Zavrieť

Porady

GP WEBPAY vs KREDIT PAY, Platba cez účet a zmluva o dielo

Zdravím Vás,
Máme v pláne spustiť dva weby, na ktorých je nutné platiť kreditnou kartou. Boli sme v tatre, ponúkli nám podmienky, ktoré sa nám zdali dosť nevýhodné (1500€ zmrazených na účte pri rozbiehajúcom sa biznise je dosť). Chcem sa spýtať ako je to s GP WEBPAYOM, aké sú podmienky atď. Takisto sa chcem spýtať, ak mi vie niekto poradiť so zmluvou alebo s nejakou faktúrou alebo ako vyriešiť takúto vec: Chalan čo nám robí web, chce zálohu, a chceme mu ju poskytnúť nakoľko ide o ťažký projekt, no nie je ani živnostník ani nič, ide proste o študenta. Je možná nejaká zmluva o dielo alebo niečo podobné, kde uvedieme že sa jedná o preddavok ?? Taktiež sa chcem spýtať ako je to s platbou cez účet resp. nástrojmi na platbu cez účet, ktoré sa dajú integrovať do portálu.

Ďakujem za rady
Naposledy upravil Mifia0101 : 07.08.12 at 11:28
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Atomer.sk je offline (nepripojený) Atomer.sk

    Systém na tvorbu eshopov a web stránok. ...viac Atomer.sk
    erik.telepovsky Pozri príspevok
    Mna by este zaujimalo, akym sposobom / postupom dochadza k prijatiu platby na ucet pri implementacii sluzby GP WebPay. Zaujima ma hlavne aka suma bude pripisana na ucet? Ak mam spravne informacie, tak si GP WebPay uctuje za kazdu transakciu iste percento.
    Na ucet pride kredit (uhrada od zakaznika), a zaroven sa vykona debet (poplatok za transakciu kartou)

    erik.telepovsky Pozri príspevok
    Znamena to teda, ze ak vystavim klientovi fakturu napriklad na 10 EUR, pride mi na ucet len napriklad 9.50 EUR? (podla percenta GP WebPay poplatku)
    Nie, pride 10 Eur, a zaroven debet 50 centov

    Ono to ale nie je celkom take jednoznacne vzdy, nakolko ak sa pocas predchadzajuceho dna uskutocnilo cez platobnu branu kartou viacero transakcii, na druhy den to pride zgrupene do jednej. Nie vzdy, ak boli platby vykonane cez Mastercard aj cez Visa, tak potom to pride v dvoch ciastkach (zgrupene podla MC / Visa). No nie vsetky pridu do druheho dna. Platby vykonane po 22 hod pridu az obden :-)

    erik.telepovsky Pozri príspevok
    Vie mi sluzba GP WebPay vystavit fakturu za poplatok pre kazdu transakciu?
    Na to tu je predsa vypis z uctu, nie?

    weby je offline (nepripojený) weby

    Som mladík, ktorý cestuje po svete, zaujíma sa o biznis, marketing, študuje právo a zaujíma sa o ekonómiu rakúskej školy. ...viac weby
    1. Odporucam platbu cez paypal. Mas to hned a funguje to skvele.
    2. Nepopal sa na tazkosti projektu. DNes mas k dispozicii uz vytvorene systemy, ktore su testovane a opravovane na zaklade tisicov userov. Prestashop a pod. Staci naimportovat tovar a pracovat na marketingu. Dokazes tak znizit naklady napr. na 300€ za web. Poslal by som ti aj odkaz na moje sluzby ale nechcem si tu robit reklamu. Staci googlit.
    3. Odporucam zmluvu o dielo. Ano v zmluve o dielo je mozne dohodnut zalohu a vyplatit ju dopredu. V zakone nie je upravene presny sposob platby, takze sa mozes od neho odchylit. Pokial by si peniaze nechal a nespravil dielo, odporucam zalobu za bezdovodne obohatenie. Ber vsak na vedomie, ze pokial to nespravi ako zamestnanec, alebo brigadnik, ma k stranke autorske prava, co je dost obmedzujuce (nemozes zasahovat do kodu)
    4. O platbach na ucet som nepocul. Mozes jedine poslat zakaznikovy mailom informacie k platbe.

    Atomer.sk je offline (nepripojený) Atomer.sk

    Systém na tvorbu eshopov a web stránok. ...viac Atomer.sk
    Jednoznacne odporucam GP Webpay od CSOB. S pristupom od TB sa to neda ani porovnavat.
    Atomer.sk Pozri príspevok
    Jednoznacne odporucam GP Webpay od CSOB. S pristupom od TB sa to neda ani porovnavat.
    Mna by este zaujimalo, akym sposobom / postupom dochadza k prijatiu platby na ucet pri implementacii sluzby GP WebPay. Zaujima ma hlavne aka suma bude pripisana na ucet? Ak mam spravne informacie, tak si GP WebPay uctuje za kazdu transakciu iste percento.


    Znamena to teda, ze ak vystavim klientovi fakturu napriklad na 10 EUR, pride mi na ucet len napriklad 9.50 EUR? (podla percenta GP WebPay poplatku)
    Ak ano, akym sposobom sa to nasledne riesi v uctovnictve? V podvojnom uctovnictve je potrebne kazdu doslu a odoslanu platbu dokladovat.
    To znamena, ze by mi nesedela suma vo vypise z banky so sumou na vystavenej fakture.


    Alebo mam tomu rozumiet tak, ze mi na ucet pride cela suma, na aku bola vystavena faktura (10 EUR) a nasledne mi z uctu GP WebPay stiahne poplatok za transakciu?
    V takomto pripade by mi sedela suma na fakture so sumou z vypisu, avsak potreboval by som este doklad o odoslanom poplatku.
    Vie mi sluzba GP WebPay vystavit fakturu za poplatok pre kazdu transakciu?


    Za odpoved Vam vopred velmi pekne dakujem.

    fenex je offline (nepripojený) fenex

    fenex
    dobrá otázka tiež by ma to zaujímalo. Má niekto skúsenosť s paypalom?
    zaujíma ma porovnanie s GP WEBPAY:
    - poplatok za transakciu
    - DRSR vs Paypal? akceptujú sa tie faktúry?

    Dakujem

    jess je offline (nepripojený) jess

    žienka jess
    GPwebpay - pred cca 8 rokmi, keď začínali, platila som tuším 200Eur za zriadenie služby , ďalšie ťažké prachy som dala programátorovi, čo mi to implementoval do e-shopu (nadával jak pohan). Je ale málo zákazníkov, ktorí takto platia. Návratnosť ? jaj, jaj

    GP WEBPAY vs KREDIT PAY, Platba cez účet a zmluva o dielo

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.