Zavrieť

Porady

Stravné lístky vs účet z reštaurácie

bepo bepo

bepo je offline (nepripojený) bepo

Môže platiteľ dph poskytovať stravovanie zamestancom takou formou že miesto stravných lístkov bude preplácať účty z reštaurácie do max sumy 49 Sk/deň? Ak áno,ako to zaúčtovať a čo s dph na účte?
Usporiadat
bepo bepo

bepo je offline (nepripojený) bepo

Prijateľné je mať dohodu a mesačne faktúru od reštaurácie.Ako vybaví zamestnávateľ vydanie obeda v reštaurácii?Znamená to že nikomu bez dohody obed nevydajú?Ak vydajú, čo zabezpečil zamestnávateľ dohodou s reštauráciou?V závodnej jedálni bez vybavenia zamestnávateľom by mu ten obed nevydali.Takže aký je rozdiel medzi faktúrou za obedy a blokmi z ERP za obedy?
0 0
Jana Acsová Jana Acsová

Jana Acsová je offline (nepripojený) Jana Acsová

daňový poradca, audítor
bepo
Prijateľné je mať dohodu a mesačne faktúru od reštaurácie.Ako vybaví zamestnávateľ vydanie obeda v reštaurácii?Znamená to že nikomu bez dohody obed nevydajú?
Pravdaže vydajú. Každému, kto sa tam príde sám najesť (aj bez vybavovania).
A ako vybaví zamestnávateľ vydanie obeda? Tak, že reštaurácia bude každý deň istý počet stravníkov očakávať a dohodne sa so zamestnávateľom ako to bude riešiť, aká bude stravná jednotka, v akých hodinách je to možné a pod.
0 0
Jana Acsová Jana Acsová

Jana Acsová je offline (nepripojený) Jana Acsová

daňový poradca, audítor
bepo
Takže aký je rozdiel medzi faktúrou za obedy a blokmi z ERP za obedy?
Taký, že s blokom má oštaru zamestnanec a s faktúrou zamestnávateľ.
0 0
liba2 liba2

liba2 je offline (nepripojený) liba2

Priznávam, prestala som sa zapájať ale sledujem to ďalej; je to "priekopnícka" myšlienka , treba si to nechať uležať v hlave.
Naposledy upravil liba2 : 15.02.06 at 18:50
0 0
bepo bepo

bepo je offline (nepripojený) bepo

Takže to že nie je dohodnutý čas výdaja stravy a počet stravníkov je dôvod aby to nebol daňový náklad?Ako to že SL je daňový náklad aj keď nie je dohodnutý čas výdaja a počet stravníkov?
Zmluva nemusí mať písomnú podobu,DU bude dosť ťažko dokazovať že niečo nie je vybavené
0 0
Denda Denda

Denda je offline (nepripojený) Denda

bepo
Takže to že nie je dohodnutý čas výdaja stravy a počet stravníkov je dôvod aby to nebol daňový náklad?Ako to že SL je daňový náklad aj keď nie je dohodnutý čas výdaja a počet stravníkov?
Zmluva nemusí mať písomnú podobu,DU bude dosť ťažko dokazovať že niečo nie je vybavené
V tomto prípade nie je daňový náklad viď § 21 ods.1 zákona o dani z príjmov.
Naposledy upravil Denda : 15.02.06 at 18:53
0 0
Jana Acsová Jana Acsová

Jana Acsová je offline (nepripojený) Jana Acsová

daňový poradca, audítor
Zatiaľ sme iba v rovine preukázania, že zamestnávateľ zamestnancovi niečo obstaral (zabezpečil). Zatiaľ z diskusie netuším čo?
0 0
Jana Acsová Jana Acsová

Jana Acsová je offline (nepripojený) Jana Acsová

daňový poradca, audítor
bepo
DU bude dosť ťažko dokazovať že niečo nie je vybavené
DÚ nebude nič dokazovať. Ako prvý bude dokazovať daňový subjekt.
0 0
ALDA ALDA

ALDA je offline (nepripojený) ALDA

stará mama, matka, manželka
Ahojte..Janka. keď mu dal prašule za ten obed, nezabezpečil ho, aby sa mohol napapkať, ved zamestnávateľ mu to zaplatí? Blbá otázka čo?

Ale zamestnanci chcú radšej kupóny, pretože za ne si urobia nákup pre celú rodinku a majú do donca mesiaca pokoj!!
Ja by som sa ale opýtala DK, prečo si SZČO môže účtovať z RP- čiže ozaj papkal..a zamestnanec nie?..Aspom viem, že sa mal teplú stravu, čiže sa oňho starám!
0 0
bepo bepo

bepo je offline (nepripojený) bepo

Daňový subjekt zabezpečil vydanie stravy ústnou dohodou s vydávaním blokov z ERP namiesto písomnou dohodou s faktúrou.Môže?
0 0
Jana Acsová Jana Acsová

Jana Acsová je offline (nepripojený) Jana Acsová

daňový poradca, audítor
ALDA
Ja by som sa ale opýtala DK, prečo si SZČO môže účtovať z RP- čiže ozaj papkal..a zamestnanec nie?..Aspom viem, že sa mal teplú stravu, čiže sa oňho starám!
Lebo on si to vybavuje sám. Lebo je osoba SAMOSTATNE zárobkovo činná
0 0
Jana Acsová Jana Acsová

Jana Acsová je offline (nepripojený) Jana Acsová

daňový poradca, audítor
bepo
Daňový subjekt zabezpečil vydanie stravy ústnou dohodou s vydávaním blokov z ERP namiesto písomnou dohodou s faktúrou.Môže?
Opýtaj sa na išpektoráte práce. Ja uvádzam riziká preukázania účelu tohto výdavku ... O tom je diskusia.
0 0
bepo bepo

bepo je offline (nepripojený) bepo

Pred zákonom by mali byť rovnocenné obidve formy zabezpečenia stravy-či na faktúru alebo na blok z ERP.Ak musí byť dohoda,fajn-mala by stačiť ústna.
0 0
Jana Acsová Jana Acsová

Jana Acsová je offline (nepripojený) Jana Acsová

daňový poradca, audítor
ALDA
Aspom viem, že mal teplú stravu, čiže sa oňho starám!
Heli a keď nedonesie blok, tak sa vlastne o neho vlastne vtedy nepostaral? A ako sa postará o lyžiara, ktorý mu prinesie na preplatenie doklad z vleku, že sa bol lyžovať? Ja len uvádzam, na aké otázky bude musieť v takomto prípade zamestnávateľ odpovedať.
0 0
bepo bepo

bepo je offline (nepripojený) bepo

AVO
Opýtaj sa na išpektoráte práce. Ja uvádzam riziká preukázania účelu tohto výdavku ... O tom je diskusia.
Ja to tak aj beriem ako diskusiu o možných rizikách.Pre mňa toto nie je hlavný problém ale ak sa to dá aj týmto spôsobom tak praktické použitie je veľmi zaujímavé.
Inšpektorát práce-pre mňa to nie je problém,kto ma pozná tak vie
0 0
Jana Acsová Jana Acsová

Jana Acsová je offline (nepripojený) Jana Acsová

daňový poradca, audítor
bepo
Pred zákonom by mali byť rovnocenné obidve formy zabezpečenia stravy-či na faktúru alebo na blok z ERP.Ak musí byť dohoda,fajn-mala by stačiť ústna.
Tu nie je rozhodujúca forma platby. Ale preukázanie, čo, kde, prečo, kedy obstaral, aby bol aj zamestnanec sýty aj zamestnávateľ celý .-)
0 0
Jana Acsová Jana Acsová

Jana Acsová je offline (nepripojený) Jana Acsová

daňový poradca, audítor
bepo
Inšpektorát práce-pre mňa to nie je problém,kto ma pozná tak vie
Tak aký problém ... ajajaj štvrť na desať
0 0
Jana Acsová Jana Acsová

Jana Acsová je offline (nepripojený) Jana Acsová

daňový poradca, audítor
A na záver tejto debaty by som len uviedla.
Otázku nie je možné podľa môjho názoru v tejto téme klásť prečo nemôžem urobiť toto a toto, ale ako by som to mal spraviť, aby mi to prešlo.

Ale to zrejme nebolo zámerom. .-(
0 0
bepo bepo

bepo je offline (nepripojený) bepo

Máš návrh ako to urobiť?Zadanie je jasné-dostať do nákladov bloky ERP z reštaurácie miesto faktúr a SL.Moc spôsobov nenájdeš-či s veselým alebo smutným smajlom
0 0
Jana Acsová Jana Acsová

Jana Acsová je offline (nepripojený) Jana Acsová

daňový poradca, audítor
Preplácať bloky nie.

Zabezpečiť stravovanie formou hotovostných úhrad áno.
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať