Zavrieť

Porady

Nadobudnutie vlastníctva k bytu na základe par. 3 vyhlášky 66/66 platí zákon 182/93?

Moji starí rodičia nadobudli byt na základe par. 3 vyh. 66/66. Moja mama ho zdedila darovacou zmluvou a ja po jej smrti notárskou zápisnicou ( osvedčením o dedičstve) platí pre mňa zákon 182/1993 o vlastníctve bytov a nebytových priestorov?
Ďakujem Vám pekne za odpoveď.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Mária27 je offline (nepripojený) Mária27

    Mária27
    Uvedená vyhláška je vydaná na základe zákona č. 52/1966 Zb. o osobnom vlastníctve bytov, ktorý je v zákone o vlastníctve bytov viackrát uvedený, napr.:

    § 18a
    Cena pozemku



    (2) Ak sa prevádza spoluvlastnícky podiel na pozemku zastavanom domom a priľahlom pozemku do vlastníctva vlastníka bytu, ktorý nadobudol byt do vlastníctva podľa osobitného predpisu, 24c) alebo do vlastníctva jeho dediča, alebo do vlastníctva manžela, detí, vnukov alebo rodičov pôvodného vlastníka bytu, cena za 1 m2 pozemku sa rovná najvyššej výške ročného nájomného za 1 m2 zistenej podľa osobitného predpisu. 24d)

    24c) Zákon č. 52/1966 Zb. o osobnom vlastníctve bytov v znení neskorších predpisov.



    mattto je offline (nepripojený) mattto

    mattto
    §1 ods. 1 zák. č. 182/93 Z.z. Tento zákon upravuje spôsob a podmienky nadobudnutia vlastníctva bytov a nebytových priestorov v bytovom dome, práva a povinnosti vlastníkov týchto bytových domov, práva a povinnosti vlastníkov bytov a nebytových priestorov, ich vzájomné vzťahy a práva k pozemku.

    áno platí pre teba zákon o vlastníctve byte, vlastníctvo si nadobudla dedením v zmysle Občianskeho zákonníka

    Nadobudnutie vlastníctva k bytu na základe par. 3 vyhlášky 66/66 platí zákon 182/93?

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.