Zavrieť

Porady

Pomoc zvieratám

študentka
Za 60 minút končí možnosť zakúpenia kupónu a ešte je potrebných 437 kupónov
http://www.bratizlava.sk/zlava/1-ton...mbolicke-1/527

Usporiadat
alaya1 alaya1

alaya1 je offline (nepripojený) alaya1

HĽADÁ DOMOV!
Táto dospelá fenka maltezáka hľadá súrne nový domov. Rodina, ktorá ju momentálne má, sa jej musí nedobrovoľne vzdať z rodinných dôvodov, nemôžu jej poskytnúť vhodné podmienky a preto jej hľadajú domov, kde sa o ňu postarajú tak, ako si to psík zaslúži. Momentálne sa nachádza v Trebišove. Nie je vhodná k deťom, je tu potreba skúseného majiteľa, ktorý ju bude ochotný ďalej vychovávať.
Je to naozaj súrne. Prosíme o pomoc aj pri zdieľaní, nech sa fenka konečne dostane do lepšieho domova.
Ďalšie informácie na čísle: 0907 492 826.
0 0
alaya1 alaya1

alaya1 je offline (nepripojený) alaya1

2 šteniatka hľadajú súrne domovy!!!

Ich/náš príbeh je dosť smutný. Ich mamička nás pred pár hodinami opustila. Nejaký dobročinec jej podal jed. Zanechala po sebe 7 krásných 4.týždňových šteniatok. 3 už majú domovy, 1 si necháme namiesto mamičky a 3 ešte nemajú kde byť! Ich mama bola kríženec JAGDTERIÉRA (nemecký poľovný teriér), otec neznámi. Bola vysoká tak po kolená. Jej fotku najdete v albume tiež. Šteniatka sa nachádzajú v Trebišovskom okrese v malej obci POĽANY (neďaleko Kráľovského Chlmca). Pili ešte aj mliečko, ale už začínali jesť aj pevnú stravu. Darujeme ich do dobrých rúk. Nech ju milujú aspoň tak, ako som milovala ja ich mamku. Bola dokonalým strážnym psom, všetkých hlásila a neznámých nepustila, až kým sme tam nešli my. Bola veľká iba po kolená, ale strašne smelá! Bola aktívna aj ako 9ročná. Voči známym bola nežná a milá. Rada sa mojkala Kontakt na mňa: 0907 058 111, alebo mi napíšte na profil správu. Ak mi neviete pomôcť, pomôžte aspoň zdielaním. Ďakujem

14. 08. 2013 psíci boli dneska kompletne odblšené a podaná im bola prvá dávka proti parazytom (v tráviacej sústave)
Kontakt na mňa: 0907 058 111
0 0
alaya1 alaya1

alaya1 je offline (nepripojený) alaya1

Opat vyhodene psy od mnozitela bPP psov

Útulok Druhá šanca v Partizánskom

POZOR!!!Takže podarilo sa chytit yorkšírku a čivavu,ešte tam ostali cca 3 čivavy,pohybuju sa okolo bagra a záhradok takže ak by ste niekto mohli,pozrite sa po nich,poprípade pokuste sa chytiť,
Vyhodená a uspešne odchytená jedna čivavka,mladá cca 3 roky!




Mladá,tiež vyhodená yorkšírka bola spolu s čivavami na bagri!
0 0
alaya1 alaya1

alaya1 je offline (nepripojený) alaya1



URGENTNE- hladam cloveka ktory by sa ujal malej fenocky od romov. Na 99% prekonala parvu, okolo ociek ma mozno svrab ci demodex. Je stav sa vsak nezlepsuje ale stagnuje. Je to vychudnute mozno 2kg telicko. Potrebuje liecbu.
Prosim len o komentare ludi ktory vedia pomoct, tie negativne nepomozu a uz sa mi nechce milionty krat vysvetlovat stav v KS
0907 376 083
0 0
alaya1 alaya1

alaya1 je offline (nepripojený) alaya1

Aj takto spoluziju ludia so psami, su to debili.

OTŘESNÉ TÝRÁNÍ: Manželé měli 2 pejsky dva roky zavřené v kleci za gaučem!

http://tn.nova.cz/zpravy/zahranici/o...za-gaucem.html
0 1
alaya1 alaya1

alaya1 je offline (nepripojený) alaya1

Ve čtvrtek večer, cestou domů z práce jsem při vjezdu do naší obce nalezla tyto dvě čivaví holky. Nepíšu proto abych hledala původního majitele protože vím...na každou svini se voda vaří. Dnes jsem se dozvěděla že se to už v naší obci opakovalo vícekrát,ale jak vypátrat toho (nechci užívat sprostých slov)? Fidorka - dlouhosrstá fenečka,velice kontaktní,milá,přítulná.Nebojí se ostatních psů a do naší smečky zapadla ihned. Miňonka- krátkosrstá,bázlivá,ze začátku nechodila,při pohlazení mám pocit že jí vypadnou oči,musela si prožít něco děsivého nebo taky neprožila nic,jen klec někde ve sklepě.Obě měly drápky dlouhé,srst dredatou,nožky slabé a zuby taky nic moc.Mají za sebou koupel,stříhání,česání,odčervení. Pokud by měl někdo o ně VÁŽNY zájem,jsem ochotna je darovat do výborných podmínek,spíše starším lidem,nebo rodině s většima dětma.Byla bych ráda kdyby zůstaly spolu.
https://www.facebook.com/photo.php?f...type=1&theater
0 0
Llívia Llívia

Llívia je offline (nepripojený) Llívia


alaya1
Aj takto spoluziju ludia so psami, su to debili.

OTŘESNÉ TÝRÁNÍ: Manželé měli 2 pejsky dva roky zavřené v kleci za gaučem!


http://tn.nova.cz/zpravy/zahranici/o...za-gaucem.html
Ak si si náhodou nevšimla, téma sa volá POMOC ZVIERATÁM. Tvoj príspevok je o akej konkrétnej pomoci?
0 1
alaya1 alaya1

alaya1 je offline (nepripojený) alaya1

daj mi uz konecne pokoj, kaslem na teba, v roznych temach sa aj o hovne bavi a nikomu to nevadi, tebe v adi vsetko, co tu napisem, staraj sa o to, aby si sa psov nebala a mne daj uz konecne pokoj.
0 1
verkaz verkaz

verkaz je offline (nepripojený) verkaz

Happy-psík, ktorý sa druhý krát narodil
V utorok podvečer zvoní telefón, na druhej strane sa ozve pán s prosbou či by sme mohli zobrať psíka. Prvá myšlienka, ktorá ma napadla panebože kam, však praskáme vo švíkoch. Vypočula som si pána až do konca, nahlásil nám zúboženého psíka ležiaceho v potoku. Psík z posledných síl kňučal, zavíjal, volal o pomoc...., ktorej sa našťastie dočkal. Pán vytiahol psíka z potoka, zabalil ho do deky a keďže išlo podľa popisu o naliehavý prípad po psíka sme išli s tým, že niekde ho už ubytujeme. Keď sme dorazili na miesto, na zemi v deke ležalo bezvládne telíčko takmer bez života. Psík mal veľko bolesti, rýchlo sme ho naložili do auta smer veterina. Vyše 4 hodín trvalo jeho základné ošetrenie-ošetrenie a dezinfekcia rán, RTG, zabandážovanie 2 nôh /ktoré sú zlomené/, tretia nožička je celá, náboj okrajom zasiahol kolenný kĺb, štvrtá nožička je našťastie úplne v poriadku. Priznám sa vám bolo mi do plaču, takto zohaviť toto bezbranné stvorenie dokázal niekto kto si vraví človek...ani si nechcem predstaviť v akých krutých bolestiach a ako dlho by tento psík zomieral, keby ho pán nenašiel. Happymu sme dali šancu, zotavuje sa, sám sa napije aj napapá, aj keď mu človek tak veľmi ublížil, nezanevrel na neho. Stále krúti chvostíkom a teší sa, že nie je sám. V pondelok čaká Happyho prvá operácia. Už teraz vieme, že nebude posledná. Jeho liečba bude nákladná, takže ktokoľvek z vás bude chcieť prispieť na jeho liečbu môže tak urobiť 262 105 49 67/1100, IBAN SK16 1100 0000 0026 2105 4967 SWIFT TATRSKBX, za každý centík vám Happy bude vďačný. Do poznámky prosím uveďte meno psíka. Informácie o jeho stave budeme priebežne dopĺňať, v pondelok držte všetky labky, Happy to bude potrebovať. Happy sa nachádza v opatere OZ Tuláčik v Brezne. utuloktulacik@gmail.com Ďakujeme
Od: Útulok Tuláčik Brezno



2 0
verkaz verkaz

verkaz je offline (nepripojený) verkaz

Prosím sdílejte a hlavně mi pomozte, prosím, prosím. Dnes po císařském řezu mi uhynule moje drahá berňačka Bellis Ev-An-Or s její ztrátou se opravdu nesmířím. Porodila krásných 10 štěňátek v naší chs Chřibské zátiší. Najde se někdo,kdo má kojící fenu, nebo by mi pomohl alespoň vypiplat cca 3 týdny nějaká štěňátka??? Děkuji moc. Mám malé batole a je toho teď na mě ažaž....Tuto ztrátu opravdu nepřežiju. Sílejte, pomozte!!! Budu vám vděčná. Výdaje na krmení i granulky pro vaši fenečku uhradíme. Prosím o trochu lidskosti. Děkuji. kontakt na majitelku :
Email: Veronika.Tylsarova@seznam.cz
Telefon: 775 446 036
poprosím kdyžtak i o sdílení.... moc děkuji (sdílet nelze, musí se zkopírovat a vložit)
0 0
verkaz verkaz

verkaz je offline (nepripojený) verkaz

Útulok Košice
Prosime vsetkych dobrovolnikov v Kosiciach o pomoc s odchytenim psika (musi nas byt minimalne 10, zetial sme piati), ktory je na ulici uz od zimy a niekolkokrat bol napadnuty inymi psami. Zraz je dnes (sobota) o 11h. pri krcme U zajaca ( blizko Galerie). Hladame co najviac dobrovolnikov, ak by ste mohli prist, nahlaste sa tu, alebo na tel.c. 0918564466. Dakujeme
0 0
verkaz verkaz

verkaz je offline (nepripojený) verkaz

Pred pár dňami som sem dávala obrázok utýraného psíka. Dnes je už u mňa v dočasnej opatere a je to veľký bojovník. Ešte raz chcem poďakovať za za Vašu prípadnú pomoc a hlavne dobrú energiu, ktorú potreboval.

Happy má za sebou operáciu prednej nôžky. Museli mu dať platničku, noha je zafixovaná tak už len dúfať, že sa zrastie. Nôžka bude asi o 1cm kratšia, ale radšej kratšia ako žiadna. Zadná nôžka je zatiaľ zafixovaná. O 14 dní ide na kontrolu, kde absolvuje kontrolné RTG. Tretia nôžka, na ktorej náboj okrajom zasiahol kolenný kĺb sa pekne hojí a Happy na ňu aj pristupuje. Tak isto aj všetky ostatné rany na tele po nábojoch sa veľmi pekne hoja. V utorok po prvom ošetrení dal veterinár Happymu šancu 50:50, dokonca hrozila aj amputáciu prednej nôžky. Prognózy neboli dobré, no dnes boli veterinári veľmi prekvapený ako sa za tých pár dní zotavil a akú má chuť do života, nechceli ani veriť, že sa postavil na nohy, no potom uverili keď hneď po prebratí sa opäť začal stavať na nohy. Ďakujeme všetkým, ktorí na neho myslia a držali mu dnes labky, zároveň ďakujeme všetkým prispievateľom, vaše príspevky pokryli veterinárne náklady a aj ostatnú starostlivosť ako je výživnejšia a kvalitnejšia strava, vitamínové doplnky. Ešte raz ďakujeme
1 0
verkaz verkaz

verkaz je offline (nepripojený) verkaz

MENO : Polly (bielo-čierna), Dolly (tricolour), Holly (hnedá) NARODENIE : cca 04.07.2013 POHLAVIE : sučky (všetky) NACHADZAJU SA V MESTE : Košice ( východ SR) – dávam prednosť záujemcom, čo si prídu pre psíka osobne, po zlých skúsenostiach dávam psy na prevoz len vo výnimočných prípadoch VETERINARNE UKONY : 2x odčervenie, 1x odblšenie, 1x pipeta proti kliešťom ( 30.08.2013 budú mať prvú vakcináciu a čipovanie) PLEMENO : kríženec / predpoklad, že sa jedná o kríženca cavalier king charles špeniela, alebo maltezského psíka, shih-tzu, či yorkshírskeho teriéra VELKOST V DOSPELOSTI : malá/ max. do 10kg UMIESTNENIE : byt alebo rodinný dom – do vnútra /nie sú vhodná na celoročné umiestnenie vonku na dvore, ZNASANLIVOST : DETI – áno PSY/SUCKY – áno/ iný psík v rodine nie je prekážkou MACKY – neodskúšané/ale vzhľadom k ich veku, naučiť ich žiť s mačkou by nemal byť problém ICH PRIBEH : Šteniatka nechal ich bezcitný pôvodný majiteľ v škatuli pred karanténnou stanicou vo Vranove nad Topľou, nakoľko KS nie je vôbec vhodná pre šteniatka hlavne z dôvodu nákazy, išli do dočasnej opatery. VYCHOVA/SOCIALIZACIA : Šteniatka sú učené vykonávať potrebu v prípade potreby na noviny a psí záchod, ide im to od prvého dňa veľmi dobre, samozrejme hygienické návyky vzhľadom k ich veku ešte nemajú a vonku sa pýtať nevedia. Vyrastajú v domácnosti s dalšími 2 psami, takže na spoločnosť iných psov aj veľkého vzrastu budú naučené. Sú v kontakte s inými ľudmi aj deťmi. POVAHA : Povahové črty vzhľadom k ich veku, ešte nie sú jednoznačne viditeľné. Ako každé šteniatka v ich veku, sú hravé, zvedavé, radi sa mojkajú a túlia k človeku. PODMIENKY ADOPCIE : 1. uhradenie adopčného poplatku vo výške 25 Eur 2. podpísanie adopčnej zmluvy plnoletou osobou (v prípade potreby, ju viem preposlať na e-mial) 3. povinnosť šteniatka v dospelosti kastrovať (100% ochrana pred produkciou dalších šteniatok krížencov, ktorých je už nespočetne veľa a denne po celej SR aj v zahraničí dobrovoľníci a pracovníci útulkov dostávajú telefonáty, či správy o nechcených, vyhodených, týraných, či zabitých, alebo ťažko chorých psíkov, eliminácia útekov v čase hárania, prevencia proti nádorovým ochoreniam maternice u sučiek a iným v posledných rokoch čoraz častejším ochoreniam reprodukčného systému u súk). 4. záujemca o adopciu si musí byť vedomí toho, že pes je záväzok na min. 10 rokov, aj ked sú a budú malého vzrastu to neznamená, že im bude stačiť 3 krát denne 10min. prechádzka, taktiež to nie sú hračky pre deti, psa musí chcieť v prvom rade rodič a nie dieťa-dieťa sa o psa adekvátne postarať nevie. KONTAKT : e-mial : adopcia.steniatka@gmail.com ( adopciaBODKAsteniatka), alebo na FB : Dianka Diuška
Od: Dianka Diuška




0 0
alaya1 alaya1

alaya1 je offline (nepripojený) alaya1

Prešovskí havkáči

Potrebujeme vašu pomoc !!
Psíkov te teraz v karantene veľa a preto potrebujeme venčiarov aby nám prišli pomôcť s venčením.Bez vás sa psíky nedostanú vonku a nebude sa im dať poriadne upratať.
Kto ma aspoň trochu čas
0 0
alaya1 alaya1

alaya1 je offline (nepripojený) alaya1


Pred chvíľou ich priviezli do útulku. Videli, ako ich vyhodili z červeného auta, nad dedinou Vinohrady nad Váhom, smerom na Dvorníky. Čivavky bežali za tým autom. Boli štyri. Záchrancom sa ale podarilo chytiť len tri. Jeden je tam teraz v noci sám!!!! A ten KRIPEL ktorý ich tam vyhodil si už určite doma spokojne drichme!!!!

0 0
gilda gilda

gilda je offline (nepripojený) gilda

alaya1

Pred chvíľou ich priviezli do útulku. Videli, ako ich vyhodili z červeného auta, nad dedinou Vinohrady nad Váhom, smerom na Dvorníky. Čivavky bežali za tým autom. Boli štyri. Záchrancom sa ale podarilo chytiť len tri. Jeden je tam teraz v noci sám!!!! A ten KRIPEL ktorý ich tam vyhodil si už určite doma spokojne drichme!!!!

S blížiacim sa 30. septembrom bude takýchto "riešení" viac. Ten "kripel" môže byť človek, ktorý nesúhlasí (vieme s čím) a toto je v konečnom dôsledku jeho voľba z dvoch zostávajúcich možností. Druhá je utratenie.... Tertium non datur. .... Protest má aj zúfalé riešenia.....
Naposledy upravil gilda : 09.09.13 at 12:05
0 0
alaya1 alaya1

alaya1 je offline (nepripojený) alaya1

gilda
alaya1

Pred chvíľou ich priviezli do útulku. Videli, ako ich vyhodili z červeného auta, nad dedinou Vinohrady nad Váhom, smerom na Dvorníky. Čivavky bežali za tým autom. Boli štyri. Záchrancom sa ale podarilo chytiť len tri. Jeden je tam teraz v noci sám!!!! A ten KRIPEL ktorý ich tam vyhodil si už určite doma spokojne drichme!!!!

S blížiacim sa 30. septembrom bude takýchto "riešení" viac. Ten "kripel" môže byť človek, ktorý nesúhlasí (vieme s čím) a toto je v konečnom dôsledku jeho voľba z dvoch zostávajúcich možností. Druhá je utratenie.... Tertium non datur. .... Protest má aj zúfalé riešenia.....
Myslim si, ze povinnost cipovat psa neopravnuje cloveka vyhodit ich z auta. Ma moznost psov darovat, civavky ludia rady prijmu a mnohokrat su exportovane az do Nemecka, ci Rakuska, Francuzka a su tam hyckane a ziju si uzasny zivot. Ten odlud sa ich proste zbavil z dopvodu, ze civavky uz neidu tak na odbyt, ako nred niekolkymi rokmi, alebo su to uz prestarle jedince v chove nepouzitelne. V konecnom dosledku v kazdom pripade to bol SMRAD.
0 0
alaya1 alaya1

alaya1 je offline (nepripojený) alaya1

Hľadá sa Kaukazský ovčiak - Katuša (4roky)
Stratila sa dna 30.8.2013 zo záhrady na Vyšnom Opátskom v Košiciach.Na krku mala červený kožený obojok s vybíjanými piramídkami. V čelusti mala namiesto šiestich iba 5 rezákov a na ľavej hrudníkovej končatine má väčšiu buľvu. Tá čo je na asanačke nie je naša Pridávam fotky tej našej kaukazáčky, keby bola niekde videná. Prosím zdieľajte . Budeme vďačný za akékoľvek info o nej. 0905551749
0 0
Terezia13 Terezia13

Terezia13 je offline (nepripojený) Terezia13

myslím si, že bude veľké množstvo psov vyhodených aj zabitých
čipovanie neprinesie žiadny úžitok nikomu, len ešte väčšie utrpenie pre psov a naplní už teraz preplnené útulky
asi budú musieť byť koterce v útulkoch poschodové
2 0
pepsikova pepsikova

pepsikova je offline (nepripojený) pepsikova

...originál...
Psia duša


STOP HROMADNÉMU ZABÍJANIU ZVIERAT V RUMUNSKU !!!!!

Prezident Rumunska vyhlásil likvidáciu túlavých zvierat a to čo najlacnejším spôsobom. Takže čo sa teraz deje? Ľudia vyšli do ulíc a začalo sa hromadné zabíjanie zvierat, kedže čo najlacnejšie tak to robia palicami, hádzaním o steny,... Každe zviera umiera v ukrutných bolestiach. Záchranári z útulkov ratujú zvieratá a sú napádaní vrahmi za účasti polície. Za mŕtve zviera je vypísaná odmena, vrahovia sa nezastavia pred ničím a berú aj zvieratá, ktoré sú označené a majú svojich majiteľov. EU vydalo Rumunsku zákaz zabíjania, ale rumunský prezident tento zákaz ignoruje. EU dalo Rumunsku dotácie na riešenie situácie túlavých zvierat, ale tieto rozkradli. Mali sa z nich kastrovať a financovať útulky.

Viem, že sme bezmocní zastaviť to osobne, ale prosím Vás aspoň za podporu vo forme podpisovania petícií, zdieľaní čo sa tam deje. Nezatvárajme oči a dajme im podporu. Ešte raz prosím (nie za seba, ale za tie nevinné stvorenia) podpisujte, šírte to ďalej...

Petície:

- http://www.change.org/de/Petitionen/abgeordnete-in-der-eu-aus-deutschland-stoppt-den-wahnsinn-in-rumänien

- http://www.change.org/de/Petitionen/eu-brüssel-endlich-gesetz-verabschieden-sign-now-a-law-against-killing-straydogs#share

- http://www.change.org/petitions/roma...lization#share

- https://www.change.org/en-GB/petitions/the-romanian-government-and-the-european-parliament-end-romanias-government-abuse-of-public-funds?share_id=yvaKuqhngd&utm_campaign=friend_invi ter_chat&utm_medium=facebook&utm_source=share_peti tion&utm_term=permissions_dialog_false#share


Krutá realita (článok, foto): http://www.occupyforanimals.org/romania--a-country-cries-out-for-revenge-after-the-tragic-death-of-a-four-year-old-boy-who-had-been-attacked-by-dogs.html


PS - Vytvorte si zo zdieľaného obrázku profilovku ako symbol nesúhlasu so zabíjaním zvierat v Rumunsku a upozornite na to týmto spôsobom aj priateľov.





1 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať