môžme ísť tak akurát na lampáreň.Najlepšie je nezaplatiť 200 mil Sk ako Majský,vytunelovať firmu a nemáš problémy.

    gabri je offline (nepripojený) gabri

    gabri
    Neviem ako je to vo VšZP, ale s ostatnymi poisťovňami mám príjemnejšie skúsenosti-väčšinou raz za nejaké obdobie-3 roky-penale odpušťajú, alebo sa pokúsia nejako vyjsť v ústrety-spravia to akože sme sa samopenalizovali, alebo vyberu čo najnižšie penále a potom dajú možnosť sa odvolať-a to som teraz mala kontroly okrem spoločnej a všeobecnej odvšadial.

    rosemary je offline (nepripojený) rosemary

    rosemary
    My sme zasa mali problém s úradom práce. Poctivo sme odvádzali na druhý deň po prevode výplat na účty zamestnancov. Mzdárka na výkaz napísala dátum, kedy sme poistenie dali na úhradu z účtu. Po piatich rokoch nám prišiel výmer na úroky z omeškania, lebo dátum na výkaze im nesedel s dátumom kedy mali príspevky v nezamestnanosti pripísané na účet. Nepomohlo nám žiadne preukazovanie našej pravdy, lebo im to vygeneroval počítač. Pani nám potom poradila, aby sme uvádzali dátum na výkaze o týždeň neskôr. Takže sme vlastne mali cigániť, aby sme neplatili úrok z omeškania.

    bepo je offline (nepripojený) bepo

    bepo
    bola to vzájomná životná- v poistovni to museli hneď v ten mesiac zistiť že sme poslali o 1000Sk menej ako na výkaze a okamžite sa ozvať.A pri samopenalizovaní máš polovičné penále-takže 2150 Sk.Z 1000Sk je penále 4300Sk-9 rokov je 9 rokov.A odpustiť nechceli nič.

    luebchenko je offline (nepripojený) luebchenko

    žena - čo viac povedať treba :) ...viac luebchenko
    Nám Dôvera nejaké tie korunky (do 1000,-) na slušné požiadanie, s poukazom na našu platobnú disciplínu, odpustila.

    Odpustenie penálov - VšZP

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.