Zavrieť

Porady

napadnutie darovacej zmluvy

Je možné napadnúť darovaciu zmluvu, ak bola podpísaná pod psychickým tlakom, konkrétne počas hospitalizácie pri hroziacom potrate?
Usporiadat
Mária27 Mária27

Mária27 je offline (nepripojený) Mária27

Využi § 49 občianskeho zákonníka. Bola tam tieseň, ale aj nápadne nevýhodné podmienky (on iba získal, ty si z toho nič nemala). Zmluva sa zruší so spätnou účinnosťou od jej vzniku.
Ak by sa ti bol pri uzatváraní zmluvy aj vyhrážal, išlo by o absolútnu neplatnosť právneho úkonu (nemala by si od čoho ani odstupovať).

§ 49

Účastník, ktorý uzavrel zmluvu v tiesni za nápadne nevýhodných podmienok, má právo od zmluvy odstúpiť.
2 0
koordinatoreva koordinatoreva

koordinatoreva je offline (nepripojený) koordinatoreva

všetky dokumenty o tom mám spolu, nič také som nenašla, asi ma pomýlila tá sťať v DZ, že darovaný je oboznámený s tým, že na dom je hypotéka, ďalej som si v nej všimla, že všetky právne úkony spojené s DZ hradí darca!
0 0
mattto mattto

mattto je offline (nepripojený) mattto

z toho čo som prečítal, neexistuje reálny dôvod napadnúť platnosť právneho úkonu (reči o hospitalizácii a pod. neobstoja), rovnako neexistuje dôvod na odstúpenie od zmluvy, keďže o tieseň ani o nevýhodné podmienky nejde.

jediný spôsob ako zvrátiť stav, je požadovať vrátenie daru, ak sú splnené podmienky
1 0
koordinatoreva koordinatoreva

koordinatoreva je offline (nepripojený) koordinatoreva

ďakujem
0 0
Emka Roman Emka Roman

Emka Roman je offline (nepripojený) Emka Roman

koordinatoreva Pozri príspevok
Tak to by ma zaujímalo ako sa dá psychické týranie dokázať?
Nužžžž

napr. :
- dokladom od odborníka ( z toho obdobia)
- svedectvom "nezainteresovaných" svedkov (radšej nie jeden svedok)
0 0
Emka Roman Emka Roman

Emka Roman je offline (nepripojený) Emka Roman

Mária27 Pozri príspevok
Využi § 49 občianskeho zákonníka. Bola tam tieseň, ale aj nápadne nevýhodné podmienky (on iba získal, ty si z toho nič nemala). Zmluva sa zruší so spätnou účinnosťou od jej vzniku.
Ak by sa ti bol pri uzatváraní zmluvy aj vyhrážal, išlo by o absolútnu neplatnosť právneho úkonu (nemala by si od čoho ani odstupovať).

§ 49

Účastník, ktorý uzavrel zmluvu v tiesni za nápadne nevýhodných podmienok, má právo od zmluvy odstúpiť.
To akože po 3 rokoch prišla na to, že vtedy bola v tiesni ?????????????????????? (a z toho 0,15 roka na začiatku možno bola v tiesni /2,75 roka žila normálne / a až posledný mesiac, keď sa niečo zvrtlo, si to uvedomila = pripomína mi to účelovú žalobu )
0 0
Emka Roman Emka Roman

Emka Roman je offline (nepripojený) Emka Roman

koordinatoreva Pozri príspevok
všetky dokumenty o tom mám spolu, nič také som nenašla, asi ma pomýlila tá sťať v DZ, že darovaný je oboznámený s tým, že na dom je hypotéka, ďalej som si v nej všimla, že všetky právne úkony spojené s DZ hradí darca!
ejha
0 0
bubkoch bubkoch

bubkoch je offline (nepripojený) bubkoch

mattto Pozri príspevok
... rovnako neexistuje dôvod na odstúpenie od zmluvy, keďže o tieseň ani o nevýhodné podmienky nejde.

nuz niekto si asi neuvedomil ze pri darovani to uz tak býva, ze jedna strana zmluvou iba získa a druha strana z nej nic nema (kedze darovanie nie je mozne viazat na ziadne podmienky)
1 0
koordinatoreva koordinatoreva

koordinatoreva je offline (nepripojený) koordinatoreva

v tom období som bola asi 2x u psychológa, je o tom aj záznam, svedkov na tom mám asi aj 10
0 0
koordinatoreva koordinatoreva

koordinatoreva je offline (nepripojený) koordinatoreva

Nie, nič sa nezvrtlo, ale už človek ďalej nevládze a nechce z holým zadkom ostať na ulici, lebo už nič z toho, čomu predchádzala tá DZ nie je pravda.
0 0
koordinatoreva koordinatoreva

koordinatoreva je offline (nepripojený) koordinatoreva

drahý tvrdí, že pani, ktorá to celé s ním spísala kým som bola hospitalizovaná, určite takú žiadosť banke posielala, osobne ju bola zaniesť na katastri(má tam kamošku) a prednostne to bolo zavkladované, len škoda, že nič také nemám doma ja
0 0
koordinatoreva koordinatoreva

koordinatoreva je offline (nepripojený) koordinatoreva

Emka Roman Pozri príspevok
Nužžžž

napr. :
- dokladom od odborníka ( z toho obdobia)
- svedectvom "nezainteresovaných" svedkov (radšej nie jeden svedok)
ešte otázočka, čo sú nezainteresovaní svedkovia?
0 0
Mária27 Mária27

Mária27 je offline (nepripojený) Mária27

Emka Roman Pozri príspevok
To akože po 3 rokoch prišla na to, že vtedy bola v tiesni ?????????????????????? (a z toho 0,15 roka na začiatku možno bola v tiesni /2,75 roka žila normálne / a až posledný mesiac, keď sa niečo zvrtlo, si to uvedomila = pripomína mi to účelovú žalobu )
Mohla to vedieť celý čas, ale teraz sa už nebojí vystúpiť - rozchádzajú sa. Za pokus to stojí, keď nemá nič lepšie.
Škoda, že nepočúvala rady, ktoré tu dostávala vtedy. Stále váhala a on vytrvalo žiadal ... nestačilo mu bývať zadarmo ešte zaslobodna.
Keby sa z toho poučili aspoň iní!
4 1
mattto mattto

mattto je offline (nepripojený) mattto

Mária27 Pozri príspevok
Mohla to vedieť celý čas, ale teraz sa už nebojí vystúpiť - rozchádzajú sa. Za pokus to stojí, keď nemá nič lepšie.
Škoda, že nepočúvala rady, ktoré tu dostávala vtedy. Stále váhala a on vytrvalo žiadal ... nestačilo mu bývať zadarmo ešte zaslobodna.
Keby sa z toho poučili aspoň iní!
uvedom si, aké nezmysly jej radíš. Viesť dopredu neúspešný spor, kde je predmet konania nehnuteľnosť s cenou niekoľko desiatok tisíc? Koľko bude stáť jeden úkon právnej pomoci protistrany? Takže ani za ten tvoj pokus to nestojí
0 0
koordinatoreva koordinatoreva

koordinatoreva je offline (nepripojený) koordinatoreva

asi nestojí
0 0
koordinatoreva koordinatoreva

koordinatoreva je offline (nepripojený) koordinatoreva

Tak už podal návrh na rozvod manželstva, vyhráža sa, že sa hodí na ÚP a že ho budem ešte musieť živiť....ja som momentálne ešte do 5/2013 na materskej, aké sú tam postupy?
0 0
Mária27 Mária27

Mária27 je offline (nepripojený) Mária27

To si len on myslí, že ho ako nezamestnaného musí živiť exmanželka. Kebyže je invalid ...


Zákon o rodine 36/2005

§ 72


(1) Rozvedený manžel, ktorý nie je schopný sám sa živiť, môže žiadať od bývalého manžela, aby mu prispieval na primeranú výživu podľa svojich schopností, možností a majetkových pomerov.

1 0
koordinatoreva koordinatoreva

koordinatoreva je offline (nepripojený) koordinatoreva

nie je invalid a je schopný sa živiť sám, len teraz neviem si predstaviť ďalšie žitie v spoločnom dome...
0 0
misoft misoft

misoft je offline (nepripojený) misoft

koordinatoreva
nie je invalid a je schopný sa živiť sám, len teraz neviem si predstaviť ďalšie žitie v spoločnom dome...
....a tak mu len oznám, že pokiaľ má ruky, nohy a ci*inu - dostane od teba ho*no! A keď chce lóve, odfaklíš mu ruky, nohy a hlavne tú jeho ci*inu - potom už bude mať dôvod na "výživné".
A povedz mu, že aj kastról je niekedy horúci a svyna jenna - móže sa šmyknút (aj jemu na vajká )
0 0
koordinatoreva koordinatoreva

koordinatoreva je offline (nepripojený) koordinatoreva

no, v podstate si skoro nahráva každý náš rozhovor, a bojím sa, že by som sa už prestala ovládať, je mi ľúto detí, aby toho nebolo málo, v deň jeho návrhu som prišla aj o prácu, v ktorej som mala veľkú istotu a o to ľahšie som sa vyrovnávala so všetkým, teraz som na lopatkách, asi jediné riešenie zbaliť sa a ísť k rodičom, nechať mu dom, všetko ale žiť v pokoji....alebo?
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať