Zavrieť

Porady

Základ dane pri predaji umeleckých diel

Čo sa považuje za základ DPH, ak obchodník zabezpečí službu - predaj zvereného umeleckého diela / obraz - príloha č.5 , a zákona o DPH / vo svojej prevádzke, pričom autorský honorár vyplatí autorovi a cenu služby si ponechá?
Autorský honorár aj cena služby pri predaji diela tvorí cenu diela registrovanú ERP.
Naposledy upravil BELLA : 24.02.06 at 14:55
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    BELLA je offline (nepripojený) BELLA

    BELLA
    Tvrdý oriešok? Pokúsim sa odpovedať si sám : za základ DPH sa berie iba služba - predaj, poskytovaná autorovi umeleckého diela. Tržba sa rozdelí na položku ovplyvňujúcu daň / služba / a neovplyvňujúcu daň / honorár požadovaný autorom /.

    Je možné s tým súhlasiť?
    Monika Kováčová
    Keby som mala istotu, tiež by som s tebou súhlasila, ale čo sa týka umeleckých diel, som totálne out....
    Inak.... super...

    emgeton je offline (nepripojený) emgeton

    emgeton
    BELLA Pozri príspevok
    Tvrdý oriešok? Pokúsim sa odpovedať si sám : za základ DPH sa berie iba služba - predaj, poskytovaná autorovi umeleckého diela. Tržba sa rozdelí na položku ovplyvňujúcu daň / služba / a neovplyvňujúcu daň / honorár požadovaný autorom /.

    Je možné s tým súhlasiť?

    Ak dobre chápem §66 Z DPH, tak postupujete správne.

    striebro1 je offline (nepripojený) striebro1

    striebro1
    uctujem sro ktora ma v predmete cinnosti prevadzkovanie galerie, nakladanie s vysledkami tvorivej cinnosti so suhlasom autora.
    v roku 2008 kupili obraz cca za 500tis. zauctovane to bolo ako tovar na sklade.
    koncom roka 2009 bol obraz predany pod cenu. je rozdiel medzi obstaravacou cenou a cenou predajnou danovo uznany vydavok?
    obraz chceli predat a kedze kupujuci bol ochotny zaplatit len urcitu sumu, tak ho predali pod cenu. kedze nejde o klasicky tovar, ale o umelecke dielo, tak si nie som celkom ista, ci je rozdiel danovo uznany....
    dakujem za odpovede a vsetko naj v novom roku....
    Naposledy upravil striebro1 : 01.01.10 at 08:21

    striebro1 je offline (nepripojený) striebro1

    striebro1
    striebro1 Pozri príspevok
    uctujem sro ktora ma v predmete cinnosti prevadzkovanie galerie, nakladanie s vysledkami tvorivej cinnosti so suhlasom autora.
    v roku 2008 kupili obraz cca za 500tis. zauctovane to bolo ako tovar na sklade.
    koncom roka 2009 bol obraz predany pod cenu. je rozdiel medzi obstaravacou cenou a cenou predajnou danovo uznany vydavok?
    obraz chceli predat a kedze kupujuci bol ochotny zaplatit len urcitu sumu, tak ho predali pod cenu. kedze nejde o klasicky tovar, ale o umelecke dielo, tak si nie som celkom ista, ci je rozdiel danovo uznany....
    dakujem za odpovede a vsetko naj v novom roku....
    nik tu neuctuje galeriu?????

    striebro1 je offline (nepripojený) striebro1

    striebro1
    striebro1 Pozri príspevok
    nik tu neuctuje galeriu?????

    naozaj tu medzi poradakmi nik neuctuje galeriu?????

    Základ dane pri predaji umeleckých diel

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.