Zavrieť

Porady

účtovanie PHM v neziskovej organizácií

Ahojte, poraďáci
chcela by som Vás poprosiť o radu

naša N.O. má iba príjmy oslobodené od dane. Organizácia pri svojej činnosť začala využívať motorové vozidlo. Pri účtovaní výdavkov na pohonné látky chceme uplatniť paušálne výdavky vo výške 80 %.

moja otázka: ako mám zúčtovať 20% z PHM - nedaňové náklady, ako sa mi to prejaví v daňovom priznaní
ďakujem
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    a_je_to je offline (nepripojený) a_je_to

    a_je_to
    Treba urobiť zoznam nákupov a ich sumu. Vypočítať 20% zo sumy a ...
    - ak vediete JÚ, tak zaúčtovať ako uzávierkový doklad s mínusovou sumou 20% v stĺpci réžia, bez zníženia pokladničného výdaja, potom v priznaní netreba už nič
    - ak vediete PÚ, tak sumu 20% uviesť do riadku 3 v III. časti, účtovnú zmenu nerobíš. Neviem však, či má význam uvádzať to na riadku 3, keď všetky ostatné náklady budú zrejme uvedené na riadku 13, ako výdavky súvisiace s dosiahnutím oslobodených príjmov.
    Uplatnenie 80% výdavkov je ustanovením iba zákona o dani, s tým, že pri jeho uplatnení daňové orgány nebudú požadovať preukázanie jázd. Ale pravidlá pre činnosť neziskovky sa s týmto nemusia stotožńovať, aby oprávnenosť jázd nebola preukázaná knihou jázd. Predpis pre zdaňovanie je jedna vec a predpis pre činnosť je druhá vec.

    účtovanie PHM v neziskovej organizácií

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.