Zavrieť

Porady

Pomoc zvieratám

študentka
Za 60 minút končí možnosť zakúpenia kupónu a ešte je potrebných 437 kupónov
http://www.bratizlava.sk/zlava/1-ton...mbolicke-1/527

Usporiadat
gilda gilda

gilda je offline (nepripojený) gilda

Podobný scenár (vzhľadom na náš nebalkánsky naturel nie až taký katastrofický) môže čo nevidieť (po 30.septembri) nastať aj u nás. Útulky už teraz avizujú plný stav. Vyhodeným psom potom ostanú len ulice. Likvidácia túlavých zvierat bude jednoduché a lacné riešenie. Slávne čipovanie sa minie účinku. U nás je s čím nesúhlasiť, máme tiež svoje petície. Robme poriadok najprv na svojom dvore!
http://www.petice24.com/forum/45748/start/275
3 0
Terezia13 Terezia13

Terezia13 je offline (nepripojený) Terezia13

gilda
Podobný scenár (vzhľadom na náš nebalkánsky naturel nie až taký katastrofický) môže čo nevidieť (po 30.septembri) nastať aj u nás. Útulky už teraz avizujú plný stav. Vyhodeným psom potom ostanú len ulice. Likvidácia túlavých zvierat bude jednoduché a lacné riešenie. Slávne čipovanie sa minie účinku. U nás je s čím nesúhlasiť, máme tiež svoje petície. Robme poriadok najprv na svojom dvore!
http://www.petice24.com/forum/45748/start/275
plne súhlasím!!!!
2 0
pepsikova pepsikova

pepsikova je offline (nepripojený) pepsikova

...originál...
gilda
Podobný scenár (vzhľadom na náš nebalkánsky naturel nie až taký katastrofický) môže čo nevidieť (po 30.septembri) nastať aj u nás. Útulky už teraz avizujú plný stav. Vyhodeným psom potom ostanú len ulice. Likvidácia túlavých zvierat bude jednoduché a lacné riešenie. Slávne čipovanie sa minie účinku. U nás je s čím nesúhlasiť, máme tiež svoje petície. Robme poriadok najprv na svojom dvore!
http://www.petice24.com/forum/45748/start/275
..

..presne tak!..pomaly sa aj u nás objavujú jednotlivci, ktorí nemajú strach zabiť zviera na verejnosti len tak!...zákony sú slabé,kto má dnes silu udať suseda za týranie, či smrť jeho psa?..na útulky nie sú peniaze, v osadách sa psíky a mačiatka množia, volne pobehujú, ked idú na nervy, jednoducho ich zabijú...necitlivosť,neúcta, čojaviem, čo to je v ľuďoch...ale ak dopustíme takýto pohľad našim deťom, čo sme?..sme ľudia, rozmýšlajúci?..
1233379_170312633157238_1675716907_n.jpg  
3 0
verkaz verkaz

verkaz je offline (nepripojený) verkaz

[Útulok Tuláčik Brezno
Keďže psíkov pribúda, ale búd do ktorých by sa v chladnom počasí schovali nie, prosíme o pomoc. Súrne do zimy potrebujeme /k darovaniu alebo za symbolickú cenu/ 2-3 búdky pre menších až stredných psíkov, najlepšie aj zateplených ale to samozrejme nie je podmienka. V koterci sú aj po 3 psy a búda len jedna a keďže silnejší vyhráva, veľa krát sa do búdy ani všetky psy nedostanú.
Ďalej prosíme, ak by ste doma mali nepotrebné, staré deky, prípadne väčší textil, ktorými by sme vystlali búdy, tak isto nám pomôžete.
V prípade, že chcete pomôcť ozvite sa správou sem na fb alebo na tel. č. 0918 888 411 alebo 0915 048 612.
[/I][/FONT][/COLOR]

ĎAKUJEME
0 0
Llívia Llívia

Llívia je offline (nepripojený) Llívia

gilda
Podobný scenár (vzhľadom na náš nebalkánsky naturel nie až taký katastrofický) môže čo nevidieť (po 30.septembri) nastať aj u nás. Útulky už teraz avizujú plný stav. Vyhodeným psom potom ostanú len ulice. Likvidácia túlavých zvierat bude jednoduché a lacné riešenie. Slávne čipovanie sa minie účinku. U nás je s čím nesúhlasiť, máme tiež svoje petície. Robme poriadok najprv na svojom dvore!
http://www.petice24.com/forum/45748/start/275
Prečo toľko ľudí plače nad týmto až teraz? Zákon o veterinárnej starostilvosti umožňuje usmrtiť nechcené zviera už od r. 2007, kedy vstúpila do platnosti. Pät rokov to bolo OK a zarzu po "kauze Rumunsko" nie je? Ste sa dosť skoro zobudili.
0 0
Llívia Llívia

Llívia je offline (nepripojený) Llívia

pepsikova
Psia duša


STOP HROMADNÉMU ZABÍJANIU ZVIERAT V RUMUNSKU !!!!!
...
Ty sama okrem kecov a podpisu petície ako prispeješ k riešeniu situácie? Koľko si adoptuješ túlavých, nesocializovaných (divých) psov? 100? 200? 1000? Ešte viac?

Uvedomte si, že Rumunsko má problém s DESIATKAMI TISÍC túlavých psov, ktoré napádajú ľudí (vrátane smrteľných napadnutí). Toto nevyrieši žiadny útulok, žiadna adopcia, žiadne kastrácie. Na zlyhanie Rumunov, ktorí neriešili situáciu hneď na začiatku, keď ešte nemala katastrofálne rozmery, doplatia psy. Je to smutné a hnusné, ale má niekto z vás lepšie riešnie ? Podpis petície riešením nie je, ten psov nenasýti a ani ich nedostane z ulice. V tomto prípade považujem za najlepšie riešenie HUMÁNNE uspatie a je mi jedno, že sa to Alaye, Noemi-ke alebo komukoľvek z vás nepáči.

Doplním:
http://www.tyden.cz/rubriky/zahranic...et_282203.html
Dnes schválený zákon ukládá obcím, aby se o chycené psy bez majitelů 14 dní staraly. Pokud během dvou týdnů o ně nikdo neprojeví zájem, mohou být utraci.

Poslanci se tímto právním předpisem snaží respektovat stanovisko ústavního soudu, který v lednu 2012 tehdejší zákon povolující utracování psů označil za odporující ústavě.

Dnes schválený zákon vstoupí v platnost poté, co jej podepíše prezident. Basescu tak nepochybně učiní, soudě podle postoje, který dal najevo po smrti čtyřletého chlapce.

V téměř dvoumilionové Bukurešti se podle odhadů nyní po ulicích toulá kolem 65 tisíc bezprizorních psů. Od neštěstí z minulého pondělí dostávají úřady denně kolem 200 stížností na tato zvířata, předtím jich bylo 70 až 80.

Jen loni psi v rumunské metropoli pokousali 16 tisíc lidí. V roce 2006 zabil zuřivý pes japonského podnikatele nedaleko úřadu vlády. Další obětí se stala v roce 2011 žena, kterou napadla a roztrhala smečka v areálu jedné nemocnice.

Za usmrtenie túlavých psov hlasovali samotní obyvatelia, ktorí tam žijú a vidia, aká je realita, na rozdiel od pseudoochrancov sediacich na zadku v bezpečí za PC ďaleko od Rumunska. Právo usmrtiť psy dosatali obce, nie bežní občania. Tí to robia na vlastnú päsť, štát im takúto právomoc nedal!
Naposledy upravil Llívia : 13.09.13 at 09:52
0 0
Llívia Llívia

Llívia je offline (nepripojený) Llívia

alaya1

Pred chvíľou ich priviezli do útulku. Videli, ako ich vyhodili z červeného auta, nad dedinou Vinohrady nad Váhom, smerom na Dvorníky...
Treba sa popýtať ľudí, či si nezapamätali značku auta alebo aspoň jej časť. A nahlásiť to na príslušnú veterinárnu správu ako opustenie zvieraťa.
0 0
Llívia Llívia

Llívia je offline (nepripojený) Llívia

http://www.naplntemisky.cz/sk/
Pomôže naplniť misky v útulkoch
Máte blízky vzťah k domácim zvieratám?

Máte doma psa alebo mačku? Snažíte sa im zaistiť čo najlepšie podmienky pre život, dávať im lásku a starostlivosť? Potom hľadáme práve VÁS.

Kampaň POMÔŽTE NAPLNIŤ MISKY V ÚTULKOCH potrebuje vašu podporu

Prečo? Pretože VÁM nie je osud opustených zvierat ľahostajný. Útulky v Slovenskej republike sa v súčasnosti starajú o tisícky bezprizorných psov a mačiek, ktorí sa vinou človeka ocitli bez domova a potrebujú našu pomoc. Pomôžte aj VY.

Kampaň POMÔŽTE NAPLNIŤ MISKY V ÚTULKOCH realizujeme na Slovensku druhý rok. V Českej republike sme našu kampaň spustili už v roku 2009. Prispieť na krmivo pre opustené psy a mačky v útulkoch môžete aj VY, a to nákupom akéhokoľvek výrobku značiek Pedigree a Whiskas v období od 15. 8. do 15. 11. Pomôžte nám v tomto roku prekonať 43 ton darovaného krmiva, ktoré sme vybraným útulkom v rámci kampane a jej sprievodných aktivít rozdali v roku 2012.
Ďakujeme, že kupujete výrobky značiek Pedigree® a Whiskas®. Pomáhate tým opusteným psom a mačkám v útulkoch na území SR.

Ako plníme misky/ako ich počítame?

1 mačacia miska: 55g krmiva Whiskas® = denná kŕmna dávka odporúčaná pre dospelú zdravú mačku s priemernou hmotnosťou 4 kg
1 psia miska: 230g krmiva Pedigree® = denná kŕmna dávka odporúčaná pre dospelého zdravého psa s priemernou hmotnosťou 15 kg.
0 0
Kvaka Kvaka

Kvaka je offline (nepripojený) Kvaka

Humánne riešenie, ktorým je uspanie je síce lepšie riešenie, ale čítam, že EU vydalo Rumunsku zákaz zabíjania, ale rumunský prezident tento zákaz ignoruje. EU dalo Rumunsku dotácie na riešenie situácie túlavých zvierat, ale tieto rozkradli. Mali sa z nich kastrovať a financovať útulky. Tam sa ignoruje všetko, takže aj tie peniaze na injekcie by asi tiež rozkradli. Takže čo?
0 0
Llívia Llívia

Llívia je offline (nepripojený) Llívia

Kvaka
Humánne riešenie, ktorým je uspanie je síce lepšie riešenie, ale čítam, že EU vydalo Rumunsku zákaz zabíjania, ale rumunský prezident tento zákaz ignoruje. EU dalo Rumunsku dotácie na riešenie situácie túlavých zvierat, ale tieto rozkradli. Mali sa z nich kastrovať a financovať útulky. Tam sa ignoruje všetko, takže aj tie peniaze na injekcie by asi tiež rozkradli. Takže čo?
1. Tak daj lepšie riešenie
2. Nikde som nepísala, že peniaze na injekcie im má dať EÚ
3. To, čo cituješ, som tiež čítala. Je to názor len jednej strany.
4. EÚ má okrem iného aj smernicu, predpis či nariadenie, že zviera nie je vec. Slovensko tento predpis ignoruje, zviera je v občianskom zákonníku stále definované ako vec = Slovensko má nejakú EÚ na háku, prečo by ju nemohli mať na háku aj iné štáty?

Doplnenie k bodu 3:
Internet a médiá vôbec sú plné informácií a najmä dezinformácií. Každý zdroj uvádza niečo iné. Tu je ďalšie znenie toho, čo je v prijatom zákone:

http://www.ceskatelevize.cz/ct24/sve...t-toulavi-psi/
Horní komora parlamentu, Senát, již zákon schválila. Podle jeho znění mají být psi umístěni po odchytu v útulku, a pokud se do 30 dnů nenajde jejich původní majitel nebo si je někdo nevezme, budou moci být usmrceni v případě, že kapacita útulku bude překročena.

V predchádzajúcom príspevku som citovala článok, kde sa hovorilo o 14 dní. Tu je 30 dní a navyše "až po prekročení kapacity". (Spravodajstvo ČT 24 považujem za objektívnejšie.)

Ešte jedno doplnenie: HUMÁNNE uspatie považujem za oveľa lepšie riešenie ako umlátenie kladivom, sekerou, motykou, tyčou, kameňmi, otrávenie jedom... kľudne si so mnou nesúhlaste. Pohár trpezlivosti u obyvateľov pretiekol. Ak by aj Rumunsko začalo dodržiavať zákaz zabíjania psov (ak taký existuje), a obyvatelia ho rešpektovať nebudú, čo sa vyriešilo?.
Naposledy upravil Llívia : 13.09.13 at 10:12
0 0
Kvaka Kvaka

Kvaka je offline (nepripojený) Kvaka

Llívia
Kvaka
Humánne riešenie, ktorým je uspanie je síce lepšie riešenie, ale čítam, že EU vydalo Rumunsku zákaz zabíjania, ale rumunský prezident tento zákaz ignoruje. EU dalo Rumunsku dotácie na riešenie situácie túlavých zvierat, ale tieto rozkradli. Mali sa z nich kastrovať a financovať útulky. Tam sa ignoruje všetko, takže aj tie peniaze na injekcie by asi tiež rozkradli. Takže čo?
1. Tak daj lepšie riešenie
2. Nikde som nepísala, že peniaze na injekcie im má dať EÚ
3. To, čo cituješ, som tiež čítala. Je to názor len jednej strany.
4. EÚ má okrem iného aj smernicu, predpis či nariadenie, že zviera nie je vec. Slovensko tento predpis ignoruje, zviera je v občianskom zákonníku stále definované ako vec = Slovensko má nejakú EÚ na háku, prečo by ju nemohli mať na háku aj iné štáty?
1.Ja toto v Rumunsku neviem riešiť, riešim to, čo môžem aj ovplyvniť, konkrétne pomáham, ako len môžem a starám sa tam, kde mám možnosť sa starať.
2. Ani ja som to nepísala.
4. Súhlasím s tebou, navrhovala som pri novele zákona zmeny, cez hromadnú pripomienku, Llívia, mali by sme sa viac stmeliť a nie naopak.
0 0
Llívia Llívia

Llívia je offline (nepripojený) Llívia

Kvaka
Llívia
Kvaka
Humánne riešenie, ktorým je uspanie je síce lepšie riešenie, ale čítam, že EU vydalo Rumunsku zákaz zabíjania, ale rumunský prezident tento zákaz ignoruje. EU dalo Rumunsku dotácie na riešenie situácie túlavých zvierat, ale tieto rozkradli. Mali sa z nich kastrovať a financovať útulky. Tam sa ignoruje všetko, takže aj tie peniaze na injekcie by asi tiež rozkradli. Takže čo?
1. Tak daj lepšie riešenie
2. Nikde som nepísala, že peniaze na injekcie im má dať EÚ
3. To, čo cituješ, som tiež čítala. Je to názor len jednej strany.
4. EÚ má okrem iného aj smernicu, predpis či nariadenie, že zviera nie je vec. Slovensko tento predpis ignoruje, zviera je v občianskom zákonníku stále definované ako vec = Slovensko má nejakú EÚ na háku, prečo by ju nemohli mať na háku aj iné štáty?
1.Ja toto v Rumunsku neviem riešiť, riešim to, čo môžem aj ovplyvniť, konkrétne pomáham, ako len môžem a starám sa tam, kde mám možnosť sa starať.
2. Ani ja som to nepísala.
4. Súhlasím s tebou, navrhovala som pri novele zákona zmeny, cez hromadnú pripomienku, Llívia, mali by sme sa viac stmeliť a nie naopak.
1. (Dúfam, že sa na mňa teraz nenaštveš, za to, čo napíšem.) Všetci sa rozhorčujú nad tým, aké je hnusné riešiť situáciu zabíjaním psov, ale nenavrhli iné riešenie. To nie je ochrana, to je pseudoochrana a tí všetci sú pseudoochrancovi.
4. Hromadnú pripomienku myslíš tú o psoch? Či bola aj priamo k zmene občianskeho zákonníka? S tebou sa rada stmelím (ak mi to po prvej vete ešte dovolíš )- ak budeme mať rovnaký názor
Naposledy upravil Llívia : 13.09.13 at 10:34
0 0
alaya1 alaya1

alaya1 je offline (nepripojený) alaya1

Košice: SURNE- aspon vencenie

Rano nasla matka svoju dceru mrtvu lezat na zemi v jej byte, pri nej lezali jej oddane fenky,nechceli sa od nej pohnut za ziadnu cenu,nedovolili ani obhliadku tela lekarovi tak ich museli vymknut na balkon...Neboha majitelka bola uz starsia pani, cca 55 rokov, rodinu nemaju, ostala iba mama ktora ma problem sa starat aj sama o seba. O fenocky sa nema kto postarat.Pani matka mi volala s placom aby sme im nieco nasli lebo si ich nikto nechce zo znamych zobrat a ona nie je schopna sa o nich starat.Chcela by im dopriat este pekny zivot a absolutne si nevie predstavit ze by ich mala dat na eutanaziu pretoze dcera ich milovala.Fenky su nekonfliktne,krizenky, vek 4 a 7 rokov, vyska 40-50 cm obe,maju hygienicke navyky,zdrave, ockovane.Fotky nemame k dispozicii a ani nebudeme mat. Prosim, pomozte nam najst pre ne aspon docasny domov este dnes!!!Je to naozaj velmi surne,fenocky momentalne nema ani kto vyvencit.Najlepsie by bolo keby mohli ist do docasky spolu, momentalne su nestastne,potrebuju jedna druhu. Ak viete poskytnut docasnu opateru, volajte nam na cislo 0948 439 969 Riško-občianske združenie.
1 0
Kvaka Kvaka

Kvaka je offline (nepripojený) Kvaka

Llívia
Kvaka
1.Ja toto v Rumunsku neviem riešiť, riešim to, čo môžem aj ovplyvniť, konkrétne pomáham, ako len môžem a starám sa tam, kde mám možnosť sa starať.
2. Ani ja som to nepísala.
4. Súhlasím s tebou, navrhovala som pri novele zákona zmeny, cez hromadnú pripomienku, Llívia, mali by sme sa viac stmeliť a nie naopak.
1. (Dúfam, že sa na mňa teraz nenaštveš, za to, čo napíšem.) Všetci sa rozhorčujú nad tým, aké je hnusné riešiť situáciu zabíjaním psov, ale nenavrhli iné riešenie. To nie je ochrana, to je pseudoochrana a tí všetci sú pseudoochrancovi.
4. Hromadnú pripomienku myslíš tú o psoch? Či bola aj priamo k zmene občianskeho zákonníka? S tebou sa rada stmelím (ak mi to pio prvej vete ešte dovolíš )- ak budeme mať rovnaký názor
Ja sa nenaštvem, Llívia, prečo aj, ale každý má právo na iný názor na pomoc a riešenie, neskúma to každý do hĺbky, neštuduje každý zákony, nesleduje ich zmeny, tak ako ty a ja. No čo a kde píšu médiá, čo a kde je pravda, Boh vie, veď aj pravda môže byť pseudopravdou. Niekto to rieši cez petície, niekto cez hromadné pripomienky, atď.
Pripomienku hromadnú som veru podporila, áno, aj v zákone o psoch, aj inde, už si nepamätám.
A stmeliť sa môžeme, lenže ja nemám rada také chytanie sa za slovíčka, konfliktom sa snažím vyhýbať, nesmiem sa rozčuľovať, zakázali mi dochtori, preto veľakrát ani nereagujem. Viem, že ty to dobre myslíš, domýšľam si, že nemôžeš chovať doma psíka, inak by si ho už dávno mala. Na ochranu zvierat máme asi všetci zhodné názory, veď kto už by chcel ubližovať psom či mačkám, len niektoré názory asi treba vedieť pokojnejšie odprezentovať, nereagovať negativizmom, ale skúsiť reagovať aj pozitivizmom.
0 0
Llívia Llívia

Llívia je offline (nepripojený) Llívia

Kvaka: No čo a kde píšu médiá, čo a kde je pravda, Boh vie, veď aj pravda môže byť pseudopravdou.
Preto som sem dala tie odkazy "z druhej strany". A jedna vec je samotné znenie zákona a druhá ako situáciu vnímajú ľudia, ktorí s tými psami musia žiť (a je jedno, či ich je 40.000 alebo 65.000) a tiež ako ju sami individuálne "riešia". Nám sa tu dobre kecá, ale ktovie, možno keby sme tam žili, tak by sme zmeniili obe názor o 180 stupňov Nežijem tam, preto môj názor vychádza len z toho, čo som si našla na (ne)dôveryhodnom zdroji - na internete.
0 0
alaya1 alaya1

alaya1 je offline (nepripojený) alaya1

Pomoc pre nechcené zvieratá v Trebišove

Magnetky-na predaj 1 e kus + poštovné
MUST HAVE tejto sezóny pre Vašu chladničku
(objednávať cez správu na stránke,TV a KE osobný odber )kstrebisov@gmail.com
0918566359,0907640417

1 0
alaya1 alaya1

alaya1 je offline (nepripojený) alaya1

Prešovskí havkáči
Nádherná fenočka hľadá domov alebo dlhodobú dočasku

keď sme odchádzali z karantény, za oplotením pri KS sme našli tieto 4 fenočky "odložené" v krabici. Spolu s nimi máme teraz na krku 18 ŠTENIATOK!!!! Priestor pre šteniatka v karanténe? ŽIADNY! Iné priestory kde by sme ich moh
li umiestniť? ŽIADNE! PREŠOV NEMÁ ÚTULOK! Horkoťažko nám pomáhali a pomáhajú dočaskári s tými 14 šteniatkami. Každú chvíľu nám nejaká dočaska padne a musíme zháňať ďalšiu. Je jednoduché nezodpovedne namnožiť, pre niekoho dokonca jednoduché zabiť. No zbabelo opustiť tieto bezbranné tvory, prenechať zodpovednosť na niekoho iného je asi najjednoduchšie, dokonca možno s dobrým pocitom – veď tam sa o nich niekto isto postará. Čo tak požiadať nás o pomoc s hľadaním domova a postarať sa o živé dôsledky svojej nezodpovednosti??! Ak je tu stále niekto, kto nerozumie prečo všetky útulky a karantény preferujú KASTRÁCIE toto je ten dôvod! Tieto šteniatka majú cca 8 týždnov, je to zrejme mix NO, predpoklad väčšieho vzrastu. Podmienkou adopcie je kastrácia v dospelosti. Zatiaľ sú v karanténe, súúrne pre ne hľadáme dočasné opatery. Viac info na tel. 0949328101, 0948015944
0 0
alaya1 alaya1

alaya1 je offline (nepripojený) alaya1

Sloboda zvierat.

Dni sa nám budú skracovať a ochladzovať, treba sa teplejšie obliecť. Zvážte, odkiaľ je vaše oblečenie.

0 0
verkaz verkaz

verkaz je offline (nepripojený) verkaz

[//www.facebook.com/matkovamysicka.kovalcikovie"]
Maťkova Myšička Kovalčíkovie[

ˇUtulok Tuláčik Brezno

Keď si človek zlomí nohu,ruku vie si sám vyhľadať pomoc. No keď ide o nemého tvora on tíško čaká v bolestiach kým tá pomoc príde za ním. Viete sami ako bolí zlomená ruka,prst alebo nedajbože otvorená zlomenina . Práve o otvorenú zlomeninu ide.Skip si toho musel vytrpieť viac než dosť.Po zrážke autom bol v takomto stave 2!!!týždne tí ktorí to videli nepomohli,tí ktorí o ňom vedeli nedali vedieť(až na Alenku a jej kamarátku). Prečo? prečo sa ľudia chovajú takto bezcitne? na mieste kde ležal a našiel si svoje útočisko bolo plno skla,bordelu,hrdzavých drôtov a plno plno iných vecí s ktorých mohol pokojne dostať aj 10 infekcií!Nožička bola v takom stave , že ju museli amputovať.Ďakujeme tomu "dobrákovi" čo bezcitne zdrhol!a Skipimu nepomohol. Stále sa nik nenašiel pre jeho dočasné umiestnenie nakoľko mu nevieme zabezpečiť sterilné prostredie , ktoré potrebuje,teplo ktoré je dôležité pre jeho uzdravenie hľadáme stále pre neho miesto kto by sa ho ujal dočasne.Starostlivosť nie je náročná ani zložitá.Prosím kontaktovať 0918 888 411
0 0
Llívia Llívia

Llívia je offline (nepripojený) Llívia

https://www.facebook.com/pages/Kr%C3...ocation=stream

Králiky a hlodavce v núdzi
Ahojte všetci, volám sa Gandalf a momentálne som na dočasnom pobyte u slečny s uštekanými psami. Je mi tam síce dobre, ale mám tam niekoľko chlpatých konkurentov čiže nemajú na mňa veľa času... Z môjho pôvodného domova som musel bohužiaľ odísť, čiže som bezdomovec. Niečo o mne: mám asi 3 rôčky, som neuveriteľne pekný zajko, zdravý, s dobrými návykmi, absolútne nenáročný. Moju údržbu zvládnete za chvíľku. Mám rád všetky možné zelené vňate,jabĺčka a mrkvu. Som tichučký, nedupem, nehrabem. Mimo klietky neurobím ani jeden bobok. Strašne sa teším z ľudí. Vždy keď príde moja opatrovníčka, vyskakujem čo to dá a potom hopkám okolo. Vezmite si ma niekto k sebe domov. Nechcem sedieť sám v klietke keď môžem byť tvojim najlepším kamošom... Niekedy teraz mám s opatrovníčkou dohodnutý termín na fotenie, čiže moje ďalšie fotky dodám.
Skoro som zabudol! Kedže som bezdomovec,nemám ani telefón...volajte opatrovníčke na číslo 0903 706 818.
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať