Zavrieť

Porady

Faktura do CR

Dobry den

Potreboval by som poradit ohladne faktury do CR za tvorbu Webstranok.
Ja: Neplatca DPH
Oni: Platcovia DPH v CR

Mam fakturu vystavovat s alebo bez DPH? (na fakture by to asi nemalo byt uvedene)
Co ma byt uvedene na fakture?

Uz som prekutral asi celu poradu ale nikde som nenasiel odpoved.

Dakujem!
Usporiadat
Difi Difi

Difi je offline (nepripojený) Difi

...posúvam...
0 0
optimistka optimistka

optimistka je offline (nepripojený) optimistka

optimistka
neviem, prečo sa registroval na § 7a
ak bude vykonávať práce na nehnuteľnosti v nemecku pre českého dodávateľa prác, tak sa musí registrovať v nemecku aj slovák aj čech a riadiť sa platným zákonom v nemecku
0 0
Difi Difi

Difi je offline (nepripojený) Difi

Ďakujem za odpoveď, napriek tomu, že nepotešila som SR SZČO, a bombardoval ma s ďalšími otázkami: - ak prácu na nehnuteľnosti v Nemecku fakturoval pre SR firme, ktorej identita ešte nie je jasná (či má, alebo nemá IČ DPH číslo v SR alebo v Nemecku). Viete aj v takom prípade poskytnúť informáciu? Veľmi pekne ďakujem za pomoc, s pozdravom.
0 0
JanaKop JanaKop

JanaKop je offline (nepripojený) JanaKop

Dobrý deň. Potrebovala by som poradiť.

Sme s.r.o. platca dph a potrebujeme vystaviť faktúru za tovar českej firme, ktorá nie je platcom dph. Prosím Vás platí §43 a faktúra bude vystavená s alebo bez dph?
0 0
Tweety Tweety

Tweety je offline (nepripojený) Tweety

JanaKop Pozri príspevok
Dobrý deň. Potrebovala by som poradiť.

Sme s.r.o. platca dph a potrebujeme vystaviť faktúru za tovar českej firme, ktorá nie je platcom dph. Prosím Vás platí §43 a faktúra bude vystavená s alebo bez dph?
Nie, neplatí, pretože táto osoba nie je platiteľom dph.
0 0
JanaKop JanaKop

JanaKop je offline (nepripojený) JanaKop

Tweety Pozri príspevok
Nie, neplatí, pretože táto osoba nie je platiteľom dph.
Takže faktúra bude vystavená s dph?

Ďakujem.
0 0
JanaKop JanaKop

JanaKop je offline (nepripojený) JanaKop

Ešte sa chcem opýtať či musí byť na faktúre uvedený nejaký paragraf alebo ju vystavím tak ako pre slovenského odberateľa.
0 0
silvia silvia

silvia je offline (nepripojený) silvia

Prosím Vás,
slovenská s.r.o. platca DPH fakturuje českej s.r.o. platcovi DPH (má IČ DPH CZ..) dodanie materiálu s montážou (kabelážne práce) vykonané na stavbe na Slovensku. FA sme vystavili normálne s 20% DPH.
Prečo chcú od nás FA opraviť a fakturovať zvlášť materiál s DPH a služby bez DPH...?
Díky!
0 0
silvia silvia

silvia je offline (nepripojený) silvia

...vie niekto poradiť, či kabelážne práce vykonané na stavbe v SR fakturovať do ČR so slovenskou DPH?
Vďaka!
0 0
Radka1982 Radka1982

Radka1982 je offline (nepripojený) Radka1982

Slovenská SZČO neplatiteľ DPH, pracuje ako robotník na nehnuteľnosti pre českú firmu - platiteľ DPH, je potrebné aby sa zaregistroval v ČR pre DPH? Ďakujem.
0 0
nika.sum nika.sum

nika.sum je offline (nepripojený) nika.sum

Radka1982 Pozri príspevok
Slovenská SZČO neplatiteľ DPH, pracuje ako robotník na nehnuteľnosti pre českú firmu - platiteľ DPH, je potrebné aby sa zaregistroval v ČR pre DPH? Ďakujem.
ak by ste si precitali tuto temu uz to tu bolo rozoberane (a urcite na porade viackrat):

http://www.porada.sk/t195946-p5-fakt...ml#post2154214

konkretne prispevok 41,42,43
0 0
haamato haamato

haamato je offline (nepripojený) haamato

Som SZČO a raz mesačne vystavujem faktúru za služby bez DPH pre firme so sídlom v Poľsku, ktorú zastupujem na území SR. Chcem vedieť či mám povinnosť registracie dobrovoľného platcu DPH.
Druhou otázkou je akú sumu moji klienti nesmú prekročiť pri nákupe od poľského dodávatela, aby neboli nútený stať sa platcami DPH?
0 0
KEJKA KEJKA

KEJKA je offline (nepripojený) KEJKA

audítor, účtovník, odborný poradca ...viac
haamato Pozri príspevok
Som SZČO a raz mesačne vystavujem faktúru za služby bez DPH pre firme so sídlom v Poľsku, ktorú zastupujem na území SR. Chcem vedieť či mám povinnosť registracie dobrovoľného platcu DPH.
Druhou otázkou je akú sumu moji klienti nesmú prekročiť pri nákupe od poľského dodávatela, aby neboli nútený stať sa platcami DPH?
aké služby?
ak ideš podľa §15/1, mal si sa registrovať pred prvým dodaním služby
ale nejde o status dobrovoľného platiteľa DPH, povinnosť máš podľa §7a)
naďalej funguješ ako neplatiteľ DPH, len musíš v tejto súvislosti - služby do EU - podávať súhrnné výkazy na DU.
0 0
haamato haamato

haamato je offline (nepripojený) haamato

Priznam sa ne je mi jasne co ktory zakon zahrna. Jednoducho som obchodny zastupca a hajim zaujmy zahranicnej firmy na uzemi SR. Mojou ulou je ziskat objednavky a vsetko ostatne ide mimo mna. Za tieto sluzby raz mesacne vystavym fakturu bez DPH.
Podla vsetkeho ich zakon im uklada za povinnost odviest DPH za sluzbu ktora bola vykonana vramci EU.
Nutnost stat sa dobrovolnym platcom DPH v SR ma tak trochu zaskocila, ale budis. Hlavne to potrebujem zistit od fundovanej osoby, predpokladam ze na danovom po predstaveni mojho problemu by ma okamzite zaradili medzi platcov, minimalne pre istotu. A tomu sa chcem vyhnut, ak to nie je potrebne.
0 0
KEJKA KEJKA

KEJKA je offline (nepripojený) KEJKA

audítor, účtovník, odborný poradca ...viac
opakujem, nebudeš dobrovoľným platcom DPH, ale "povinnym registrovaným podľa §7a) Z_DPH". Budeš vystavovať faktúry do EU ako doteraz, len uvedieš pridelené ičDPH a poznámku, že povinnosť zaplatiť DPH má príjemca tvojej služby. To je všetko.
A raz za štvrťrok - kalendárny - podáš súhrnný výkaz DPH, kde uvedieš svojho odberateľa a súčet faktúr.
0 0
andrea33 andrea33

andrea33 je offline (nepripojený) andrea33

Prepáčte, mne to tiež nie je celkom jasné: ja som ako szco neplatca dph vykonala sluzbu - prekladatelske a korektorske sluzby pre firmu neplatcu dph v CR, mam povinnost registrovat sa na DU? a čo mám uviesť na faktúre - sumu za preklad + dph? A tu dph musi ceska firma zaplatit alebo to je iba formalne?
0 0
KEJKA KEJKA

KEJKA je offline (nepripojený) KEJKA

audítor, účtovník, odborný poradca ...viac
najskôr si ujasni, či tvoja služba je podľa §15/1, či 15/2 alebo 16?.mám na mysli samozrejme Z_DPH
0 0
andrea33 andrea33

andrea33 je offline (nepripojený) andrea33

Podla mna je to podla Par. 15/1.
0 0
KEJKA KEJKA

KEJKA je offline (nepripojený) KEJKA

audítor, účtovník, odborný poradca ...viac
andrea33 Pozri príspevok
Podla mna je to podla Par. 15/1.
v takom prípade ste sa mali obaja registrovať pre DPH, u nás podľa §7a)
a to ešte pred vykonaním služby.
0 0
andrea12737 andrea12737

andrea12737 je offline (nepripojený) andrea12737

Zdravim,
mam otazku. Sme subjekt, ktory je platcom DPH. Nakupujeme tovar z anglicka pod slovenskym ic dph. Chceme vsak tovar vyviezt do CR, ceskym firmam, ktore su platcami dph. Uz sme sa tam registrovali za platcov DPH. Zaujima ma vsak ci z danoveho hladiska nebude problem s tym, ze sa tovar nakupuje zo zahranicia so slovenskym ic dph a predava s ceskym dic... Popripade Vas poprosim o paragraf, ktory sa odvolava na postupy tohto druhu obchodovania. Dakujem.
0 0
Načítať ďalšie