Zavrieť

Porady

Podvod cez internet

Dobrý deň, chcem sa podeliť o svoju skúsenosť s predávajúcim na portáli bazos.sk . Ten pán sa volá PETER ŠIŠKA a predáva poväčšinou telefóny - ja som konkrétne naletela na Nokiu 500 za 90 eur. Po siahodlhej komunikácii cez mail mi poslal telefón na dobierku s prísľubom, že má doklad o kúpe, tým pádom aj záruku, že je kupovaný v Orange-i tuším v Starej Ľubovni a že všetko pošle. Na moje prekvapenie po otvorení balíčka som našla jednu smiešnu knižôčku Nokia na ktorej bola akože "záručná pečiatka" od Orange-u z nejakého poľského mesta. Krabica bola rovnako z Poľska, ako aj vlastne celé menu telefónu. Na prístroji bolo zjavné, že bol používaný viac ako len na fotky, ako tvrdil on.
Nakoľko sme civilizovaní ľudia, zavolala som mu a snažila som sa vybaviť celú vec civilizovane s tým, že tento telefón bez dokladu a možnosti reklamácie v prípade nutnosti, mu posielam späť a očakávam, že si ho preberie.. bolo to hneď na druhý deň po tom, čo som si ho vybrala na pošte, tak som verila, že tento človek bude mať v sebe kúska móresu a ten telefón si prevezme a "strelí" ho niekomu, kto mu na kecy o tom, ako sa dá reklamovať cez nokiu aj bez dátumu kúpy, zožerie.

Chcela som vedieť, či s touto dotyčnou osobou - PETER ŠIŠKA z KEŽMARKU má skúsenosti aj niekto iný a aké?
Na portáli bazos.sk mu je darmo písať nejaké hodnotenia, keď má každý inzerát podaný z iného mailu, a teda sa dajú nájsť len podľa telefónneho čísla.
Budem vďačná za akúkoľvek informáciu.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa bodov

    niki212 je offline (nepripojený) niki212

    niki212
    ako píšem hore, chcem sa skontaktovať s ľuďmi, ktorí sa týmto človekom nechali podobne nachytať, ak takí sú.. a predpokladám, že nie som jediná. cez políciu to budem riešiť tak či tak.

    mirko 1 je offline (nepripojený) mirko 1

    mirko 1
    Dobry den Niki. Rad by som sa s Vami skontaktoval ohladom tohto pana. Tiez ma podviedol - predajom poskodeneho telefonu za 240e cez inzerat, pricom priamo v inzerate klamal aj o veku telefonu. Dakujem

    zmishav je offline (nepripojený) zmishav

    zmishav
    Ahoj Niki. Aj ja mam yli skusenosti z Petrom šiškou. Kupil od neho mobil cez Bazoš, tež z polska a tez poškodenij. Skontaktujte so mnou.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.