Zavrieť

Porady

Koľkokrát tlačivá tento rok?

Dobrý deň,
prosím Vás koľkokrát je potrebné dať jednotlivé tlačivá na DÚ?
Daňové priznanie, súvahu a výsledovku a pre SZČO Výkazy?
Na súvahu už je len 1 tlačivo, alebo existuje ešte stále v užšom a širšom rozsahu?
ĎAKUJEM!!!:p
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Braňo je offline (nepripojený) Braňo

    Braňo
    Všetko zanesieš jedenkrát na daňový úrad, vypýtaš potvrdenie o prevzatí. Druhú kópiu odporúčam opečiatkovať dátumovkou daňového úradu s podpisom prevzatia pracovníčky DÚ, nakoľko sa mi stalo, že tvrdili, že som priznanie neodovzdal, ale ja som ho odvzdal a načas.

    lejka je offline (nepripojený) lejka

    Žilinčanka, 3 dospelí synovia, od 13.4.2013 som vdovou, byt, chalupa, záhrada, pes-vlčiak RONY ...viac lejka
    V obchodoch kúpiš už len súvahu-zelenú,súvaha už nie je v užšom a v širšom rozsahu.
    Súhlasím s Braňom,zo všetkého kópiu a daj si ju opečiatkovať.
    Ja tak robím aj v každej poisťovni s výkazmi aj s každou žiadosťou.
    Veľakrát sa mi to už vyplatilo.
    Naposledy upravil lejka : 13.02.06 at 09:50

    bui je offline (nepripojený) bui

    Som vydata, momentalne som na MD..pred MD som pracovala v hoteli ako uctovnicka, vystudovala som na EU odbor uctovnictvo/auditorstvo ...viac bui
    Ja by som sa len chcela uistit...vykazy sa podavaju spolu s DP na dan. urad jeden krat a podavaju sa aj na obch. register jeden krat vykazy ale bez dan. priznania? Treba ich odovzdat este niekde inde?

    emily je offline (nepripojený) emily

    emily
    bui
    Ja by som sa len chcela uistit...vykazy sa podavaju spolu s DP na dan. urad jeden krat a podavaju sa aj na obch. register jeden krat vykazy ale bez dan. priznania? Treba ich odovzdat este niekde inde?
    Tak ako píšeš a ešte poznámky, ak si PO.

    nika.sum je offline (nepripojený) nika.sum

    nika.sum
    emily
    Tak ako píšeš a ešte poznámky, ak si PO.

    Vykazy dava pravnicka osoba aj na obch.register? Aj poznamky sa tam davaju?

    Tweety je offline (nepripojený) Tweety

    Tweety
    nika.sum
    Vykazy dava pravnicka osoba aj na obch.register? Aj poznamky sa tam davaju?
    Dávame aj tam.

    bui je offline (nepripojený) bui

    Som vydata, momentalne som na MD..pred MD som pracovala v hoteli ako uctovnicka, vystudovala som na EU odbor uctovnictvo/auditorstvo ...viac bui
    Dufam, ze som urobila spravne, ak som si napisala poznamky sama vo Worde a nepouzila som ziadne tlacivo...fungujeme ako s.r.o. len od novembra a nevykonavali sme takmer ziadnu cinnost, a teda aj pohyby v uctovnictve boli minimalne.....neni teda co vyplnat v tych hrubych poznamkach co predavaju...
    Len neviem ci sa ma to co som napisala podpisat tak ako vykazy a aj orazit...t.j. tie tri kolonky ako su na vykazoch..

    a tiez co ma prekvapilo boli dve kolonky na vykazoch...zostaveny...a schvaleny...to tam kedysi nebolo....zaskrtla som zostaveny....a co ten schvaleny? to ma akoze VZ schvalit vykazy..uzavierku a potom tie vykazy treba odovzdat este raz? ako schvalene?...alebo len v pripade, ze dojde k nejakej zmene..

    bui je offline (nepripojený) bui

    Som vydata, momentalne som na MD..pred MD som pracovala v hoteli ako uctovnicka, vystudovala som na EU odbor uctovnictvo/auditorstvo ...viac bui
    nema s tym nikto skusenosti? neverim......

    Tweety je offline (nepripojený) Tweety

    Tweety
    bui
    Dufam, ze som urobila spravne, ak som si napisala poznamky sama vo Worde a nepouzila som ziadne tlacivo...fungujeme ako s.r.o. len od novembra a nevykonavali sme takmer ziadnu cinnost, a teda aj pohyby v uctovnictve boli minimalne.....neni teda co vyplnat v tych hrubych poznamkach co predavaju...
    Len neviem ci sa ma to co som napisala podpisat tak ako vykazy a aj orazit...t.j. tie tri kolonky ako su na vykazoch..

    a tiez co ma prekvapilo boli dve kolonky na vykazoch...zostaveny...a schvaleny...to tam kedysi nebolo....zaskrtla som zostaveny....a co ten schvaleny? to ma akoze VZ schvalit vykazy..uzavierku a potom tie vykazy treba odovzdat este raz? ako schvalene?...alebo len v pripade, ze dojde k nejakej zmene..
    Na poznámky nie je predpísané žiadne špeciálne tlačivo,( je len také usmernenie, čo by tam malo byť) môžeš použiť to čo máš.Minulý rok to chcela správkyňa mať podpísané.
    Odovzdávala som už schválené výkazy.
    Naposledy upravil Tweety : 21.02.06 at 15:24

    Cila je offline (nepripojený) Cila

    účtovníčka Cila
    bui
    nema s tym nikto skusenosti? neverim......
    Pýtala som sa na schválenú uzávierku auditorky, schválenú treba podať len vtedy ak sa otvoria účtov.knihy a je zmena voči pôvodne podanému DP. Inak sa to nepodáva. Vlani to už tiež bolo a na DU mi nevedeli podať vysvetlenie, kedy sa schválena uzávierka podáva.
    Cila

    bui je offline (nepripojený) bui

    Som vydata, momentalne som na MD..pred MD som pracovala v hoteli ako uctovnicka, vystudovala som na EU odbor uctovnictvo/auditorstvo ...viac bui
    Dakujem velmi pekne.....

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.