Zavrieť

Porady

Oslobodenie od DPH - držiteľ preukazu ZŤP.

Vie niekto niečo o tom, že držiteľ preukazu ZŤP je oslobodený od DPH. Teda ak by aj dosiahol obrat, že sa nemusí evidovať za plátcu DPH. Ja som nič také nenašla, ale šéf s tým včera prišiel. Či o tom viem?
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Zita5 je offline (nepripojený) Zita5

    Nech robíme čokoľvek, má nám záležať na tom, čo robíme, nie na tom, či nás niekto vidí. Cicero ...viac Zita5
    Katarína111 Pozri príspevok
    Vie niekto niečo o tom, že držiteľ preukazu ZŤP je oslobodený od DPH. Teda ak by aj dosiahol obrat, že sa nemusí evidovať za plátcu DPH. Ja som nič také nenašla, ale šéf s tým včera prišiel. Či o tom viem?
    Pri dosiahnutí obratu je povinný sa registrovať za platiteľa DPH .Potom sa riadi zákonom o DPH podľa jeho činnosti , či je oslobodená alebo nie je .

    Viem ale o tom, že nie je povinný ako ZŤP používať ERP .
    Ja si skôr myslím , že sprostredkovaná informácia zo strany šéfa je skreslená.Vyložil si niečo podľa svojho myslenia.

    veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

    veronikasad
    Zita5 Pozri príspevok
    Pri dosiahnutí obratu je povinný sa registrovať za platiteľa DPH .Potom sa riadi zákonom o DPH podľa jeho činnosti , či je oslobodená alebo nie je .

    Viem ale o tom, že nie je povinný ako ZŤP používať ERP .
    Ja si skôr myslím , že sprostredkovaná informácia zo strany šéfa je skreslená.Vyložil si niečo podľa svojho myslenia.
    Zaujímalo by ma, ako napr. taký zdravotne postihnutý obchodník eviduje tržbu vo svojom obchode (možno z toho vyplýva reakcia šéfa, že nemusí byť platitel DPH, lebo stanovený obrat "nedosiahne")
    Danielle369 Teda fakt to aj mna zaujíma...

    Tweety je offline (nepripojený) Tweety

    Tweety
    Katarína111 Pozri príspevok
    Vie niekto niečo o tom, že držiteľ preukazu ZŤP je oslobodený od DPH. Teda ak by aj dosiahol obrat, že sa nemusí evidovať za plátcu DPH. Ja som nič také nenašla, ale šéf s tým včera prišiel. Či o tom viem?
    Nijaký také oslobodenie nie je.

    SilMar Group je offline (nepripojený) SilMar Group

    SilMar Group
    Katarína111 Pozri príspevok
    Vie niekto niečo o tom, že držiteľ preukazu ZŤP je oslobodený od DPH. Teda ak by aj dosiahol obrat, že sa nemusí evidovať za plátcu DPH. Ja som nič také nenašla, ale šéf s tým včera prišiel. Či o tom viem?
    To je čo za blbosť?

    Zita5 je offline (nepripojený) Zita5

    Nech robíme čokoľvek, má nám záležať na tom, čo robíme, nie na tom, či nás niekto vidí. Cicero ...viac Zita5
    veronikasad Pozri príspevok
    Zaujímalo by ma, ako napr. taký zdravotne postihnutý obchodník eviduje tržbu vo svojom obchode (možno z toho vyplýva reakcia šéfa, že nemusí byť platitel DPH)
    Ja osobne to tiež spájam s ERP ..neviem prečo....nechcela som odbočiť z témy, ale čakám, čo nám zadávateľka napíše.

    Katarína111 je offline (nepripojený) Katarína111

    Katarína111
    Všetky odpovede len potvrdili to čo som si myslela aj ja - že je poriadna kačica. Ja som tiež našla len to, že nemusí mať ERP. Neviem odkiaľ to zobral. Pre istotu som to radšej hodila na konzultáciu, lebo viac hláv viac rozumu. A ďakujem za všetky odpovede.

    buchač je offline (nepripojený) buchač

    Nedávaj otázky, na ktoré nechceš počuť odpoveď... ...viac buchač
    Katarína111 Pozri príspevok
    Vie niekto niečo o tom, že držiteľ preukazu ZŤP je oslobodený od DPH. Teda ak by aj dosiahol obrat, že sa nemusí evidovať za plátcu DPH. Ja som nič také nenašla, ale šéf s tým včera prišiel. Či o tom viem?
    Nezyknem sa do účtovných tém zapájať...prečítam , snažím sa niečo podučiť ...no na toto sa nedá nereagovať ...

    ...ak by to pravda bola , tak polovica slovenských podnikateľov by si vybavila ( DOSLOVNE ) henten preukaz ....

    ...že šéf je poriadny kus ......toho oného ....ááále , poviem na tvrdo .....že za hovado ho považujem , k tomu neznalého a vychcaného ...

    Môžeš mu to dať aj prečítať ...do očí by som iné výrazy použil...

    Oslobodenie od DPH - držiteľ preukazu ZŤP.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.