Zavrieť

Porady

Biely nabytok v obyvacke?

Chcel by som si nejako moderne zariadit obyvacku,neviem,co je teraz v trende,aj ked je to asi individualne,co sa komu paci.Ma niekto skusenosti s bielym nabytkom v obyvacke?Je prakticky,nespini sa alebo neposobi prilis chladno?Pripadne kombinacie s ciernou farbou?Nieco take ako je na prilozenych fotkach?
obyvacka.jpg  
komoda.jpg  
1636-tv-stolek.jpg  
obyvacka Bali.jpg  
02025292.jpg  

1/1
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    lujza.j je offline (nepripojený) lujza.j

    lujza.j
    pre mňa príliš sterilné , chladné...ale ako píšeš 100ludí 100 chutí trend je jedna vec a dobrý pocit a pocit útulna druhý.... takže u mňa... je mi "u prdele" trend ked by som sa tam dobre necítila....vyberaj podľa pocitu a aj farby.....
    buchač Trend byť za každú cenu odlišný ?
    To máš asi tak ako aj v dámskej móde....

    Štíhle, anorektické vychtrliny sa lámu na mólach...tie háby sú na 90% nenositeľné...
    ...a tred predsa udávajú buzeranti...

    mattto je offline (nepripojený) mattto

    mattto
    biely nábytok je fajn, dáva ti veľký priestor pre doplnky, maličkosti, farby, kontrasty, bez týchto oživení by to pôsobilo ako v lekárskej ordinácii

    mondes je offline (nepripojený) mondes

    mondes
    Wauu, úžasné. Ja by som niečo také určite brala. Mám rada poriadok a takú tú "sterilitu" ako píše lujza. Ak sa ti páči moderný štýl, tak neváhaj.

    alaya1 je offline (nepripojený) alaya1

    alaya1
    Moja znama ma biely nabytok v obyvacke, no steny na sedo-fialove, takze to nevyzera tak chladno, ale pri detoch by som biely nabytok urcite neodporucala.

    pavol54 je teraz online pavol54

    pavol54
    len aby si sa to potom nemýlilo s ordináciou alebo vyšetrovňou, nestačí na to spálňa?

    pavol54 je teraz online pavol54

    pavol54
    lujza.j Pozri príspevok
    pre mňa príliš sterilné , chladné...ale ako píšeš 100ludí 100 chutí trend je jedna vec a dobrý pocit a pocit útulna druhý.... takže u mňa... je mi "u prdele" trend ked by som sa tam dobre necítila....vyberaj podľa pocitu a aj farby.....
    TEN BIELY koberec je ideálny ale na zamestnanie manželky(TEPOVANIE) a výcvik ostatných členov rodiny(vyzuť, papuče, očistiť, pozor na ponožky, atď....)

    ivuliatko je offline (nepripojený) ivuliatko

    medúza medzi čučoriedkami (Július Satinský: "ČUČORIEDKY = dievčatá od 15 do 25 rokov, MEDÚZY od 30 do 80 a po osemdesiatke sú STARÉ PRAŽENICE, ktoré majú obrovský zmysel pre humor a o svete si myslia svoje"). ...viac ivuliatko
    Na tmavom nábytku extrémne vidno prach - v tomto má biela farba výhodu. Nevýhodou bieleho nábytku sú zase ochytané miesta. Kedysi sme mali so sestrou detskú izbu "Junák" (biele korpusy a police, oranžové dvierka) a furt sme kmitali s neriedeným Ajaxom a Mr. Properom ... Ak máš upratovačku, môžeš posudzovať len estetickú stránku Chladný a sterilný dojem sa dá v pohode zmierniť doplnkami, môžeš experimentovať s teplými a studenými odtieňmi stien, koberca, závesov, vankúšov, svietidiel...

    Evkake je offline (nepripojený) Evkake

    Evkake
    Biely nabytok je krasny, tak ako aj lubovolny dekor dreva. Ako bude posobit, to zavisi od celkoveho zariadenia a farebneho zladenia. Moze posobit sterilne, ale rovnaky nabytok moze posobit aj teplo, utulne, ak sa priestor tak doladi, ako tu uz predo mnou pisali. Spinit sa bude rovnako ako iny, v obyvacke za normalnych okolnosti nie je nijako namahany, pokial teda neuraduju deti, avsak voci nim nie je ziaden dostatocne odolny...My mame masiv robeny na mieru, ale pravidelne na nom "pristavaju lietadla, prebiehaju boje, premavaju tanky..." je jedno ci by bol biely, dostal by na frak bez ohladu na farbu tak ci tak .

    kukučka je offline (nepripojený) kukučka

    kukučka
    Dobré rady a inšpirácie sú aj v tomto výbornom seriáli ČT Bydlení je hra
    Pýtaš sa na farbu nábytku, ale jeden záber máš na sklenený stolík - sklo je studené, hlučné a treba leštiť každý deň.

    lujza.j je offline (nepripojený) lujza.j

    lujza.j
    ivuliatko Pozri príspevok
    Na tmavom nábytku extrémne vidno prach - v tomto má biela farba výhodu. Nevýhodou bieleho nábytku sú zase ochytané miesta. Kedysi sme mali so sestrou detskú izbu "Junák" (biele korpusy a police, oranžové dvierka) a furt sme kmitali s neriedeným Ajaxom a Mr. Properom ... Ak máš upratovačku, môžeš posudzovať len estetickú stránku Chladný a sterilný dojem sa dá v pohode zmierniť doplnkami, môžeš experimentovať s teplými a studenými odtieňmi stien, koberca, závesov, vankúšov, svietidiel...
    doplnky sú pre mňa dôležité kdekoľvek aj na WC aj v kúpelke....len treba dávať pozor a vyberať starostlivo, aby to nevyzeralo ako v cirkusantskej maringotke

    jess je offline (nepripojený) jess

    žienka jess
    Ja mám v obývačke biely nábytok, šedú sedačku,koberec a bledosivé steny. Farby doplnkov môžem meniť podľa momentálnej nálady - bordová, jabĺčková, čierna. Čo sa týka praktičnosti - vidno na tom prach ako na každom inom nábytku.

    korela je offline (nepripojený) korela

    korela
    Ži v tom, v čom sa budeš dobre cítiť.
    Upratovať treba všetko. Z môjho pohľadu je najnáročnejší nerezový povrch.
    Údržba skla normálna. Netreba sa obávať. Taktiež máme podnes aj zvislé biele plochy na nábytku, deťom nikdy nenapadlo si na ne začmárať, na to mali veľkú rolku papiera.
    Výhodou najmä bielo zariadenej miestnosti je, že sa dá po celý rok kreovať s inými farbami, najmä na textíliách do nemoty, a tiež vzhľadom na ročné obdobia, sviatky.
    http://lepsiebyvanie.centrum.sk/moj-...-obyvacej-izby
    http://lepsiebyvanie.centrum.sk/kupe...bielej-kupelne
    Biele kuchyne budú však vždy klasikou - stálicou. http://lepsiebyvanie.centrum.sk/kuch...bielych-kuchyn
    http://mojdom.zoznam.sk/cl/10064/130...ozziarit-domov, príklad bielej, ale dokombinovať farbami.


    Na záver extrémny príklad, kde by asi málokto vedel žiť, i keď ide o neutrálnu bielu.
    http://mojdom.zoznam.sk/cl/10063/131...tralskeho-domu

    Anita..... je offline (nepripojený) Anita.....

    Anita.....
    Ja už asi rok zháňam biele stoličky do kuchyne, a nikde som ich ešte nevidela. Nevedeli by ste mi poradiť kde sa také dajú kúpiť?
    korela Podľa toho, aký štýl preferuješ. Dcéra si zaľúbila thonetky, hodia sa jej, kúpila staršie, manžel ich obnovuje nabielo. Vyzerajú ako nové, sú krásne.

    lujza.j je offline (nepripojený) lujza.j

    lujza.j
    Anita..... Pozri príspevok
    Ja už asi rok zháňam biele stoličky do kuchyne, a nikde som ich ešte nevidela. Nevedeli by ste mi poradiť kde sa také dajú kúpiť?
    napr.http://www.domnabytkuonline.sk/kovov...licka/d-71971/
    alebo tu:http://www.google.sk/search?q=biele+...w=1366&bih=643 preklikaj obrázky sú tam aj predajcovia...

    sosonka je offline (nepripojený) sosonka

    sosonka
    Biely nábytok je úplne perfektný, ľahko sa udržiava a doplnkami si ho vždy možeš upraviť a hlavne doplnky možeš kedykoľvek zmeniť, s bielou sa dá ľahko kombinovať. Biely koberec je trochu risk ale záleží na tom či ti ho má kto zašpiniť.
    Naposledy upravil arizona : 03.04.15 at 12:52 Dôvod: vymazanie reklamy !!!
    korela Čoraz viac sa aj na Slovensku udomácňuje tzv. škandinávsky štýl. Je obľúbený pre jeho jednoduchosť. Hodí sa do každého príbytku, odľahčuje najmä malometrážne byty.
    Intenzívne sledujem nehnuteľnosti a najmä panelové byty asi mesiac, pomáham pri kúpe. Nájsť slušne, esteticky, ucelene zrekonštrovaný byt je veľká zriedkavosť. Ľudová oblúková tvorivosť nemá medze.
    Ale čo ma veľmi príjemne zaujalo na jednom jedinom byte, a prečo som sa rozhodla teraz prispieť je, že majitelia okrem bieleho nábytku vymenili, resp. možno iba obnovili pôvodné dvere nabielo, čím sa vynikajúco najmä v úzkej chodbe priestor presvetlil. Samozrejme sú jednotné v celom byte. Pri vstupe doň má človek pocit, že sa nachádza v normálnom klasickom type mestského bytu, a nie panelovom. V slnečnej kuchyni je linka drevená.
    Máme doma tiež aj biely nábytok, ako som vyššie spomínala. Ak človek používa úchytky, nemá ako prísť do kontaktu s bielou plochou.
    Články o škandinávskom štýle
    http://lepsiebyvanie.centrum.sk/sear...%C5%A1t%C3%BDl

    ReBarca je offline (nepripojený) ReBarca

    ReBarca
    Kde ste kúpili bielu sedačku, pripadne leňosku? Dajte tip. Ja zariaďujem tiež na bielo - teda nábytok. Koberec a steny sú zelené, takže to nie je sterilné. Este budeme dolepovať kvety na stenu, tak budeme ako v záhrade. Inak biely nábytok krásne otvorí priestor ak máte menší byt
    7 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    Peggynka Nemáš gúgla?
    misoft Asi nie...ale zato má už jeden príspevok v Porade.....
    Peggynka Však áno...pochopila blondyna vo co gou
    korela Otvorí priestor, ak ho však nezabiješ farebnými stenami.
    Peggynka Už len fototapeta chýba.
    arizona Dva nove,dnes,hned po sebe zalozene nicky vytiahli tuto staru temu kvoli reklame,nechceli poradit...len spamovat
    lujza.j ludia sa tu registrujú len pre spamovanie...je tu takých kopec....
      zbaliť

    buchač je offline (nepripojený) buchač

    Nedávaj otázky, na ktoré nechceš počuť odpoveď... ...viac buchač
    lujza.j Pozri príspevok
    pre mňa príliš sterilné , chladné...ale ako píšeš 100ludí 100 chutí trend je jedna vec a dobrý pocit a pocit útulna druhý.... takže u mňa... je mi "u prdele" trend ked by som sa tam dobre necítila....vyberaj podľa pocitu a aj farby.....
    ...zdieľam ten istý názor...


    P.S.:
    ...sorry....pri klikaní na obrázky som omylom aj na vyriešené dal .....nedá sa vziať späť...

    buchač je offline (nepripojený) buchač

    Nedávaj otázky, na ktoré nechceš počuť odpoveď... ...viac buchač
    Harold22 Pozri príspevok
    ...nespini sa ...
    ...tak toto je úloha pre deti ...
    ...raz - dva preveria kvalitu s farbičkami , fixkami , plastelinou ......

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.