Zavrieť

Porady

prestepenie ceresne

Zdravím a prosím o radu,

zdedil som chalupku, pred ktorou je asi 15 rocna ceresna. Problem je v tom ze je to vyssich polohach a ceresna je skora, za poslednych 6 rokov mi 4 x zmrzla na kvete a 2 x mala super ceresne ale kedze v tom case je v sirokom dalekom okoli jedina ceresna s plodmi cela vtacia a zvieracia risa sa hoduje akurat u mna. Otazka: je mozne tuto ceresnu prestepit na neskorsiu? Akym sposobom? Do akej hrubky kmena- podpnika odporucate este stepit? Dakujem.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    bjuty smis je offline (nepripojený) bjuty smis

    bjuty smis
    čerešne vačšinou nie su samoopelivé, nevieš, aký je to presne druh ? to aj môže byť dôvod neúrody, ak na okolí nie je žiadna čerešna...
    navrúblovať si môžeš hociktorý konár, nie celý kmen...
    Ten mraz sa da celkom dobre odsledovat ale to aj tak na veci nic nemeni. Okolo je kopec ceresni vacsinou tie belice alebo ako sa nazyvaju. Moja otazka bola ze ked tuto ceresnu zrezem, ostane mi podpnik do ktoreho chcem nastepit inu ceresnu, ci je nejaka odporucana max hrubka tohoto podpnika. Sorry ale nepoznam terminologiu.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.