Zavrieť

Porady

Exekúcia kupec

Zdravím, mám otázku ohľadom exekúcie. Prebieha exekúcia nehnuteľnosti môžem sa dohodnúť nejako s exekútorom alebo je možné aby sa nehnuteľnost predala práve kupcovi ktorého určím ja? napr. Sesternica a pod.


Za odpovede vopred ĎAkujem
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    arizona je offline (nepripojený) arizona

    arizona
    janon Pozri príspevok
    A predaj bude ako prebiehať ? Peniaze idú exekútorovi najprv ? či priamo dlžníkovi ?
    Ak ma pripad uz v rieseni exekutor, tak peniaze idu jemu.

    Preto som ti napisala, aby si sa spojil s EX a dohodol dalsi postup,lebo moznosti je viacero.
    Mozes napr. navrhnut, ze dlzna ciastka z kupnej ceny sa zaplati na ucet EX a zbytok na tvoj ucet.

    Kazdopadne je dobre dat si KP zmluvu napisat pravnikovi,aby bol spokojny aj Ex,aj kupec,aj predavajuci.A aby zmluva obsahovala vsetky potrebne nalezitosti.

    draik je offline (nepripojený) draik

    draik
    Požiadajte ho o upresnenie ceny zo znaleckého posudku. Podľa zákona sa ponáhľať nemusíte, stačí ak zložíte cenu podielu do začatia dražby, dražba sa automaticky nebude môcť uskutočniť. V takom prípade podiel pripadne Vám resp. sa rozdelí medzi viacerých spoluvlastníkov, ak zložia cenu u exekútora. Exekútor je tiež povinný Vás ako spoluvlastníka informovať o dražbe atď.

    arizona je offline (nepripojený) arizona

    arizona
    Ked si kupcu najdes sam exekutor bude len rad.
    Samozrejme, nezabudni ho o tom informovat a dohodnut sa na dalsom postupe.On ti musi odblokovat nehnutelnost,aby bola predajaschopna.

    janon je offline (nepripojený) janon

    janon
    A predaj bude ako prebiehať ? Peniaze idú exekútorovi najprv ? či priamo dlžníkovi ?
    tajnostkárka
    potrebujem pomoc - som vlastníkom rod.domu v 1/4 - vlastníci sme 4 z toho na 1/4-domu je u jedného z vlastníkov vypísaná exekúcia- Dnes mi prišiel list od exekútora,či si v prípade predaja uplatním predkupné právo- ale ako sa vyjadriť,ked neviem sumu ani dátum konania predaja - mám sa vyjadriť do 7dní
    Vie mi niekto povedať ako dlho trvá kým sa daná časť dostane do dražby resp kedy sa dozviem jej sumu?
    tajnostkárka
    No len bohužiaľ na to aby sme zložili sumu peniaze nemáme preto sa pýtam,že aké sú lehoty v prípade,že dôjde k najhoršiemu

    arizona je offline (nepripojený) arizona

    arizona
    Ste este traja spolumajitelia, tak to rieste co najskor nejakou pozickou,alebo uverom zo stav.sporenia a pod.
    Ked vam 1/4 domu predaju nejakej "neprisposobivej mensine",bude neskoro...

    draik je offline (nepripojený) draik

    draik
    Čo sa týka lehôt, závisí to od exekútora. Ak by bol veľmi aktívny, tak skôr ako cca za dva mesiace to nebude.

    mattto je offline (nepripojený) mattto

    mattto
    tajnostkárka Pozri príspevok
    ďakujem za odpoveď
    §140 ods. 1 EP Po určení najnižšieho podania podľa § 142 ods. 2 určí exekútor vyhláškou termín dražby; termín dražby určí najskôr na tridsiaty deň od posledného dňa lehoty určenej osobitným predpisom na uverejňovanie údajov v Obchodnom vestníku.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.