Zavrieť

Porady

Aký je Váš názor na očkovanie? Nechali ste očkovať Vaše dieťa / seba?

Anketa: Aký je Váš názor na očkovanie?

Počet hlasujúcich
85. Na účasť v tejto ankete nemáte prístupové práva.
  • som za povinné očkovanie

    37 43.53%
  • som za dobrovoľné očkovanie

    35 41.18%
  • som proti očkovaniu

    9 10.59%
  • nechal som sa / svoje dieťa očkovať

    32 37.65%
  • nenechal som sa / svoje dieťa očkovať

    7 8.24%
Hlasovanie s viacerými možnosťami.
Dobrý deň,

rada by som vedela, aký máte názor na očkovanie vo všeobecnosti, či ste za alebo proti očkovaniu, či preferujete povinné očkovanie alebo by ste boli za dobrovoľné resp. odporúčané očkovanie. Nechali ste sa / svoje dieťa niekedy očkovať (proti čomu?), mali ste po ňom nejaké ťažkosti alebo bol priebeh bezproblémový?

Túto anketu potrebujem na školskú prácu, budem rada, ak mi budete ochotní pomôcť Za pochopenie a pomoc ďakujem
Usporiadat
buchač buchač

buchač je offline (nepripojený) buchač

Nedávaj otázky, na ktoré nechceš počuť odpoveď... ...viac
Silvernola Pozri príspevok
A vieš prečo sa dievčatá očkujú proti rubeole?
Ak žena počas tehotenstva v prvom trimestri ochorie na rubeolu, dieťa sa môže narodiť ťažko postihnuté.
Chlapci po prekonaní mumpsu môžu ostať sterilní (neplodní).
Nestojí za to to očkovanie?!
...ja len pre upresnenie .....nie chlapci , ale chlapi ...

Chlapcov sa to týka hlavne v období dospievania ...
Pokiaľ sa jedná o jedincov vo veku ( povedzme ) do tých 12 rokov , tak sa nič nedeje ...
Špecifická terapia, čiže zneškodnenie vírusu liekmi, nie je možná, ale symptomatické zákroky sú nutné a účinné. Konzervatívna terapia kortikosteroidmi má pochybné účinky a preto sa nepoužíva. Pacienti infikovaní parotitídou sa musia izolovať , aby nenakazili iných a to až do prvého týždňa po odpuchnutí žliaz. Ochorenie spravidla zanecháva celoživotnú imunitu. Opätovné ochorenie na príušnicu je síce možné ale veľmi zriedkavé.
Dokonca v oných dobách práve rodičia schválne nechali chlapcov infikovať , aby sa predišlo tej sterilite ....
0 0
mazanova mazanova

mazanova je offline (nepripojený) mazanova

ja deti ani vnúčatá nemám, ale čo je veľa to je moc, práve som našla tento čerstvý článok:
http://www.topky.sk/cl/10/1326938/Na...a-kontaminaciu-
0 0
BXLmiami BXLmiami

BXLmiami je offline (nepripojený) BXLmiami

Majú podozrenie na mikrobiálnu kontamináciu tak stiahli šaržu,aký je tam problém?Nerozumiem.
0 0
Nandrolon Nandrolon

Nandrolon je offline (nepripojený) Nandrolon

problém je taký, že sa namnožilo kopec mudrlantov proti očkovaniu.
Ak si niekto bližšie pozrie nejakú štatistiku, tak zistí že plus prevažuje nad mínusom.
Netreba to brať individuálne, pretože samozrejme že tam je riziko že 1 z veľkého množstva /stotisíce, milióny/ môže aj zomrieť, ale hovorím v globále to platí v prospech očkovania.
Ja by som tým individuám, ktorí svoje deti nedali očkovať proti tým základným ochoreniam, ako je záškrt, TBC a pod. v budúcnosti nechal celú liečbu hradiť z vlastných prostriedkov. Je to môj názor.
Svojej dcérke /momentálne 21 mesiacov/ sme dali všetky vtedy ešte povinné očkovania, bola možnosť to odmietnuť, po 1 očkovaní mala aj teplotu a hnisalo jej plece /doktorka povedala že to nie je hnis, ale reakcia na očkovaciu látku/. V budúcnosti verím že jej to očkovanie pomôže, nakoľko s vírusmi TBC sa človek potýka denno denne, ani si to neuvedomuje.
Ono to totiž funguje tak, že ak človek príde do styku s vírusom TBC, tak xtisíc ľudí sa nenakazí, ale niekto sa nakazí...
Budú veľmi zaujímavé štatistiky napr. ochorení TBC tak o 30-50 rokov, či očkovanie malo zmysel /prv sme boli všetci povinne/ alebo sa ukáže že choroba je znovu na vzostupe a zase sa zavedie...
Som proti tomu aby niekto malému dieťatku dával napr. očkovanie proti chrípke, proti kliešťom, ale zastávam sa toho ZÁKLADNÉHO OČKOVANIA...
1 0
Pidgey Pidgey

Pidgey je offline (nepripojený) Pidgey

Štastný človek :)
Nandrolon, a ty si si pozeral nejaku statistiku, ked sa nou ohanas? Vies dat nejaky link? Osobne si myslim, ze vacsina civilizacnych chorob, ich narast je priamo umerny ockovaniu. rakoviny, alergie, autizmus a kopec dalsich vec, zvlast u malych deti. problem je ze malokto si to spoji s ockovanim, zvlast ked sa to moze prejavit s odstupom casu. Samozrejme netvrdim, ze vsetky choroby su sposobene ockovanim, len som presvedceny, ze ockovanie ma na tom svoj dost velky podiel. Ale ani taktiez uplne nezatracujem ockovanie,ale som proti jeho dnesnej podobe. Btw, TBC sa uz neockuje, lebo sa zistilo ze riziko ockovania prevazilo jeho prinos (deti mali prilis casto a prilis neprijemne neziaduce ucinky po ockovani, napriklad).
0 0
bubkoch bubkoch

bubkoch je offline (nepripojený) bubkoch

BXLmiami Pozri príspevok
Majú podozrenie na mikrobiálnu kontamináciu tak stiahli šaržu,aký je tam problém?Nerozumiem.
ziaden problem, je to len prevencia :

nakoľko počas kontroly kvality bola zistená potenciálna mikrobiálna kontaminácia výrobného prostredia, samotné produkty nie sú mikrobiálne kontaminované.

teda vakciny su v poriadku, dokonca aj tá kontaminacia vyrobneho prostredia nie je potvrdena, ale len potencialna ... ale hlavne ze sa opat strasi "nebezpecnymi" vakcinami ...
0 0
Pidgey Pidgey

Pidgey je offline (nepripojený) Pidgey

Štastný človek :)
strasi nestrasi, ta vakcina je uz vyse roka v obehu. to im ale trvalo....minimalne je to na zamyslenie
0 0
Nandrolon Nandrolon

Nandrolon je offline (nepripojený) Nandrolon

pidgey:

áno, predstav si že štatistiky som vide a dosť som sa o túto problematiku zaujímal. Tie štatistiky si budeš musieť nájsť, určite ich nenájdeš niekde na AZETE, POKECI a podobných portáloch.
Mne sa ich teraz pre teba nechce hľadať.
Môžem ti ale povedať že očkovanie NESÚVISÍ s civilizačnými chorobami, tie choroby majú iba 1 spoločného menovateľa a to je ŽIVOTNÝ ŠTÝL a ŽIVOTNÉ PROSTREDIE.
Ani s TBC nemáš pravdu.
Upustilo sa od neho preto, pretože TBC je momentálne na ústupe tak naši páni aj pre tlak laickej verejnosti upustili od tohoto očkovania.
Ja ale predpokladám že za takých 30-50 rokov bude znova na vzostupe /na ústupe je preto, pretože väčšinou dnešnej populácie je proti TBC zaočkovaných/ a očkovanie sa znova zavedie, nakoľko väčšina populácie vtedy už nebude očkovaných a teda začne sa znova rozširovať.
Vieš, niečo si naštuduj ale trošku na iných portáloch možno ako chodíš a potom tu mudruj.
Myslíš že prv sa rastový hormón deťom, ktoré ho súrne potrebovali nedával? a predsa tam bola šanca ak si dobre pamätám AŽ 1:1000 kedy môže dôjsť až k úmrtiu alebo nezvratnému poškodeniu....
Ty to nemôžeš brať jednotlivo, ale v globále a tam či sa ti to páči, alebo nie tak prevládajú plusy.
Ešte raz opakujem to, že TBC ustúpilo je vďaka očkovaniu.
1 0
BXLmiami BXLmiami

BXLmiami je offline (nepripojený) BXLmiami

Pidgey Pozri príspevok
Nandrolon, a ty si si pozeral nejaku statistiku, ked sa nou ohanas? Vies dat nejaky link? Osobne si myslim, ze vacsina civilizacnych chorob, ich narast je priamo umerny ockovaniu. rakoviny, alergie, autizmus a kopec dalsich vec, zvlast u malych deti. problem je ze malokto si to spoji s ockovanim, zvlast ked sa to moze prejavit s odstupom casu. Samozrejme netvrdim, ze vsetky choroby su sposobene ockovanim, len som presvedceny, ze ockovanie ma na tom svoj dost velky podiel. Ale ani taktiez uplne nezatracujem ockovanie,ale som proti jeho dnesnej podobe. Btw, TBC sa uz neockuje, lebo sa zistilo ze riziko ockovania prevazilo jeho prinos (deti mali prilis casto a prilis neprijemne neziaduce ucinky po ockovani, napriklad).
Máš pocit,že ľudia by mali byť nesmrteľní.?Je logické,že choroby,ktoré menuješ stupli,vplyvom očkovania totiž ľudia prestali umierať na záškrt/pozri si Červené víno,je tam zaškrt dobre opísaný/,na mums,besnotu a tetanus,tak prežívajú a umrú na niečo iné.A čo sa alergií týka,v minulosti astmatičky nemali deti,ony totižto umierali mladé vo veľkej väčšine.Prežije kopa ľudí,ktorá by pred erou antibiotík v rámci prírodnej selekcie neprežila.A prežijú aj detičky,ktoré sa narodia kilové,čo by tiež nebolo možné,keby sme nezrušili prírodu.Takže jednoducho musí byť nárast iných chorôb.Evolúcia kvôli bielej rase neprestane.
1 0
buchač buchač

buchač je offline (nepripojený) buchač

Nedávaj otázky, na ktoré nechceš počuť odpoveď... ...viac
Nandrolon Pozri príspevok
problém je taký, že sa namnožilo kopec mudrlantov proti očkovaniu.
Ak si niekto bližšie pozrie nejakú štatistiku, tak zistí že plus prevažuje nad mínusom.
Netreba to brať individuálne, pretože samozrejme že tam je riziko že 1 z veľkého množstva /stotisíce, milióny/ môže aj zomrieť, ale hovorím v globále to platí v prospech očkovania.
Ja by som tým individuám, ktorí svoje deti nedali očkovať proti tým základným ochoreniam, ako je záškrt, TBC a pod. v budúcnosti nechal celú liečbu hradiť z vlastných prostriedkov. Je to môj názor.
Som proti tomu aby niekto malému dieťatku dával napr. očkovanie proti chrípke, proti kliešťom, ale zastávam sa toho ZÁKLADNÉHO OČKOVANIA...
...tak veru ...

Pidgey Pozri príspevok
Nandrolon, a ty si si pozeral nejaku statistiku, ked sa nou ohanas? Vies dat nejaky link? Osobne si myslim, ze vacsina civilizacnych chorob, ich narast je priamo umerny ockovaniu. rakoviny, alergie, autizmus a kopec dalsich vec, zvlast u malych deti. problem je ze malokto si to spoji s ockovanim, zvlast ked sa to moze prejavit s odstupom casu. Samozrejme netvrdim, ze vsetky choroby su sposobene ockovanim, len som presvedceny, ze ockovanie ma na tom svoj dost velky podiel. Ale ani taktiez uplne nezatracujem ockovanie,ale som proti jeho dnesnej podobe. Btw, TBC sa uz neockuje, lebo sa zistilo ze riziko ockovania prevazilo jeho prinos (deti mali prilis casto a prilis neprijemne neziaduce ucinky po ockovani, napriklad).
Pozri štatistiky ... veľmi prehľadné grafy ...

http://www.rizikaockovania.sk/dok/St..._ockovanie.pdf

Mgr. Peter Tuhársky
Iniciatíva pre uvedomenie si rizík očkovania, o.z.
rizikaockovania.sk
Upozornenie: Tento informatívny materiál je vyjadrením názoru autora a nesmie sa považovať za lekárske odporúčanie. Rozhodnutia týkajúce sa zdravia konzultujte so svojím lekárom.


Poznámka :
Mne išlo len o štatistiky v linku ... zvyšok ma nezaujíma .......ešte dobre , že " iniciatívny " autor dal aj to upozornenie ...
Ale informácií je nadostač , len si je potrebné nájsť ...
0 0
Pidgey Pidgey

Pidgey je offline (nepripojený) Pidgey

Štastný človek :)
Nandrolon:
Musim sa usmiat nad tvojim pisanim vytrhavas slova z kontextu a necitas poriadne. Dakujem za upozornenie na azet a pokec, pravdepodobne si stravil vela casu hladanim informacii na tomto portali, ked ma pred nim varujes. Ja som tam kedysi chodil tiez, na pokec,ale to boli casy, ked sme v praci fungovali este na dial up pripojeni....
Pisem ze : "Ale ani taktiez uplne nezatracujem ockovanie,ale som proti jeho dnesnej podobe."
TBC zacalo byt na ustupe uz v case, ked sa s ockovanim zacinalo, samozrejme ze ockovanie tento proces urychlilo a pod.
ak chces vidiet statistiky, pozri si napr http://rizikaockovania.sk/dok/Statis..._ockovanie.pdf.
Vacsina veci co sa tu preberalo je http://www.rizikaockovania.sk/otazky...mozTocId560589
Jasne , mozete oponovat ze je to stranka zamerana "proti ockovaniu" co az tak uplne nie je pravda. V mojej praci prichadzam troska do kontaktu s farma firmami, a vidim , kolko penazi (milionov) tlacia do lekarov, do "skoleni" a pod. to je fajn, ked sa lekari skolia,len si treba uvedomit ze nic nie je zadarmo a aj farma firmy potrebuju citit nejaky feedback...
Nazov temy je Aky je Vas nazor...., to kazdy kto povie iny nazor ako mas ty zrazu mudruje, ma si ist nastudovat nieco o tom, lebo TY si kedysi nieco videl a cital, a preto si TY najmudrejsi a jedine TY mas pravdu? Ludi ako ty nechapem,ale zial casto sa s nimi stretam....
0 0
Pidgey Pidgey

Pidgey je offline (nepripojený) Pidgey

Štastný človek :)
Buchac: nestihol som si refresnut stranku, vidim ze si rovnaky link ako ja dal tiez....
Dali by ste hradit liecbu vlastnymi nakladmi? OK, coho sa bojite, ked vy ste zaockovany? Ved potom vam nicnehrozi. Tak potom si hradte vlastnymi prostriedkami neziaduce ucinky a pripadne neskorsie ochorenia sposobene ockovanim.
Stale podotykam, nezatracujem ockovanie,ale tiez som radsej za to, aby sa ockovalo neskor, ked ma dieta vyvinutejsi imunitny system...
0 0
buchač buchač

buchač je offline (nepripojený) buchač

Nedávaj otázky, na ktoré nechceš počuť odpoveď... ...viac
Pidgey Pozri príspevok
Buchac: nestihol som si refresnut stranku, vidim ze si rovnaky link ako ja dal tiez....
Dali by ste hradit liecbu vlastnymi nakladmi? OK, coho sa bojite, ked vy ste zaockovany? Ved potom vam nicnehrozi. Tak potom si hradte vlastnymi prostriedkami neziaduce ucinky a pripadne neskorsie ochorenia sposobene ockovanim.
Stale podotykam, nezatracujem ockovanie,ale tiez som radsej za to, aby sa ockovalo neskor, ked ma dieta vyvinutejsi imunitny system...

...hm ....moje problémy - moja liečba ma už o nemalé čiastky pripravila a o lepších časoch len snívať môžem/e...

Ja ???....
Očkujem sa pravidelne - roky - proti chrípke ... na iné už nie je potrebné ...

......he ..... JA sa už " nebojím " ( ale aj bez úvodzoviek môže to slovo byť ) ani oného .....


Strach a peniaze som totiž nikdy nemal ...
0 0
Nandrolon Nandrolon

Nandrolon je offline (nepripojený) Nandrolon

Pidgey, ty si prepáč padnutý na hlavu.
Práve to očkovanie musí byť v tom veku, v ktorom je, pretože ono sa ani nemusí dožiť času, kedy bude mať už vyvinutý imunitný systém.

Spýtam sa ťa iba na jednu jedinú otázku.
Popíš prosím detailne ako funguje obyčajná vakcína proti chrípke ?
Zaujíma ma to, potom to popíšem ja tebe.
0 0
buchač buchač

buchač je offline (nepripojený) buchač

Nedávaj otázky, na ktoré nechceš počuť odpoveď... ...viac
Nandrolon Pozri príspevok
Pidgey, ty si prepáč padnutý na hlavu.
Práve to očkovanie musí byť v tom veku, v ktorom je, pretože ono sa ani nemusí dožiť času, kedy bude mať už vyvinutý imunitný systém.

Spýtam sa ťa iba na jednu jedinú otázku.
Popíš prosím detailne ako funguje obyčajná vakcína proti chrípke ?
Zaujíma ma to, potom to popíšem ja tebe.

.....ja ....ja ...ja .....hlásim sa , prosím .......ja viem ......
0 0
Nandrolon Nandrolon

Nandrolon je offline (nepripojený) Nandrolon

išlo mi len o to, či si nemyslí že si pichá do seba nejaké protilátky a telo ich už nebude chcieť vyrábať pretože ich dostane externe..... akonáhle počujem niekde tento princíp, končím debatu a pomyslím si svoje....
0 0
Pidgey Pidgey

Pidgey je offline (nepripojený) Pidgey

Štastný človek :)
no nandrolon, nemam za potreby niekoho urazat, a ani nepotrebujem aby ma niekto ako ty oznacoval ako padnuteho na hlavu.Podla seba sudim teba - zda sa ze o tebe to plati 2x. Vyjadrit nazor na porade je zda sa nebezpecne, myslim ze porada tu straca svoj ucel.
necitate co vam clovek pise, vidite iba to svoje, debata s vami obavam sa nema zlysel, je to pre mna strata casu. nemal som umysel nikoho presvedcovat, ze ja mam pravdu. vy mate iny nazor, lebo vy mate urcite pravdu. O vakcine proti chripke ti nenapisem nic, lebo o nej detailne nic neviem, ani ma to nezaujima. chripku som nemal neviem kedy, asi dost davno ked si nespominam. Ockovanie by som riesil, ak by som niekam cestoval, kde je to potrebne. Teraz prezeniem: kupte si ruska na usta, zadebnite okna, dvere, ved neviete kde na vas nejaky ten bacil, virus vyskoci. Vyse...sa na budovanie vlastnej imunity, ved tu mame na vsetko vakciny. Uz ma naozaj nebavi sem pisat.
Zvysny text som vymazal, lebo by to nikam neviedlo, iba by ste si hladali dalsi dovod na odbavovanie sa. Uzite si to navzajom, pohladkajte si svoje ego, vedomosti. Cas ukaze, kto z nas mal pravdu.
0 0
Nandrolon Nandrolon

Nandrolon je offline (nepripojený) Nandrolon

novidíš a presne si nevedomky vystihol princíp fungovania vakcín, akurát tie reči o rúškach a sterilnom prostredí treba ZNEGOVAť a máš hotový princíp, že si do tela pichneš "rozkrájané alebo inak usmrtené" chrípkové vírusy, o ktorých telo neviem že sú mŕtve, preto si nahromadí kopec protilátok..... zdôrazňujem vlastných vyrobených protilátok.
Prirovnanie "očkovania" k sterilnému prostrediu je úplný opak. Práve to očkovanie slúži na BEZPEČNÝ stret organizmu s vírusom... Iba sa mi potvrdilo že človek čo nemá takéto základné vedomosti nemôže odbornejšiu debatu viesť na danú tému.

PS: ja zastávam 1 názor, ktorého sa snažím držať celý život:
"Ak o niečom viem veľké "H", nezapájam sa do debaty".
0 0
BXLmiami BXLmiami

BXLmiami je offline (nepripojený) BXLmiami

Pidgey Pozri príspevok
Buchac: nestihol som si refresnut stranku, vidim ze si rovnaky link ako ja dal tiez....
Dali by ste hradit liecbu vlastnymi nakladmi? OK, coho sa bojite, ked vy ste zaockovany? Ved potom vam nicnehrozi. Tak potom si hradte vlastnymi prostriedkami neziaduce ucinky a pripadne neskorsie ochorenia sposobene ockovanim.
Stale podotykam, nezatracujem ockovanie,ale tiez som radsej za to, aby sa ockovalo neskor, ked ma dieta vyvinutejsi imunitny system...
Očkovanie je na kvalifikovanú diskusiu.Stát kedže to prikazuje by mal zobrať zodpovednosť za PREUKAZATELNE následky a rodič pokiaľ nedá očkovať dieťa by mal zobrať zodpovednosť za jeho dalšiu liečbu v prípade,že dieťa na danú chorobu ochorie a nakazí druhých.Ono možno by sa mohlo čakať s očkovaním,len vieš v dnešnej dobe nie je zriedkavosť že rodičia spakujú dieťa do lietadla aj dvojmesačné a idú sa vydovolenkovať.No a vieš ty,či ten cudzinec vedľa teba nemá otvorenú tuberu,ktorú pekne v klime lietadla dýchaš?Ved kopa chorôb o ktorých u nás ani netušíme je vo svete vec bežná-na tetanus zomiera kopec Afrických detí a matiek po a pri pôrode,tbc je uplne bežná choroba,taktiež polio je choroba s ktorou sa stretneš.Padol tu mums,ten je na diskusiu,aj ked opravím Buchača,okrem toho čo uviedol má určité percento-malé-meningitídu z mumsu,tú mám sama za sebou-tiež je na diskusiu rubeola atd.Ale na diskusiu a nie na napádanie sa.
6 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať