Zavrieť

Porady

zrušenie živnosti

Zdravím kto by mi vedel poradiť či sa stretol s niečim takým. 1.6 2012 som ukončil živnosť a bol sa odhlasiť na živnostenskom úrade potom na socialnej poisťovni, zdravotnej poisťovni a daňovom úrade všetko do 8 dní. Rozhodnutie od zrušeni registrácie z daňového mi prišlo 4.7.2012 a dnes mi volajú zo socialnej poisťovni že sa mám naspať prihlásiť do socialnej poisťovni a platiť odvody kým nedostanú že rozhodnutie o zrušení registrácie na daňovom úrade je pravoplatne.
Usporiadat
jankohrasko1981 jankohrasko1981

jankohrasko1981 je offline (nepripojený) jankohrasko1981

ja som sa chcel odvolat a mi povedali...že len naťahujem čas a ešte mi dajú zaplatiť penále....
0 0
veronikasad veronikasad

veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

snehulienka71 Pozri príspevok
My máme rovnaký problém. Manžel ukončil na živnostenskom registri živnosť 7.6, lebo prechádzal na TPP. Hneď sme šli na daňový, ale nemali sme pri sebe kartičku DIČ. Tam nám však oznámili, že to nevadí. Máme vraj na vrátenie 15 dní. Pýtali sme sa, či treba ísť do sociálnej poisťovne, vraveli, že nie. My sme aj tak šli, ale oni nám povedali, že nás aj tak nezrušia, kým nebudú mať oficiálne rozhodnutie o zrušení registrácie. Podotýkam, že ten dátum, kedy sme zrušili živnosť, teda 7.6 mali v systéme, lebo sú tiež s nimi prepojení. Doplatili sme nejaké resty ešte a ďalej to neriešili. Teraz pred vianocami sme dostali pekný darček od sociálnej, že máme zaplatiť takmer 300 eur. Boli sme v sociálnej poisťovni a tam nám povedali, že chyba je na strane daňového, pretože neskoro urobil to rozhodnutie o zrušení a to až 17.8. Daňový úrad sa však obhajuje tým, že zo zákona má také dlhé lehoty, kým to oficiálne zruší. Manžel tak platil odvody už ako zamestnanec a za to hluché obdobie musí doplatiť rest aj ako živnostník. Najprv sme si mysleli, že chyba je na našej strane, že sme neskoro vyplnili ten registračný list FO, ale v SP povedali, že chyba je jednoznačne v tom, že daňový robí dlho tie rozhodnutia. No proste začarovaný kruh, na ktorý doplatí len občan. Čomu však nevieme prísť na koreň je to, prečo manželovi kolegovia, ktorí rušili živnosť mesiac, dva skôr také problémy so SP nemali. Zmenilo sa niečo 1.júla 2012, čo s tým súvisí? Ďakujem za názory aj odpovede.
problémy s nedoplatkami v SP vzniknú v prípade, ak DU zruší registráciu po 1.7. kal.roka a živnostníkovi od 1.7. na základe príjmov za predch.kal.rok vznikla povinná registrácia v SP. Vtedy, aj keď má živnosť zrušenú, vzniká od 1.7. povinná registrácia na základe platného DIČ, aj keď žiadnu činnosť nevykonáva. Blbosť (?), alebo úmysel tvorcov našich zákonov ?

Riešila som podobný prípad, žiadne odvolanie nepomohlo, všetky termíny boli zo strany živnostníka dodržané. Nedoplatok v SP musel zaplatiť.
0 0
Ericsoft Ericsoft

Ericsoft je offline (nepripojený) Ericsoft

No je tu viacero neisto napísaných vecí, neviem čo si mám z toho vziať..

Idem totiž aj ja rušiť živnosť, ale až ku koncu roka, teda neviem či k 31.12.2012 alebo 1.1.2013. Skrátka od 1. januára sa idem zamestnať a už nechcem byť živnostník.

Idem v pondelok na ŽÚ s oznámením o ukončení podnikania, kde dám ako dátum ten termín 31.12 alebo 1.1.

Kedy mám ísť do Soc. poi s odhláškou? A takisto do zdravotnej poi.? No a ešte musím aj na DÚ kvôli kartičke s DIČ. Kto sa v tom má vyznať..

Ďakujem za rady.
0 0
sonik18 sonik18

sonik18 je offline (nepripojený) sonik18

Dobrý deň, ja by som sa chcela opýtať na nasledovnú vec... manžel si pred rokom založil živnosť a dostal aj dotáciu. teraz by chcel ísť pracovať do zahraničia, kde by pracoval na zmluvu, ale nevieme čo zo živnosťou a čo s dotáciou.
0 0
Mila123 Mila123

Mila123 je offline (nepripojený) Mila123

sonik18 Pozri príspevok
Dobrý deň, ja by som sa chcela opýtať na nasledovnú vec... manžel si pred rokom založil živnosť a dostal aj dotáciu. teraz by chcel ísť pracovať do zahraničia, kde by pracoval na zmluvu, ale nevieme čo zo živnosťou a čo s dotáciou.
cýba dátum do kedy musí mať prevádzkovanú živnosť.....
0 0

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať