Zavrieť

Porady

Ako zaplatiť daň z nehnuteľnosti?

Dobrý deň, dnes mi prišiel nový daňový výmer na byt za rok 2012. Mám ho uhradiť do 15 dní. Lenže, my byt predávame a v r. 2012 ho budem vlastniť presne 6 mesiacov.
1./ Mám zaplatiť celú sumu? U koho si mám potom nárokovať preplatenie druhej polovice? Dosť pochybujem, že mi to vráti budúci kupujúci a tiež pochybujem, že mi niečo vráti magistrát ...
2./ Mám zaplatiť len presnú polovicu, a keď budem mať podpísanú zmuvu k bytu, tak to len listom oznámim magistrátu, kde zároveň vysvetlím, prečo som uhradila len polovicu?
Ide o 30 EUR a tie nenájdem len tak ležať na ulici ...

Ďakujem za odpoveď!
Téma je uzavretá.
Usporiadať podľa času

Stefan2005 je offline (nepripojený) Stefan2005

! Stefan2005
maryann.b Pozri príspevok
Dobrý deň, dnes mi prišiel nový daňový výmer na byt za rok 2012. Mám ho uhradiť do 15 dní. Lenže, my byt predávame a v r. 2012 ho budem vlastniť presne 6 mesiacov.
1./ Mám zaplatiť celú sumu? U koho si mám potom nárokovať preplatenie druhej polovice? Dosť pochybujem, že mi to vráti budúci kupujúci a tiež pochybujem, že mi niečo vráti magistrát ...
2./ Mám zaplatiť len presnú polovicu, a keď budem mať podpísanú zmuvu k bytu, tak to len listom oznámim magistrátu, kde zároveň vysvetlím, prečo som uhradila len polovicu?
Ide o 30 EUR a tie nenájdem len tak ležať na ulici ...

Ďakujem za odpoveď!

odpoveď č. 1 je správna !

daň sa platí podľa stavu v katastri k 1.1. daného roka, výška dane nemá vplyv na prípadné zmeny v priebehu daného roku.

Prípadný nárok alikvótnej časti dane od kupujúceho ste mali premietnuť do predajnej ceny (ak túto nie je ochotný kupujúci zaplatiť navyše)...

Zita5 je offline (nepripojený) Zita5

Nech robíme čokoľvek, má nám záležať na tom, čo robíme, nie na tom, či nás niekto vidí. Cicero ...viac Zita5
maryann.b Pozri príspevok
Dobrý deň, dnes mi prišiel nový daňový výmer na byt za rok 2012. Mám ho uhradiť do 15 dní. Lenže, my byt predávame a v r. 2012 ho budem vlastniť presne 6 mesiacov.
1./ Mám zaplatiť celú sumu? U koho si mám potom nárokovať preplatenie druhej polovice? Dosť pochybujem, že mi to vráti budúci kupujúci a tiež pochybujem, že mi niečo vráti magistrát ...
2./ Mám zaplatiť len presnú polovicu, a keď budem mať podpísanú zmuvu k bytu, tak to len listom oznámim magistrátu, kde zároveň vysvetlím, prečo som uhradila len polovicu?
Ide o 30 EUR a tie nenájdem len tak ležať na ulici ...

Ďakujem za odpoveď!
Daň z nehnuteľnosti uhradiť v plnej výške .Je na dohode zmluvných strán ako sa ohľadom dane z nehnuteľnosti dohodnú.Záleží od Vás a Vašich nárokov.Ale mne osobne (ak by som predávala byt a musela by som uhradiť 30 euro DzN)by bolo ozaj veľmi nepríjemné, že zoberiem napr. 20 000...40 000 euro za byt(podľa toho aký byt a kde sa predáva) a mala by som sa s niekym doťahovať za 30 euro .Uvažujte .... ja by som bola rada, že v tejto dnešnej dobe by som byt predala ...lebo nehnuteľnosť predať dnes nie je sranda.

Zitulda je offline (nepripojený) Zitulda

Zitulda
maryann.b Pozri príspevok
Dobrý deň, dnes mi prišiel nový daňový výmer na byt za rok 2012. Mám ho uhradiť do 15 dní. Lenže, my byt predávame a v r. 2012 ho budem vlastniť presne 6 mesiacov.
1./ Mám zaplatiť celú sumu? U koho si mám potom nárokovať preplatenie druhej polovice? Dosť pochybujem, že mi to vráti budúci kupujúci a tiež pochybujem, že mi niečo vráti magistrát ...
2./ Mám zaplatiť len presnú polovicu, a keď budem mať podpísanú zmuvu k bytu, tak to len listom oznámim magistrátu, kde zároveň vysvetlím, prečo som uhradila len polovicu?
Ide o 30 EUR a tie nenájdem len tak ležať na ulici ...

Ďakujem za odpoveď!
Tých 30 € aj to je mizivá suma popri sume, čo za predaj bytu získaš. Ale ak píšeš pravdu, že byt vlastníš v tomto roku iba 6 mesiaciv, tak sa naozaj divím že bazíruješ na pár €, keď za predaj bytu skôr, ako uplynie zákonom stanovená doba po jeho nadobudnutí, za to (kvázi ako pokutu!) zaplatíš vysokú daň z predajnej sumy. Tá určite bude viac ako daň z nehnuteľnosti.
maryann.b Byt mám 3,5 roka.

buchač je offline (nepripojený) buchač

Nedávaj otázky, na ktoré nechceš počuť odpoveď... ...viac buchač
maryann.b Pozri príspevok
Dobrý deň, dnes mi prišiel nový daňový výmer na byt za rok 2012. Mám ho uhradiť do 15 dní. Lenže, my byt predávame a v r. 2012 ho budem vlastniť presne 6 mesiacov.
1./ Mám zaplatiť celú sumu? U koho si mám potom nárokovať preplatenie druhej polovice? Dosť pochybujem, že mi to vráti budúci kupujúci a tiež pochybujem, že mi niečo vráti magistrát ...
2./ Mám zaplatiť len presnú polovicu, a keď budem mať podpísanú zmuvu k bytu, tak to len listom oznámim magistrátu, kde zároveň vysvetlím, prečo som uhradila len polovicu?
Ide o 30 EUR a tie nenájdem len tak ležať na ulici ...
Ďakujem za odpoveď!
....vieš o čo ide ?????????
Ja si nezvyknem servítky dávať ....tak Ti teda poviem ....

IDE o najstupídnejšiu otázku za poslednú dobu , ktorá tu bola položená .... a poniektoré teda mali fakt čo do seba
maryann.b Pozri príspevok
Iná možnosť nie je? Žiaden iný nápad? Čo sa stane, ak zaplatím len polovicu? Čo mi hrozí?
...ale je .....primátor zvyšok zatiahne z repre účtu ....
kopretinka Pozri príspevok
predávaš byt a nemáš nejakých 15 euro??
...asi nie .....neurobíme zbierku ????
KEJKA Pozri príspevok
zvýš si cenu za byt o tých cca 15 EUR
...teda ja by som aj 15,99 pýtal ....aby mi aj na kávu ostalo .....

ivka70 je offline (nepripojený) ivka70

ivka70
maryann.b Pozri príspevok
Iná možnosť nie je? Žiaden iný nápad? Čo sa stane, ak zaplatím len polovicu? Čo mi hrozí?
Budes mat dlzobu na miestnej dani ,ta je vymahatelna aj s poplatkami aj exekucne.
Na zaplatenie len polovice nemas pravny narok. Zakon hovori jasne, plati vlastnik k 1.1.

KEJKA je offline (nepripojený) KEJKA

audítor, účtovník, odborný poradca ...viac KEJKA
zvýš si cenu za byt o tých cca 15 EUR
mareko Bingo!

maryann.b je offline (nepripojený) maryann.b

maryann.b
Stefan2005 Pozri príspevok
odpoveď č. 1 je správna !

daň sa platí podľa stavu v katastri k 1.1. daného roka, výška dane nemá vplyv na prípadné zmeny v priebehu daného roku.

Prípadný nárok alikvótnej časti dane od kupujúceho ste mali premietnuť do predajnej ceny (ak túto nie je ochotný kupujúci zaplatiť navyše)...
Takže som ľahšia o pár EUR ... nepotešili ste ma ...

maryann.b je offline (nepripojený) maryann.b

maryann.b
Iná možnosť nie je? Žiaden iný nápad? Čo sa stane, ak zaplatím len polovicu? Čo mi hrozí?
maryann.b Celé 63, polovica teda 31,5 EUR.

Stefan2005 je offline (nepripojený) Stefan2005

! Stefan2005
... napadá ma už len taká absurdnosť - čo ak sa ten byt predáva za 1 € - potom tých 30 € je naozaj veľa
5 komentáre - rozbaľ     zbaliť
tictac7 :-))))) za cent si dá koleno vŕtať a byt v BA za euro - dobrý vtip
buchač Steve ...si teda fest zabil ...šak Ty si už pomaly lepší jak ja ... :-)
Zita5 Štefan absurdnosť - no to už by boli charitné účely aj s poplatkon dane z nehnuteľnosti
maryann.b Niektorí ste skutočne ukázali svoje IQ ... Tým ktorým to adresujem, veď vy viete komu, prd viete o mojej finančnej situácii, aké výdavky som mala s predajom bytu a aké za predčasné splatenie úveru. Nepoznáte výšku úveru a celé pozadie. Dnes nie je pán ten
maryann.b kto predáva, ale kupuje ... Neprajem Vám nič zlé, rozhodne neviete, čo je to mať doma dcérku ZŤP a čo stoja všetky veci okolo a čo stoja lieky ... ale vy ste už asi inde, keď sa môžete nad ľudí povyšovať. Pekný deň!
  zbaliť

Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.