Zavrieť

Porady

Oznamovacia povinnosť - daňový úrad

Má osoba - zamestnanec /bez podnikateľskej činnosti/ povinnosť osobne oznámiť príslušnému daňovému úradu podľa trvalého bydliska zmenu trvalého bydliska /ak sa aj týka zmeny ulice/?
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Zita5 je offline (nepripojený) Zita5

    Nech robíme čokoľvek, má nám záležať na tom, čo robíme, nie na tom, či nás niekto vidí. Cicero ...viac Zita5
    Zamestnanec pokiaľ nie je evidovaný na DU z iného dôvodu ako HPP, tak neviem prečo by mal dôvod toto oznamovať na DU . Jeho povinnosť je oznámiť túto zmenu zamestnávateľovi.

    Tweety je offline (nepripojený) Tweety

    Tweety
    muška7 Pozri príspevok
    Má osoba - zamestnanec /bez podnikateľskej činnosti/ povinnosť osobne oznámiť príslušnému daňovému úradu podľa trvalého bydliska zmenu trvalého bydliska /ak sa aj týka zmeny ulice/?
    Si názoru, že má?

    muška7 je offline (nepripojený) muška7

    účtovník muška7
    Mne však prišlo dnes predvolanie na daňový úrad vo veci Vyhlásenia o poukázaní sumy do výšky 2 % zaplatenej dane - nesedí adresa daňového subjektu s registrom DÚ - nutné opraviť s OP! Po telefonickomu kontakte mi oznámili, že som si nesplnil povinnosť oznámiť zmenu trvalého bydliska daňovému úradu...a neznalosť zákona nikoho neospravedlňuje...

    Tweety je offline (nepripojený) Tweety

    Tweety
    muška7 Pozri príspevok
    Mne však prišlo dnes predvolanie na daňový úrad vo veci Vyhlásenia o poukázaní sumy do výšky 2 % zaplatenej dane - nesedí adresa daňového subjektu s registrom DÚ - nutné opraviť s OP! Po telefonickomu kontakte mi oznámili, že som si nesplnil povinnosť oznámiť zmenu trvalého bydliska daňovému úradu...a neznalosť zákona nikoho neospravedlňuje...
    A bol si prihlásený na DÚ z iného dôvodu?
    Tweety Priznám sa bez mučenia, že tomu nerozumiem,

    muška7 je offline (nepripojený) muška7

    účtovník muška7
    Priznám sa, ani ja. Pani na druhej strane telefónu však bola chladná ako kameň a povedala, že sa mám bezodkladne dostaviť na daňový úrad. Keďže je to dosť mimo, musím si kvôli tomu vziať dovolenku...

    veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

    veronikasad
    muška7 Pozri príspevok
    Priznám sa, ani ja. Pani na druhej strane telefónu však bola chladná ako kameň a povedala, že sa mám bezodkladne dostaviť na daňový úrad. Keďže je to dosť mimo, musím si kvôli tomu vziať dovolenku...
    Skús si ešte overiť u zamestnávatela, či uviedol správnu adresu v ročnom Hlásení za rok 2011.

    muška7 je offline (nepripojený) muška7

    účtovník muška7
    Nech hľadám, ako hľadám, nikde nevidím, že mi to vyplýva zo zákona /len samý živnostník, firmy a pod./, no neviem, ale nerobím sa múdry, keď si nie som istý...len dúfam, že z toho nebudú sankcie,už som aj tak dosť v bahne.

    veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

    veronikasad
    muška7 Pozri príspevok
    Nech hľadám, ako hľadám, nikde nevidím, že mi to vyplýva zo zákona /len samý živnostník, firmy a pod./, no neviem, ale nerobím sa múdry, keď si nie som istý...len dúfam, že z toho nebudú sankcie,už som aj tak dosť v bahne.
    Sankcie určite nie, nanajvyš tvoje 2% nenájdu adresáta. A možno chybu v ročnom výkaze má zamestnávateľ.

    Zita5 je offline (nepripojený) Zita5

    Nech robíme čokoľvek, má nám záležať na tom, čo robíme, nie na tom, či nás niekto vidí. Cicero ...viac Zita5
    muška7 Pozri príspevok
    Mne však prišlo dnes predvolanie na daňový úrad vo veci Vyhlásenia o poukázaní sumy do výšky 2 % zaplatenej dane - nesedí adresa daňového subjektu s registrom DÚ - nutné opraviť s OP! Po telefonickomu kontakte mi oznámili, že som si nesplnil povinnosť oznámiť zmenu trvalého bydliska daňovému úradu...a neznalosť zákona nikoho neospravedlňuje...
    Ale však to vyhlásenie ste si písali osobne aj osobne ste zaniesli na Váš DU . Tak potom je to predsa len Vaša chyba ...

    Ako poukázať 2%

    Dôležité termíny: do 31. marca 2012
    Podanie daňových priznaní zo strany daňovníkov (FO), ktorí podávajú daňové priznanie + podanie daňových priznaní právnickými osobami - Vyhlásenie je už súčasťou daňového priznania do 30. apríla 2012
    Zasielanie vyhlásení zo strany daňovníkov, za ktorých daňovú povinnosť vyrovná zamestnávateľ (zamestnanec okrem vyhlásenia zasiela aj Potvrdenie o zaplatení dane)
    Popis krokov pre venovanie 2% z dane

    Ak ste zamestnaní:

    1. Požiadajte svojho zamestnávateľa o vykonanie ročného zúčtovania preddavkov na daň z príjmov a o vystavenie potvrdenia o zaplatení dane.
    2. Vyplňte vyhlásenie o poukázaní 2 % dane. Uveďte vaše meno, rodné číslo, bydlisko a sumu zodpovedajúcu 2% zaplatenej dane.
    3. Najneskôr do 30. apríla 2012 pošlite/doručte formuláre daňovému úradu v mieste vášho bydliska.

    muška7 je offline (nepripojený) muška7

    účtovník muška7
    Asi to zopakujem - na predvolaní z DÚ stálo - adresa daňového subjektu nesedí s registrom DÚ. Vyhlásenie o 2 % bolo vytlačené priamo z webovej stránky organizácie.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.