Zavrieť

Porady

Aký kábel ku studni

Idem si dať vyvŕtať studňu. Čerpadlo bude mať príkon 800-1200W. Stačí zrejme CYKY 3x1,5mm2. Kábel bude uložený v zemi. Stačí ho dať do pieskového lôžka?
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa bodov

    Radomir_svk je offline (nepripojený) Radomir_svk

    Radomir_svk
    daj radsej 3x2,5 a prudovy chranic 16A/b v pieskovom lozku kabel a daj na to tehly alebo pripadne vystraznu foliu ked budes nahodou kopat aby ste ho netrafili... a netrafilo niekoho potom..

    juraj:-) je offline (nepripojený) juraj:-)

    juraj:-)
    Nenapísali ste koľko metrov toho káble hodláte použiť.

    A tento kábel bude priamo napojený na čerpadlo? myslím, že ponorné čerpadla majú svoj prívodný kábel, teda budete ich musieť niekde spojiť v nejakej krabičke. Kde ju chcete umiestniť? Treba zvoliť vysoké IP.

    Ferdosondo je offline (nepripojený) Ferdosondo

    Ferdosondo
    Dík za rady. Jedná sa mi hlavne o to či mi Cyky 1,5mm2 kábel vydrží v zemi, aby som ho nemusel po čase vykopávať a dávať druhý.

    petmar je offline (nepripojený) petmar

    petmar
    Keď boli normy ešte normy a ľudia ich aj dodržiavali, bolo do zeme predpísaný min. priemer Cu 4mm2 alebo Al 6mm2 kvôli mechanickej pevnosti. Hlavne keď je kábel dlhší alebo je pod cestou, chodníkom a pod.

    juraj:-) je offline (nepripojený) juraj:-)

    juraj:-)
    Vo všeobecnosti káble CYKY by mali vydržať bez chráničky v pieskovom lôžku. Avšak ak vám to hlodavec prehryzie, smola pre vas oboch . Osobne, by som ho dával do chráničky FXP 20 a podľa dĺžky volil prierez. Predpokladam, že sa jedná o krátku vzdialenosť a táto chranička vás neprivedie na mizinu.

    Radomir_svk je offline (nepripojený) Radomir_svk

    Radomir_svk
    juraj mas pravdu som daval cyky 3x2,5 do sivej chranicky a pieskoveho lozka na to kusy tehal ak by som nahodov kopal a netrafil kabel, je to istene prudovym chranicom 16a, mam to na domacu vodaren v sachte pri studni.. vyslo to par eciek navyse ale mam lepsi pocit ..

    juraj:-) je offline (nepripojený) juraj:-)

    juraj:-)
    A tiež z toho, že pán Ferdosondo nenapísal koľko metrov to ma, a keď to bude moc na 1,5 (tomu sa hovorí úbytok napätia) dá sa lahšie vymeniť

    Ferdosondo je offline (nepripojený) Ferdosondo

    Ferdosondo
    Bude to 10- 20metrov(ešte nebol prútikár určiť kde sa bude vŕtať). Myslím,že na tých 20metrov nebude úbytok napätia taký podstatný. 1,5mm2 preto, lebo mi ostal 100m kotúč zo stavby a chcem ho využiť. Takže použijem FXP a dám to do pieskového lôžka a na to fóliu. Dík za rady.

    Aký kábel ku studni

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.