Zavrieť

Porady

Záloha

Zdravím
Chcel by som Vás poprosiť o radu ohľadne prevzatej zálohy.Jedná sa o zálohu na kúpu auta,kupujúci mi po telefonickom rozhovore poslal zálohu na účet na kúpu auta.Následne som išiel pre auto cca 1200km a po privezený auta domov sa prišiel naň pozriet brat kupujúceho a neskôr mi oznámil,že auto neberie a že mu mám vrátit zálohu naspať.Chcem sa opýtať som povinný vrátiť celú zálohu alebo mám nárok na časť z nej alebo čo mám urobiť lebo nemali sme napísaný žiaden dokument,len poslaná čiastka na účet a uvedené záloha.Vopred Vám Ďakujem za rady.
Usporiadat
Pikoška Pikoška

Pikoška je offline (nepripojený) Pikoška

srska Pozri príspevok
súhlasím - ale: ako nadobudneš presvedčenie pred voľbami, že to myslí vážne a že pán lipšic nezmení napr. po roku minimálne rétoriku?
Pre mňa je dôležité, že sa nebojí povedať pravdu. V nie najpriaznivejšej dobe. Pre mňa je dôležité, že poznám obsah týchto slov z prežitia a nie z počutia. Pre mňa je dôležité, že viem, že neklame. A pre mňa je dôležité, že aj keď zmení rétoriku, tak budem vedieť, že mu niekto dýcha na krk a on sa len ratuje. Ten dych na krku od oligarchov je svinsky horúci. Ja mu verím, a už nech sa deje vôľa Božia. Aj my ateisti asi raz prezlečieme kabát. Ale téma je o inom, ospravedlňujem sa zadávateľovi, skôr by patrila do čísielkovej témy " Kam kráčaš Slovensko ". Takže idem. /...od Vás.../
0 0
tibor86 tibor86

tibor86 je offline (nepripojený) tibor86

mattto pozór zle si si prečítal to čo som ja napísal ja som dal otázku ostatný odpovedali ja som len čítal a ty hovoríš akoby ja som dal všetky príspevky rád si pozriem všetky príspevky nikoho neobvinujem a ani nenadávam nikomu že to nevie presne ako hovoríš aj ja by som to riešil najradšej súdne a vymáhal si to od toho dotyčného,ale pri neskajších súdoch a mojej pracovnej zaneprázdnenosti to nemožem tak urobit zatial mám ja možnost urobit 1-krok lebo mám peniaze ale jedna vec mi na tvojich radách stále nesedí,že ked je možnosť A vrátit musí byt aj možnosť B -stiahnut adekvátnu čiastku,na moje náklady lebo takto to fungovať nemože,že dotyčný pán dá 5-ludom zálohu a on bude chodit pozeráť autá a ked nekúpi tak od každého si bude pýtať naspať a ja nemám žiadnú inú možnosť len rýchlo vziat peniaze a utekat ich zaslať chytrákovi aj ja mám rodinu a musím žit
0 0
marjankaj marjankaj

marjankaj je offline (nepripojený) marjankaj

I am a man
Tibor, ty nemusíš robiť nič. Máš peniaze, tak si ich nechaj. Ak ťa dotyčný zažaluje, tak potom sa budeš súdiť, či chceš alebo nie. Môže byť aj iný scenár. Dnes človeka zabijú aj za 20 €.
Čo keby si radšej uviedol viac údajov.
Koľko a za čo si chceš stiahnuť z tej zálohy?
Zdá sa mi trochu podivné, že si z tej zálohy chceš stiahnuť aj cestu do Hongkongu(alebo kde to auto máš 1200 či 12000 km ďaleko). Aj toto bolo v tej vašej "zmluve"?
Prečo vlastne to auto nechce kúpiť? Na fotke vyzeralo inak?
Ak bola zmluva uzatvorená, tak načo tam bol potom ten jeho brat?

PS. A Pikoškinu ponuku na právnu pomoc ti môžem iba odporúčať. Príspevok č.35
Naposledy upravil marjankaj : 30.05.12 at 06:54
0 0
tibor86 tibor86

tibor86 je offline (nepripojený) tibor86

Ďakujem za všetký rady ale dnes som vrátil celú zálohu majitelovi nemám čas chodit po súdoch peniaze zarobím aj inač len každý den sa presviedčam že tento štát stále náhráva len grázlom.
0 0
kukučka kukučka

kukučka je offline (nepripojený) kukučka

A čo má štát spoločné s tvojím neuskutočneným obchodom?
0 0
marjankaj marjankaj

marjankaj je offline (nepripojený) marjankaj

I am a man
tibor86 Pozri príspevok
Ďakujem za všetký rady ale dnes som vrátil celú zálohu majitelovi nemám čas chodit po súdoch peniaze zarobím aj inač len každý den sa presviedčam že tento štát stále náhráva len grázlom.
A o koľko ťa ten "grázel" ošmekol? Zatiaľ si to neuviedol.
0 0
Chobot Chobot

Chobot je offline (nepripojený) Chobot

mart. Pozri príspevok
ale tým, že nebola spísaná dohoda, tak v nevýhode je určite kupujúci v tomto prípade. Ja byť predávajúcim, tak určite si v tomto prípade strhnem náklady a ostastné mu vrátim.
... a dopustíš sa bezdôvodného obohatenia sa, za čo ťa druhá strana môže žalovať a má veľkú šancu vysúdiť si to späť aj s úrokmi.
0 0
Chobot Chobot

Chobot je offline (nepripojený) Chobot

tibor86 Pozri príspevok
Ďakujem za všetký rady ale dnes som vrátil celú zálohu majitelovi nemám čas chodit po súdoch peniaze zarobím aj inač len každý den sa presviedčam že tento štát stále náhráva len grázlom.
Nie je to tak. Len treba všetko zmluvne dohodnúť, potom si môžeš nechať aj celú zálohu.
0 0

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať