Zavrieť

Porady

Som závislá na alkohole

Ahojte
neviete mi poradit na koho sa mam obratit ked som zavisla na alkohole...
/pijem raz do tyzdna vypijem asi 2litre vina/
som velmi nestastna, zufala a neviem ako sa mam z toho dostat....
Dakujem....
Usporiadat
Téma je uzavretá.
IVETA N IVETA N

IVETA N je offline (nepripojený) IVETA N

,,,,,,,,Pi dokiaľ je lacné. Česi ho už momentálne zdražujú o 10 Kč za liter.,,,

Možno že si ju ,,odradil,, takouto radou.
0 0
Pikoška Pikoška

Pikoška je offline (nepripojený) Pikoška

lubko6394 Pozri príspevok
No popísalo sa toho tu veľa a vyzerá to, že sme krajina alkoholikov a ja asi budem tiež, lebo abstinentom nie som.
Štyri dni tu popisujeme svoje názory a zadávateľka je ticho, však písala že len raz do týždňa a do teraz žiadna doplňujúca informácia/otázka. Ledaže by sa v texte pomýlila a pije po 2l vína 6 dní v týždni a ozve sa nám zase v nedeľu. A to by som už aj ja chápal ako alkoholizmus.
Milý lubko, neruš, prosím, naše kruhy. To je komunita zainteresovaných, závislých a ich priateľov. Tak sa na nás vykašli, my nie sme hodní Tvojej úrovne, pane.

P.S. Lilianka, keď príde deň D, reskiruj tie centíky na kvetinky do vázičky. Určite potešia.
0 0
eNBe eNBe

eNBe je offline (nepripojený) eNBe

Ahojte! Moje meno je Samuel, a som človek ktorý si prešiel problém závislosti na drogách a s tým spojené peklo na Zemi, no sláva Bohu som sa z toho dostal. Dnes žijem slobodný život s mojou prekrásnou manželkou, a rád pomôžem ľuďom čo prežívajú podobné veci ako som si prežil ja sám, prípadne poradím ich rodinným príslušníkom. Kontaktovať ma môžete cez moju stranku. ...viac
Oliwa Pozri príspevok
Myslím, že závislí potrebujú pomoc. Hlavne, ak o ňu žiadajú...
Nesúhlasím s Tvojím názorom. Pozri sa trebárs na ľudí úspešných vo svojich povolaniach - čo ja viem: Kaiser, Holubová, Ertzler, Menšík, Durdík, Duchoň, alebo slávnu Edith Piaf, Whitney, či Jacksona a desiatky či stovky ďalších... Tiež majú/mali svoje závislosti napriek úspechu v práci. Len sa im to nejako vymklo z rúk...

Poznám lekára, ktorému skrachovalo manželstvo - aj pre alkohol. V ambulancii i za operačným stolom bol vždy fit a odviedol dobrú prácu, ale keď prišiel domov, rád siahol po poháriku a býval aj agresívny. Nikto by to o ňom nepovedal. Až raz to jeho manželka nezvládla a po vyše 20-rokoch od neho odišla... On si myslí, že všetko zvláda. Svoje domáce úlety s kvalitným vínkom kompenzuje pravidelným namáhavým športom a udržiava sa tak vo forme. Ale už nie je primárom - odvolali ho... Tak má doma večer opäť dôvod siahnuť po fľaške...

Ktovie, čo práve robí "naša" Lili... Dávno tu nebola...
Ja by som sa čudoval ak by ešte mala chuť niečo v tejto téme napísať. No je to smutné, pretože ona potrebovala pomoc, a nie to, aby sa tu riešilo či je závislá, alebo nie, prípadne množstvo vypitého alkoholu. Mňa veľmi mrzí, že sa téma ktorú zadala zvrtla tak ako sa to stalo, pretože to chcelo veľa odvahy o tom napísať. Alebo bezradnosti??? Potrebovala poradiť, a čo dostala?

Lili ak si toto budeš niekedy čítať, tak prosím príjmi odo mňa ospravedlnenie za to v čo sa tu prevrátila tvoja téma, prepáč nám to.

A ak by si ešte mala záujem o nejakú radu, tak prosím ťa skús napísať o sebe niečo viac

P.S. Chcel by som poprosiť, aby sme už ďalej neriešili veci ako si závislá, alebo nie. Ak môžme tak pomôžme, a ak nie, tak načo niečo písať?
0 0
Kvaka Kvaka

Kvaka je offline (nepripojený) Kvaka

ENBe, ak by chcela iba odpoveď na svoju otázku, vygoogli si. Každý vie, že musí vyhľadať odbornú pomoc. V špecializovaných ambulanciách psychiatrov. Asi chcela počuť aj nejaké skúsenosti a názory, preto je dobré, že sa tu písalo o tom, či môže byť naozaj už závislá alebo ešte nie. Možno jej to tiež pomôže k tomu, aby sa donútila vyhľadať odbornú pomoc sama. Lilianka sama to vie asi najlepšie. Existuje na to aj test, tiež sa dá vygoogliť, ale podľa neho sme asi skoro všetci tak trochu alkoholici. Pomoc treba vyhľadať, keď vznikne problém, Lilianka problém cíti. Takže okrem týchto pokecov nech ide rovno za psychiatrom, nemusí ísť k obvodnému.
1 0
eNBe eNBe

eNBe je offline (nepripojený) eNBe

Ahojte! Moje meno je Samuel, a som človek ktorý si prešiel problém závislosti na drogách a s tým spojené peklo na Zemi, no sláva Bohu som sa z toho dostal. Dnes žijem slobodný život s mojou prekrásnou manželkou, a rád pomôžem ľuďom čo prežívajú podobné veci ako som si prežil ja sám, prípadne poradím ich rodinným príslušníkom. Kontaktovať ma môžete cez moju stranku. ...viac
Kvaka Pozri príspevok
ENBe, ak by chcela iba odpoveď na svoju otázku, vygoogli si. Každý vie, že musí vyhľadať odbornú pomoc. V špecializovaných ambulanciách psychiatrov. Asi chcela počuť aj nejaké skúsenosti a názory, preto je dobré, že sa tu písalo o tom, či môže byť naozaj už závislá alebo ešte nie. Možno jej to tiež pomôže k tomu, aby sa donútila vyhľadať odbornú pomoc sama. Lilianka sama to vie asi najlepšie. Existuje na to aj test, tiež sa dá vygoogliť, ale podľa neho sme asi skoro všetci tak trochu alkoholici. Pomoc treba vyhľadať, keď vznikne problém, Lilianka problém cíti. Takže okrem týchto pokecov nech ide rovno za psychiatrom, nemusí ísť k obvodnému.
Ja som to myslel tak, že je jedno či je závislá, alebo nie. Keď vyšla s takou témou, tak zrejme cíti, že má nejaký problém, a tým polemizovaním o tom či je, alebo neni závislá sme určite nepomohli
0 0
Petra Nová Petra Nová

Petra Nová je offline (nepripojený) Petra Nová

Kvaka Pozri príspevok
Pomoc treba vyhľadať, keď vznikne problém, Lilianka problém cíti. Takže okrem týchto pokecov nech ide rovno za psychiatrom, nemusí ísť k obvodnému.
Predbehla si ma o chvíľu, pretože to isté som chcela napísať aj ja.
Lenže tiež som chcela doplniť, že som tak trochu rozčarovaná z Liliankinho mlčania.

Mlčala, keď jej zlikvidovali tému, mlčí, keď sa v nej rozprúdila debata. Ak sa už rozhodla vyjsť so svojim problémom na verejnosť, tak treba za seba aj trochu bojovať. Pretože ak má ozaj problém s alkoholom, potom bude musieť vybojovať veľa bitiek so sebou a okolím.
1 0
kukučka kukučka

kukučka je offline (nepripojený) kukučka

Bola tu naposledy včera 9:30, téma ešte obnovená nebola
0 0
danushka danushka

danushka je offline (nepripojený) danushka

Lillianka bola oboznámená o znovuotvorení témy. Či príde, alebo nepríde naspäť je jej vec a prosím, aby ste sa zdržali akýchkoľvek komentárov jej ne/prítomnosti. Ak bude chcieť diskutovať, sama nám dá vedieť.
0 0
kataldo kataldo

kataldo je offline (nepripojený) kataldo

"Názory dementného debila , ktorého robili obaja rodičia v stave delíria tremens ....."
Buchač, možno som dementný debil, ale ja predsa pomoc kôli alkoholu nepotrebujem

0 0
eNBe eNBe

eNBe je offline (nepripojený) eNBe

Ahojte! Moje meno je Samuel, a som človek ktorý si prešiel problém závislosti na drogách a s tým spojené peklo na Zemi, no sláva Bohu som sa z toho dostal. Dnes žijem slobodný život s mojou prekrásnou manželkou, a rád pomôžem ľuďom čo prežívajú podobné veci ako som si prežil ja sám, prípadne poradím ich rodinným príslušníkom. Kontaktovať ma môžete cez moju stranku. ...viac
kataldo Pozri príspevok
"Názory dementného debila , ktorého robili obaja rodičia v stave delíria tremens ....."
Buchač, možno som dementný debil, ale ja predsa pomoc kôli alkoholu nepotrebujem

To si prosím ťa ako myslel? Človek ktorý potrebuje pomoc kvôli alkoholu, prípadne inej závislosti je pre teba nejaké menejcenné tvorenie?
0 0
Petra Nová Petra Nová

Petra Nová je offline (nepripojený) Petra Nová

danushka Pozri príspevok
Lillianka bola oboznámená o znovuotvorení témy. Či príde, alebo nepríde naspäť je jej vec a prosím, aby ste sa zdržali akýchkoľvek komentárov jej ne/prítomnosti. Ak bude chcieť diskutovať, sama nám dá vedieť.
To, či Lilianka príde alebo nepríde je určite jej vec. A dúfam, že tú druhú časť vety si nemyslela až tak vážne.
0 0
kataldo kataldo

kataldo je offline (nepripojený) kataldo

eNBe, a pre teba?
0 0
eNBe eNBe

eNBe je offline (nepripojený) eNBe

Ahojte! Moje meno je Samuel, a som človek ktorý si prešiel problém závislosti na drogách a s tým spojené peklo na Zemi, no sláva Bohu som sa z toho dostal. Dnes žijem slobodný život s mojou prekrásnou manželkou, a rád pomôžem ľuďom čo prežívajú podobné veci ako som si prežil ja sám, prípadne poradím ich rodinným príslušníkom. Kontaktovať ma môžete cez moju stranku. ...viac
kataldo Pozri príspevok
eNBe, a pre teba?
Pre mňa nie, sám som mal veľké problémy so závislosťou. No podarilo sa mi z nich dostať a necítim sa byť nejakým menejcenným
0 0
danushka danushka

danushka je offline (nepripojený) danushka

Petra Nová Pozri príspevok
To, či Lilianka príde alebo nepríde je určite jej vec. A dúfam, že tú druhú časť vety si nemyslela až tak vážne.
A Ty Peti čo ma ťaháš za slovíčka? Však vieš ako som to myslela!

Myslela som ju vážne, dá nám vedieť tým, že prišla.
0 0
Petra Nová Petra Nová

Petra Nová je offline (nepripojený) Petra Nová

danushka Pozri príspevok
A Ty Peti čo ma ťaháš za slovíčka? Však vieš ako som to myslela!

Myslela som ju vážne, dá nám vedieť tým, že prišla.
Danulienka a ja som to zas myslela tak, že téma a diskusia bez autora sú o ničom. Ten názor zastávam dlhodobo.

Začínam mať chuť si zahrať túto pesničku.

1 0
buchač buchač

buchač je offline (nepripojený) buchač

Nedávaj otázky, na ktoré nechceš počuť odpoveď... ...viac
kataldo Pozri príspevok
"Názory dementného debila , ktorého robili obaja rodičia v stave delíria tremens ....."
Buchač, možno som dementný debil, ale ja predsa pomoc kôli alkoholu nepotrebujem



...keď nepotrebuješ , tak buď rád ...

Mama nám doma vravievala ...." keď nemáš čo povedať , tak radšej mlč "....a ja sa zvyknem podľa toho riadiť ...

...skús aj Ty ...
0 0
gilda gilda

gilda je offline (nepripojený) gilda

https://docs.google.com/file/d/0B-hN...mRh/edit?pli=1

..... toto je naozaj k téme ...
Naposledy upravil gilda : 24.05.12 at 20:42
0 0
bjuty smis bjuty smis

bjuty smis je offline (nepripojený) bjuty smis

buchač Pozri príspevok


...keď nepotrebuješ , tak buď rád ...

Mama nám doma vravievala ...." keď nemáš čo povedať , tak radšej mlč "....a ja sa zvyknem podľa toho riadiť ...

...skús aj Ty ...
buchač, nič v zlom, ale teraz iba sranduješ, však?
0 0
buchač buchač

buchač je offline (nepripojený) buchač

Nedávaj otázky, na ktoré nechceš počuť odpoveď... ...viac
bjuty smis Pozri príspevok
buchač, nič v zlom, ale teraz iba sranduješ, však?


Nie , nesrandujem ...no beriem , lebo viem , ako to vyznieva v súvislosti s mojou maličkosťou ...a úplne to aj chápem ...

Na druhej strane ... nik ma nemôže nejak ( poviem ) obviniť z toho , že by som sa v závažných ( zdôrazňujem a podotýkam !!! ) nejak vykeciaval ...inde sa realizujem , to jest fakt...

...a po tretie ???....niekedy fakt radšej mlčím , aj napriek tomu , že by som sa vedel a mohol vyjadriť aj v témach o závislostiach...

No riadim sa tým , že net nie je pre mňa to pravé orechové , kde by som si nejak problémy vylieval ...a cudzie ( alkohol , drogy , psychika a podobne ) riešiť nemienim , nakoľko sa to formou netu proste nedá ....NEDÁ !!!

Na to mám iných ľudí , vraví sa im odborníci na slovo vzatí od fachu ...
Alebo mám priateľov ( nie kamarátov - je rozdiel medzi tými výrazmi ) , ktorým môžem aj tú dušu otvoriť ...a niekedy aj viac , ako u odborníka ...

...stačí takéto vysvetlenie ...?.......lebo v konečnom dôsledku aj bude musieť ...
0 0
Pikoška Pikoška

Pikoška je offline (nepripojený) Pikoška

Milý Jurko, všetko sa dá, len treba chcieť. Aj na nete. Kto chce, nachádza riešenie, kto nechce nachádza výhovorky. A na nete sa dnes už robí fšetko. Aj to onéééé, tak prečo by sa nemohli riešiť závislosti. Faktom zostáva však ten fakt, že pokiaľ o sebe nenapíšeš, ako si každoročne dvakrát máčaš v mori visiace nohy z jachty, na aký vysoký úrok si ukladáš svoje financie na jedenástich osobných účtoch, koľko hektárov pozemkov potrebuješ predať a koľko nehnuteľností prenajímaš, tak nie si v kurze. Odvážnym patrí svet aj net. A aká som, taká som, oroduj aj za mňa. Veď všetci sme dietky Božie a všetkých nás má najvyšší rovnako rád.
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať