Zavrieť

Porady

Faktura do CR

Dobry den

Potreboval by som poradit ohladne faktury do CR za tvorbu Webstranok.
Ja: Neplatca DPH
Oni: Platcovia DPH v CR

Mam fakturu vystavovat s alebo bez DPH? (na fakture by to asi nemalo byt uvedene)
Co ma byt uvedene na fakture?

Uz som prekutral asi celu poradu ale nikde som nenasiel odpoved.

Dakujem!
Usporiadat
fue fue

fue je offline (nepripojený) fue

Presne tak ako píše nika.sum, stále viac nás zamotávate. Ak nepopíšete presne o akú obchodnú transakciu ide / či je to vôbec dodanie tovaru / u vás materiálu čo je vlastne tovar/ alebo dodanie tovaru s inštaláciou alebo sú to stavebné práce / tak Vám neporadíme správne.
0 0
JANULA999 JANULA999

JANULA999 je offline (nepripojený) JANULA999

Dievčatá, ja vám pekne ďakujem. Ste tak trpezlivé. Veď ja sama som s toho jeleň.
Skúsim ešte raz. Sme len dodávatelia tovaru pre českú firmu. Prácu nevykonávame.
Čiže som pochopila, že treba urobiť SV. Dúfam, že som to pochopila správne.
Ak by náhodou sme pracovali v čechách (vykonanie prác, miesto dodania) pre českú firmu tak by som vystavila tiež fa bez DPH (aj mi aj firma v CZ sú platci DPH). A za sa by som musela robiť SV. Je to tak?
A druhá možnosť ak by sme robili pre českú firmu ale práce s dodaním materiálov by sa vykonávali na slovensku tak by bola fa s DPH? Dobre som to pochopila? Ale tu už by som nerobila SV? OK?
VEĽKÁ VĎAKA za trpezlivosť. Ste úžasné.
0 0
KEJKA KEJKA

KEJKA je offline (nepripojený) KEJKA

audítor, účtovník, odborný poradca ...viac
k tovaru - áno, je to tak.
K prácam v ČR - miesto dodanie je ČR-kde je nehnuteľnosť, takže SV nie. To isté ak by to bolo s dodaním materiálu.
ale ak to isté by bolo v SR, kde je nehnuteľnosť, miesto dodania je SR a fa by bola s DPH SK.
Odporúčam, kedže si z toho jeleň, nesnaž sa riešiť viac vecíí naraz, ale len konkrétne svoj prípad a ten presne popíš. Zasa si tu namotala minimálne tri rôzne problémy, ktoré ešte majú svoje špecifiká a podmienky. Takže je táto moja odpoved len veľmi všeobecná, rámcová a treba vychádzať naozaj z konkrétnych podmienok - presne kto je DOD a ODB, aký má status /PO, FO, občan/, má nemá ičDPH a v ktorej krajine........
0 0
Zdenka175 Zdenka175

Zdenka175 je offline (nepripojený) Zdenka175

1. Ak SZCO,neplatca DPH vykonáva a fakturuje stavebné práce českej s.r.o. oni sú platcovia DPH. Netreba sa registrovať podľa§7a. A v ČR nemá povinnosť registrácie náhodou?

2. A keby sa fakturovalo českej firme stavebné práce a neplatcovi DPH v ČR, vtedy je povinný sa registrovať podľa §7a? Ďakujem
0 0
miro_l miro_l

miro_l je offline (nepripojený) miro_l

fue Pozri príspevok
A prečo ste to neriešili dobropisom - nemusela Vám česká firma refaktúrovať náklady na opravu ale v tej výške ste mohli vystaviť opravnú faktúru k Vašej pôvodnej faktúre na základe reklamácie zo strany odberateľa a tá opravná faktúra by bola zase bez dph, pretože v čechách platí pri stavbách prenos daňovej povinnosti ak sa nemýlim a tak ako to uvádzate aj vy.
Účtovníčka CZ firmy vyžaduje IČ DPH nakoľko sme boli povinní sa v CZ registrovať pre DPH. Odvoláva sa na § 94 / 13 Českého zákona.
Nám by to formou dobropisu poprípade opravnou faktúrou vyhovovalo najviac. S protifaktúrou prišli oni. Majiteľ s ňou súhlasil.
Skutočne neviem. Registrovať ? Áno, nie?
0 0
miro_l miro_l

miro_l je offline (nepripojený) miro_l

KEJKA Pozri príspevok
......to ste asi dobre sfušovali, ked viac ako polovica výnosu bola pužitá na opravy.....
Ja si skôr myslím že sa tam nehrala čistá hra. ( na diele sa vystriedalo veľa firiem, naše práce boli priebežne preberané a odobrené na dennom výkaze majstrom. Neskôr to nebola pravda. Vraj protokol podpisoval, "aby chlapi robili ďalej". ... )
Niektoré skutočnosti sa ťažko dokazujú s odstupom času.
0 0
Zdenka175 Zdenka175

Zdenka175 je offline (nepripojený) Zdenka175

Toto je príspevok od SRSKA:

z drsr.sk k registrácii podľa § 7a vyberám:

Žiadosť o registráciu pre daň táto zdaniteľná osoba nepodáva, ak
- je už registrovaná pre daň podľa § 7 zákona o DPH alebo
- príjme službu oslobodenú od dane v tuzemsku. resp. dodá službu
oslobodenú od dane v členskom štáte príjemcu služby,
- je služba prijatá od poskytovateľa usadeného v treťom štáte alebo je
dodaná príjemcovi usadenému v treťom štáte
- ak dodáva službu nezdaniteľnej osobe z iného členského štátu (napr.
občanovi).
- ak dodáva alebo prijíma služby, pri ktorých sa miesto dodania služby určí
podľa § 16 zákona o DPH


viac o registrácii podľa § 7a


z tohto zas ja chápem, že ak fakture do CR občanovi, nie je povinnosť registrácie či ako to vy rozumiete?
0 0
miro_l miro_l

miro_l je offline (nepripojený) miro_l

nika.sum Pozri príspevok
No ja si myslim, ze oni by skor mali pozriet na §94 odst.9, ktory ak tomu dobre rozumiem by mal byt nas §69 odst.2. A tym padom sa Vas netyka §94 odst.9 takze pri Vasej fakture nebol podla mna dovod sa registrovat v CZ,......
Registrovaní ešte nie sme. Neustále požadovala povinnosť našej registrácie z ich zákona.
0 0
nika.sum nika.sum

nika.sum je offline (nepripojený) nika.sum

miro_l Pozri príspevok
Registrovaní ešte nie sme. Neustále požadovala povinnosť našej registrácie z ich zákona.
to vyzadovala kvoli fakture ktoru ste im vy vystavili?
0 0
miro_l miro_l

miro_l je offline (nepripojený) miro_l

nika.sum Pozri príspevok
to vyzadovala kvoli fakture ktoru ste im vy vystavili?
Nie nevyžadovala.

Kôli tomu lebo nám vystavila protifaktúru v tvare:
Fa 46 230,-CZK bez DPH + 9 246,-CZK DPH spolu 55 476,-CZK
Aj s DPH CZ

(príspevok: 24)
0 0
nika.sum nika.sum

nika.sum je offline (nepripojený) nika.sum

miro_l Pozri príspevok
Nie nevyžadovala.

Kôli tomu lebo nám vystavila protifaktúru v tvare:
Fa 46 230,-CZK bez DPH + 9 246,-CZK DPH spolu 55 476,-CZK
Aj s DPH CZ

(príspevok: 24)
Ten prispevok som citala. Len ked oni vystavili fakturu - ide o prace na nehnutelnosti v ceskom zakone je to §10, miesto dodania je tam kde sa nehnutelnost nachadza, cize CZ a tam bola nimi DPH odvedena. Tak nevidim dovod preco by ste mali byt registrovaní v CZ, tu je znenie toho §, na ktory sa odvolavaju:

§94 (13) Osoba registrovaná k dani v jiném členském státě, která nemá sídlo, místo podnikání ani provozovnu v tuzemsku, nebo zahraniční osoba povinná k dani, která nemá provozovnu v tuzemsku, s výjimkou provozoven, prostřednictvím kterých tyto osoby uskutečňují pouze plnění osvobozená od daně bez nároku na odpočet daně, které uskuteční zdanitelné plnění s místem plnění v tuzemsku mimo dovozu zboží, se stávají plátcem dnem uskutečnění tohoto plnění, pokud jsou osobou povinnou přiznat a zaplatit daň. Pokud tyto osoby uskuteční plnění osvobozené od daně s nárokem na odpočet daně, s výjimkou plnění podle § 66, 68 a 69, stávají se plátcem dnem prvního uskutečnění tohoto plnění.

Ved predsa oni vystavili fakturu Vam. A to ze ju vystavili s DPH je spravne, nakolko oni tu DPH odvedu statu (CZ).
0 0
miro_l miro_l

miro_l je offline (nepripojený) miro_l

nika.sum Pozri príspevok
Ten prispevok som citala. Len ked oni vystavili fakturu - ide o prace na nehnutelnosti v ceskom zakone je to §10, miesto dodania je tam kde sa nehnutelnost nachadza, cize CZ a tam bola nimi DPH odvedena. Tak nevidim dovod preco by ste mali byt registrovaní v CZ, tu je znenie toho §, na ktory sa odvolavaju:

§94 (13)
Ved predsa oni vystavili fakturu Vam. A to ze ju vystavili s DPH je spravne, nakolko oni tu DPH odvedu statu (CZ).
Zisťoval som u majiteľa podrobnosti ohľadne prác v ČR.
Pôvodne mala byť zákazka vykonaná cez Slovenského dodávateľa s prevázdkou v ČR. Zmluva ani objednávka nebola podpísaná. (V tom prípade by sme mali povinnosť sa registrovať.)

citujem z p.p.:
"Podľa § 94 ods. 13 českého zákona o DPH zahraničná zdaniteľná osoba (slovenskí subdodávatelia) vykonávajúca činnosť, ktorá je predmetom DPH v ČR, ak nedôjde k prenosu daňovej povinnosti na príjemcu plnenia, sa stane platiteľom dane v ČR dňom uskutočnenia zdaniteľného plnenia."
link http://www.pp.sk/WebDUPP/main/Articl...=31826&print=1

No nakoľko bol Slovenský partner s pobočkou v ČR finančne nespoľahlivý pristúpili sme k podpisu objednávky na požadované práce napriamo s objednávateľom. V objednávke je uvádzana klauzula " za predpokladu , že je zhotoviteľ platcom DPH zaväzuje sa postupovať podľa § 92/3 235/2004 .. a preneseniu daňovej povinnosti.)

A na základe týchto skutočností nás žiadala účtovníčka o zaslanie DIČ CZ nakoľko sme boli povinní zo zákona registrovať.

Položku protifaktúry 46 230,-CZK bez DPH tvorili: opravy, upratovanie, záloha za prácu, úhrada za ubytovanie.
Naposledy upravil miro_l : 04.10.12 at 07:12
0 0
psps psps

psps je offline (nepripojený) psps

dobrý deň, potrebujem poradiť konkretne pre môj prípad. Dopredu sa omlúvam, určite je to tu už popísané, ale už som toho toľko prečítala, že som z toho...

My slovenská firma platcovia DPH, budeme predávať dielo (predaj a montáž okien) českej firme platcovi DPH. Objednávateľom diela je táto česká firma, ale miesto realizácie diela bude na slovensku.
Ako vystaviť faktúru? S DPH alebo bez DPH ?
V hlavičke faktúry bude česká firma teda IčDPH CZ.
čo bude k tomu treba všetko vybaviť? Myslím nejaká registrácia na Dú a pod.
0 0
Tweety Tweety

Tweety je offline (nepripojený) Tweety

psps Pozri príspevok
dobrý deň, potrebujem poradiť konkretne pre môj prípad. Dopredu sa omlúvam, určite je to tu už popísané, ale už som toho toľko prečítala, že som z toho...

My slovenská firma platcovia DPH, budeme predávať dielo (predaj a montáž okien) českej firme platcovi DPH. Objednávateľom diela je táto česká firma, ale miesto realizácie diela bude na slovensku.
Ako vystaviť faktúru? S DPH alebo bez DPH ?
V hlavičke faktúry bude česká firma teda IčDPH CZ.
čo bude k tomu treba všetko vybaviť? Myslím nejaká registrácia na Dú a pod.
Fakturuješ s dph. § 16 odst.1.
0 0
psps psps

psps je offline (nepripojený) psps

Tweety Pozri príspevok
Fakturuješ s dph. § 16 odst.1.
Takže ak to správne chápem, musím sa držať toho, že miestom dodania služby je SK, pretože je to služba viazaná na nehnuteľnosť, ktorá sa nachádza na SK ?
Potom fakturujem všetko tak ako by to bolo pre slovenskú firmu? Aj keď v hlavičke faktúry bude česká firma?
Mala by som však asi aj do tej faktúry dopísať adresu montáže, že?
0 0
zuza8 zuza8

zuza8 je offline (nepripojený) zuza8

Zdravím, potrebujem poradiť lepšie povedané ujistiť sa. Predali sme tovar do ČR(plátci DPH) - vystavili sme fa bez DPH. Faktúru som evidovala pod typom 13 DPH a má byť oslobodené alebo mimo DPH - kde to píšete do ktorého? Ďakujem pekne.
0 0
Replasťačka Replasťačka

Replasťačka je offline (nepripojený) Replasťačka

Ak sa pýtaš na riadok DP DPH, podľa mňa je to dodanie tovarov a služieb s oslobodením od dane, takže riadok 15 a následne riadok 16, myslím že § 43
Naposledy upravil Replasťačka : 25.10.12 at 09:32
0 0
Difi Difi

Difi je offline (nepripojený) Difi

Dobrý deň, nechcem otvoriť novú tému, len na objasnenie chcela by som Vás opýtať, že SZČO neplatiteľ DPH uzavrel Zmluvu o výkone práce s českou spoločnosťou, ktorá sprostredkuje práce pre zamestnancov - podnikateľov do Nemecka. Slovenský SZČO bude vykonať elektroinštalačné práce na nehnuteľnosť v Nemecku. Moja otázka je, že SZČO aké povinnosti má, lebo nebude priamo fakturovať do Nemecka ale pre ČR spol. s r.o. za vykonané práce (odpracované hodiny). SZČO podľa zákona o DPH §7/a má podať žiadosť o registráciu pre daň, a ktorý § sa bude vzťahovať na SZČO:
- §15/1 Miestom dodania služby ZO ... je miesto kde má táto osoba sídlo ... ,čiže ČR a štvrťročne podať súhrnný výkaz, alebo podľa
- §16/1 Miestom dodania služby vzťahujúcej sa na nehnuteľnosť ... je miesto, kde sa nehnuteľnosť nachádza, tým pádom nemá povinnosť podávať súhrnný výkaz.
- alebo SZČO sa stane subdodávateľom a celkom iné paragrafy sa budú naňho vzťahovať?
ČR firma ešte neuviedla či je alebo nie je platiteľom DPH v ČR, SZČO čaká na odpoveď:
- keď ČR spol. je platiteľom DPH v ČR, tak ČR spol. je povinný odviesť DPH v ČR
- keď ČR spol. nie je platiteľom DPH v ČR, tak SZČO z SR sa stane platiteľom dane v ČR? Kto má skúsenosti alebo už vyriešil/a taký prípad prosím aby sa podelil/a s nami. Čakám na Vaše odpovede, s pozdravom a príjemný deň.
Naposledy upravil Difi : 27.10.12 at 09:49
0 0
Difi Difi

Difi je offline (nepripojený) Difi

... posúvam ...
0 0
Difi Difi

Difi je offline (nepripojený) Difi

Dobrý deň, odpoveď zatiaľ som nedostala, ale od pondelka SZČO je registrovaný podľa ZDPH §7a, zo skutočnosti by nemusel, lebo bude pracovať na nehnuteľnosti v Nemecku a bude vzťahovať sa naňho §16/1, ale myslím, že problém nebude mať z toho, zahraničný odberateľ môže byť presvedčený, že má zmluvu s oficiálnou osobou. ČR firma vraj nemá IČDPH (DIČ?) v takom prípade aké povinnosti má SR SZČO? Čakám na Vaše odpovede, s pozdravom.
0 0
Načítať ďalšie