Zavrieť

Porady

Nápady na recykláciu

avalik avalik

avalik je offline (nepripojený) avalik

Mnoho použitých vecí vyhadzujeme zbytočne. Podeľme sa o nápady na ich druhotné využitie.
Usporiadat
arizona arizona

arizona je offline (nepripojený) arizona

Dáša_
arizona
nerada kritizujem, len mi teda príde, že krabice od pizze sú vždy tak trochu mastné. Jednoducho špinavé. A zabaliť špinavú vec a dať ju na stenu mi príde trochu divné. Ale možno len u nás nevedia dodať čistú krabicu...
Jasne, ze nie mastnu!
U nas davaju na dno krabice alobal a na to polozia pizzu.Krabice byvaju zvacsa ciste.A zalezi aj od druhu pizze, nie kazda je "utecena" od tuku.
2 0
Dáša_ Dáša_

Dáša_ je offline (nepripojený) Dáša_

si mi pripomenula, recyklovala som hlavne vianočné pozdravy https://artmama.sme.sk/vsetko-ostatn...-mala-krabicka
2 0
lujza.j lujza.j

lujza.j je offline (nepripojený) lujza.j

Uz dlhsie uvazujem o kupe flase na sodu....lebo tych fliaš mega vela....bracho to teraz kupil nasim...no fuha teda riadna opacha to je...urobit sodu a strcit do skrine
Tasky uz davno ikeacke aj ked plastove..ale nie klasik igelitky a potom latkove..
2 0
misoft misoft

misoft je offline (nepripojený) misoft

Ja som - kedysi dávno - kúpil v T. tú jutovú tašku - keď sa potrhala, vymenil som ju v T. za novú... Cca 5-6 rokov som takto robil - teraz už ich nevidím, ale tašku mám stále. Lenže som spohodlnel - takže teraz nosím v batohu na chrbte - ruky mám voľné . Igelitky od kúpy tej jutovej tašky som nebral....
2 0
babka - ježibabka babka - ježibabka

babka - ježibabka je offline (nepripojený) babka - ježibabka

Ojojój, ty teda toho máš neúrekom. Mimochodom aj u mňa by sa našli takéto somarinky. Napríklad pracky, retiazky, ozdobné gombíky a podobné čačky - mačky, čo bolo škoda vyhodiť, lebo sa to ešte zíde
2 0
afrikánka afrikánka

afrikánka je offline (nepripojený) afrikánka

Ak by bola kuchyna vo vidieckom style, tak super na dekoraciu. Teraz vsak iba ako nadoby na uskladnenie...preco by som kupovala plastove skatule?!
A vahy pouzivam dodnes
IMG_20190225_103940.jpg  
IMG_20190225_102437.jpg  
1/1
2 0
vicktor vicktor

vicktor je offline (nepripojený) vicktor

ja si myslim, ze normalny clovek (moja manzelka nie celkom suhlasi) ...viac
Ked kupujem cosi pod zub na desiatu, tak banan, 1-2 mrkvy, kalerab a pod, mikroten ignorujem.
2 0
kopretinka kopretinka

kopretinka je offline (nepripojený) kopretinka

Veľa ľudí to robí tak,že v odd.zeleniny a pečiva si doslova našklbú sáčky a potom si všetko balia do toho,aj to,čo vôbec netreba.A nemajú v sebe kúska hanby a berú hrste sáčkov aj domov.
2 0
afrikánka afrikánka

afrikánka je offline (nepripojený) afrikánka

Recyklacia pre pokrocilych
Jooo, ty zlate ceske rucicky
IMG_20190303_095441.jpg  
2 0
pavol54 pavol54

pavol54 je offline (nepripojený) pavol54

vicktor
Na kontajneroch pre sklo a v kadejakych radach sa pise, ze nevhadzovat flase od oleja (vlastne to sa pise aj na plastovych kontajneroch). Ked take flase odnesiem do zberneho dvora, aj tak to hodia medzi sklo nech tam ma sluzbu ktokolvek.
Kam to hazdete vy?
pri teplote tavenia skla je absolútne jedno čo bol pôvodný obsah, už dnes sa ani nedelí na farebné alebo číre
2 0
Terezia13 Terezia13

Terezia13 je offline (nepripojený) Terezia13

Zberelektroodpadu.sk
Sponzorované ·
???? Vianoce sú sviatky pokoja a mieru, ale pokladajú sa aj za obdobie roka, kedy často plytváme a kupujeme aj nepotrebné veci. Následne tak vyprodukujeme množstvo odpadu vrátane elektroodpadu. Ako tomu predísť? ????
1. Odolajte pokušeniu nových “nablýskaných” elektrospotrebičov. Pokiaľ vám tie vaše staré ešte dobre slúžia, zvážte, či naozaj potrebujete nové.
2. Skúste predĺžiť životnosť vašich súčasných elektrospotrebičov starostlivou údržbou.
3. Zistite si, či sa viac neoplatí ich oprava v prípade, že sa pokazia.
4. Darujte ešte použiteľné spotrebiče ako počítače, notebooky, televízory, mikrovlnky či práčky charitatívnym organizáciám a školám alebo susedom či blízkym, ktorí ich ešte môžu využiť.
5. Nikdy nevyhadzujte nepotrebné elektrospotrebiče do bežného komunálneho odpadu. Patria do zberu. Objednajte si preto jeden z našich zberov a my ich od vás bezplatne odvezieme na ekologickú recykláciu: https://www.zberelektroodpadu.sk/mestske-casti.php
263983113_697014235036328_4253390522227994990_n.jpg  
2 0
Tweety Tweety

Tweety je offline (nepripojený) Tweety

babka - ježibabka
Keďže sa mi tento košík páči, bolo mi ho ľúto vyhodiť, tak som sa s ním trochu pohrala.
No teda, parádne si ho vylepšila, ešte je krajší jak predtým. Je taký rustikálny. Šikulka si.❤
2 0
avalik avalik

avalik je offline (nepripojený) avalik

1 0
avalik avalik

avalik je offline (nepripojený) avalik

dalsie vyuzitie paliet

1 0
avalik avalik

avalik je offline (nepripojený) avalik

z obalu na DVD



http://stacyvaughnblog.blogspot.sk/2....html?spref=fb
1 0
EPk EPk

EPk je offline (nepripojený) EPk

Peňaženka z tetrapacku
http://www.hanicta.bloguje.cz/715707-eko-penezenka.php
1 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať