Zavrieť

Porady

delenie majetku po rozvode

Dobrý deň,

pred vyše 7 rokmi som sa rozviedol s exmanželkou, s ktorou sme počas manželstva nadobudli 3-izbový byt. Po rozvode som v ňom zostal bývať s našimi troma deťmi a exmanželka odišla i žije v cudzine. Všetky náklady na byt i prerábky platím ja, exmanželka sa nepodiela nijakým spôsobom na údržbe, existencii bytu.

Chcem sa spýtať, či existuje spôsob, akým by som svoju exmanželku zbavil nároku na tento byt?
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Ice dive je offline (nepripojený) Ice dive

    Ice dive
    nie neexistuje žiadna šanca, ako ju zbavíš nároku na daný byt nakoľko po troch rokoch ste sa stali podieľovými spoluvlastníkmi daného bytu t.j. jej patrí polovica daného bytu z aktuálnej trhovej hodnoty, s tým, že investície, ktoré si do bytu dal, si môžeš v plnej výške pri vysporiadavaní odpočítať...

    Erzebeth je offline (nepripojený) Erzebeth

    Erzebeth
    Exmanželka sa nepodieľa na údržbe a existencii bytu, no byt ani neužíva. Nakoľko je spoluvlastníčkou bytu a jej podiel je 1/2, mal by si jej platiť nájomné za užívanie jej podielu. Tvoje investície do bytu sa zohľadnia v prípade, že sa nejedná o bežnú údržbu bytu spojenú s užívaním. Tvoja exmanželka nebude platiť napr. za opravu vodovodnej batérie, veď ju nepoužíva, ty jej na oplátku neplatíš nájomné. Ak si však robil väčšie investície, mal si ju ako spoluvlastníka požiadať o súhlas. Bývalá manželka ťa nechala bývať v byte, neobmedzovala ťa v užívaní ... ako by si ju chcel zbaviť nároku na byt ? Chcel by si, aby ti zostal zadarmo? Ako ti už písali vyššie, tak to nepôjde. Môžeš sa s ňou dohodnúť alebo podať návrh na súd.

    draik je offline (nepripojený) draik

    draik
    Buď sa dohodnete o vyporiadaní podielového spoluvlastníctva alebo podáte žalobu na súd. Ten môže rozhodnúť, že podiel ex bude patriť Vám za odplatu.

    mixle je offline (nepripojený) mixle

    mixle
    najlepsie je obratit sa na sud a ten rozhodne, samozrejme vsetky investicie co si do bytu vlozil treba podlozit papierovo

    delenie majetku po rozvode

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.