Zavrieť

Porady

Usporiadat
lujza.j lujza.j

lujza.j je offline (nepripojený) lujza.j

nika.sum Pozri príspevok
Lujzi, ja neodhadzujem ani spaky ani iny odpad (tak to ucim aj svoje deti) a rozculuje ma to rovnako ako aj exkrementy po psoch. Ja by som zaviedla pokuty, ci uz za odhadzovanie odpadkov, spakov ale aj za hovna po psoch na chodnikoch alebo trave. Ja osobne, ked sme na ihrisku a maly potrebuje na velku a nestihame dobehnut domov, mam tiez sacky a odhadzujem do kosa, nenechavam to tam...
ja som si svoje hovna poctivo zbierala veľmi dlho....pri dverách viseli mokroteňáky, každý kto išiel von si zobral..... ale ked zbieraš a kým prídeš k svojemu hovnu šliapneš do xy iných tak potom asi nie..... poprípade pozereli na mňa ako na blbca......je to 9r do zadu.
vieš pokuty sú fajn...len keby bola nejaká náprava, ale v SR pokuty nefungujú ani v iných sférach ......
1 0
Kvaka Kvaka

Kvaka je offline (nepripojený) Kvaka

U nás v dome je tiež jeden havko, čo zavýja, keď jeho páni odídu do práce, trvá to pol hodiny, potom je ticho. Občas niekto poznamená, že chudák pes, nikomu to až tak nevadí, a čo už majitelia narobia, keď je pes typ, ktorý je závislý.
Za nezbieranie psích výkalov je dosť mastná pokuta, škoda len, že tieto peniaze nikomu nechýbajú, aj ľudia by sa naučili. Ja roky zbieram a nerobí mi to problém. Tiež ma rozčuľujú váľajúce sa plechovky, fľaše, kopec skla, plno nepozbieraných výkalov, ale sa pýtam, čo robí mestská polícia? Nás kontrolovali priamo pri zbieraní hovienok, ani dozbierať nemohol môj muž, išli po známke, až keď ju videli, tak mohol pokračovať. Asi mali nariadené kontroly známok, bolo to dva dni po sebe. Je to o ľuďoch a zvykoch. Pod zem by som sa prepadla, keby som nepozbierala.
3 0
hubatá hubatá

hubatá je offline (nepripojený) hubatá

Keď som sa presťahovala z veľkého bytu do menšieho náš dovtedy tichý pes začal tiež zavýjať. Ako už niekto tu spomenul je to o psychike: kým si zvykol že jeho hlas znie inak ako v 3-izb. byte predtým, počuje iné hlasy susedov ako bol dovtedy zvyknutý, iné hlasy na schodišti, iné hlasy a zvuky zvonku. To toho psíka neskutočne znervózňuje, bojí sa že ho pán opustil, nevráti sa. Od zverolekára som si dala predpísať ukľudňujúce tabletky, nachystala som mu hračky, veľa žrádla do misky - no nič nepomáhalo. Pes zavýjal.
Ako posledná sa do vedľajšieho domu nasťahovala moja dcéra aby sme boli každá zvlášť a predsa blízko. A pes prestal zavýjať, ukľudnil sa...... Jednoducho mu tá dcéra chýbala do počtu, rodina nebola kompletná, smútil za ňou.

Ak pes bol dovtedy zvyknutý na väčšiu rodinu, iné zvuky a hlasy vo vedľajších bytoch, na schodišti, na ulici - bojí sa cudzieho prostredia. Treba sa s ním poprechádzať nielen po ulici, ale aj po dome, po schodišti, aby pochopil že aj ten zvuk z V. poschodia, zvuk výťahu, hlasy ľudí z 11 poschodia patrí k jeho teritóriu.

A na ten problém so strachom susedov z veľkého psa: je to naozaj taký problém dať mu náhubok? Pes sa môže potom pohybovať aj bez vodítka v dome lebo neublíži tak nikomu: ani menším psom ani ľuďom.
5 0
osky osky

osky je offline (nepripojený) osky

my byvame vo viedni len v dvojposchodovom cinziaku a sused nad nami cvici o dusu na basgitare-do neskorej noci,obcas este aj po polnoci.
neviem si predstavit,kto by spisoval peticiu.....komicke.
0 0
felix1 felix1

felix1 je offline (nepripojený) felix1

ja
Pokuta v SR naozaj nic nevyriesi. Je to dobre len na to aby uradnik dostal cast pokuty do svojho vrecka a aby pokutu potom minimalizoval ( zaciatok Grackej cesty... ). Ak sa ale zavedie poplatok za psa vo vyske ktora umozni zamestnat nezamestnaneho cloveka, mozeme mat ciste mesta. Najlepsie by bolo urcit poplatok podla hmotnosti psa ( 1kg/500€/rok ). Priamo umerne jeho exkrementom na ulici. Ze je to drahé? Kup si macku, kanarika alebo skrecka ak nemas vlastny dom s pozemkom. Skoda ze u nas je stale v nevyhode poskodeny a nie tek kto problem sposobuje.
0 1
alaya1 alaya1

alaya1 je offline (nepripojený) alaya1

felix1 Pozri príspevok
Pokuta v SR naozaj nic nevyriesi. Je to dobre len na to aby uradnik dostal cast pokuty do svojho vrecka a aby pokutu potom minimalizoval ( zaciatok Grackej cesty... ). Ak sa ale zavedie poplatok za psa vo vyske ktora umozni zamestnat nezamestnaneho cloveka, mozeme mat ciste mesta. Najlepsie by bolo urcit poplatok podla hmotnosti psa ( 1kg/500€/rok ). Priamo umerne jeho exkrementom na ulici. Ze je to drahé? Kup si macku, kanarika alebo skrecka ak nemas vlastny dom s pozemkom. Skoda ze u nas je stale v nevyhode poskodeny a nie tek kto problem sposobuje.

felix a potom kolko pokuty maju dostat bezdomovci, ktori ostievaju lavicky a to v lepsom pripade, kadia kade-.tade...ovracaju co sa da,ludia, ktori vyhadzuju odpadky, deti, ktore svoje desiate do skoly vyhodia rovno na chodnik? Tiez podla vahy?

Sama odsudzujem ludi, ktori za psom nedvihnu a este to aj verejme prezentuju. To by som sa ja hanbila, pozerat ako pes kadi a nechat to tam.

A, ze pes v dome zavija? To nie je chyba psa, lebo jeho pana, ktory psa nesocializoval.
1 0
buchač buchač

buchač je offline (nepripojený) buchač

Nedávaj otázky, na ktoré nechceš počuť odpoveď... ...viac
CHYBA je VŽDY na strane majiteľa.....

Jeden môj sused mal svojho času fenku jazvečíka ....pokiaľ žila , všetko bolo OK ...
Potom ju museli dať utratiť , už mala svoj vek ....
Čo bola irónia ??.....že majiteľa bolo vždy viac počuť , keď jej povely vydával ...v lete zásadne ráno o tej 5,00 bol budíček ...


...a teraz ???....jeho sused oproti má yorkshíra ...že jak teraz pindá proti obranárovi ???
0 0
driver100 driver100

driver100 je offline (nepripojený) driver100

muž
Ak by to bolo v našom dome a obyvateľom by to prekážalo,vidím len 2 možnosti:
1.majiteľ by toho psa musel akýmkoľvek spôsobom odnaučiť zavýjať,či už zoopsychológ,tréner,albo čokoľvek iné,len aby prestal.
2.majiteľ,alebo pes by sa z domu sťahoval.Susedia by to dosiahli zase akýmkoľvek spôsobom aj nelegálnym.
Kľudne ma odsudzujte,ale u nás by to bolo tak.
0 1
lujza.j lujza.j

lujza.j je offline (nepripojený) lujza.j

felix1 Pozri príspevok
Pokuta v SR naozaj nic nevyriesi. Je to dobre len na to aby uradnik dostal cast pokuty do svojho vrecka a aby pokutu potom minimalizoval ( zaciatok Grackej cesty... ). Ak sa ale zavedie poplatok za psa vo vyske ktora umozni zamestnat nezamestnaneho cloveka, mozeme mat ciste mesta. Najlepsie by bolo urcit poplatok podla hmotnosti psa ( 1kg/500€/rok ). Priamo umerne jeho exkrementom na ulici. Ze je to drahé? Kup si macku, kanarika alebo skrecka ak nemas vlastny dom s pozemkom. Skoda ze u nas je stale v nevyhode poskodeny a nie tek kto problem sposobuje.
fúha...to je aká si si nafúkal niečo do nosa no ja by som skôr určila "priamo úmerne" také pokuty v CP, že by bola konečne nejaká disciplína na cestách, lebo také hovno ešte nikoho nezabilo, ale magor za volantom áno...to je pre mňa väčší problém....
0 0
felix1 felix1

felix1 je offline (nepripojený) felix1

ja
lujza.j Pozri príspevok
fúha...to je aká si si nafúkal niečo do nosa no ja by som skôr určila "priamo úmerne" také pokuty v CP, že by bola konečne nejaká disciplína na cestách, lebo také hovno ešte nikoho nezabilo, ale magor za volantom áno...to je pre mňa väčší problém....
Vyska pokuty nepomoze ak budu priestupky vseobecne tolerovane ( napr. v Grecku neodvadzaju obchodnici skoro ziadnu DPH a je to tam povazovane za normalne...). Problem je podla mna v tom ze na obhajobu svojho priestupku sa pouziva argument tazsieho kalibru : moj pes len spini na cestu co robia bezdomovci... Takto sa dopracujeme az k logike z osad: ja som ukradol len hus, zemiaky, motorku, preco ma chcu sudit ked nesudia gažov za rozkradanie vo velkom rozsahu ? Zatial si do nosa nefukam, ale obcas sa pozrem do zrkadla ci sa nemenim na asociala ktorimi tak radi vsetci opovrhuju Hlavne sa snazim nerobit inym to co mne vadi. Skusme sa na vec pozerat z nadhladu a nie ako psickari alebo nepsickari.
0 0
alaya1 alaya1

alaya1 je offline (nepripojený) alaya1

Felix- ja som majitel psa a zbieram stale. Je mi zle z ludi, ktori to nerobia a potom nas vsetkych psickarov porovnavaju a davaju do jedneho vreca s nimi.

Tiez by ma islo porazit, keby som mala male decko a nemohlo by behat po trave, lebo by muselo behat prekazkovy beh medzi hovnami. Ale vies, kto ako ma doma, tak sa sprava aj vonku.Mozno doma tiez nesplachuju zachod. Naco.


Kazdy sa prezentuje sam, na svojej urovni,. S tym neurobis nic.

Co sa taka toho psika v byte. mali by ho naozaj odnaucit zavijat, vyhladat nejakeho cvicitela, urcite poradi. Nie je to az tak velky nedostatok, ktory sa pre pokoj v dome neda vyriesit.
2 0
felix1 felix1

felix1 je offline (nepripojený) felix1

ja
alaya1 Pozri príspevok
Felix- ja som majitel psa a zbieram stale. Je mi zle z ludi, ktori to nerobia a potom nas vsetkych psickarov porovnavaju a davaju do jedneho vreca s nimi.

Tiez by ma islo porazit, keby som mala male decko a nemohlo by behat po trave, lebo by muselo behat prekazkovy beh medzi hovnami. Ale vies, kto ako ma doma, tak sa sprava aj vonku.Mozno doma tiez nesplachuju zachod. Naco.


Kazdy sa prezentuje sam, na svojej urovni,. S tym neurobis nic.

Co sa taka toho psika v byte. mali by ho naozaj odnaucit zavijat, vyhladat nejakeho cvicitela, urcite poradi. Nie je to az tak velky nedostatok, ktory sa pre pokoj v dome neda vyriesit.
Ako byvaly psickar chapem obe strany. Kazda akcia vyvolava protireakciu. Je len na ludoch ako rychlo chcu problem riesit. Najlepsie je ale problemu predist, napriklad netahat dobermana do panelaku ( za problem povazujem len jeho velkost a potrebu pohybu, povahove vlastnosti su asi este lepsie ako pri malom terierovi ).
0 0
mamishka mamishka

mamishka je offline (nepripojený) mamishka

bubkoch Pozri príspevok
neuveritelne, fanaticki zaslepeni psickari su schopni obhajovat este aj dobermana v byte ... o zasierani verejneho priestranstva ani nehovorim ... hnus co sa to po sidliskach deje

pre doberma je pozitivum, ze moze byvat v byte. je to kratkosrsty psik naviazany na svoju svorku, ktory odlucenim od nej trpi smutkom a vonku aj zimou, ak nema zatepleny domcek... v byte dokaze hodiny prespat a tesit sa na tu chvilu, ked sa vonku bude moct vyskakat a vyjasit. su to vynikajuci rodinni spolocnici. v riadenom chove sa nevyskytuju jedinci, ktori utocia, toboz nie na deti. Tie ochranuju a staraju sa o ne co sa tyka zbierania "salamunovych pokladov" po sidliskach, mhonych psickaroch by bolo treba v tomto smere este edukovat. My sme pravidelne zbierali po svojom psikovi... hoci sme mali 2 male babatka.
1 0
Mackovka Mackovka

Mackovka je offline (nepripojený) Mackovka

Pes mojej kamarátky tak zavýjal v byte, keď sa presťahovali do nového bytu a odišli do práce, že aj políciu a ochranu zvierat na ňu susedia volali. Pomohlo, že si zadovážili mačku. Tí dvaja sa veľmi kamarátia a pes prestal rušiť susedov. Nie je to ktoviečo, ale na 100 % to pomohlo.
1 0

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať