Zavrieť

Porady

pomenovavanie tovaru v registracnej pokladnici

Dobrý deň,
pri debate so známymi som sa dozvedel, ze danové kontroly (či kto je to presne) celkom nerady vidia (a pokutujú), keď je tovar pomenovávaný všeobecne, teda ak napríklad chcem ponúkať bylinné zmesi nemajú sa blokovať všetky pod položkou napríklad "Zmes". Je to pravda? A ak áno bolo by potom schodnou cestou ako to obísť vytlačením faktúry (v nejakej minimalistickej forme) a na registračnej pokladnici blokovať iba prijatie hotovosti?
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    KEJKA je offline (nepripojený) KEJKA

    audítor, účtovník, odborný poradca ...viac KEJKA
    áno, podľa najnovšej legislatívy musí byť špecifikácia v pomenovaní tovaru. V rámci dovolenej dlžky reťazca môžeš používať skratky, ale ZMES je naozaj príliš všeobecné pomenovanie. nie je to o tom, že neradi vidia, ale o tom, že to vyžaduje zákon a oni to v skutočnosti celkom radi vidia, aspoň môžu napariť pokutu.
    Riešenie - vystaviť faktúru a do ERP evidovať úhradu faktúry - je možné, ale upozorním na to, že faktúra musí mať náležitosti faktúry a neviem, či si schopný pre každého zákazníka takú faktúru vystaviť - ak máš e-shop tak áno, ale v kamennom obchode?

    huhlo je offline (nepripojený) huhlo

    huhlo
    Nuž, to čo chcem rozbehnúť nie je ani tak kamenný obchod ako masérsky salón s tým, že by som rád zároveň robil tradičnú čínsku medicínu - fytoterapiu a teda aj rovno predával bylinky. Tých zmesí síce nie je milión, ale nejako sa mi ťukanie jednotlivých položiek do registračky skoro zo zásady prieči. Navyše rád by som si viedol evidenciu ako zákazníkov tak aj "skladu" a tým pádom by som vygenerovanie faktúry pravdepodobne vedel celkom pekne zautomatizovať.

    pomenovavanie tovaru v registracnej pokladnici

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.