Zavrieť

Porady

choroba hrusky

dobry den prajem,

moja hruska chyta nejaku chorobu a neviem co to je... hladal som na internete, ale neni som si isty, najviac sa mi to podoba na hrdzu...
mozte poradit co to je a ako to odstranit?

dakujem
Usporiadat
Rumex Rumex

Rumex je offline (nepripojený) Rumex

keď je o com.. rad si podebatujem , keď viem - poradím, ale rad si nechávam poradiť ...viac
ten nurel je dobryyy postriekaj proti voskam vsetky sromy ktore su napadnute ... odporucam az na vecer ... jeho molekula je organofosfat pri vyssej vzdusnej teplote muoze duojst k ciastocnemu spaleniu madych vyhonkov , idealne striekat po 19 hod... ano a muozes to zmiesat s pripravkami proti mucnatke, ten nurelll zabrie aj proti obalovacom uz sa chystaju nalietavat ... maju rady teple noci v sobotu som ich par objavil v okoli
no a tie ruzice listov a vyhonky napadnute mucnatkou poodtrha pred postrekom, a na mucnatku dajnejaky kontaktny fungcid na baze siry
0 0
peter2523 peter2523

peter2523 je offline (nepripojený) peter2523

mozes mi aj odporucit dajaky ten fungicid?
0 0
Rumex Rumex

Rumex je offline (nepripojený) Rumex

keď je o com.. rad si podebatujem , keď viem - poradím, ale rad si nechávam poradiť ...viac
no je ich spusta, z tych na baze siry znamejsie su thiovit, alebo kumulus,
z ostatnych kontaktov je dobry karathane alebo IQ crystal,
ale ked sa pihlasis v stranke floraservis.sk to je firma co distribuujue chemiu v malych baleniach a mailom davaju v pravidelnych intervaloch info co a ako a proti komu a kde
obcas je dobre sledovat na stranke uksup.sk signalizacne spravy ... tam ti daju info aka pohroma sa blizi
no a take prijatelne rozdelenie pre vinohradnikov najdes na stranke galati.sk ono tie pripravky do vinohradu uzko koresponduju aj s inymi zahradnymi plodinami a pan Vanek na tej stranke tomu naozaj dobre rozumie
a obcas muozes naziet do cedecka ovocinarstvo kde mas secky choroby a skodcov v obraze aj pisme vratane chemie ... ale dnes su u aj mnohe stranyk najmae chemicke ktore ti daju dalsie info .. no ale to nebrani tomu aby si sa pytal aj tu urcite sa vzdy niekto naje co ti poradi ked ja nestihnem
0 0
peter2523 peter2523

peter2523 je offline (nepripojený) peter2523

a mozem sa spytat este ze ked mi ostane zarobeny postrek ako ho mozem skladovat? a kolko vydrzi?
a ked dopostrekujem s jednym pripravkom, musim potom vyplachnut postrekovac, alebo mozem tam rovno naliat dalsi postrek?
a proti tym voskom kedy urobit dalsi postrek? su tam tie 2 ampulky, tak asi sa robia 2 postreky zvlast..
0 0
Rumex Rumex

Rumex je offline (nepripojený) Rumex

keď je o com.. rad si podebatujem , keď viem - poradím, ale rad si nechávam poradiť ...viac
proti voska M no vzdy ked sa objavia .. vosky su potvory mavaju styri paet generacii za leto ... zalezii od pocasia ... tie dalsie generacie vosiek su z nie z vajicok ale su "zivorode" kotia sa ako potkany ... o to je to nebezpecnejsie ... ked nezniciis prvu generaciu rychlo sa ti budu mnozit
a co sa tyka postrekov a dalsich pouzitii ..
neodporuucam "skladovat" rozrobeny pstrek niekde bokom .. nauc sa ake mnozstvo potrebujes a podla toho si zarob aplikovane mnozstvo .. a co zvysi to marysi .. teda posriekaj susedovi alebo dostriekaj na ine rastliny...
postrekovac vyplachuj vzd y ked skoncis ... a pamataj co si tam mal pred tym .. nie ze das nieco na buriny a a potom zarobis nieco proti skodcom ... zbytky by ti mohli uskodit ...
podobne je to aj s miesatelnostou ... niektore pripravky sa spolu nedaju miesat vytvoria zrazeninu a to potom robi problemy s upchatim trysky .. na miesatelnost sa vzdy spytaj v predajni ...kde pripravky kupujes
0 0
peter2523 peter2523

peter2523 je offline (nepripojený) peter2523

vies pedtym som taketo veci nerobil tak neviem co si mozem "dovolit".. skladovat som to chcel len kvoli tomu lebo to nechcem nikde vylievat..
a ked si postrekovac vyplachnem tak tu vodu pouzitu na vyplachovanie mozem kde vyliat?
a ta skatulka z postreku je naozaj taka nebezpecna (aj po vyplachnuti) ze ju nemozem hodit do smetaka co mam doma?
0 0
BXLmiami BXLmiami

BXLmiami je offline (nepripojený) BXLmiami

Do biologického odpadu.
0 0
Rumex Rumex

Rumex je offline (nepripojený) Rumex

keď je o com.. rad si podebatujem , keď viem - poradím, ale rad si nechávam poradiť ...viac
peter2523 Pozri príspevok
vies pedtym som taketo veci nerobil tak neviem co si mozem "dovolit".. skladovat som to chcel len kvoli tomu lebo to nechcem nikde vylievat..
a ked si postrekovac vyplachnem tak tu vodu pouzitu na vyplachovanie mozem kde vyliat?
a ta skatulka z postreku je naozaj taka nebezpecna (aj po vyplachnuti) ze ju nemozem hodit do smetaka co mam doma?
hihi no keby si bol velkospotrebitel ... mal by si s tym problemy ... ja "flasticky? vzdy vyplachnem duokladne vo vode ktoru potom lievam do postrekovaca
a potom ich davam do domaceho odpadu....
oplachnutu vodu pri umyvani postrekovaa vylievam pod strom, pokil som robil s glyfosatmi tak do riadku pokial s inymi chemikaliami tak ku korenu ... da sa aj na kompostisko, pokial ho nemas na konci zahrady daleko od zdroja vody kde umyvas krhly

a tymi odpadnymi ci uz pouzitymi alebo nepouzityymi "flastickami" najduolezitejsie je mat vysoko.... na suchu a najme ... MIMO DOSAHU DETI !!!!
0 0

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať